glam 2007 jún. 03. - 07:41:33
(1048/1148)
Na mostanra sikerült is végig olvasnom:-D
A politikai szemlélet, ott sem mindig egysíkú. Azért ha megnézed az iraki háborúval kapcsolatban nagyon sokszor felmerülnek mostanában sorozatokban és filmekben is egyaránt a kormányt bíráló gondolatok. (Bár mint látjuk Bush bácsit ez nem kifejezetten érdekli) A lista tényleg nem rossz, de én pl. szegény Gyûrûk Urát négyszeri nekifutásra sem bírtam végig nézni, ...de próbálkozom.
Große, nekem is inkább egy-egy kategori nem jön be, ez persze természetes, hogy kinek ez, kinek az, de ami a kedvelt kategoriáimon belül vannak, azon túl már nem érdekel a nemzetisége. Épp úgy nézek eu-i, amcsit, meg mikor mi adódik. Néha még távol-keletit is, de azok nem nyûgöznek le.
Én inkább a tartalom miatt kezdek bele, videó tékában is elolvasom mirõl szól és az alapján döntök.
Réka, neked is tök igazad van abban, hogy aki biztosra akar menni, az inkább nézzen régi amerikai filmeket. Örök kedvencem az Elfújta a szél, olyan szép és az Óz, a nagy varázsló. Sorozatok közül én is inkább az amerikaiakat részesítem elõnyben és ami mindig jöhet az nekem is a Jóbarátok.
Egyébként én sem vagyok USA párti, (nem is költöznék oda, ha tudnék sem, biztos Európában maradnék), de Holywood még is csak tud valamit.
glam 2007 jún. 03. - 07:09:17
(1047/1148)
Nekem tetszett nagyon (ha már Depp-nél járunk) az Én, Pán Péter, az Arizonai álmodozók, és a Charlie és a csokigyár is (bár ez tényleg az az amcsi mézes-mázos film, de nagyon jók az alakítások) Egyébként, amiben Johnny Depp játszik, azokban ÁLT. van mûvészi érték is.
Ami nekem nagyon bejön még az a Terminál Tom Hanks-szel, vagy a Philadelphia. De nekem az "igaz amerikai" filmek közül is nagyon sok bejön, pl. egyik kedven filmem a Pritty Woman, enegm ez is szórakoztat. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem egy fárasztó nap után nem minidg van kedvem nagy érzelmekbe és gondolatokba mélyen belemenõ filmet nézni. Erre teljesen alkalmas pl.a Las Bandidas vagy a Dirty Dancing (ezredszer:-D)
Olyan filmek közül oedig amik nem rég mentek moziban a Nyughatatlan, a Túl a barátságon vagy a Than you for smoking nagyon jók.
Persze ezek mind az én szibjektív véleményeim és szerintem tudnék még itt írni neked oldalakon keresztül.
bogi101 2007 jún. 02. - 22:39:12
(1046/1148)
Coelho télleg jó, ne tartson vissza, hogy népszerû pl Az alkimista c. nekem nagyon tetszett, de a többi is jó. Remélem ez nem volt okosság:) Remélem az angoloknak szurkoltál !!!
123 2007 jún. 02. - 21:38:33
(1045/1148)
Kiváncsivá tettél a képpel, bár nekem ez a téma is tetszik.:D És tényleg senki nem akarok lehurrogni, csak örülök, hogy végre beszélgethetek a témáról! Filmrõl és színházról bármikor bármennyit tudok beszélgetni!:DD
123 2007 jún. 02. - 21:13:11
(1044/1148)
Ja, és ha már sorozatoknál tartunk: nekem 2 örök kedvencem van: a Jóbarátok és a Magnum. Mind a kettõt sokszor láttam már (különösen a Jóbarátokat), de a mai napig nem tudtam megunni. Annyira jól vannak megírva, jó színészekkel, bármilyen rossz kedvbõl pillanatok alatt ki tudnak húzni. Igaz, hogy a Magnum alapvetõen krimi-sorozat, de az esetek többségében a történet maga nem is olyan lényeges ahhoz képest, amit a színészek elõadnak. Szerintem csúcs.:D
123 2007 jún. 02. - 21:05:22
(1043/1148)
Továbbra is: az imdb egy amerikai oldal, és mint ilyen amerikai film központú, viszont hatalmas az adatbázisa, abszolút friss, naprakész (nem csak amerikai filmek vonatkozásában) és aki szereti a filmeket, az rengeteg érdekes infót találhat.

Azért válasszuk ketté a 1. Moore-féle kifejezetten politikai filmeket, az amerikai történelmi filmeket, és az 2. összes többi filmet. Az elsõ kategóriába tartozó filmeknél persze, hogy befolyásolja az embert az amerikai politikával való viszony, de egy mezei filmnél miért kéne, hogy ez fontos legyen?

A Bud Spencer - Terrence Hill filmek között tényleg vannak jók, néhányat én is szeretek.:D
123 2007 jún. 02. - 15:25:34
(1042/1148)
Tényleg eltértünk egy kicsit a fórum témájától, de legalább megint összegyûltünk valamennyire. Ez a lényeg! Írjunk arról, amirõl még van mit!:D

A királynõt én is láttam, és nekem is tetszett. És végre jó helyre került az Oscar díj is.:) Az utóbbi évek magyar filmterméséért nem nagyon vagyok oda, ebbõl viszont kivétel a Csak szex, ami szerintem nagyon jó volt. Azt hiszem én már úgy vagyok a magyar filmekkel, mint Bandika az amerikaiakkal: a sok csalódás után már nincs kedvem hozzá. De azért igyekszem.:)

Kedvenc film témában pedig: rengeteg filmet szeretek, sokat nagyon szeretek és sokszor láttam már, párat imádok és az utolsó kategória egyetlen szereplõje nálam a Star Wars eredeti trilógiája.:DDD Tudom: amerikai, sci-fi stb., de nálam ez az abszolút, letaszíthatatlan Nr. 1. Ezen nõttünk fel tesómmal és unokatesómmal, szüleim is imádják, úgyhogy nagy családi rajongás van.:) Nem mintha nem lennék elfogult, de szerintem ez nem is üres, semmitmondó hollywood-i baromság, nekem nagyon sokat mondott mindig is és érdekes dolgok vannak benne. Amúgy az imádom kategóriában 2 trilógia tartózkodik még: Indiana Jones és Vissza a jövõbe. Ezek is örök kedvencek. Aztán amit nagyon szeretek még: Muzsika hangja, Blöff, Bíbor folyók, Máltai sólyom, Sok hûhó semmiért, Truman show, 12 dühös ember... Olyan hosszú a lista, hogy eszembe sem jut minden.:D
123 2007 jún. 02. - 14:27:51
(1041/1148)
Tény, hogy az imdb lista amerikai túlsúllyal küzd, de ezt egy amerikai oldalnak nem vethetjük a szemére. Ez van. Kis nemzetek filmjeibõl soha nem lesz akkora siker, mint nagy nemzetek filmjeibõl. Ez ellen nincs mit tenni, ilyen a világ. És valljuk be, mi sem fárasztjuk magunkat mondjuk kis ázsiai nemzetek filmjeivel, de még sok európai nemzetével sem. Az ember nem ér rá állandóan utánanézni dolgoknak, még akkor sem, ha sok jóról marad le. Ebben lenne szerepe a marketingnek, amit sajnos még ma sem használnak eléggé, vagy mert nem tartják fontosnak, vagy mert nincs rá pénz.
Kiskirálylány 2007 jún. 02. - 13:41:54
(1040/1148)
Sziasztok, látom, jó sok mindenbõl kimaradtam! Sajnos két hete "meghalt" a számítógépem, úgyhogy elég nagy bajban voltam. Most kaptam egyet kölcsön.

Végignéztem az imdb-listát, sztem nem volt meglepõ az eredmény. Sok olyan film nem került fel, ami megítélésem szerint odavaló lenne, de ennek egyszerû oka van: a világ nagy része még csak nem is hallott róluk! (Ez sok jó film sorsa.)

A színészi játékról még annyi jutott eszembe, hogy egy színésznek használnia kell a fantáziáját is, és nem csak elõadni, amire utasítják - Johnny Depp azért jó, mert aktívan részt vesz a figura kitalálásában, saját ötletei vannak. Sajnos, ezt nem minden rendezõ hagyja, de azok nem is olyan jó rendezõk véleményem szerint. Vannak ellenben olyanok, akik lazán értelmezik a forgatókönyvet (jó, azt fõképp azok tehetik meg, akik maguk írták a forg.könyvet, és senkit nem sértenek meg vele) és minden jelenetet elõbb elimprovizáltatnak a színészeikkel, és hagyják, hogy azok is hozzátegyék a magukét, akár saját poénokat is.
123 2007 jún. 02. - 00:13:20
(1039/1148)
Nem hinném, hogy ebbõl a szempontból van hibás gondolkodás. Hiszen hibás izlés sincs, csak nem vagyunk egyformák. De az igaz, hogy érdemes néha adni egy esélyt. Nagyon sok jó akciókrimi van.:D Ennyire fantasy és sci-fi ellenes vagy? Bár igaz, nem kérdezek hülyeséget, már elmondtad a véleményedet. Mondjuk a fantasy-ért én sem vagyok annyira oda, de a sci-fit nagyon szeretem. Bár nem is tudom pontosan, hogy mi a különbség, a legtöbb sci-fi valahol fantasy is, vagy nem? Talán a biztos pont az, hogy a sci-fi a jövõben játszódik. Talán... De nem biztos.:D

Egyébként európai filmgyártás terén én azt hiszem a franciákra és természetesen az angolokra szavazok. Nekik vannak még nagyon jó filmjeik.

Nem kell elmondani, ha nem akarod, de mostmár kiváncsi vagyok, hogy neked mik a kedvenceid. Tényleg érdekel! Úgy szeretek filmekrõl diskurálni, és örülök, hogy ez a téma így fellendítette a fórumot megint.
123 2007 jún. 01. - 23:18:35
(1038/1148)
Természetesen az imdb-n a legtöbb szavazó amerikai, de legalább nem csak és kizárólag. Õk nem nagyon ismerik az európai stb. filmeket. Arra viszont mindenképpen jó a lista, hogy az amerikai filmek közül tudjon válogatni Bandika.:D Mert ha nagy is az amerikai filmek dominancája a listában, legalább jó amerikai filmeket tartalmaz. Az eleje mindenképpen. Az elsõ 50-bõl pl. nagyon sokat láttam, és majdnem minddel egyet is értek. Nem azt mondom, hogy nekem mind benne lenne az elsõ 50-ben, és azt sem mondhatom, hogy akár csak az elsõ 10-zel is 100%-ig egyetértek, de ezek a filmek legalább tuti megérik az egy megtekintést, nem úgy, mint a legtöbb film... Nem tudom mennyire értesz egyet ezzel... A kedvenceim is szinte mind benne vannak ebben a listában.:)

Én mondjuk amúgy is rengeteget szoktam nézegetni az imdb-t, órákat tudok vele eltölteni.:D Nagyon érdekel pl. Hollywood "aranykorszaka", az igazi régi nagy sztárokkal és filmekkel. Imádok errõl olvasgatni.:D
123 2007 jún. 01. - 22:28:16
(1037/1148)
Mik ki nem derülnek!:D Szóval hallgatótársat köszönthetek benned! De jó! Kicsi a világ!:)

Nem is tudtam, hogy a nemzetköziseknek 2 felsõ kell. Amúgy hogy érted, hogy megnehezítették az általánost? Szerintem a szakmai felsõ nem lehet olyan nehéz. Tõlem a vizsga végén megkérdezték, hogy miért nem felsõre mentem, pedig egyáltalán nem tudok felsõ fokon. Ezek szerint az is meg lett volna szerintük, pedig én nem adnám meg magamnak. Úgyhogy szerintem érdemes azzal próbálkozni.
123 2007 jún. 01. - 21:30:33
(1036/1148)
Értem, amit mondasz. Tudom, hogy sokan nem szeretik a fantasy-t meg a sci-fit például, a valótlansága miatt. De szerintem érdemes ezt olyan szemmel nézni, hogy maga a cselekmény, lecsupaszítva, akár meg is történhetne, legfeljebb a környezete az eseményeknek valótlan. Hiszen ezeknek a filmeknek is az alaptörténete általában teljesen emberi, csak bele van víve a rengeteg fantasztikum, ami a mûfaj alapja. Ha valaki ezt a körítést nem szereti, az más kérdés persze. Nem szeretheti mindenki ugyanazt, nagyon unalmas lenne úgy az élet.:D
123 2007 jún. 01. - 21:26:32
(1035/1148)
2 felsõfokú kell??? Jézusom, hova jársz Te? Minden tiszteletem a tiéd! Azt hittem idáig, hogy mi jártuk meg a legjobban a két szakmai középpel, de emellett elbújhatunk. Nem semmi... Bár az is igaz, hogy a mai világban nyelvtudás nélkül nem sokra megy az ember. Úgyhogy annyira nem is baj, hogy megkövetelik. Talán...:)
123 2007 jún. 01. - 21:23:56
(1034/1148)
Amit írsz, azzal így szóról szóra egyetértek! És nem mellesleg köszönöm a képet és a gratulációt!:D Nagyon aranyos vagy! Ha már itt tartunk, akkor egy képet én is megengedek magamnak (remélem nem zavarok vele senkit, téged sem Bandika)!:) Aztán ígérem jó leszek, bár szerintem jó pasikból sosem elég.:D
123 2007 jún. 01. - 21:18:39
(1033/1148)
Csak sikerült fellendíteni a fórum forgalmát!:D Be kell dobni egy jó témát, és máris elõkerülnek az emberek!:DDD A jövõben is ez fog történni, ha kezdünk eltûnedezni.

Szerintem nem érdemes az USA iránti ellenszenvet rávetíteni a filmjeikre. Én sem szeretem az USA politikáját, de ez nem változtat azon, hogy nagyon sok tehetséges színész, rendezõ, forgatókönyvíró van ott is, akiknek számos remek filmet köszönhetünk. Én legalábbis köszönöm nekik.:) Vannak tényleg olyan klasszikus amerikai filmek, amik szerintem a mindennapi kultúra részei, abba teljesen beépültek, és ugyanolyan biztonsággal lehet róluk beszélni társaságban, mint az idõjárásról, mert mindenki ismeri õket. Ha mostanában sok csalódás ér amerikai film fronton, akkor próbálj meg régebbi filmeket nézni. Én mostanába rengeteg régi (néhány egészen régi) amerikai filmet szereztem be ilyen-olyan úton, néhányat már láttam is, és mondhatom: nem véletlenül híresek. Én ajánlanék is neked, de elsõkörben nem konkrétat, hanem egy listát, amiben szerintem érdemes bízni: <a target="_blank" href="http://www.imdb.com/chart/top" title="http://www.imdb.com/chart/top">www.imdb.com</a>

Nem tudom ismered-e az imdb-t, de ebben a top 250-es listában nagyjából lehet bízni. Én sok filmmel egyetértek, fõleg az elejébõl. Persze nem mindennel, de azt nem is lehet. Én is errõl a listáról válogattam a régebbi filmeket, és amiket idáig láttam, mint mondtam, beigazolták a többi ember szavazatát. És itt nem pár ember, és nem csak amerikaiak szavazatáról van szó, hanem pl. az enyémrõl, és sok más nem-amerikaiéról is. Kiváncsi vagyok a véleményedre a felvetésrõl.:D

A filmzenével kapcsolatban pedig részben egyetértek, mert általában tényleg nagyon sablonos, de van néhány igen kiváló zeneszerzõ amerikában is, akiknek a munkásságát én nagyon szeretem. A kamerakezelés dologgal meg teljesen egyetértek. Én is így vagyok vele, nagyon látszik rajta, hogy hol csinálták. Meg amúgy a színészeken is, néhány népnek nagyon jellegzetes vonásai vannak.
glam 2007 jún. 01. - 19:38:16
(1032/1148)
Érdekes ez az amerikai-európai ellentétezés. Szerintem egyáltalán nem ettõl függ egy film nézhetõsége és értéke. Soha nem nézem meg elõre, hogy ez most hol készült ki csinálta, ki van benne, persze van kivétel, amikor egy-egy ember miatt nézek meg olyat, amit másképp nem tennék, de ez a ritkább. Ha tetszik a bemutatója, vagy a tartalma, vagy vki (olyan akinek az ízlésében bízom) ajánlja megnézem. Aztán majd késõbb levonom a tanúlságot, hogy az az adott film jó egy vagy rossz, de nem szabad általánosítani és azt mondani, hogy ezt meg sem nézem mert Amerikában készült, vagy mert nagy arányban vannak benne amcsik.
Szerintem egyáltalán nem kell valósághûnek lennie egy filnek (persze egy dokumentum-, vagy egy tört.-i film esetében ez kivétel), mert ha annyira az igazat akarom látni, akkor kiülök az ablakba... Nem is birom az olyanokat elviselni, akik film közben jönnek a hülye "persze megnézném ezt a valóságban" vagy "hogy került hirtelen oda" és társaikkal. Ami film az nem igaz, el kell fogadni. És szerintem aki akar az bármiben megtalálja a tanúlságot vagy a maga életére levetíthetõ igazságokat.
Én szeretem a meséket is a mai napig, itt inkább a klasszikus mesékre gondolok. Még ma is néha elolvasom a Csipkerózsikaát, ha nincs kedvem felelõségteljes felnõtnek lenni:-D
Szóval szerintem nem a nemzetiségétõl függ sem a filmnek sem másnak az értéke. Nem szabad ennyire álatlánosan semmit elutasítani, mert sok dologról maradhat le az ember így. Lehet, hogy megnézel 20 rossz filmet, de a 21. olyan lesz, hogy azt mondod megérte 40 órát elcseszni a többire. És ez szerintem sokmindennel így van.
Én épp a Karib-tenger kalózaival voltam így, mindenki nézte, én meg mondtam, hogy nem szeretem a kalózos filmeket, így nem néztem meg még a sulis ingyen vetítésen sem. Aztán megnéztem a Charlie és a csokigyárat, amiben nagyon megtetszett, ahogy Johnny Depp játszott, és elkezdtem megnézni a filmjeit, mígnem eljutottam a Ktk-hoz... a második részt már a premier elõtti bemutatón láttam:-D
Szóval nem lehet így kategorizálni, csak ennyit akartam mondani:-D

Más: Gratulálok neked én is Réka!!!! Ügyi vagy:-D ezért kapsz egy képet:-D

Megint más: Végre volt idõm (végre alszik a cicám, és hétfõn meglesz az ucsó vizsgám) és tettem fel még egy két Vib-es zenét + a Ktk-nak az elsõ rész zenéje már fenn van, a többi töltõdik a Multiply-on.

123 2007 jún. 01. - 19:12:08
(1031/1148)
Elõször is köszi!:D Neked is szakmai nyelvvizsgát kell csinálni vagy simát? Felsõfokúból mondjuk egyik sem könnyû... Mondjuk a szakmain még a témák is rosszak. Egyik unalmasabb, mint a másik. Németül ilyen témákról diskurálni, mint a tõzsde, a bankrendszer vagy a globalizáció... Nagy élvezet. Annyira örülök, hogy túl vagy rajta.

Tényleg igaz, hogy az európai filmek mentalitásukban, hangulatukban stb. közelebb állnak hozzánk, de ez mondjuk természetes is, ha már európaiak vagyunk.:) De engem valahogy egyáltalán nem zavar, ha egy film nem nem valóságos, hiszen rengeteg olyan filmtéma van, ami nem is lehet az. Európában mondjuk nem nagyon készül fantasy, sci-fi vagy kalandfilm, úgyhogy itt ezért is van kevesebb valóságtól elrugaszkodott film. Ugyanakkor természetesen az is igaz, hogy nem kell mindig elvárni egy filmtõl, hogy komoly drámai mélységet közvetítsen. Ugyanez igaz a szórakoztató ipar bármelyik termékére. Viszont nem feltétlenül csak a drámai filmeknek lehet mondanivalójuk, szórakoztatva is lehet tanítani. Erre az egyik kedvenc színdarabom a legjobb példa, a Kripli a Radnótiban, amit mindig mindenkinek ajánlok. Szinte végig tud nevetni az ember, és mégis a végén el kell komolyan gondolkozni. Én az ilyen színdarabokat, filmeket szeretem, amik nem tolják az ember arcába a tanulságot, hanem hagyják, hogy mindenki maga eméssze meg, és szûrje le azt, amit neki jelent. Néha ez nem különösebben sok, de az szerintem nem baj. De persze különbözõek vagyunk, és én is ismerek rajtad kívül is több olyan embert, aki idegenkedik az amerikai filmektõl, és jobban szereti az európaiakat. Nekem viszont apró gyerekkorom óta az életem része, sose szerettem különösebben a meséket, úgyhogy már pár évesen a normál filmeket néztem, és ami akkor a legnagyobb kedvencem volt, az ma is az. Mivel a szüleim nagyon szeretik az amerikai filmeket is, ezért ezt hamar át is adták nekünk is a tesómmal. Valószínûleg ettõl is függ a dolog, hogy ki mit szokott meg.
Kittyca 2007 jún. 01. - 17:27:43
(1030/1148)
Elsõ Magyar Manuel Cortez Fansite: <a target="_blank" href="http://www.manuel-cortez.gportal.hu" title="www.manuel-cortez.gportal.hu">www.manuel-cortez.gportal.hu</a>
123 2007 jún. 01. - 16:05:05
(1029/1148)
Tom Hanks-et én is nagyon szeretem. Nem véletlenül kapott már 2 Oscar-díjat. Igaz, neki ennél sokkal több is kevés lenne. Arról nem is beszélve, hogy mostanában az Oscar-díjasoknak egy jó része a közelébe sem ér azoknak, akik mondjuk 10 éve kapták a díjat. Régen tényleg jó színészek kapták, mint Tom Hanks, de manapság... Nem sikerült eddig megfejtenem, hogy mi alapján díjaznak. Alig értek egyet eredményekkel.