Téma: Linda

Commodus 2010 szept. 14. - 11:56:50
(94/314)
..., és szerény... :))))
matuschkapista 2010 szept. 14. - 11:49:56
(93/314)
Zseni vagy! Én nem tudtam elõkaparni sehonnan. Vinogradov fog örülni.
Commodus 2010 szept. 14. - 10:45:30 Előzmény matuschkapista
(92/314)
".....Most végre valakit úgy menedzselnek, ahogy a nagykönyvben meg van írva.De könyörgöm:miért pont az ország legtehetségtelenebbb énekesnõjét?Aki-ha muzikalitás szerint rangsorolni kellene-kis hazánkban az elsõ 10 millió közé nem juthatna be.
Nincs az a mükedvelõ kórus, ahonan 5 perc múltán ki ne tennék.
De lám-mint szólista-már a második lemezt kornyikálja tele alig egyoktávnyi terjedelmû, rossz helyen, rosszul képzett rezonanciátlan, kifejezéstelen fahangjával, merev torokkal, rosszul artikulált magánhangzókkal, ki nem ejtett szóvégi mássalhangzókkal és mindvégig persze iszonyú hamis intonációval...


"...A B oldal utolsó számának a végét.Egy pillanatra kinyílik a hangzás, megszólal a zene és egy nagyszerûen éneklõ lányt hallunk.Óriási hangterjedelemben, bármely fekvésben biztosan, tisztán intonál.Stílusosan hajlít és vibrál.Szóval tud bánni a hangjával.De õ nem a lemez szólistája, õ csak a vokál egyik tagja.Geri Editnek hívják..."


Victor Máté Ifjúsági Magazin Kritika 1987

Mire nem jó ha az ember gyûjtöget...?
matuschkapista 2010 szept. 12. - 19:31:52
(91/314)
Nagyon régen volt, nem hinném, hogy szó szerint fel tudnám idézni.
Eleve kifogásolta a névválasztást, hiszen Linda csak egy szerep.
Minden lehetõ rosszat elmondott az énekesi teljesítményrõl.
Aztán bevágta a vokál egyik részletét és megállapította, hogy ez a lány (talán Geri Edit?) tud énekelni, a hangja felszárnyal és mégsem õ fog szólólemezt készíteni.
Olyan szokatlan volt akkoriban ez a kíméletlen, szókimondó kritika, hogy meghallgattam az ismétlést is. Nem volt még számítógépem, meg talán Hangtár sem a Kossuth-on.
twillight 2010 szept. 12. - 19:26:30
(90/314)
Valami képhamisítós ügy volt, és ott mutattak egy képet (asszem olajfestmény) amihez aktként állt modellt.
offtopic
Vinogradov 2010 szept. 12. - 19:14:09
(89/314)
Hû, ez érdekes.

Mármint a Victor Máté-val kapcsolatban említettek. A magyar könnyûzene egyik nagy öregjérõl van szó, így adok a véleményére, szóval kíváncsi lennék, hogy mit mondott pontosan a lemezekrõl - már ha még emlékszel a eddig leírtakon kívül is valamire.
matuschkapista 2010 szept. 12. - 19:09:02
(88/314)
Hogy miért õ kapta a szerepet? Igen egyszerû oka volt. Gát György a férje volt akkoriban. Vannak közös gyerekeik is.
matuschkapista 2010 szept. 12. - 19:07:26
(87/314)
Nagyon jól emlékszem a lemezeire. Nem is Görbe Nóra, hanem Linda néven adták ki. Azért maradt nagyon emlékezetes, mert Victor Máté mondott a rádióban egy olyan kritikát róla, ami akkoriban mellbevágó volt. Nagyon kiboríthatta a lemez, mert igen kemény szavakat használt, nem köntörfalazott, kimondta amit gondolt.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 szept. 12. - 19:01:54
(86/314)
Így van, és, ha most nem kezdik el megint a sorozatot (és nem látom meg a topicot a fórum oldalán), valószínûleg egyáltalán soha nem jutott volna eszembe Nóra. :)
A sorozatot nemigen néztem akkor sem, a dalokról meg semmi de semmi nem ugrik be.
Vinogradov 2010 szept. 12. - 18:41:26
(85/314)
Bocs, biztos én vagyok feledékeny, de melyik filmben is "vetkõzött le a kamerák elõtt"?

Nekem ilyesmi egyáltalán nem rémlik.
Vinogradov 2010 szept. 12. - 18:40:22
(84/314)
Énekelni nem tanult, de a színészi "mesterséget" igen. Már korábban is játszott egy-két filmben kisebb szerepeket, így bizonyára kézenfekvõ választásnak tûnt.
twillight 2010 szept. 12. - 18:24:52
(83/314)
Protezsálva volt, és hát vállalta hogy levetkõzik kamera elõtt - anno az nem volt ám olyan egyszerû.
Petterson 2010 szept. 12. - 18:17:42
(82/314)
Tökéletesen igazad van. Nem tudom, hogy a rendezõ, vagy aki kiválasztotta, az nem vette észre, hogy "szinészkedik", vagyis nem tud a kamera elõtt természetesen viselkedni. A hangja...hmm...nos ahhoz nem fûznék kommentárt...lehet hogy énekesnek nevezte magát, meg mások annak nevezték, de hát...tuti hogy nem tanult énekelni.
Vinogradov 2010 szept. 12. - 18:10:54 Előzmény pozsizsuzsi
(81/314)
A huszadik század kilencedik dekádjának közepe táján söpört végig Magyarországon a dzsúdó- és karate-láz. Nehéz elhinnem, hogy az idõszakban minden bizonnyal legalább egy-két ezer távol-keleti sportokat ûzõ lány (abszolút saját, hasraütésszerû becslés) közül nem találtak volna jobb színészi képességekkel rendelkezõt Görbe Nóránál.

A hangjáról nem is beszélve - anno ugye énekesnõ is volt - ha jól emlékszem, öt-hat lemeze is megjelent az ominózus idõszakban (szubjektív vélemény: sokakat kedvelek a nyolcvanas évek magyar és nemzetközi szólóelõadói közül (sõt, alighanem ez a popzene történetének egyik aranykora), de sztem a dalai egytõl egyig hallgathatatlanok ezen a szörnyû fejhangon + ezeket a dalokat bárki más is felénekelhette volna helyette, minthogy nem kívánnak túlságosan összetett elõadói képességeket, ráadásul, nos, eléggé butuskák).

Nem akarok én rosszat: egyéniség, az tény, meg, amennyire én tudom kortársi emlékezésekbõl, kifejezetten jó volt vele együtt dolgozni, de, tény, hogy lehet, hogy esetleg más pályát választva jelentõsebb eredményeket könyvelhetett volna el.
matuschkapista 2010 szept. 11. - 20:37:00
(80/314)
Úgy emlékszem elõbb volt a sorozat ötlete és a szerep kedvéért kezdte el a taeekwondo-t ûzni.
pozsizsuzsi 2010 szept. 11. - 20:27:32
(79/314)
Görbe Nóra, ha jól emlékszem, akkoriban aktívan kûzdõsportolt, a tae-kwon-do rémlik. Tehát kínálkozott a személye a szerepre.
matuschkapista 2010 szept. 11. - 20:26:41
(78/314)
Köszi! És manapság hol csillogtatja a nagy egyéniségét? A Linda óta én nem is hallottam róla.
De elõtte se nagyon.
matuschkapista 2010 szept. 11. - 20:06:54
(77/314)
Pedig az apja micsoda zseniális színész volt. Õ játszotta Bodri juhászt a Barbárok-ban?
Vinogradov 2010 szept. 11. - 19:30:33
(76/314)
Hát igen, Görbe Nóránál klassziksokkal jobb színésznõt is találhattak volna a fõszerepre, ezt készséggel aláírom, de engem annyira nem zavar.

Vagy lehet, hogy csak hozzászoktam a "játékához"? :)

Végül is nem elképzelhetetlen, hiszen már vagy harmadszorra csekkolom a szériát.
matuschkapista 2010 szept. 11. - 19:20:47
(75/314)
Rémlik valami, lehet, hogy sok mindenben igazad van. Egy dologra viszont biztosan emlékszem: Görbe Nóra rettenetes volt benne. Szerepeltetésének oka, valószínûleg a producer vagy abban az idõben gyártásvezetõ visszataszító személyében keresendõ.