Téma: Lincoln

drProktor 2013 febr. 07. - 12:59:57
(57/97)
Kár kinyitni fórumot, mindenütt alacsonyan repülnek a búsmgyar f*szok,
akiknek a sz*r is büdös, különbenis legsazívesebben temetésre járnának,
Pl. az USA temetésére, de legalább is a "globalista" világ temetésére.
Halál uncsi.
Senkit nem akarok megbántani, csak azt aki magára vszi.
Viszont akire vonatkozik, az csak vegye magára.
kybuck 2013 febr. 07. - 03:46:40 Előzmény Kritikus01
(56/97)
Magyarország és Nagy Imre kis pontok, az USA és Lincoln viszont nagyok, lásd Puskás Öcsi megállapítását, miszerint kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci, avagy, teszem hozzá én, a történelmet a gyõztesek írják. Amerika egy halom képmutatás és ellentmondás - legyen mindig friss hamburger, csak a konyhába vagy a könyvelésbe ne akarj benézni -, de ha ott történik valami, az kihat globálisan máshova is, mert gazdaságilag mégiscsak megcsinálták a maguk szerencséjét. Ezért jutnak el hozzánk a termékeik is, úgy a történelmi filmjeik, mint a bézbólos, rögbis, kosárlabdás filmek is, amiket nyilván csak az ottani réteg képes értékelni valamennyire. A film pedig Spielberg menetrendszerinti csöpögõs pátoszfilmje, aki mióta már nem foglalkozik rendszeresen ragadozókkal, ufókkal, vagy kalandos régészprofesszorokkal - vagy ha meg is teszi, abban nincs sok köszönet -, már egy kicsit sem érdekel.
1/10
Kritikus01 2013 febr. 05. - 21:31:24 1/10
(55/97)
Ismét egy Amerikai kampány filmet láthattunk! Megint magukat sztárolják az amcsik. Kiváncsi vagyok ha Nagy Imrérõl forgatnának hány Amerikai nézné meg vagy hány ismerné? :(
Mr. D 2013 febr. 05. - 20:09:52
(54/97)
Az Oscar utáni csorgó nyál sajnos ismét érzõdik a filmen, de aki szereti az amerikai történelmet, az nyugodtan nézze meg, mert nagyon korhû és pontos felmondása ez a történelemkönyveknek. Sem több, sem kevesebb. Daniel Day-Lewis megint hatalmasat alakít, de nála ez már alapkövetelmény. :)
drProktor 2013 febr. 05. - 16:43:11
(53/97)
Hát, ez tényleg érdekes.
Ráadásul az általad idézett sorozatot valóban Lamont Johnson rendezte.

Úgyvan! Összetévesztettem!

Így jár az ember, ha amerikiakkal kezd.
Lincoln orrba-szájba, mint nálunik a turul lenne, ha lenne rá költség
Szerencsére nincs.

Viszont akkor az összes dicséret, ami a rendezõnek szántam, nem a jóöreg Spielberg mesteré,
hanem a már halott LamontJohnsoné, nem hiába, hiszen, ha jól csalódom, õ néger(oppardon afroamerikai!)

Hogy kell vigyázni!( a filmekkel ui.)
Ahogy a másik (spielbergi) Lincolnt nézegetem a porton(trailer és képek a filmbõl),
Hát lefogadom, hogy a sorozat(a LamontJohnson rendezés) sokkal jobb, mint a Spielbergé
(csak a megnéztem képeken sztem több tucat csillagos lobogót lehet látni. Pl.)
szürke bagoly 2013 febr. 05. - 11:34:56 Előzmény drProktor
(52/97)
Amirõl Te beszélsz, az egy Tv sorozat: http://www.imdb.com/title/tt0095242/
offtopic
zottyo534 2013 febr. 05. - 11:28:01 Előzmény drProktor
(51/97)
Nem hinném, hogy leadná valamelyik tv, amíg megy a moziban.
drProktor 2013 febr. 05. - 00:43:43
(50/97)
N a, jól összekavartál.

A port mûsorközlésében úgy szerepelt, hogy Lincoln 3 és 4. rész, közte híradó lett volna.
Mint említettem, én nem láttam mást csak ezt a két részletet a filmbõl. Nem lehetetlen,
hogy a televiziós sugárzást úgy valósították meg, hogy a filmet önkényesen kettévágták.
A Híradót azután iktatták be, amikor L. leváltotta McLellan tábornokot,
a Híradó után választási eredményeket kap, azzal folytatódik.

Valami tényleg nem stimmel, úgy rémlik már volt egyszer mûsoron egy Lincoln címû film az ATV-n,
valamelyik megelõzõ szombaton, nagy hírverés volt, de nem néztem(az említettem téves elképzelésem miatt),
viszont háttérben ment, nem figyeltem egyáltalán, tehát most legutóbb úgy véltem, egy
folytatást fognak nyomni, ráadásul a Port mûsor-programjában 3-4. részként szerepelt,
azt képzeltem, amit kihagytam, az lehetett az 1-2 rész.
Azt hiszem, nem az én saram, ráadásul a film eleje(amit láttam, tehát a 3. rész) úgy kezdõdött,
hogy a rendezõ Lamont, aki viszont a Wikipedia szerint 2010-ben meghalt,
egyébként a fölvezetés és minden egyéb említés szerint Spielberg a rendezõ.
Csak megerõsíteni tudom: Sajnálom, hogy nem láttam rendesen.
fredi60 2013 febr. 04. - 19:07:01
(49/97)
"Hát ehhez képest kellemes meglepetés volt, igaz csak a befejezõ két részt láttam, sajnos."

Nem azért mondom, de ez 1 film. Nincs benne "befejezõ két rész". Sajnos vagy nem sajnos, de ez a nagy büdös helyzet.
drProktor 2013 febr. 04. - 15:18:35
(48/97)
Ja, és csak most tudatosodik, hogy Spielberg rendezte.
Brávó, Spielberg!

Sztem ez és a Párbaj a legjobb filmjei.
drProktor 2013 febr. 04. - 15:08:02
(47/97)
Õszintén szólva nem sokat vártam, azt gondoltam,
afféle amcsi szépelgés „Elfújta a szél” módjára.
Mint amilyen éppen mostanában megy a királyi egyesen,
talán” Észak és Dél”, vagy minõ címmel.
Hát ehhez képest kellemes meglepetés volt, igaz csak a befejezõ két részt láttam, sajnos.
De sztem remek rendezés, remek színészek.
Akkor estem igazából hasra, amikor azt hallottam Lincolntól, hogy úgy tartotta,
a négerek alacsonyabb rendûek, de ez még hagyján is, de kifejezetten gyûlölte õket.
És, kérem szépen, mégis csak õ Lincoln, hogy ne írjam: a lincoln. Bizony!
Ez nagyszerû, kérem tisztelettel!
Nem kevés tanulságos áthallással a mi itt és most uraskodó cigányügyi elõadóink számára.
Azám! Érdemes lenne elgondolkodni, hölgyeim, uraim, ha még van rá alkalmas szerv a koponyában!
3/10
gyedi@ 2013 febr. 04. - 10:12:03 3/10
(46/97)
A téma valóban fontos és tanulságos, mai napig érvényes amit és ahogyan a politikáról, a háborúról mond.
Az amerikaiak számára felemelõ és biztosan magasztos film, amit én maximum 30 percre zsugorítva tudtam volna élvezni. Így egy rettentõ vontatott és unalomig húzott film lett belõle.
shoc 2013 febr. 03. - 20:40:12
(45/97)
A film jo, de picit szemet húzás volt aztán a címet adni neki hogy LINCOLN.

A film szuper, csakhogy ez a Lincoln elnökségének egy nagyon rövid szakaszát mutatja be. A fõszerep it nem Lincolne, inkább az egyik fontos amerikai törvénymódosítás története politikatortenelmi szempontból. A film maga eléggé jo, de úgy gondolom az emberek többsége nem erre számít, teszem hozza: jogosan.

Aki nem tudatositja hogy ez nem egy Lincoln életet bemutató csodafilm az úgy fog járni mintha azAlkonyat címû filmnél vámpír horror akciót var oszt kiderül hogy egy romantikus tini film az egész 11 éves lányoknak.
xamax 2013 febr. 03. - 13:49:52
(44/97)
A hozzászólók többsége és a port kritikusa is lehúzta a filmet, mondván lassú unalmas, illetve pátoszos, csöpögõs stb. Persze az emberek többségének kevés ismerete van a történelemrõl, így az amerikai történelemrõl is. Így ez a történelmi dráma, ami inkább politikai dráma, nyilván nem köti le azok figyelmét, akik vért, erõszakot, izgalmakat akarnak látni a képernyõn. Azok ne is nézzék meg ezt a filmet. Hogy pátoszos, giccses? Igen, bizonyára, de ez szerintem megbocsátható, mondom ezt úgy, hogy észak és dél konfliktusában nem biztos, hogy az északiak oldalára álltam volna. Ez a film egyetlen sorsfordító eseményt (a 13. alkotmánykiegészítést) dolgoz fel kimerítõ részletességgel, egy politikus személyes (családi) drámájának bemutatásával. Igen, én is hiányolatam a polgárháború kiváltó okainak feltárását, eseményeinek bamutatását és nem gondolom, hogy a polgárháború csak a rabszolgaság körül forgott volna. De lehetetlen igényeket nem lehet támasztani egy 2 órás mozifilmmel szemben. A film végén én elégedetten álltam fel (ellentétben az agyonajnározott más stílusú, de szintén a rabszolgaság témakörével foglalkozó Django-val), Daniel Day Lewis fantasztikus alakítást nyújtott, és - mint a történelem iránt erõsen érdeklõdõ - képet kaphattam az amerikai történelem egyik fontos eseményének hátterérõl is.
5/10
z4zie 2013 febr. 03. - 08:56:03 5/10 Előzmény Vinogradov
(43/97)
A 2001 maga egy hatalmas kérdõjel, nem hagyományos sci-fi, nem érdemes ide keverni. Ha visszagondolsz, egyik részében sem tömték a fejünket tudományos blablával, hiszen alig beszéltek a filmben. Ott teljes mértékben rád van bízva, h mit látsz bele a sztoriba. Afféle mûvész filmrõl van szó. De nem vitatkozni akarok. Szerintem akkor is több kiegészítõ infót kellett volna beépíteni a Lincoln-ba valamilyen módon.
9/10
csobánc 2013 febr. 02. - 06:34:38 9/10
(42/97)
Miután túl lettem a kezdeti sokkon, miszerint néhány hete, mikor rákerestem a Lincoln c. filmre, valami vámpíros verzió (megint...) jött ki, gondoltam, lehetetlen, hogy Spielberg ilyenre adja a fejét...
Csak annyit a filmrõl, hogy a zseniális színészi játékokon túl nekem azért tetszett mert megmutatta, mennyire korszakalkotó és meghatározó volt ennek az alkotmánymódosításnak a megszavazása. Megmutatta, hogy mûködik a politika miközben véres következményei hátborzongatóan ott léteznek a háttérben. Remekül feszegette, hogy a rabszolgaság eltörlése nem jelentett egyet a négerek jogainak megszavazásával... a nézõ pedig tudja, még milyen hosszú idõ és politikai csatározások, egyéni áldozatok kellettek mindehhez. (The Help!!)

Nekem akárki akármit mond is az amerikai politikáról, filmekrõl, alkotmányuk folytonossága, a tény, hogy nem módosítgatják folyton-folyvást a mindenkori aktuálpolitika szerint, példa értékû, pedig napjainkban elég nehéz tartani néhány rendelkezését (sajtó...) Mindez nagyon jól ott van a háttérben. És igen, a mai vámpíros-milliomos-gengszteráradatban jó volt már végre mást is látni. A Cold Mountain c. régebbi film pedig jól illik ezután a film után, hogy ismét megnézzük.
Azt elismerem, hogy aki egy kicsit beleolvasott vagy valami köze már volt az amerikai polgárháborúhoz illetve jól tud angolul, annak biztos jobban tetszik a film. Egy aspektusát dolgozza fel a történelemnek. És igen, hollywoodi módon hajaz az érzelmekre...na, és? Nem ezért járunk moziba?
10/10
Sonic8 2013 jan. 31. - 23:05:30 10/10 Előzmény hrrtyy
(41/97)
De azért abban egyetértünk, hogy zseniálisan jó maszkjai voltak Daniel-nek. Ugyebár köztudott ,hogy Lincoln csontritkulással és hasonló betegségekkel született, ennek oka volt az elcsúnyuló bõr és a filmben is látható iszonyú magas termet.
Nehogy már itt most ilyen kis dolgokon fönn akadjunk.Nem hiszem, hogy Spielberg és hozzá hasonló emberek képesek lennének egy hiteltelen történelmi filmet kiadni a kezükbõl? Na hagyjuk már!
3/10
hrrtyy 2013 jan. 31. - 21:17:22 3/10
(40/97)
Lincoln a Polgárháború elõtt maga akarta deportálni a négereket Haitire és Líbiába. Ennyit a nagy négerszeretérõl.
3/10
hrrtyy 2013 jan. 31. - 21:04:52 3/10
(39/97)
"Biztos majd 4-5 év múlva már az amcsi iskolákban fogják adni mint tananyag kiegészítõ."

Ezt nem hiszem, a film történelmileg akkor sem hiteles. A polgárháborúnak gazdasági okai voltak, ezt illene végre megjegyezni.
10/10
Sonic8 2013 jan. 31. - 19:59:31 10/10 Előzmény Vinogradov
(38/97)
Hát csak is annyit lehet mondani erre filmre, hogy zseniális! Spielberg tette amit tennie kellett,a színészek színt úgy, egy kis Josh Williams-el fûszerezve! Egyértelmûen a tavalyi év legjobb filmjei közé tartozik,jó amerikai hazaszeretet beütésû elõadás de hát, nincs mit tenni.Biztos majd 4-5 év múlva már az amcsi iskolákban fogják adni mint tananyag kiegészítõ.
SPOILER
A kesztyûnek még nem tudom mi szerepe volt de ha valaki tudja az leírhatná! Köszönöm! :)

10/10!!!