10/10
eIemes 2015 nov. 29. - 13:56:32 10/10
(143/183)
pedig az lms kukac index.hu mûködik...
10/10
eIemes 2015 nov. 29. - 09:46:34 10/10
(142/183)
A profilomban levõ címem mûködik, köszönöm. Illetve bármilyen elérési lehetõséget.

A gyerekek kb ötödikben a suliban megtanulták a solo vanita tuto vanitát olaszul énekelni, de más olasz nyelvû rész nincs a filmben, és nekem is kétóránál rövidebb rémlik, tehát akkor ez a "rövid" változat. egyébként a film (szerintem) nagyon szép és hatásos csomagolása Filippo Neri történetének, és a "varázsolós" részeket is lehet gyermekek meseszerû emlékeként értelmezni.

Böjte Csabát tudnám a filmbeli Fülöp atyához hasonlítani. Szóval nem csak mese :-)
10/10
eIemes 2015 nov. 29. - 09:06:16 10/10
(141/183)
Tévében láttam sok éve, aztán valakitõl kaptam egy tv logós AVI-t, azt szoktuk megnézni néha (bár lassan kinövi a gyerek, én még nem). Most nem tudom, merre van, milyen hosszú...
10/10
eIemes 2015 nov. 29. - 08:12:42 10/10
(140/183)
van több (hosszabb) verziója...? :-O
1/10
offtopic
ceia 2015 nov. 29. - 07:54:08 1/10
(139/183)
Ma adják 57. alkalommal idén..
10/10
mili461 2015 nov. 18. - 18:08:03 10/10
(138/183)
Igazi értékes film! 10/10
Csak sajnálni tudom aki nem érti és félremagyarázza.
1/10
ceia 2015 jan. 17. - 13:18:12 1/10
(137/183)
Adjátok rikábban, ha tudjátok. Mondjuk úgy 10 évenként, pont megfelelne hogy ilyen idõközönként NE nézzem meg. Mekkora hulladék ez a film! ≣:O
orgyen 2013 dec. 26. - 12:14:27 Előzmény worldpeace
(136/183)
Van egy sejtésem hogy hogyan történhetett (nem csak ennél de más filmek esetében is):
1.- megvan a teljes szinkronizált változat,
1.- leadják a TV-ben,
3.- újra adják de már reklámokkal megszakítva. A mûsorba az eredeti változat szerinti hosszúsággal illesztik be, a reklámok által elfoglalt részt pedig egyszerûen kivágják: fontosabb a reklám mint a reklámok közötti "FILMSZÜNET".
4.- az ÍGY megcsonkított részt teszik rá DVD-re,
5.- valakinek eszébe jutnak a kihagyott jelenetek, de hogy ezek korábban már megvoltak az nem: a precizitás már a múlté!

Mindent összevetve a DVD kiadói "valamit" adnak a nagyérdemûnek, "eszi nem eszi, ezt kapjátok (be)" alapon.
Nagyon sok DVD kiadással találkoztam amelyek durva hibákkal voltak tele. (pld. szinkron vágáskor erõsen csúszik a hang, vagy belevágnak szavakba)
hanguktaekwondooo 2013 júl. 31. - 10:58:04
(135/183)
Ezt a filmet elõször tizenkét éves kor tájékán kell elõször megnézni.
Aztán úgy tízévente egszer.
Szerencsés esetben félszáz év múlva lejön minden zamata.
Úgy, hogy már nem eresztjük szélnek
http://www.youtube.com/watch?v=mNHPv2GJyh8
Venamis Del 2013 jún. 20. - 09:34:22
(134/183)
Érdekes. Amint a napokban megnéztem a filmet (vagy 4-dik alkalommal) arra gondoltam, milyen jó lenne, ha mindenki a világon megnézné, mert gyönyörû film, és sokat lehet belõle tanulni (nekem ez az egyik kedvenc filmem, pedig nem vagyok hívõ). Azt hittem két féle ember van: aki felfogja e film értékét és meghatja és aki nem képes felfogni, és egyszerûen azt mondja: 'hülyeség'. De amint a kommenteket olvastam, rájöttem, hogy sajnos van egy harmadik féle is, aki megnézi, és nagyon csúnyán félreérti a filmet. Sajnos ez a fajta gondolkozás, amit egyik embertársunk a kommentjeiben bemutatott, látszik sokunkon. Szomorú.
Mara60 2012 júl. 02. - 21:18:55
(133/183)
Látod, most az én szavaimat is félremagyaráztad, éppúgy mint a filmet. Szó nem volt hülyeségrõl én negatív hozzáállásról beszéltem. Arról a negatív szemléletrõl, amit belemagyarázol a történetbe, és ami szerencsére fényévekre van az alkotók mondanivalójától.
agarik 2012 júl. 02. - 20:56:15
(132/183)
Tehát mivel nem értettem félre semmit, hanem az elemzésem helytálló csak számodra igen kényelmetlen, ezért lehülyézel. Elegáns.
Mara60 2012 júl. 02. - 20:19:07
(131/183)
Tudod elõször tényleg azt hittem, hogy félreértettél valamit, de most már látom, a probléma súlyosabb. Neked totál mindegy, hogy mi a film mondanivalója, mert csak a saját kényszerképzeteidet magyarázod bele (nem túl eufemisztikusan)
Ami persze Fülöp atya gondolatmenetét követve szíved joga, de engem személy szerint eléggé zavar, mert olyan érzést kelt, mint mikor egy mûalkotást merõ rosszindulatból bekennek trutyival.
agarik 2012 júl. 02. - 19:06:22
(130/183)
Fülöp pap (nem atya, mivel saját gyereke nem volt) szenvedélyének eufemisztikus megjelenítése a szûzi szerelem Chirifiscio és Leonetta között a filmben. Irodalmi eszköz.
agarik 2012 júl. 02. - 19:02:13
(129/183)
Jó, oké, a nickeket nem szoktam igazán nézni.

Az azonban MINDEGY létezõ személy volt-e az illetõ. A film készítõin múlik mit raknak a mûvükbe. Spielberg is eldönthette, hiányosan, vagy a maga egészében mondatja el a Talmud-idézetet a Schindler listájában.

Amúgy ha szerinted egy IRODALMI ELEMZÉS egyenlõ "fröcsögéssel és gyûlölködéssel", akkor inkább szégyelld magad.
Mara60 2012 júl. 02. - 12:27:26
(128/183)
Ember, te melyik filmet nézted? Mert ha te ezt képzelted bele ebbe a történetbe, akkor az már beteges.

SPOILER
Ráadásul teljesen hamis is, amit írsz. A film egyik legszebb vonulata éppenséggel Chirifiscio és Leonetta szerelme, amit Fülöp atya a kezdetektõl támogatott. Még a nem éppen lágy szívérõl elhíresült Ignác atyánál is kibulizta, hogy visszaeresszék a kislányt a menedékbe. Mikor a fiú számûzött lett még akkor is utána ment, hogy közvetítsen köztük.
És mirõl beszélsz, amikor azt mondod, hogy a lányt boszorkányságért égették meg??? Hiszen túlélte a fiút, ott volt a kivégzésénél is.

Lehet hogy te valami XXX változatot láttál?
offtopic
Anditos 2012 júl. 02. - 11:55:44
(127/183)
A "rosszindulatú hazugságot" nem én írtam, hanem Tollas. Szóval nem én vagyok hazug továbbra sem, hanem te vagy figyelmetlen. :-DDD

A szentté avatást pedig azért "csapták hozzá" a végéhez az alkotók, mivel a történethez tartozik, Néri Szent Fülöp létezõ személy volt.

Hát, az bizony a te bajod, ha ebbõl a történetbõl ennyit bírtál levonni. :-D Sajnálatos, hogy a gyûlöleted és a másokra fröcsögés mellett nem vetted észre a valódi mondanivalót a filmben.
agarik 2012 júl. 02. - 11:15:40
(126/183)
Látom még mindíg nem érted az összefüggéseket.

A film valójában arról szól, hogy "Fülöp atya", aki nyilvánvalóan "papi nõtlenségben" él, így egyenes úton kerül a szodómia vonzáskörébe, hogyan éli meg a Cirifischio iránt érzett szerelmét.

A film némi eufemizmussal takart története valójában az, hogy a pap beleszeret egyik neveltjébe, aki viszont elhagyja egy nõért, akit a pap befolyását kihasználva megölet (boszorkányság vádjával, ami mint tudjuk nemlétezõ bûn), majd amikor a srác nem hajlandó visszatérni hozzá (és továbbra is a világi - normális - életet és a nõket részesíti elõnyben), õt is.

A végén pedig azzal, hogy a szentté avatását hozzácsapják az egészhez, a rendezõ és a forgatókönyvíró dicsõíti a Fülöpön keresztül bemutatott magatartást.

Remélem így már tiszta.


PS: "Hol is írtam azt, hogy "szerintem hazugság hogy a papok kisfiúkat molesztálnak"? Sehol."
itt írtad: "...és jó paphoz híven kisfiúkkal édeleg." (írtam én) --> "rosszindulatú hazugság" (írtad te). Azaz SZÓ SZERINT hazugságnak mondtad, amit a most linkelt hsz-edben próbálsz lehazudni azzal hogy azt állítod sehol nem mondtad hogy szerinted hazugság az állítás.
offtopic
Anditos 2012 júl. 02. - 09:25:47
(125/183)
Köszönöm az összegzést, az összefüggést értettem eddig is, de azt még most sem, hogy miért érezted szükségét hogy ide írj, mert ugyan háromszor kommenteltél már, de a filmrõl még egyetlen szót sem írtál. Ez nem a Katolikus Egyház Ellenes Liga fóruma, hanem egy szép olasz filmé.
Hol is írtam azt, hogy "szerintem hazugság hogy a papok kisfiúkat molesztálnak"? Sehol. Mert ez nem idevaló téma.
agarik 2012 júl. 01. - 23:53:33 Előzmény Anditos
(124/183)
Idézem hogy átlásd:
"...és jó paphoz híven kisfiúkkal édeleg." -->
"rosszindulatú hazugság" -->
"Ja, és Elvis sem szedett drogot..."

Azaz:
Szerinted hazugság hogy a papok kisfiúkat molesztálnak, ami szerintem pedig épp annyira fedi a valóságot mint hogy Elvis még mindíg él csak hazament az UFO-jával.