Cordelia 2016 febr. 25. - 15:09:36
(219/259)
valamelyik munkás, aki teregette a piros szõnyeget esküdözött a híradóban, hogy Leo most egészen biztosan megkapja.
(Ha nem kapja meg, én akkor is nagyra tartom.)
Edmond Dantes 2016 febr. 25. - 15:05:24
(218/259)
Most jöttél Hollywoodból? Mesélj! Mert mi még itt a világ végén nem tudunk semmit! Saul fia is megkapta az Oscart?
hool1885 2016 febr. 24. - 20:58:52
(217/259)
Végre megkapta az amúgyis kijárt neki oscart
10/10
beszelo86 2016 febr. 18. - 23:27:31 10/10
(216/259)
Hát, az akadémia is csak egy bizonyos palettából tud válogatni. A többi hozzászólásodra nincs mit reagálnom, egész egyszerûen komolyan vehetõ érvek nélkül dobálózól mindenféle sablonnal.
10/10
beszelo86 2016 febr. 18. - 23:24:28 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(215/259)
Szerintem pedig igenis érdemes összehasonlítani ezeket a mai alkotásokat a régiekkel. Régebben tétje volt a filmkészítésnek, ma már nincs. Egy sztár nem csupán terméke volt az adott produkciónak, hanem aktívan közremûködött a filmkészítés folyamatában. Manapság már nagy számba megy, ha egy színész fizikai és/vagy lelki megpróbáltatásokon megy keresztül a forgatás alatt - régen ez volt az általános. Nézzünk csak meg egy Arábiai Lawrence-t, ahol a filmkészítõk hónapokat töltöttek el egy felvétel elkészültéhez a sokszor 40-50 fokos sivatagi forróságban, vagy egy Elfújta a szelet, ahol Vivien Leighnek minden egyes jelenetnél maximális erõbedobással kellett hoznia a fõhõsnõ karakterét. De ha már mindenképpen a mai kornál akarunk maradni, ott van Daniel Day-Lewis, aki a Vérzõ olajban minden manírtól mentesen volt képes a tökéletes átalakulásra.A hozzá hasonló színészek nem a forgatás során történõ fizikai megpróbáltatásaik hangsúlyozásával kapnak Oscart. Vagy ott van Michael Fassbender, aki ha ilyen minõségi alakításokkal folytatja, a közeljövõben mindenképpen kiérdemelhet egy díjat. Sokkal inkább õt illetné a dicsõség a Steve Jobsban hozott elképesztõ erejû játékáért. Leo nekem ugyanolyan.
Edmond Dantes 2016 febr. 18. - 11:03:32
(214/259)
részben off (nem csak Leo)
Nincsenek köztünk kibékíthetetlen ellentétek, leszámítva azt az apróságot h én Leot színészkirálynak tartom, te meg nem :) Bevallom, nem a szinkron/nem szinkron cezúra szt megyek 1-1 filmhez, hanem h mikor érek rá és hol-mikor vetítik nem túl messze. Ez nem nagyon "tudományos" szemlélet, de ez van...többnyire a helyszínen, jegyváltáskor tudom meg, van-e szinkron = "ahogy esik, úgy puffan". Feliratos film olvasása elvonja az ember figyelmét a képrõl. Beszélek így-úgy 1-2 idegen nyelvet, de (ezt is bevallom) nekem a kettõ nem jön össze: vagy filmnézés vagy nyelvgyakorlás. És teszem azt, aki pl a legutóbb látott Aljas nyolcast hallásra (felirat nélkül) megérti, hát annak gratula! Errõl ennyit.

Színészek: lényeg valójában abban van h ki-m i k o r-miben volt "nagy". Részben nem összehasonlíthatók, 60, 50 v akár csak 20 sõt 10 évvel ezelõtti színészek és alakításaik a maiakéval. Meg a filmek sem! Ebben másokkal és más mûfajban is (pl színház, itt a porton) vitáim vannak. Egyszerûen és röviden: NEM összehasonlíthatók. Ahogyan a tegnapiak a tegnapelõttiekkel nem, úgy a tegnapiak a maiakkal s e m. Más kor, már film, más technika, más (köz)ízlés. Lehet nem szeretni a mai (köz)ízlést, de akkor is: ez van. És ez VOLT régen is! Már a némafilmeseknek is volt sztárkultuszuk sõt mítoszuk (Nielsen, Valentino, Navarro stb.), amit az akkori filmipar alakított ki köréjük, közönség-csalogatónak. A hangosfilm csak felerõsítette ezt, már a háború elõtt is: Garbotól és Dietrichtõl kezdve a "szívdöglesztõ" férfisztárokig (Gable stb) és ez a folyamat folytatódott a 2. vh után és zajlik mind a mai napig. A fiatal színész (mint mindenki) megöregszik, a filmje(i) dettó, múzeumi darabokká válnak, némelyek-sokak elnosztalgiáznak rajta, közben pedig jönnek az újak...ahogy jöttek tegnap, tegnapelõtt, jönni fognak holnap is sõt már itt is vannak. És az öreg v már eltávozott színész nem játszhat "mai" szerepeket, fiatalokat még kevésbé. És egy mai "fiatal" más mint egy tegnapi = másképpen kellett eljátszani a tegnapi fiatalt a tegnapi sztárnak a tegnapi filmben mint a mait a mainak a maiban stbstb. Nem folytatom.

on
Leo ennek a végtelenített láncnak :) egyik ám igenis meghatározó "láncszeme". Írhatnám h "hasonlíthatatlan" de nem írom, mert mindent mindennel össze lehet hasonlítani, csak nem érdemes. És fõleg nem érdemes maiakat tegnapiakkal.
Rövidítve: Brando már sosem lesz Oscar-díjas (amit kapott, azt se kérte) és sztár sem, de Al Pacino v Day-Lewis sem lesz már fiatal sztár. Viszont nem lehet csupa apa- és nagyapa-filmeket készíteni, mindent a "nagy öregek" számára. Rendezõk tekintetében u.ezt mondhatom. És hogy a maiak (köztük Leo?) "nyomába sem érnek a régiek profizmusának", azt erõs túlzásnak tartom. Max. annyit mondanék h a régi nagyok AKKORI profizmusa az AKKORI viszonyok között lenyûgözõ volt, esetleg a még régebbieké még lenyûgözõbb, kezdetlegesebb technikával.
De hogy ma ne lenne profizmus, azt vitatom. Sokan meg pont a TÚLZOTT profizmust hányják a maiak szemére.
Avagy: fent a nyuszin a sapka = túl profi valaki vagy nincs fent = nem elég profi? :)
10/10
cellasto 2016 febr. 18. - 10:40:02 10/10
(213/259)
10/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 18. - 10:37:41 10/10
(212/259)
"Ha beülök a filmre, nem az érdekel, hogy a színész maga milyen megpróbáltatásokon ment keresztül"

itt fejezzük is be...
10/10
beszelo86 2016 febr. 18. - 09:28:33 10/10
(211/259)
Köszönöm a válaszod. Én pont fordítva: szinkronizáltan láttam/hallottam nagyon régen DiCapriót. Ennek oka, hogy rendkívül keveset nézek tévét, és ha tehetem, minden filmet eredeti hanggal, feliratosan (vagy felirat nélkül) igyekszem megtekinteni. A szinkron nagyon elkényelmesít, és sokkal inkább szeretem hallani a filmeket az eredeti nyelvükön. DiCaprio hangja számomra, összevetve a régi szerepeivel, semmit nem változott. De engem nem is a hangja érdekel elsõsorban, hanem az az összkép, amit egy színész nyújtani tud. Sokszínûnek semmiképp nem mondanám, csupán szerencsésnek, aki a Titanicnak köszönhetõen válogathatja meg a szerepeit, a rendezõit és a filmjeit. Elképesztõen nagy körülötte a felhajtás, ezt elismerem, de attól nekem még nem nagy színész. Vele ellentétben, azt gondolom, Day-Lewis, Brando és Pacino igenis jogosan kapták a díjaikat (bár Pacino egy meglehetõsen érdemtelen filmért), egy olyan skálán mozog a játékuk minden filmben, amit az utódjaik csak nagy nehézséggel tudnak elérni. Ezzel kritikát mondanék a manapság készített filmekrõl, illetve a mostanában ünnepelt rendezõkrõl és újabb generációs színészekrõl is, akik nyomába sem érnek a régiek profizmusának.
10/10
beszelo86 2016 febr. 18. - 09:16:54 10/10
(210/259)
Igazából már megtettem, mielõtt megnéztem volna a filmet. És elolvastam a Hugh Glassról szóló szinte összes hivatkozást, amit csak találtam. Nagyjából a film egy félig legendákon alapuló történetbõl készült, és ezzel nem is lenne semmi baj. A baj ott kezdõdik, hogy az egészet a REALITÁS címszava alatt akarják letolni a nézõk torkán. Javaslom, vegyél részt egyszer egy ennél kevésbé kockázatos túrán, valahol az erdélyi vagy az osztrák hegyek között. Tapasztald meg, milyen a jeges vízben gázolni. Majd meglátod, hogy a valóságban túl lehet-e élni azokkal az eszközökkel, amelyekkel a film (illetve a filmbéli Glass) él. Semmiképpen! Én inkább az origo-oldal kritikusával értek egyet. Azonban, ha a film valóban a csontra szárazra a realitáson alapulna, akkor sem adnék diCapriónak Oscart. Ha beülök a filmre, nem az érdekel, hogy a színész maga milyen megpróbáltatásokon ment keresztül, hanem arra, hogy van-e mélysége a munkájának, tud-e egy többdimenziós karaktert formálni akár csak egyetlen nézéssel. Erre nekem Brando és Daniel Day-Lewis a példák. DiCapriótól eddig tökéletes átváltozást nem láttam.
Edmond Dantes 2016 febr. 17. - 09:50:44
(209/259)
Gondolom, nekem szántad ezt a hszt, bár "magadnak" küldted a "választ".
A szabadság útjait kihagytam a listából, elképzelhetõ h "kölykös", láttam, de már nem nagyon emlékszem. A többit illetõen fenntartom a tegnap írottakat, ahogy te is a sajátodat. Nincs ezzel semmi baj. Tanult fórumtársunk, aki szt Leo az õ számára nem meggyõzõ a korosabb, tekintélyesebb v jelentõs személyeket megformázó alakításaiban, szóval õ kábé azt találta bizonyítékként írni egyszer h szte ez utóbbi = súlyos, korosabb stb szerepekben is mindig azonos a szinkronhangja!! Éspedig egy kölykös, fiatal(os) hangú színészé, aki jó hang ugyan és jól csinálja Leo szinkronját, de mégis: ha Leo és/vagy a szerepei igazán férfiasak, súlyosak lennének, akkor valami komolyabb, súlyosabb hang szinkronizálná. Mit lehet erre mondani? Egyrészt az illetõ színész, Hevér Gábor pár hét múlva 47 éves lesz (Leo csak 41 múlt!), másrészt Hevér Gábor kitûnõ DRÁMAI színész, drámai szerepek sokaságával a háta mögött meg bennük most is, harmadrészt Leo sajnos nem hív mostanában és meg sem ismerném a hangját, elég régen láttam szinkronizálatlanul, nem is tudnám felidézni a hangszínét...

Egyik kedvenc példám: Jean Dujardin. Neki aztán meg se kellett mukkannia A némafilmesben, se kölykös se semmilyen hangon, kábé azt és úgy játszotta, amit némafilmes színészek s z á z a i a némafilm korában...és azonnal Oscart, GG-t, Baftát, Cannes-i legjobb alakítást kapott ennyiért...akkor mi is a baj Leoval? Túl sokszínû és túl kölyök? Válaszom: igen :) És emiatt nem "Oscar-kompatibilis"?

PS Az általad felsorolt mûvészek egyébként m i n d Oscar-díjasok lettek, többen többször is. Igaz, Al Pacino csak nyolcadik nekifutásra kapta meg és Leo még csak az ötödiknél tart...
10/10
offtopic
cellasto 2016 febr. 16. - 20:22:46 10/10
(208/259)
jahh,megnéztem mit irtál a visszatérõ topicba
inkább ne is válaszolj az elõzõre..

inkább nézz utána,min mentek keresztül amíg az általad"oscar-hajhász"-nak titulált film elkészült
javasolom nézd meg a natgeon a vadnyugat túlélõi címû mûsort

és olvass jobban utána a szerinted nem minõségi visszatérõnek
10/10
cellasto 2016 febr. 16. - 20:18:30 10/10
(207/259)
szóval a visszatérõ nem minõségi??
kifejtenéd?
10/10
beszelo86 2016 febr. 16. - 19:19:50 10/10
(206/259)
Mint már említettem, jó színész, de nem átütõ. Nálam a filmek kapták inkább azt a bizonyos 10-es csillagot, mint az õ alakításai. Ennek ellenére elismerem, hogy minõségi munkákban szerepel (kivétel ez alól A visszatérõ).
10/10
cellasto 2016 febr. 16. - 19:05:43 10/10 Előzmény beszelo86
(205/259)
én csak azt nem értem,ha neked annyira nem jön be,akkor miért értékelted 10 csillagra?
a jó színész akkor 20 csillagos nálad? :D

egyébként szerintem remek színész és az alakításai igenis meggyõzõek :)
10/10
beszelo86 2016 febr. 16. - 18:18:20 10/10 Előzmény beszelo86
(204/259)
Köszönöm szépen a válaszod. Megrögzött filmfanatikusként DiCaprio filmjei közül (is) szinte kivétel nélkül mindet láttam. A "Kapj el, ha tudsz" címû filmben egy, az otthoni konfliktusok elõl menekülõ 16 évest játszik, aki a környezetébõl mindenkit átver. - szenvedõ kölyök A Véres gyémántban egy kincsvadászt alakít nem túl meggyõzõen, aki egy gyémánt eladásával próbál új életet kezdeni. Nekem ott is ugyanazt a sablonkaraktert nyújtotta. A szabadság útjaiban egy kertvárosi létbe beleszürkült kölyökképû apát alakít, aki Kate Winslettel próbál amolyan titanicos módra átkerülni az Atlanti-óceán túlsó felére. - szenvedõ kölyök (vagy inkább szenvedõ kölyök-apa?) Az Aviátorban inkább az õ karakterérre formázták Howard Hughesét mint fordítva. Itt egy olyan férfit játszik, akinek a gyerekkorából hozott frusztrációi töltik ki szinte a film egészét. - szenvedõ kölyök A téglában egy bûnözõk közé beépített zsarut alakít, egy szintén erõteljesen sérült karaktert, hozva ugyanazt a formulát, amit mindig. A Djangóban nyújtott alakítása teljesen eltörpül a többi színészéhez képest, a Wall Street farkasában és a Gatsbyban pedig olyan semmilyen. Az Eredetben szintén túlértékelik, nekem Tom Hardy és Marion Cotillard alakítása ezerszer jobban átjött. A visszatérõben pedig gyakorlatilag színészi játékot nem láttam tõle, csak azt, hogy egy szuperhõsként éled újjá minden olyan baleset és fordulat után, amit gyakorlatilag senki sem élne túl. Messzemenõen túlértékelt film, amit kifejezetten az Oscarra gyúrtak. Nekem DiCaprio valahogy sosem tudott újat mutatni, nem úgy mint akár Daniel Day-Lewis, Marlon Brando, Orson Welles vagy akár Al Pacino. Sosem lesz kedvencem, bár a filmjeinek egy része kifejezetten jó.
Edmond Dantes 2016 febr. 16. - 16:50:00 Előzmény beszelo86
(203/259)
Én biztosan nem szóllak le, noha abszolúte nem értek egyet. Csak tudom: nem hordom, én s e m hordom a bölcsek kövét a zsebemben és nincs 100% tuti ízlés. Az új filmjét még nem láttam, de jó pár elõzõben nem emlékszem "a szenvedõ kölyök" hozásra. Django? Wall Street? Gatsby? Hogy csak a három elõzõ legutóbbit említsem: melyikben "szenvedõ kölyök"? Kapj el, ha tudsz, Véres gyémánt, Aviátor, A Tégla...melyikben "szenvedõ kölyök"? Egy filmjét viszont abbahagytam, mert nem az én világom (Eredet), de errõl én tehetek, nem õ. GG után mindenesetre Bafta is megvan neki, negyedik "nekifutásra" = 3 jelölés után, de ez még semmit nem jelent Oscarilag, sõt. Akár még dacreakciót is kiválthat az Akadémia részérõl.
10/10
beszelo86 2016 febr. 16. - 12:11:53 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(202/259)
Most sokan le fognak szólni, de szerintem nem nagy színész. Nekem valahogy mindig a szenvedõ kölyköt hozza, csak most 40 éves kiadásban. Valahogy egyik alakítása sem volt számomra átütõ erejû. Jó rendezõkkel forgat, a filmek is általában minõségiek, de valahogy nekem mindig minden szerepében ugyanolyan. A legutóbbi filmjéért Oscart fog kapni, pedig azért a szerepért kevésbé érdemli meg.
10/10
cellasto 2016 febr. 01. - 20:37:57 10/10
(201/259)
mivel hatalmas környezetvédõ és tetemes összegeket fordít is rá,nem csoda hogy lecsapott a VW-botrány megfilmesítési jogaira:

http://www.origo.hu/filmklub/blog/hir/20151013-leonardo-dicaprio-filmet-csinal-a-volkswagen-botranyrol.html
breeder 2015 szept. 26. - 00:12:28
(200/259)
LdC esetében nálam a kötelezõ az átlag feletti alakítást jelenti. Emiatt nem minõsítem a szerepeit, mert mindegyik filmjében jó. És persze azt se felejtsük el, hogy általában fõszerepekben látjuk viszont.

Apropó, Edward Norton sem kapott még Oscart, pedig nálam színészi szempontból elõkelõbb helyet foglal el...

Egyébként DiCaprio-tól a Viharszigetet és A partot szeretem a legjobban. Caprio azokban nagyon jól játszik, és nem mellesleg a két film története is nagyon megfogott.
A másik Jolly Joker filmje, A nagy Gatsby. Lehet, hogy túlromantizált a sztorija és a látványvilága, de úgy gondolom egy kis kiszínezett mese sosem árt. :-)