Téma: Linda

Prüntyütyû 2011 jún. 15. - 22:33:14
(114/314)
ijjjjjjjááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!:))
Naphinel 2011 jún. 15. - 21:49:57
(113/314)
Én is retrózok ezerrel. :) Retro... ja, kb. akkortájt születtem, mikor a film játszódik.
10/10
nikato 2011 jún. 15. - 21:41:15 10/10
(112/314)
Végre van mit nézni a tv-ben este!!!:D Imádom!!!:DD
dubcseksanyi 2010 szept. 28. - 10:17:46
(111/314)
Na és Gobbi Hilda? Róla azért megfeledkeztetek.
Vinogradov 2010 szept. 27. - 18:15:10
(110/314)
Ötödik kitétel: bocs, hogy ez külön megy, de csak most vettem észre a második hsz-edet.

Abban az idõszakban kik oldották volna meg a feladatot nála jobban?

A karatézést leszámítva, amely, mivel Mo-n sztem nem sok fiatal színésznõ foglalkozott ilyesmivel (de úgy tippelem továbbra is, találtak volna köztük kiemelkedõket), viszonylag irreleváns, sztem a nyolcvanas évek közepén tizen-huszon éves színészgeneráció azért, ha nem is bõséggel, de mégiscsak kitermelte a maga tehetségeit.

Persze az is kérdés, hogy nála jobban vajha kihozta volna ezt a természetességet, amit Görbe Nórának azért nagyrészt sikerült, mert az ifjú Nagy-Kálózy Esztert vagy Nyertes Zsuzsát valahogy nem tudom elképzelni ebben a szerepben (hogy csak két nevet említsek az ekkoriban felbukkant színésznõ-tehetségek közül).

Szóval, a fene vigye el, még az is lehet, hogy igazad van és én is, ráadásul tök fölöslegesen, csatlakoztam a gajdolók hamis kórusához.

Ez esetben bocs. :)
Vinogradov 2010 szept. 27. - 18:09:06
(109/314)
Elsõ kitétel: az elõzõ hsz-emben elfelejtettem írni, pedig akartam, hogy a Köntörfalakat kiváló filmalkotásnak tartom, nagyon szeretem.

Második kitétel: A magam részérõl, ha nem is olyan tûzzel és mélységgel talán, mint te, nagyon is szeretem Kieslowski-t, a tízparancsolat címû sorozatát a legkiválóbbak között tartom számon magam is.

Harmadik kitétel: Továbbra is úgy érzem, hogy egyrészt kicsit elbeszélünk egymás mellett, másrészt túldimenzionálod a problémát. A fásult, punnyadt hozzáállásról már én is írtam az elõzõkben, szóval ebbõl a szempontból nyitott kapukat döngetsz.

Másrészt, ha a Lindáról beszélünk, igenis, szó kell, hogy essen a fõszereplõ képességeirõl és játékáról is, ami, még egyszer mondom, véleményem szerint messze nem száz százalékos. A hangja okán pedig joggal vetõdhet fel énekesnõi karrierje, mely hasonló okokból bontakozhatott ki, mint színésznõi pályafutása.

Negyedik kitétel: még egyszer hangsúlyoznám, hogy nagy örömmel veszem, hogy így tudsz lelkesedni magyar filmekért, sorozatokért. Sajnos egyre kevesebben vagyunk ilyenek, örülök, hogy te is szomorúan szemléled a hazai dolgokat ledegradálók otromba siránkozását vagy kisszerû leszólásait.
Commodus 2010 szept. 22. - 16:23:53
(108/314)
Tied a 2 pont!
Ez kihullott az agyamból, mentségemre szóljon, hogy legalább próbáltam menteni a menthetõt :))))
Vinogradov 2010 szept. 22. - 15:20:49
(107/314)
Nem vagyok biztos benne, hogy nekem szántad ezt a hozzászólást.


"Csak kicsit úgy éreztem magam, mint például a Köntörfalak topikjában, ahol megint csak adva volt egy igazán jó magyar film, amit ahelyett, hogy együtt ünnepeltünk volna, sajnos úgy ötven százalékban végigfanyalogtunk, mert mindenki talált valami hibát benne. Azt persze mindenben lehet, csak van, amiben nem érdemes."

Ha megnézed a topicokat, ahova írtam, láthatod, hogy rám aztán igazán nem a fanyalgás a jellemzõ - nagyon szeretem a jó magyar filmeket és minden jó magyar filmért hálás vagyok.

Az biztos, hogy vannak kukacoskodók, kákán is csomót vadászók. Gyakran fizikai fájdalmat érzek, mikor velük kell felvennem a küzdelmet, hidd el, teljes mértékben átérzem a haragodat.

Sztem olvasd el, amit a sorozatról szóló hsz-emben írtam - lehet, hogy kicsit máskép vélekednél az általam leírtakról annak tükrében.

Plusz ezúton kijelenteném, hogy nagyon szeretem a Köntörfalak címû filmet és már régóta tervezek róla egy terjedelmesebb írást a film topicjában.



"Nem ismerem Görbe Nórát, nem vezetem a rajongói klubját. De nem hiszem, hogy olyan könnyen találtak volna egy kislányos alkatú színésznõt, akiben megvan a karcosság, a jó értelembe vett keménység is."

Én tényleg örülök egyébként, hogy szereted a Lindát, sõt annak is (az általam leírtak tükrében hangozzék bármily meglepõen), hogy Görbe Nórát szintúgy. Mint írtam, jó, erõs közepes, de lehetne jobb is. Nem teszi tönkre az élmányt, de nem ad kiemelkedõt sem. Nem rossz színésznõ (bár borzasztó énekesnõ), de biztosan találtak volna jobbat is.

Olyat, aki nem hatvan, hanem száz százalékos.

Hangsúlyozom: ez az én véleményem.
fredi60 2010 szept. 22. - 13:42:52
(106/314)
Már a sorozat készültekor is eléggé ismert volt, hogy a férje (Gát György, a rendezõ és a forgatókönyv írója) futtatta Nórát. Az õ "érdeme" volt a lemez is.
Commodus 2010 szept. 21. - 18:59:13 Előzmény Vinogradov
(105/314)
Nagyon szívesen :)

Ki fogsz nevetni, ezelött 23 évvel olvastam, de olyan szokatlanul, fõleg a korhoz képest, melyben megszületett, kemény, és õszinte hangvétele volt, hogy nagyon bennemragadt!

Mellesleg, bár nyilván fogalmam sincs, hogy valójában miért a Nórára esett a választás, talán közrejátszott az alkati adottsága is, így még hangsúlyosabbá vált, egy-két verekedõs jelenet humora, kedves kis szamárság volt, de teljesen nézhetõ, és mindig viszonyítani kell ahhoz is, hogy milyen társadalmi és politikai körülmények között születik egy film, vagy sorozat.

Lásd például a Pogány Madonnát, bájos korrajz, egy kis egyszerû krimitörténetbe csomagolva, de szinte kultuszfilm lett belõle.

Nem kizárólag mûvészfilm válhat ikonná egy generáció szemében...
Vinogradov 2010 szept. 21. - 18:50:00
(104/314)
Hú, ezt a részletet jó volt olvasni... :)

Igen, a Linda szövegkönyve remek - de hát ezt én is írtam az errõl szóló korábbi hsz-emben. A színészek is kiválóak. Csal sajnos Görbe Nóra nem mûködik 100 %-osan, ez van.

Hiába a nosztalgia szívetmelengetõ érzése, meg egyéb fenkölt emóciók, az egyetlen dolog, ha manapság csinálnák, nem jönne be, az Görbe Nóra játéka.

És, látszik, ezzel nem vagyok egyedül.

Szóval valami mégiscsak lehet a dologban, nemde?
Vinogradov 2010 szept. 21. - 18:42:24 Előzmény Commodus
(103/314)
Egyébként egyszer megnézném a gyûjteményedet! :)
Vinogradov 2010 szept. 21. - 18:41:25 Előzmény Commodus
(102/314)
Köszönöm szépen az elõbányászott anyagot!

Igen, igen, errõl van szó, ez itt a baj - és nem is kicsi!

Victor Máté briliánsan ragadja meg a problémát az üstökénél fogva - milyen poén, hogy nekem még most is megvan az a lemez, amirõl beszél, ugyanis anno a nõvérem begyûjtötte...

Egyébként õ egy kitûnõ elõadó és szakember volt, akirõl nem lehet mondani, hogy szigorú ítész lett volna, de ami pocsék, az pocsék és ez az énekesnõi karrier sajnos az lett.

A film más.

Az alakítása, mit írtam, a sorozatban tûrhetõ, habár nem kiemelkedõ. Sokkal jobbak, sokkal jobban is eljátszhatták volna ezt a szerepet, habár õ egy erõs közepes szinten teljesítette ezt a feladatot - azért ne túlozzunk. A hangbéli adottságai, mint írtam, egyszerûen nem predesztinálták erre a pályára és valamilyen egészen kivételes tehetséggel tudta volna csak ezt tökéletesen feledtetni.

Még egyszer hangsúlyozom: én nagyon megszerettem a sorozatot, véleményemet róla ld. korábban.
offtopic
Anditos 2010 szept. 20. - 12:03:58
(101/314)
:-) Így igaz.
Petterson 2010 szept. 18. - 20:08:58
(100/314)
Most furát fogok írni...Ha Görbe Nóra megtanult volna szinészként játszani, akkor egy szuper jó film lenne,de a mesterkélt hangja valahogy nem illik bele a filmbe.
MrAutoklav 2010 szept. 18. - 18:50:55
(99/314)
szerintem is jó a linda bár néha kurva fárasztó :)
Commodus 2010 szept. 16. - 17:56:27
(98/314)
Én azt az ominózus cikket kizárólag az egyik fórumozó kedvéért bányásztam elõ egy régi bekötött IM- bõl, mert emlékeztem rá, hogy olvastam.

Nincs különösebb bajom se a Nórával, se a sorozattal, amikor készült, ez volt a nyerõ, mindenki nézte csak volt aki bevallotta, volt, aki nem!

Lemez meg, azért készült, mert a médiagépezet ha kezdetlegesebb módon, de akkor is mûködött, üzlet az üzlet!

Az Életképekrõl meg csak annyit, hogy a Szomszédok ehhez a szánalmányhoz képest maga volt a hiperrealista kortárs filmmûvészet :))))
10/10
Pünkösdi Kató 2010 szept. 16. - 17:21:40 10/10 Előzmény Commodus
(97/314)
Tény, hogy a filmben idõnként elég mély hangja van, de nem mindig. Így elég nehéz énekelni, viszont - szerintem - nem lehetetlen, ha van rendes énektanár. Ki tudja, hogy kb. 20 éve miért kellett az a lemez, szerintme ezen már ne vitatkozzunk. A wikipéda szerint Nórának az elsõ lánya a sorozat elõtt 1 évvel megszületett. Gondoltátok volna?
Én szeretem a sorozatot, szerintem Nóra is jó benne, én nem mondanám, hogy pocsék. Az Életképekben a szereplõk nem természetesek, mintha olvasnák a szöveget, Nóránál semmi ilyet nem látok, hanem azt, hogy igenis, beleéli magát a szerepbe, szövegileg és a aekwondoval is.

Szóval, én is megnézem újra és újra.
matuschkapista 2010 szept. 14. - 12:35:04
(96/314)
És, ha vitatkozol, küldöm t'nak-ot!
matuschkapista 2010 szept. 14. - 12:33:17
(95/314)
Van ez így néha, hogy embereket rettenetesen irritál valamelyik szereplõ. Görbe Nórával elég sokan voltak így. Nem csak az énekhangja, hanem a beszédhangja is valami rettenetesen mesterkélt volt. Mai megfelelõje Hegyi Barbara az Életképekben.
A hangjával és a természeteskedõen mesterkélt beszédstílusával 200 fölé tudja tornászni a vérnyomásomat. Kávé helyett használom.