10/10
Sonic8 2013 aug. 11. - 19:46:48 10/10 Előzmény gladiolus
(103/143)
Kultfilm!
Én ezen nõttem fel.
Megunhatatlan számomra.


10/10
10/10
gladiolus 2013 júl. 15. - 14:56:17 10/10
(102/143)
Hát nagyon örülök, hogy tetszett, ennél jobb filmet jelen pillanatban nem tudtam ajánlani neked.Az én férjem is velem nézte végig, és szereti azóta is, mert ez végre nem fiús és nem csajos film, hanem mindannyiunké.

SPOIER: Én akkor szoktam sírva fakadni, mikor a kis srác visszajön, és közli, hogy "Csak bizonyos feltételek mellett lakom itt, ha megígéritek, hogy legalább 90 évig éltek.

A másik meg az, hogy a végrendeletben "Minden a kölyöké, csak temessen el az oroszlán mellett".SPOILER

Bárcsak lenne két ilyen kis öregem nekem is, boldog ember lennék. :)
frenchbullie 2013 júl. 15. - 12:25:19 Előzmény gladiolus
(101/143)
Elõször is köszönöm, hogy figyelmembe ajánlottad ezt a nagyon nagyon szerethetõ, megható, de közben kedvesen humoros filmet. Idõnként homályos volt a kép, de errõl egyes egyedül én tehetek, mert némely jelenetnél könnybe lábadt a szemem. A férjem velem nézte a filmet, õ ilyenkor mélyen hallgatott, nála így nyilvánult meg a meghatottság... Viszont a vicces eseményeken jókat kuncogott. Spoiler Pl. mikor a nagybácsik rádöbbentek, hogy minden sorba kukoricát ültettek. (Ilyen baklövéseken mindig kellemesen elnevetgél. Engem, mint mezõgazdasági analfabétát, "pesti lyány"-nak csúfol, és sikerült vidám perceket szereznem számára egy alkalommal, mikor a krumplikat a paradicsom bokor alatt kerestem. Igyekeztem helyrehozni szegény paradicsomot, ahogy rádöbbentem a tévedésemre, de persze egybõl kiszúrta a dolgot. Õ tehet az egészrõl, miért ültette egymás mellé a kétféle növényt???:-)
Spoiler Tetszett, ahogy kiderült, a mese nem mese, hanem valóság... A két öreg pedig nem bogaras, bolondos vénember volt, ahogy a pénzéhes, számító rokonok tartották, hanem két igencsak éles eszû férfiú. Jó volt látni, micsoda szeretetteljes kötelék alakult ki a három fõszereplõ között.

A filmben feltûnõ grafikákat, karikatúrákat nagyon szellemes ötletnek találtam, lenyûgözött a virtuóz rajztudás:-)

Kyra Sedgwick-et eddig kevés filmben láttam, tetszett az idegesítõ, affektáló, örök lúzer nõci szerepében. Michael Caine-ben még soha nem csalódtam, kedvencem tõle az Árvák hercege és a Csendes amerikai. Duvall egy nagyon régi szerepével okozott meglepetést számomra, sose felejtem el, ahogy tejfölszõke Boo Radley-ként megláttam a Ne bántsátok a feketerigót!-ban.
Mike088 2013 júl. 07. - 02:14:28
(100/143)
Kellemes bár kissé különc film, némi fantáziavilággal. Megható volt az a tiszta szeretet és kötõdés amely kialakult a gyerekben a nagybácsik iránt. Manapság is elõfordul, hogy néha a nagymama neveli a gyereket, vagy egy nagybácsi. A film üzenetében ott van, hogy nem elég valakit megszülni, a törõdés, a szeretet ugyanolyan fontos. És a gyerekek az ilyesmit nagyon jól érzékelik.
10/10
Nico71 2013 máj. 10. - 10:36:44 10/10
(99/143)
10!! Vagy akár 11 :-)
(Húsvétkor adták, azóta négyszer néztük meg)
10/10
pmv34 2013 ápr. 14. - 17:01:35 10/10
(98/143)
10-bõl 10 pont!
10/10
pmv34 2013 ápr. 14. - 17:01:16 10/10
(97/143)
Óriási film! Robert Duvall óriási benne, és nagyon + szereplõt alakít... sokan példát vehetnén(e)k Róla, meg az elveirõl...
10/10
szomory 2013 ápr. 14. - 14:30:52 10/10
(96/143)
Két napon belül másodszor néztem meg a filmet.
Nagyon emberi a történet, és frenetikus a két "öreg" alakítása.
10/10
10/10
Pikacsu 2013 ápr. 14. - 09:42:09 10/10
(95/143)
Teljesen jó film.
1/10
auriga9999 2013 ápr. 13. - 18:48:46 1/10
(94/143)
10/1
fejesmiklos 2013 ápr. 13. - 17:42:48
(93/143)
Egyszerûen ez egy FILM!!!!!!! Amit évtizedenként egyszer látni tévében. Zseniális színészek értelmes, tanulságos, könnyed történet. Kiváló szórakozás, ami mellé nem popcorn hanem vörösbor és sajt illik összebújva a pároddal.
10/10
gladiolus 2013 febr. 24. - 08:27:24 10/10
(92/143)
Talán nem szép dolog az összehasonlítgatás, de most mégis meg kell tennem. Ez az egy film több élményt adott, mintha megnéztem volna kb. harminc másikat. Nem tudom, hogy újkorában mekkora durranás volt, de megérdemelt volna nagyobb felhajtást, mert én személy szerint sajnos csak véletlen bukkantam rá, és ezt baj lett volna, ha nem láthatom. Nagy tanítás van ebben a filmben az életrõl, az életben zajló harci helyzetekrõl, és arról, hogy amikor minden elveszett, hogyan élhetünk mégis tovább. Ez a két öreg hatalmas kunsztokat csinált, és ez az élet lényege.
Felelõsségem teljes tudatában ki merem jelenteni, még ha meg is köveznek érte, hogy jobb ez, mint az a bizonyos nagy költségvetésû, rekordnézettséget döntögetõ, megcsonkított emberdaraboktól hemzsegõ fantasy, amit most nem nevezek a nevén inkább. Bizony hogy jobb, és nekem inkább ez kell, mert ez után a film után nem ürességet érzek, hanem életerõt és reményt, csodálatot, meghatottságot, és ez nekem elég.
Ha értékelni kell, akkor ez 10 felett van.
10/10
FlorianL 2013 jan. 12. - 22:22:56 10/10
(91/143)
Ez valami fantasztikus volt. Nem a nevetõs, sokkal inkább a tanulságos vígjátékok csoportjába tartozik. De tény, hogy az egyik legjobb amit valaha láttam. 10/10.
10/10
Kristályfény 2013 jan. 07. - 20:40:38 10/10
(90/143)
javítva: mit nézzek
10/10
Kristályfény 2013 jan. 07. - 20:39:57 10/10
(89/143)
Nekem is nagyon tetszett. Néztem itt a port.hu-n mit nézek. És e mellett a kedves film mellett döntöttem. Nagyon örülök, hogy módomban állt megnézni. Nagy filmélmény volt. Mostanában nem volt részem ilyenben. Bár nem sokat tv-zek.
olahmiki1959 2013 jan. 07. - 09:21:03
(88/143)
Végre egy jó film!

Emberi történet, vidám és megható jelenetekkel, két morózus öregember, és egy riadt, védtelen, kiszolgáltatott gyerek egymásra találásával, végtelen szeretetéhségével, õszinte, a mesékben és a fantasztikus történetekben tágranyílt szemmel való hitével, szívet melengetõ pillanatokkal.
(Nem elõször írom le, és sajnos, azt hiszem, nem is utoljára, hogy akik az ismertetõket, a mûfaji besorolásokat írják a filmekhez, finoman szólva, nem mindig állnak a feladatuk magaslatán...)

Ki volt az a szerencsétlen, aki azt gondolta, hogy ezt a filmet "vígjáték"-ként kell meghatároznia???
Mi volt ebben a vígjáték?
Voltak persze a filmben humoros, vidám pillanatok, de az egészet egy édesbús, nosztalgikus, érzelmes, de nem érzelgõs légkör hatotta át, amelynek semmi köze nem volt - hála az égnek! - a mostanában Amerikában divatos, leginkább idiotikusnak nevezhetõ filmstílushoz, amit vígjátéknak hívnak.

Két hatalmas színész - Michael Caine, és Robert Duvall - eszköztelen, de pont ezért rendkívül élvezetes és nagyon szerethetõ jutalomjátékát élvezhettük a filmben, és meglepõ módon, a kisfiút játszó Haley Joel Osment is teljesen egyenrangú alakítást nyújtott velük, de ugyanez elmondható az anyát játszó Kyra Sedqwick-rõl, és a többi állatokról is. (Bocs, ezt a poént nem tudtam kihagyni:))

Az alaptörténet meglepõen jó és fordulatos volt, nem beszélve arról, amikor a Michael Caine által mesélt régi emlékek megelevenedtek a vásznon, majdhogynem Indiana Jones-szintû jeleneteket láthattunk, mintha egy csodálatosan illusztrált kalandregény nyílt volna ki a szemünk elõtt.
Eredetileg sokat gondolkodtam, hogy megnézzem-e a filmet, - köszönhetõen az ismertetõnek - aztán lesz-ami lesz alapon felvettem VHS-re, azzal, hogy egyszer majd megnézem, ha nem lesz valami jobb film a tv-ben.
Most meg ott tartok, hogy valószínûleg megtartom, mert annyira tetszett.
Az utóbbi idõk egyik legjobb, legemberibb, a nézõt mélyen megérintõ filmje, nagyon nagy élmény, és áldom a szerencsémet, hogy láttam.
Üdítõ színfolt, valóságos oázis volt a manapság fellelhetõ, bunyós, lövöldözõs, autós-üldözéses, káromkodós filmek kínálatában.
Ja, és mindenképpen meg kell említenem, hogy a szinkron hibátlan, a két csodálatos magyar színész, Fülöp Zsigmond és Tordy Géza, - tökéletesen azonosulva a két öreg figurájával - tette teljessé ezt az élményt.
Korosztálytól függetlenül, és teljes felelõsséggel, de mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a kitûnõ filmet.
jokermark 2013 jan. 06. - 19:04:54
(87/143)
Kötelezõ darab! Nagyon jó film és tanulságos is. Nagyon tetszett :)
10/10
laluzs 2013 jan. 06. - 09:57:03 10/10
(86/143)
Nagyon tündéri film!
Pedy1225 2013 jan. 06. - 09:13:06
(85/143)
Nagyon szép film, kötelezõ darab!
10/10
-greghouse- 2013 jan. 06. - 00:51:06 10/10
(84/143)
Igaz, de nem tudtam nem észrevenni (a második jelenésében) azt az eszméletlen szûk ruhát ami alatt vísítana a bolha, amikor végigriszálja magát.....persze, nagyon jó színésznõ, de itt tökéletes az alakja is...