123 2007 máj. 11. - 14:21:27
(928/1148)
Tényleg, amúgy ki itt a moderátor? Mert egy dolog az, hogy kedves fórumtársunk intelligánciában túltengõ hsz-eket ír, de az egy másik, hogy idejön, fenyeget, és elmond mindennek... Valahogy, amíg õ nem volt itt, a beszélgetés hangneme a lehetõ legkulturáltabb, legbarátibb volt. Lehet némi összefüggés.
glam 2007 máj. 11. - 12:03:58
(927/1148)
És a többieknek:-D

Már majdnem lent van az esküvõ, nem tudom mennyi fog felférni, de szerintem (ahogy elnéztem mások oldalain) elég sok, meg próbálom tömöríten is.
Folyamatosan próbálok feltenni majd, csak lassú most nagyon a gépem, és nem akarom még jobban lassítani, mert weboldalt kell csinálnom, és kéne, hogy kicstit mozogjon. Zenéket tudok átküldeni msn-en is, ha szóltok, megadom a címem.
A német részeket én nézem, meg néztem eddig is, de így hogy nincs Lisa, csak 2-3X egy héten. Ha valakit vmi érdekel..., bár most nem láttam szerdán sem, meg tegnap sem. A Lisa mailboxa sem szünt meg, így hogy elment, gondolom most Hannah-val a -"két fõhõs,akik egy cipõben járnak"- fognak levelezni.
Na megyek pihenni, mert 7-tõl zht írtam és most fáradt vagyok. Majd még jövök. És JÓK legyetek ;-D
glam 2007 máj. 11. - 11:54:03
(926/1148)
Igazán sajnálom, hogy ez lett abból, amit írtam. Semmi negatív felhang nem volt abban, hogy "ilyenektõl". Egész egyszerûen, azoktól akik nem ismenek, még annyira sem mint itt, akikkel hónapok óta fórumozok, azoktól nem várhatóm el, hogy valós képet alkossanak rólam, márpedig ennek hiányában, nem is vehetem figyelembe ezeket a megállapításokat. Nem hiszem, hogy nekem vagy bárkinek is függne az inteligencia hányadosa a hajszínétõl.
Ha a hozzászólásaink alapján próbálnál rólunk -bár közel sem teljes- képet alkotni és így vágnál a fejünkhöz ezt-azt annak legalább látnám empírikus és nem pedig érzelmi lényegét.
Ezen kívûl szerintem egy mûvelt, olvasott, diplomásnak nem illene még otthon sem így beszélni, nem hogy nyílvános fórumon LEÍRNI!! Mi értelme van a szépirodalonak, ha utánna nem építjük bele saját életünkbe? :-)
Szerintem mindenkinek jobb lenne, ha inteligens felnõtt értelmiségi emberekhez méltó módon próbálnánk meg kommunikálni egymással. Remélem menni fog! ;-)
Igazad van abban, hogy mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, de szerintem mi is épp ezt tesszük, és ha nem bántalak meg valamivel kulturáltabban is. Mi nem bántunk vele senkit, mindenki szabad akaratából olvassa a hsz-ainkat, és minket ez kikapcsol és szórakoztat. Esetleg, ha nagyon zavar, annyit tudok javasolni, hogy nem muszáj elolvasni.
Magáról a sorozatról is csak azt tudom neked mondani, hogy senki számára nem kötelezõ és azért mert valaki igényli és szereti a tömegkutúrát, nem feltétlen utasítja el a magasabb, klasszikus kutúrát sem.

Na, ennyit akartam. Kérlek nyugodj le és próbáljunk megférni egymás mellett békében!!! :-)
glam 2007 máj. 10. - 21:28:59
(925/1148)
...És már itt is vagyok!!! :-D
Megírtam a zh-t és szerintem nem lett rossz.
A Claudi Schifferesre csak annyit tudok mondani, hogy Jürg Willi Kollúzió-összejátsz elmélete szerint az ember vagy a saját tükörképét, vagy saját maga ellentétét, vagy az ellenkezõ nemû szülõ tükörképét, vagy az ellenkezõ nemû szülõ ellentétét keresi a párválasztáskor.

A Mad Worldnek egy kevésbé depresszív változatát épp most töltöttem fel a Multiply-ra, ha burgicska felhsználót keresed akkor a Tears For Fears listában megtalálod.
A zenével kapcsolatos kérdésre én válaszoltam, akkor jött fel a You are so beautifull, és írtam is, hogy tudok feltenni zenét, vagy átküldeni annak akinek kell, csak szóljatok mit.

A német részek épp most jönnek le (hogy ráéreztél:-D) és nem soká fel töltöm a Multiply-ra. Holnap holnap után a Die Hochzeit & Stars fenn lesz, aztán jön a többi.
Költséghatékony megoldást csak akkor tudok mondani, ha korlátlan a letöltésed, mert ált. 4-5 rész van egybe, és az kb. 2,5G.

Azt én sem tudom mibõl vonta le, és mint én tudom nem is szõke Réka, vagy igen?
Én viszont az vagyok és nem esett jól, de ilyen emberektõl nem veszem fel.
Asszem mindent leírtam.
glam 2007 máj. 10. - 15:34:32
(924/1148)
Jaj, dehogy ne tedd! Mindenki véleménye fontos, és sokszor átformálja a sajátunkat is, írjál csak!!!
Nem tudom, hogy front van-e vagy micsoda, de nagyon furi ma itt a légkör. Mire hazajövök nehogy itt nekem összekapjatok :-P
Este ha hazajöttem jövök! Addig is jók legyetek;-D És "szeressétek egymást gyerekek"!! :-D

Ja és a multiply-ra már feltettem egy csomó VIBes számot
bogi101 2007 máj. 10. - 14:27:10
(923/1148)
Nem okosságnak szántam és nem is az utókor számára fennmaradónak:) többé igérem nem teszem...
bogi101 2007 máj. 10. - 10:39:10
(922/1148)
Tanulság akkor lett volna , ha Rokko nincs a sorozatban.Akkor egyenes lett volna a történet , a felszines ,sznob David 364 rész után rádöbben, hogy az egyéniség, az egyediség és a bizonyos értelemben hagyományos értékrend (pl Lisa családja, ) igenis fontosabb lehet a külsõségeknél,meg attól ami a mai világban elértéktelenedett. De bejött a képbe Rokko akiben pont Lisa nem látta ezt meg...Ezért nincs tanulság...
glam 2007 máj. 10. - 10:09:02
(921/1148)
Gratu! Én még ezután megyek 18:30-ra :-(
Nekem sem az eredeti hsz-sl van problémám, hanem az utánna következett személyeskedéssel, ez az amit szeretnék a jövõben ha mellõznénk, és szerintem sokan mások is. De mint már említettem, nem érdemel több szót a dolog, szerintem.

És amiért ilyen ügyi voltál, te is kapsz egy képet:-D
glam 2007 máj. 10. - 09:48:54
(920/1148)
Szia! Igazán örülök, hogy beugrottál ide és színesítetted a az egyébként sem egyhangú forumunkat, de azt hiszem igazán nincs arra szükség, hogy nálunk is osztd az eszet. Úgyvélem amennyire szükségünk van, annyinak ugyanis birtokban állunk, ha pedig mégis kellene még, azt nem egy ilyen "irónia bajnoktól" szeretnénk megkapni. Gondolom ezzel mások is egyet értenek.
Továbbá, nem tudom, hogy a többi forumon, hogy szokás, de mi itt nem szoktunk mocskolódni, egymást sértegetni és jó lenne, ha ez így is maradna.
Szóval, ha érdemlegesen hozzá tudsz valamit szólni a témához, akkor kérlek mindenképp tedd meg, de ha csak a kedélyeket akarod szítani, akkor szépen kérlek hagyd abba még mielõtt elkezdenéd!
Na úgy érzem ez a dolog több szót nem is érdemel, de kérlek fogadd meg amit javasoltam!

Szép Napot Mindenkinek!!!
123 2007 máj. 10. - 01:45:56
(919/1148)
????????

Mondd, Te normálisnak tartod magad? Mert ez komolynak ijesztõ, viccnek rossz, iróniának meg gyenge és szánalmas...
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 23:20:54
(918/1148)
Úúúú, és még vmi eszembe jutott. Pedoig már az ajtóban kalappal a kézben búcsút intettem, de ezt muszáj leírnom. Néhány éve Angliában láttam a tévében egy mûsort, ami egy érdekes pszichológiai kísérletrõl szólt. Sajnos, nem láttam az elejét, jobban mondva úgy saccolom, az utolsó harmadát láthattam. A lényege az volt, hogy a pszichológusok megkértek egy rakás embert, akik társat kerestek különbözõ társkeresõ ügynökségeknél, hogy töltsenek ki mindenféle pszichológiai tesztet, amivel feltérképezték a személyiségüket, majd ezek alapján kerestek egy hozzájuk illõ párt. Megkérték õket, hogy randizzanak az illetõvel, majd meginterjúvolták õket külön-külön. Aztán dönthettek, hogy akarnak még találkozni az illetõvel, vagy elég volt. Az jött ki az egészbõl, hogy SENKINEK se tetszett a pszichológusok által hozzájuk illõnek titulált nõ/ffi, noha mindannyian bevallották, hogy borzasztó jól megértették egymást az illetõvel, kellemes órákat töltöttek együtt, félszavakból is értették egymást stb., de mint ffi/nõ MÉGSE... (Olyannyira nem, hogy összesen 1 pár volt, akik egy 2. randira is vállalkoztak, vagyis a mondjuk 99% kategorikusan NEMet mondott újabb randira.) Szóval tök kudarc volt az egész a pszichológusoknak, akik - sztem - õszintén el voltak keseredve a kísérlet végén. A kísérletvezetõ még mondott is vmi affélét, hogy "szörnyen csalódott vagyok", de a mûsor keretein belül nem tettek kísérletet a jelenség megmagyarázására. Szóval a túl egyforma sem jön be... Lehet, hogy ezért kell Lisának David, Davidnak meg Lisa, míg Rokkó a "túl egyforma" kategória (öltözködési stílus, kedvesség, aranyosság, leheletnyi idiotizmus...)

Na most akkor megyek a tollasbálba. Még 1X jó éjt!
glam 2007 máj. 09. - 23:15:39
(917/1148)
Nem rossz ez az elmélet, nagggyon tudományos:-D Csak nekem az vele, a problémám, hogyha így van, akkor elég visszás értékeket közvetít a sorozat. Lisa vonalon ugyanis az jön le, hogy a különleges, egyedi, színes egyéniségû, beksõ értékekkel gazdagon felruházott lány sokkal többet ér -és nem csak jó feleség céljából- mint egy tucat lány. Nem is a szép, nem szép itt a lényeg, hanem az egyediség, a bátorság, hogy felvállalja azt ami, akinek született, vagy tömegtermékek mögé bujtatja a személyiségét. Szóval Lisa tanulséga az, hogy igen is a karakteres emberek akik felvállalják magukat, azok viszik sokra, õket szereti igazán szívbõl mindenki és nekik lesz happy end. (Bár, ha azt vesszük Sabrinának is aranyélete van)
Ezzel szemben, amit te mondasz David vonalon viszont, pont a felszinesség, a tömegtermékek, a sznobság, a mindenki egy kaptafára legyen mutatkozik. Mert Lisának nem a "csodabogár kell", aki színes, sokszor meghökkentõ, aki mellett nem lehet unatkozni, hanem a felsõ tizezerbõl a Nr623.
Akkor most mi az igazság????
És látod most jöttem rá, ebbõl, hogy miért szeretem annyira Rokkot. Nem (csak)azért mert helyes pasinak találom, nem azért mert jól bánt Lisával, hanem mert nem szokványos, kitûnik a tömegbõl, és izgalmas. Tudom sokaknak már túlságosan is, de nekem bejön.
És a másik, õrajta is látszik, hogy ápolt, hogy foglalkozik magával, hogy márkás jó cuccai vannak -más kérdés, hogy hogy kombinálja õket- de összességében õ is flancos sznob családból való. Ha visszaemlékezel, amikor mondta, hogy holland nevelõnõje volt. És mégsem futószalagon gyártott 100 tulipánnal meg egy fehér loval megveszlek típus...
... És MÉGIS nem õ kellett... Akkor most hol a tanulság és az igazság????

Na megyek én is vissza tanulni, ez az átka ha az ember számítógápen tanul, mindig it köt ki:-D

Ja és egy kép, hogy ez is szárnyakat adjon ;-D
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 23:05:06
(916/1148)
Az utolsó mondatomban "õ" alatt természetesen Rokkót értem, nem Glamot.

Hát nem lehet könnyû ennyi zh meg miegymás mellett fórumozni... De talán pont ez stimulálja az agyatokat :) Köszönöm a jó beszélgetést, jó éjszakát mindenkinek, szép álmokat!
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 23:00:44
(915/1148)
Mert látjátok, nekünk mégiscsak Rokko tetszett (persze 123-nak nem, de van itt egypár harcos Rokko-védelmezõ...:)) és nem David... és nem csak a belsõ tulajdonságai miatt. Asszem ezt Glam is jóvá hagyná. Õ pedig nem volt az a mainstream-fiú, mint David.
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 22:55:22
(914/1148)
Igen, igen, azt hiszem, igazad van. De továbbra is úgy érzem, az egyéni ízlésre nincs magyarázat, az 1cerûen überelni tud egy csomó mindent. A kultúra által meghatározott ízlés elméleti dolog, ez az, ami szerintem engem ifjúkoromban akkora döbbenettel töltött el. "De ha neked az X. kaliberû nõ/ffi tetszik, mér nem olyannal jársz?" típusú kérdés foglalkoztatott. Oké, erre mondhatta volna (képzeletben persze, mert ilyet ugye nem kérdezünk) az illetõ, hogy "mer az nem jön össze", de sztem nem errõl volt szó. A gyakorlatban mégis más tetszik, mint elméletben. Én ezt furcsának találom, vagyis inkább érdekesnek. Ezek a tudat alatti dolgok, na.

És hát tekintve, hogy a kulturális ízlés gazdasági érdekekbõl kifolyólag manipulált, még kevésbé meglepõ, hogy feltör mindenkibõl a saját egyéni ízlése. Talán mert az az igazi? Lehet.

Egyébként én jóval régebben jártam egyetemre, mint ti, de nekem úgy rémlik, hogy ált.-ban az emberek olyan párt választanak maguknak, aki kb. ugyanolyan szép vagy kevésbé szép, mint õk maguk. Erre asszem az volt a magyarázat, hogy az emberek felnõttkorukra elhelyezik magukat egy skálán, fölmérik az esélyeiket, és eleve olyanoknál próbálkoznak, akik szerintük elérhetõk a számukra. Mindegy, lehet, hogy ez már tök elavult elmélet...
glam 2007 máj. 09. - 19:28:04
(913/1148)
Olyan sok okosságot írtatok amíg nem voltam, csak meg lesz az a 2000 :-D
Na szóval pontokba szedve írom, hogy ki ne maradjon vmi.
1. szerintem mindig is "rosszul bánt Rokkoval. David elsõ szavára otthagyta, nem engedte elinte, hogy tegezze, meg nem volt vele soha olyan mint most a VIB2-ben ahogy Davidról beszél.
2. Nem csak azt a videót néztem meg, hanem a filmbõl való többit is. Nem mondtam, hogy rossz, meg meg is fogomnézni, de nem elsõsorban a forgatókönyv miatt.
3. Ne csodálkozz rajta, hogy nem megy... Errõl már elmondtam én is a véleményem, de azon kívül, hogy bugyuta és ripacs, az a csaj soha nem lesz szép.
4. Szerintem nem elsõsorban azért vonzódott Davidhoz mert helyes (bár akkor nem tudom miért) és Rokkoval sem hiszem, hogy az lett volna a aprobléma, hogy csúny (mert nem is az). Neki David egy "elsõ látásra szerelem" volt, és bármilyen kegyetlenül is hangzik, neki õ már a végére fixaideájává vált, nem is akart igazán soha elfelejteni, mert akkor teszem azt, otthagyja a céget.
5. Ha vkinek kellene zene a sorozatból vagy vmi más, akkor nekem van fenn sok a mutiply-on és ami nics 1-2 napon belül fel tudom rakni, vagy ha letülteni akarja valaki el tudom küldeni msn-en. Ha érdekel vkit, akkor megmondom a címem vagy a multiplyos fehasználói nevem.
6. én úgy tudom, hogy korsót jelent. Eltaláltam?:-D
7. Amikor a szigeten voltak az tényleg szép volt, amikor már Davidnak kezdett derengeni, hogy Lisa is nõ. Akkoriban szerettem Davidot, meg szurkoltam is neki, de sikerült megutáltatnia magát. Tényleg az volt jó a Lisában, hogy rajta mindig is látszott, hogy van benne vmi. Gyönyörû szeme van, meg a mosolya is nagyon szép. Szeretem az olyan embereket, független attól, hogy ffi vagy nõ, akiknek a szemük meg az egész arcuk mosolyog, látszik hogy szívbõl jön. Asszem vmelyik német újságban olvastam és annyira találó, hogy a sokmindennel amit ráaggattak a szépségét el tudták rejteni, de a kisugárzását nem.
Na asszem ennyi. És én már megint nem a holnapi zhmra tanulok. Le kéne engem tiltani innen:-D
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 17:42:32
(912/1148)
Helló! Azt nem a "Kiss Me"-re értettem, hanem a háttérképekre! Azóta elolvastam a "Kiss Me" szövegét, és az annyira nem tetszik, de nem is rossz. A legjobb sora talán az, hogy "Kiss Me", de az elég jó. :)
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 17:34:13 Előzmény 123
(911/1148)
Közben rájöttem, hogy vmiért nekem tökre fontos, hogy Lisában ne találjak hibát. Ha erre gondolok (a felvetésedre, hogy Lisa is csak a jóképû pasira hajtott, nem mondjuk a csiszolatlan gyémánt... kire is? Rokkóra? Jürgenre? Timóra?), egy kicsit szomorú leszek, mert tényleg, hát ez olyan, mintha õ többet várt volna el a fiútól, mint amire õ képes / hajlandó lenne.

De ez szerintem valahogy... a világegyetem rejtélye. Meg hát, aki szerintem ronda, az más szerint lehet szép. Ez olykor meglepõ, sõt megdöbbentõ. Nekem pl. David nem kellett volna, a külsejétõl sem dobom el magamat (ezt asszem már kifejtettem korábban is), a filmbeli karaktere sem jönne be nekem - nekem férfinak egy kissé nyálas volt, bocsánat mindenkitõl!!! Szóval ha vki le akarná stoppolni, tõlem viheti! És mégis, nõk millióinak (talán nem túlzás ez a szám BandikaBBB statisztikai adatainak tükrében, ha jól emlékszem) nagyon is tetszett. Ugyanakkor nem egy olyan esetet láttam, mikor a környezetemben azok a fiúk, akikkel együtt nõttem fel, és pontosan tudtam, milyen finnyásak lányok tekintetében, végül (megítélésem szerint) elég szerény külsejû (most finoman fogalmaztam) lányokat vettek feleségül (lehet, hogy a "jó feleség" ideálját követték? Nem tudom...).

Fura dolgok ezek.
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 17:22:05
(910/1148)
Glam, mibõl gondolod, hogy ez a film sem lesz a kedvenced? A "Kulisszák mögött" videóból állapítottad meg?
Kiskirálylány 2007 máj. 09. - 17:17:36 Előzmény 123
(909/1148)
Milyen vicces lett volna, ha David is szemüveges-fogszabályzós és csak lógnak rajta a rondábbnál rondább ruhadarabok! Aztán mindketten elmennek az "Átváltoztatjuk" szalonba...

Dehát nyilván nem ez a lényeg.

A "You are so beautiful" nekem túlzás volt, mert addigra Rokkó figuráját szerintem már nagyon lealázták, és nagyon egyértelmûen David-kontraszt volt, amit ez a szám megerõsített (habár az efféle grandiózus gesztusok, lásd ezer tulipán, Dávidtól sem álltak távol). De amúgy, kontextustól eltekintve, jó volt, szívesen megnézném újra Manuel Cortez miatt.

Sztem Lisa (az esküvõt leszámítva) nem bánt csúnyán Rokkóval. Ti mire gondoltok? Hogy hitegette? Ez talán igaz, de szerintem próbálta viszonozni az érzéseit. Ez nem ment végül is, de a szándékai nem voltak csalárdak...