7/10
offtopic
Rotovics Kázmér jan. 14. 07:53:49 7/10 Előzmény fofilozofus
(4/4)
"Korunk feminista lózungja" ja. Statisztikákkal, kutatásokkal alátámasztott tény.
naggi jan. 10. 17:15:02
(3/4)
Ez egy érdekes magyar film, az elején néhol valóban leült a történet, de aztán felpörgött. A téma jó, elgondolkodtató.
7/10
fofilozofus jan. 09. 21:04:45 7/10
(2/4)
Jól kitalált történet, jó dramaturgiával. A jó filmek az elején egy kicsit unalmasan indulnak, hogy aztán felpörögjenek. Itt is ez van, de lehet, hogy egy 5-7 perccel előbb kellett volna a felpörgetést megcsinálni. A vége sem teljesen sablonos, olyan igazi drámás. Az alaptörténeten felül van egy-két extra apróság benne, ami tetszett, de nyilván nem akarom lelőli a poénokat. Egy kis bajom van csak a filmmel, hogy korunk divatos feminista lózungjára épít, miszerint a szegény nők nem mernek feljelentést tenni a rendőrségen, mert megalázzák őket, ezért sokkal kevesebb feljelentés van, mint nemi erőszak. És ez a film ezt hivatott alátámasztani, így politikai propagandafilmmé vált. (Persze mikor a padon beszélgetnek az egyik jelenetben, a kocsmán kint van az I love CEU felirat). Emiatt a propagandajelleg miatt levontam egy pontot.
3/10
Dózsa Kovács 2021 dec. 16. - 21:24:18 3/10
(1/4)
Sajnos nem tetszett, pedig mostanában sok jó magyar filmet láttam de ez nem volt az. Mű volt számomra a hangzás sokszor és nagyon szájba adott, nem oda illő mondatok, mondandók. A zene is túl dramatizált volt sokszor. A férfi főszereplő teljesítménye sem volt elég, függetlenül attól hogy Hámori Gabi szerintem szuperül alakított. Csalódás...