filoszemitabéluska 2019 jan. 12. - 20:06:16
(31/71)
https://www.google.com/search?client=firefox-b-ab&q=tuk%C3%A1n

Neked nem gyanús, hogy ekkora orruk van? Hogy kerülhettek ezek Közel-Keletről Dél-Amerikába?
filoszemitabéluska 2019 jan. 12. - 15:36:37 Előzmény Edmond Dantes
(30/71)
Nagyyon meglepődtem. Láthatóan értelmes pofa volt, diplomata és nem tudta Lengyelország autójelét! Mondjuk diplomataként Kim Philbiről is többet tudhatott volna. Pedig nagyon okosan, jól átgondoltan játszott és a végén jól döntött.
filoszemitabéluska 2019 jan. 12. - 15:33:24 Előzmény Edmond Dantes
(29/71)
tukán a helyes megfejtés
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 12. - 13:57:27
(28/71)
Kánkán
Edmond Dantes 2019 jan. 12. - 13:22:02 Előzmény csabaga
(27/71)
Tegnap (is) már az elején kiestem volna. A régiben is voltak ún. "nem-műveltségi", vicces, gyerek- stb. kérdések, de az arányok -úgy látom- mára eltolódtak az utóbbiak felé. Anno a stúdióig eljutottam, de egy futball témájú sorkérdésnél rossz gombot nyomtam meg és nem kerültem adásba. Ma már valszeg nem jelentkeznék. Meg persze nemcsak a műsor lett X évvel öregebb :-)
csabaga 2019 jan. 12. - 13:12:53 Előzmény Edmond Dantes
(26/71)
A sokadik embert menti meg...Nekem eleve nem tetszenek a kerdesek...
Edmond Dantes 2019 jan. 12. - 12:31:44 Előzmény filoszemitabéluska
(25/71)
1-1 műsor és a műsorvezető vagy a zsűri nem választható szét. Sőt, mai műsorok lassan már inkább a zsűriről szólnak. Vágó olyan volt, amilyen. Nekem sem volt kedvenc, de összenőtt a Legyen ön is...-sel. 100%-os objektivitás pediglen nincs. Itt a tegnap esti példa: a nyugalmazott diplomatát GTG húzta vissza a kiesésből, amikor megakadályozta, hogy a rendszám kérdésnél Szlovákiát jelölje meg, amivel kiesett volna. Ez objektivitás? (Több példa is lehet, de nem nézem rendszeresen.)
filoszemitabéluska 2019 jan. 11. - 10:57:35 Előzmény Edmond Dantes
(24/71)
Nem Vágót nézték, hanem a műsort. Mert valóban egy érdekes műveltségi vetélkedő volt. Én is néztem, egyfajta műveltségi megméretésképpen. Kíváncsi voltam, meddig tudnék eljutni és drukkoltam a játékosoknak. Néha egész jól ment, de aztán hamar rájöttem, hogy mennyire meg lehet zavarodni a studióban előálló szituációtól, mint amikor sokszor elmond magának az ember egy szót és a végén tök értelmetlennek tűnik és elbizonytalanodom, hogy úgy kell e egyáltalán mondani.
Vágó nagyon idegesített már akkor is, pedig még nem volt gyurcsány és nem ismertem vágó pedigréjét. irritált a tudálékoskodó stílusa, a részrehajlása, ahogy láthatóan kimutatta, szimpatikus e, vagy ellenszenve számára játékos.
Edmond Dantes 2019 jan. 11. - 09:59:26 Előzmény tortura
(23/71)
Ellentmondasz önmagadnak. Azt írod: " Hiszen tkp. a műsorvezető figurája el is hagyható lett volna" majd két sorral lejjebb: " Vágót régen azok is nézték, akik utálták.." Ez a műsor és Vágó összetartoztak, ahogyan a németországi Legyen Ön is.. lárvaarcú játékvezetője is összenőtt az ottani műsorral. A műsor megszüntetése talán a nézettség csökkenésével függött össze, ami nem annyira RTL Klubot, inkább a magyar átlagnéző kulturális igényeit pontosabban igénytelenségét minősíti.
Edmond Dantes 2019 jan. 11. - 09:50:00 Előzmény _goldie_
(22/71)
Megnéztem. Enyhén szólva erős túlzás, hogy "3:12 Vágó elárulja a helyes választ". Először is nem mondta, hogy "moha", csak valami "mmm.." hallható, másodszor, még ha mondaná is, hogy "moha", a játékos a következő tíz perc megpróbáltatásai alatt rég elfelejtette (volna), már ha egyáltalán meghallotta Vágó mottyanását. Konteó.
Edmond Dantes 2019 jan. 10. - 15:26:47
(21/71)
Ávósozás kíséretében Vitray is bekerült már szemünk fénye, bélus jóvoltából ld. GTG-topik.
vino-et-veritas 2019 jan. 10. - 15:25:37
(20/71)
OFF

Ki?

Egri János!
csabaga 2019 jan. 10. - 13:12:50
(19/71)
Rozsa Gyuri ha elkeverte a papirjait, komoly bajban volt. Vago egyszer leirta, keverte a fejeben Gorkij es Gorky varosat, szegyellte is magat miatta. Most meg papirbol ismeretterjesztest tartanak es sokan az hiszik, Gundel fejbol ilyen okos...
filoszemitabéluska 2019 jan. 10. - 13:12:30
(18/71)
https://www.youtube.com/watch?v=XL5EgEBPAQs

Majdnem reális, csak egy picivel hülyébb a valóságban. Viszont szigorúan erkölcsös. Mikor a feleségét bundalopáson kapták, azonnal beadta a válópert. Rossz nyelvek szerint inkább csak a karrierjét féltette.
csabaga 2019 jan. 10. - 13:06:44 Előzmény tortura
(17/71)
Vegre volt egy tortenelmi kerdes, Napoleon hol nem elt? A helyes valasz nyilvanvalo, de Tahiti megjelolese helyett a jatekos elkezdett Napoleon magassagarol ertekezni... Hogy kerul ez ide, szerintem szimpla idohuzas. Biztos vagyok benne, nem lehet barmennyi penzt naponta elvinni, ezert nem halad temposan a jatek. Kb. 3 nap alatt lehetne elvinni a fodijat ebben a tempoban.
csabaga 2019 jan. 10. - 12:59:05 Előzmény tortura
(16/71)
Ertem. Annyira nem voltam kepben, csak egy konyvet olvastam. Gundel mindenesetre minden jatekaban ugyanazt teszi, a helyes valasz utan is papirbol magyaraz. Vagoval nekem semmi bajom nem volt.
_goldie_ 2019 jan. 09. - 22:55:14
(15/71)
Legyen Ön is milliomos! - A 40 milliós fődíj - 2006. március 20. https://www.youtube.com/watch?v=9S8dWFCiNL0
3:12 Vágó elárulja a helyes választ: "hát most meg fogjuk nézni hogy milyen a Moha.. " (majd próbálja menteni a helyzetet és helyesbít: Mára.. rendelt 40 milliós kérdés.)
"megjátszott volt az egész"
"tényleg mi az a nyelvbotlás"
"Soha nem vettem volna eszre"
"10 percig magyarázta a történelmet, végig levezette mi mikor volt és mi történt, nem pedig rávágta a megoldást..."

http://www.blikk.hu/sztarvilag/a-nyeremenybol-vett-autojat-elloptak/qk4m9wc
http://www.origo.hu/teve/20150601-luxusautok-vagy-templomfelujitas-hova-lett-a-teves-nyeremeny-teves-vetelkedok-nyertesei-mire.html
tortura 2019 jan. 09. - 19:06:20 Előzmény Edmond Dantes
(14/71)
Igen, változnak az idők, az elvárások.
Régen, valószínűleg azért volt olyan lassú folyású, mert nem is annyira a kérdések, inkább maga a psziho-show volt a lényeg (ezt is olvastam a műsor kapcsán). Hiszen tkp. a műsorvezető figurája el is hagyható lett volna, hisz akár a játékos maga is megjelölhetné a helyes választ, aztán világít, ha jó. De nyilván showt kell csinálni, ehhez kell egy játékvezető, aki szerencsés eseten megosztó, mert az jó a nézettségnek. Vágót régen azok is nézték, akik utálták és az RTL legnézettebb műsora volt a legmagasabb reklámidőkkel (by Árpa Ati könyve). Az RTL élete legnagyobb ostobaságát követte el, mikor kivéreztette ezt a műsort. Az emberek mit szeretnek? Játszani, szerepelni és nem utolsó sorban - pénzt nyerni. Ha lehet, sokat. Nos, ez erről szólt, mindig is népszerű lesz.
tortura 2019 jan. 09. - 19:00:39 Előzmény csabaga
(13/71)
Nem fogok senkit győzködni, mindenki higgyen, amit akar.
De! Annyiszor hallottam már ezt, hogy nem bírom megállni, ne javítsam ki. Vágó nem látta a helyes választ a kérdésekre, csak akkor jelent meg a képernyőjén, amikor a játékos már jelölt. Ezt ő sokszor elmondta. Én jártam a játékban és láttam én is, mert egyszer odahívott magához, szóval láttam a monitorját (persze az adásból kivágták). Szerintem ezt pont azért csinálta, mert ő is sokszor olvasta ezt a marhaságot.
Miért olyan elképzelhetetlen, hogy tudta a válaszokat? 30 éves műsorvezetés után ez egyáltalán nem csoda, ezt ő is megemlítette, hogy a legtöbb kérdéssel már találkozott pályafutása során. Ahogy azt sem rejtette véka alá, hogy a gyenge pontjai a gasztronómia, a filmek és a sport volt. Azon kívül eléggé penge volt mindenben. Számomra ez egyáltalán nem olyan hihetetlen. Volt nekem is olyan matektanárom, aki nem volt kvízmester, mégis irtó nagy koponya volt és nemcsak a saját szakjában, hanem bármiben.
Értem én, hogy sokan utálják Vágót, és feltétlen ide kell citálni a származását, hisz az manapság oly trendi dolog. Az, hogy milyen volt a szakálla, szerintem egy kvízműsornál századrendű kérdés. Engem legalábbis a legkevésbé sem érdekel. Vágóból egyébként szakállal vagy anélkül sem lehetett volna jóképű pasit csinálni, mert sosem volt az. Nem is az volt a küldetése.
Én is vele szerettem a legjobban a Milliomost, de az RTL lemondott a műsorról, a TV 2 meg most lecsapott rá. Kénytelen volt, mert a nézettségi mutatói elég gyatrák, dacára a belepumpált állami dotációnak.
Bocs a kanyarért.
Gundival is kedvelem, és igen, igaza volt annak, aki azt írta, felüdülés ma egy ilyen műsort. Meg közben tanulni is lehet.
csabaga 2019 jan. 08. - 21:02:18 Előzmény Edmond Dantes
(12/71)
Tegnap egy ember nem tudta, 1kilo 100 deka, 10-nek mondta, a deciliterrel keverve, Gundel megmentette.