Téma: Lincoln

2/10
Segítõ Béka 2013 jan. 16. - 20:04:09 2/10
(17/97)
nagy csalódás a film, a dramaturggal van a bajom, kaptafafilm, a történet nem eléggé megkapóan van ábrázolva, szét van nyújtva. egyszerûen a választási mizériát nem kellett volna elnyújta ábrázolni. a film pozitívuma a színészi játék, teljesen jó, és tetszettek lincoln anekdotázásai, ezért kapott 2 pontot tõlem, amúgy nem sokat ér a film.
a polgárháború nem a feketékrõl szólt, hanem a gazdaságról, nem tetszik ez az álszent képmutatás ami a filmben van.

"A demokratáknak nagy hasznot hozott az, hogy a fehér déliek szembenálltak a háborút követõ rekonstrukcióval és emiatt ellenségesen viszonyultak a Republikánus Párthoz. A rekonstrukció befejeztével, és (!) miután a feketéket az 1890-es években megfosztották a választójoguktól (!) , a Dél csaknem egy évszázadra a demokraták bástyája lett, mert elõre kiszámíthatóan majdnem mindenki rájuk szavazott. A Dél nagy részén gyakorlatilag egy párt volt, és a választásokhoz emiatt szükséges volt a demokraták gyõzelme."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Demokrata_P%C3%A1rt#A_p.C3.A1rt_t.C3.B6rt.C3.A9nete

micsoda egy képmutató szemfényvesztés a farizeus, (a hadak útja óta) elhülyült spielbergéktõl

nagyon egy véleményt fogalmaz meg a film, semmire nem kapunk választ, nagyon hiányoltam Jefferson Davist a filmbõl, és azt a jelenetet, amikor láncra verik a polgárháború után a börtönben, és ezen még az északiak is felháborodnak, Davis a koporsóját szállító vonat végighaladt szinte az egész egykori Konföderáción, és mindenhol hatalmas tömeg kísérte és emberek százezrei búcsúztatták. Temetésére Richmondban került sor. Halála után – egészen napjainkig – az egykori Konföderáció területén mindenhol nagy tisztelettel emlékeznek rá, személyét Kossuth magyarországi megbecsüléséhez hasonló kultusz övezi.

Az általános hittel szemben az amerikai polgárháború nem a néger rabszolgák emberi jogai fölött tört ki, hanem gazdasági illetve politikai okok miatt. A rabszolgaság sokkal inkább ezekbõl fakadó felszíni jelenség volt, egy szimptóma.
talán elhangzik a filmben is, hogy az északiak nem versenyképesek déllel, ez kulcsmondat, de nem fejtik ki, hogy ez az oka a polgárháborúnak. "A polgárháború okai (illetve maga a háború elnevezése is) vita tárgyát képezik. (A déli államok néhány szószólója nem fogadja el a polgárháború elnevezést, mondván független államok, államszövetségek közti konfliktusról volt szó)."
shoc 2013 jan. 15. - 18:15:40
(16/97)
írásom érvésnyes az alábbi filmekre: dredd, lincoln, django.
volt szerencsém látni a szinkronos verziót (django) és a letöltött-torrentverziót is.

akik úgy érzik hogy a fent felsorolt filmeknek
- "nincs értelme"
- "logikátlan"
- "unalmas"
- "egyáltalán ezt miért forgatták le?"
- "értelmetlen párbeszédekkel van teli"
- "gagyi a karkter" stb.

nos, õk azok akik a torrent verziót látták egy gyors feliratfordítással... és/vagy nem beszélnek jól angolul.

anno a benjamin button c filmnél tanultam ezt meg. megnéztem a torrent verziót, teljesen kiábrándultam a filmbõl, képtelen voltam mégegyszer megnézni mikor kijött szinkronnal... pár évvel késõbb a napokban láttam az rtl-en. ÉG és FÖLD volt. nagyon tetszett.

Egy jó szinkron csodákra képes. Sajnos ez van.
5/10
sello13 2013 jan. 15. - 01:36:37 5/10
(15/97)
a színészek zseniálisak, de ez a filmrõl sajnos nem mondható el. lassú, monoton, unalmas, és a boothos részt sem csinálta meg Spielberg normálisra. csak hiányérzetem van, sajnos. pedig vártam
9/10
11messi87 2013 jan. 14. - 11:12:53 9/10
(14/97)
Nekem nagyon tetszett. A kor, a hangulat, a kosztümök, a színészi játék, az operatõri munka, a beszédek...

SPOILER:
Rögtön az elején levett a lábamról, amikor a "nagy elnök leereszkedett a pórnép közé" és beszélgetett a katonákkal.
SPOILER OFF.

9/10.
6/10
tvp 2013 jan. 13. - 14:09:10 6/10
(13/97)
Nem olyan jó, mint amennyire dicsérik, sajnos. Ez nem a kiváló színészeken múlt, a kivitelezés súrolja a giccs határát. Egyszer azért érdemes megnézni.
10/10
SouthBronx 2012 dec. 28. - 19:42:45 10/10
(12/97)
Nagyon jó film!! A schindler listája óta ez a legjobban sikerült filmje Spielbergnek.
Spielberg a legnagyobb rendezõ az egész földkerekségen./számomra/ De ehhez hozzájárul nagy mértékben az állandó operatõr: Janusz Kamiñski õ egy zseni!
Persze hogy sokan lehúzzák mert nincs benne porig romboljuk a várost CGI , Óriás robotok, meleg vámpírok, sajnos az új generációnak ez kell az agyatlan látványos baromságok.
Horcsogg 2012 nov. 28. - 15:45:56
(11/97)
Bizony, castreleaghnak igaza van, a film 90%-okat kap amcsiban, daniel lay lewis pedig az utolsó mohikánban(ami milyen király film már) volt a Hosszúpuska!
10/10
castlereagh 2012 nov. 10. - 12:55:43 10/10
(10/97)
*szereplésén

(bocs, elírtam az utolsó sorban, de akkor is igaz)
10/10
castlereagh 2012 nov. 10. - 12:54:31 10/10
(9/97)
Héé!!!!!

Azoknak üzenném, akik ezt a filmet csak úgy, megtekintés nélkül leszavazták:
h_lye f_aszok vagytok?!
Tudjátok egyáltalán ki játszik a filmben?!
DANIEL-DAY LEWIS!!! A világ (egyik) legjobb színésze! Gondolkozzatok már!
Az õ neve szinte garancia a minõségi színészjátékra! Biztos vagyok benne, hogy 100 könyvet elolvasott Lincolnról, totál beleélte megint magát a szerepbe, és csak koppanni fog az állunk a szerelésén, a játékán!
1/10
offtopic
Gábor 32 2012 okt. 22. - 01:14:33 1/10
(8/97)
A "szép" nevû Abraham,akinek az emberkereskedõ "rokonai" behozták Amerikába a néger rabszolgákat...
_Freddy_ 2012 okt. 12. - 16:40:39
(7/97)
glowstone 2012 szept. 26. - 20:33:24
(6/97)
Tommy Lee Jones Mary Todd Lincoln szerepénen?Vicces.(persze tudom hogy csak elírták,de javítsák ki!:D)
offtopic
_Freddy_ 2012 szept. 25. - 15:44:13 Előzmény Sonic8
(5/97)
pont erre gondoltam, hogy milyen jó lett volna a Lincoln, vámpírvadász film vámpírok nélkül, tessék...itt van. :D Ez talán már jó lesz. :D
10/10
nagymester93 2012 szept. 10. - 12:28:50 10/10 Előzmény Bornbela
(4/97)
Én is belesegítettem a szavazásba és egyetértek veled... ilyen nevek mellett így leszavazni ezt a filmet úgy hogy nem is látta még -.-".... ide a Port.hu is be kéne vezetni ,hogy csak akkor lehessen szavazni, amikor már az elsõ nap a mozikban vetítik ,csak az még nem elég ,mert úgyis lesz valaki aki úgy leszavazza hogy nem is látta még a moziban! Amúgy ez a film jobb lesz mint a vámpírvadászos ,gondolom én! :)
10/10
Bornbela 2012 aug. 31. - 23:36:54 10/10
(3/97)
Kis korrigálás: muszáj és nem pedig múszáj. Sorry.
10/10
Bornbela 2012 aug. 31. - 23:34:18 10/10
(2/97)
Sosem értettem azokat, akik úgy szavaznak egy filmre, hogy még csak nem is látták. Viszont az kissé felháborított, hogy 2 szavazat alapján 1 pontos (!!!) átlaggal "büszkélkedhet" a film, ahol egy olyan színész-, és rendezõóriás dolgozik együtt, mint Daniel Day-Lewis és Steven Spielberg. Szóval ne haragudjatok, de egy tízes pontszámmal múszáj volt feljebb tornáznom az átlagot (és igen, természetesen még én sem láttam a filmet sajna), de nem bírtam ezt a nevetségesen alacsony átlagot nézni. Igaz, a mostani se sokkal jobb így (4), de legalább tettem valamit a nemes ügyért. :))
10/10
Sonic8 2012 aug. 14. - 15:54:09 10/10
(1/97)
Amerikai Premier: 2012 November 16
Elõzetes még nincs.:/

<----Forgatási Kép