Téma: Lincoln

1/10
Koboll1983 2013 máj. 24. - 20:42:56 1/10
(77/97)
Júúj, nagyon UNALMASSSS!!!!!!! Vissza a jegyárat...
Csukapisz 2013 máj. 07. - 20:42:48
(76/97)
Még csak harmadánál tartok a filmnek, de több részben fogom megnézni, annyira unalmas, viszont érdekel hogy lesz-e valami valóságszaga is(mint Münchennek), mert idáig szabadkõmûves ejakulátum, Lenin apácska amerikánó. A párbeszédek úgyszintén unalmasak, azokat színesíteni hivatott tájszólás, ez esetben fárasztó. Egy harmada után biztosan tartogat 1 meglepetést, mert többet biztos hogy nem. Nagyot csalódok ha az lesz a vége, hogy Sztalin azért küzdött a rabszolgaság eltörléséért, mert Jó. A Színész jó benne:), ez a faszi mindent el tud játszani, és annak az ellenkezõjét is.
k11zoltan 2013 ápr. 19. - 22:06:34
(75/97)
Jól játszotta Lincoln-t a csávó, (gondolom, mert nem ismertem az igazit)
de a film olyan unalmas, hogy nem fogom mégegyszer megnézni.
8/10
bubó74 2013 márc. 10. - 09:08:00 8/10
(74/97)
Nagyszerû színészi munka volt, engem végig lekötött a film (igaz, töri szakos vagyok), de egyet kell értsek néhány kommentelõvel, hogy alapjában véve unalmas. Valami ilyesmit mondtam, mikor vége lett: "Na, jó volt ez. Bár kicsit uncsi." Elég hülyén hangzik, de ez van.:)
Gringabringa 2013 márc. 10. - 07:58:46 Előzmény Bateman
(73/97)
Egyetértek. Lehet mentegetni de borzasztóan unalmas volt! A legelvontabb, leglassabb mûvészfilmet se untam még soha ennyire. Egy történelmi filmnek nem kell feltétlenül ilyen unalmasnak lennie. Azon csodálkoztam, hogy senki nem ment ki a moziból, ezért én se tettem de el-elbóbiskoltam.
Verion 2013 márc. 09. - 20:01:19
(72/97)
A színészi alakítások tényleg nagyon jók...A játékidõvel nekem is van gondom de összességében tetszett a film...Letisztult,emelkedett stílus...Kevés ilyen stílusú film van ami ennyire jó...Megmondom õszintén némely mondathalmaz mondanivalója és jelentése illetve mögöttes tartalmának kibogozása kissé igénybe vette a koncentrációmat mivel annyira nem ismerem Amerika történelmét mint amennyire részletesen szó esik dolgokról de azért valahogy megbirkóztam vele...Spielberg azért még mindig az elsõk között van ez nem kétséges...DDL díjai pedig abszolút helyénvalóak...
5/10
Danijel 2013 márc. 07. - 13:10:40 5/10
(71/97)
Daniel Day Lewis és Sally Field valamint Tommy Lee Jones tök jók benne, maga a téma is nagyon jó, mondjuk egy max 50 perces epizódban korántsem lenne annyira unalmas mint így. A címe alapján azt hittem, hogy magát az elnököt ill életét mutatja be, izgalmasabb háborús jeleneteket vártam volna, mindegy ez volt a kialakított elõzõleges véleményem. De ez inkább a rabszolga felszabadításról szólt, megjegyzem így is nagyon jó téma, de volt egy két jelenet ahol szívesen pörgettem volna tovább.
10/10
Towner 2013 márc. 02. - 12:09:34 10/10
(70/97)
A színészek játéka élményszámba ment. Egyedinek éreztem az egészet. Aki megérti és érdekli annak feledhetetlen...
spidermeeen001 2013 febr. 26. - 23:39:53
(69/97)
Az a durva, hogy minden hozzászólónak igaza van. Akár jó, akár rossz...ez egy ilyen film. Nekem tetszettek a színészek, még az apróságok is viszonylag korhûek voltak...nagyon komolyan passzolt a fényképészet is. De ezért nehezebben is befogadható a mai nemzedéknek.
Az hogy 10 percenként néztem az órát közben...a rendezõ és a színészek 8/10 az alaptörténet 10/10 a tartalom 2/10
Ezt nem lehet osztályozni megfelelõen.
5/10
ShaeLynn 2013 febr. 26. - 10:32:17 5/10
(68/97)
DDL alakítása hatalmas, de olyan hatásvadász módon fényképezték, hogy hihetetlen. Minden egyes beállítás arra törekedett, hogy el ne felejtsük kit látunk a filmben, csak ez azért volt teljesen felesleges mert enélkül is fantasztikus lett volna DDL.
8/10
beo71 2013 febr. 25. - 19:37:36 8/10
(67/97)
Valóban nem akciódús darab, de itt nem ez a lényeg.
Jellemzõ Daniel Day-Lewis alakítására, hogy a filmet utáló kritikusok is elismerik, kikezdhetetlen.
Látni kell, csak elõtte érdemes felkészülni rá ( fizikailag és szellemileg egyaránt )tökéletes a korhû környezet és az összes színész nagyszerûen dolgozik.8/10.
Bateman 2013 febr. 24. - 20:52:12
(66/97)
Azt hittem az elso oraban, hogy meghalok az unalomtol. Ezen csak egy nagy adag nachos segitett. Utana egy fokkal jobb lett a film. Korhu, erdekes film, ellenben rem unalmas es vontatott. Halando ember ezt afilmet osszefuggeseiben nem erti es nem ertheti, kiveve, ha tortenelemprofesszor, es a fuggetlensegi haborubol doktoralt.

Az amerikaiakon kivul ez a film masoknak emeszthetetlen.

A foszereplo jateka mindenkepp meger egy miset, de csak rovid ideig tudta feledtetni, hogy mennyire varom mar a film veget!

4/10
10/10
aquaq 2013 febr. 24. - 16:30:51 10/10
(65/97)
10/10, csak azért nem több, mert nem lehet többet adni.

Szerintem a film zseniális, az évtized legjobb filmje. Háttérismeret nélkül persze nem értelmezhetõ, de azzal együtt elképesztõen nagyszerû. Rendezõ, színészek, kamera, zene, kosztümök, minden a helyén van. Aki olyan filmet akar nézni, ahol nem rágnak mindent a szájába, hanem hajlandó utána olvasni egy kis történelemnek, annak kötelezõ darab. Katartikus élmény volt.
Igor76 2013 febr. 23. - 21:33:31
(64/97)
Jobb híján beültem erre a filmre, de már csak odabent gondoltam végig, hogy tulajdonképpen mire is vállalkoztam. Adva van egy film, aminek a csúcspontja az, hogy megszavaznak egy alkotmánykiegészítést. Na jó, jó, de akkor mi fog itt történni két és fél (2,5!) órán keresztül? Ez járt a fejemben az elsõ percekben. Ahogy telt az idõ, egyre biztosabb voltam a válaszban is: semmi. Lehet, hogy az amcsiknak érdekes ez a film, de európai szemmel szerintem teljes mértékig érdektelen és olyannyira unalmas, hogy egyáltalán nem köt le egy átlagos nézõt. Pedig én szeretem a lassú filmeket... Kivételesen egyetértek a fanyalgókkal: ez a film egy bûntetés.
2/10
offtopic
Segítõ Béka 2013 febr. 17. - 14:28:41 2/10 Előzmény drProktor
(63/97)
Akkor estem igazából hasra, amikor azt hallottam Lincolntól, hogy úgy tartotta,
a négerek alacsonyabb rendûek, de ez még hagyján is, de kifejezetten gyûlölte õket.
És, kérem szépen, mégis csak õ Lincoln, hogy ne írjam: a lincoln. Bizony!
Ez nagyszerû, kérem tisztelettel!"

ez hol volt ebbe a filmbe? eltévesztetted a filmet, amihez hozzászóltál?
Schrader 2013 febr. 13. - 23:20:52
(62/97)
Nem tudom Amerikán kívül hány mozinézõ van otthon olyan mélységig a polgárháború részleteiben, hogy ne aludjon el fél óra után ezen a filmen.(Mondjuk Amerikán belül is megnézném)
Mindenesetre jellemzõ, hogy eddig három unalmas Oscarra nevezett filmet láttam az amerikaiak önimádatáról.Afflek filmje, és a Bin Ladenes is nézhetetlenül teli van szórva emészthetetlen és számunkra lényegtelen adatokkal.
De a Lincoln esetében kifejezetten gimis töriórák unalma jön vissza ifjúkoromból.
És nyilván azt remélik, hogy az Oscar jelölés majd világszerte nézettséget és bevételnövekedést fog hozni.Fel sem tételezik, hogy nem mindenkinek az õ történelmük a nagy mozimágnes.
7/10
lszabolcs1220 2013 febr. 09. - 23:40:48 7/10
(61/97)
XIX. századi West Wing sokkal gyengébb dialógusokkal...
4/10
marvanyos86 2013 febr. 09. - 22:49:14 4/10
(60/97)
Unalmas, vontatott, nagy csalódás volt, sokkal többet vártam tõle. :(
ercko 2013 febr. 09. - 19:52:41
(59/97)
Nagyszerû film. Daniel Day-Lewis játéka pedig egyszerûen zseniális. Egyértelmû Oscar díjas alakítás!!! 9/10
10/10
lkertesz69 2013 febr. 08. - 13:24:02 10/10 Előzmény drProktor
(58/97)
Bárki bármit is mond, nekem mint a kor, valamint a téma elkötelezett rajongójának ez egy igazi csemege, remek színészi alakításokkal. Jöhet a következõ hasonló film, de most a konföderáció, azaz Jefferson Davis vagy Lee tábornok szemszögébõl! ... YES!!!