glam 2007 jún. 05. - 17:53:17
(1068/1148)
"akkor nem ennek egyik gyönyörû példáját" itt nincs nem, nem tudom, hogy került oda:-)
glam 2007 jún. 05. - 17:51:49
(1067/1148)
Zimmer a Karib-tenger kalózai 1. részének társzeneszerzõje, a második és a harmadik résznek pedig az egyedüli szezõje.
Ha vkit érdekel nekem az 1. fenn van, a második és a harmadik ezekben a percekben is töltõdik nagy erõkkel fel a multiplyra.
Másik: ha már a kultúrsznobizmusról beszéltünk, akkor nem ennek egyik gyönyörû példáját, az Ópium címû film forumán a kedves régi barátunk hsz-ban véltem felfedezni. Tudom, mindenkinek joga van minden félét hozzászolni, de az efféle okoskodásoktól rosszul vagyok. Bocs, de ezt el kellett mondanom és ajánlanom nektek.
Kuglofka 2007 jún. 05. - 12:19:48
(1066/1148)
Hát,ezzel a filmes témával valóban belendült a fórum. Én személy szerint sohasem nézem meg,hogy hol készült a film. A sci-fi és fantasy filmekért nem rajongok. A kedvenc filmjeim nem sorrendben: Forrest Gump,Sólyom végveszélyben,Harry Potter (az összes rész és könyvben is) Alfie, Bajos csajok,Tokioi hajsza Arthur király...stb. Szóval az ember most döntse el,hogy akkor én milyen filmeket is szeretek? Mindenevõ vagyok =D. Moziba viszont nem szeretek járni,egy kellemes haveros DVD-zés vagy akár egyedül is nekem sokkal jobban bejön. Ja és a filmzenékkel kapcsolatban,sok zenét csinál Hans Zimmer,nem tudom ki hallott róla eddig,a mûfaj érdekes,nem opera,de komolyzenének kell mondani. Én nagyon szeretem,nem is tudom,hogy miért,de megnyugtató,és sok filmhez valóban illettek ezek a zenék. Na majd még jövök és írok,de vége az órámnak,jejejeee mehetek haza=D
Kiskirálylány 2007 jún. 05. - 09:30:56
(1065/1148)
Akkor gyorsan írok, nehogy a tied legyen az utolsó hozzászólás :) Én se utálom a sznobokat, ha nem szekálnak másokat, meg nem lobog bennük a küldetéstudat. Persze meg lehet mondani, ha vmit értéktelennek tartunk, de a sznobokkal sokszor az a baj, hogy pont olyanok, mint a többiek, mert nekik sincs saját véleményük, csak mennek a nyáj után - csak egy másik nyájat választanak. Akire ez nem igaz, az sztem nem sznob, mert õszintén is tetszhet vkinek olyan, amit a Föld lakosságának két ezreléke bír csak értékelni...
123 2007 jún. 04. - 00:08:46
(1064/1148)
Azért remélem be tudsz majd nézni, és megosztod velünk a már beígért témafelvetõ képet! Addig is sok sikert a jövõ héthez, akármitõl is legyen durva.:D
123 2007 jún. 03. - 23:57:22
(1063/1148)
Ha mindenki az õszinte véleménye alapján szavazna, akkor más lenne a lista, de sajnos sokan tényleg az alapján szavaznak, hogy mit sugallnak a többiek, a közvélemény. Jobb lenne, ha mindenki vállalná a saját tetszési indexét.:D Vagy jó lenne, ha létrehoznának külön listát annak, hogy mit tart az ember "nagy mûnek" és mit 100-szor megnézhetõ szórakoztatónak. Persze vannak közös pontok is, de eltérések is. Nálam legalábbis biztosan.

Igaz, hogy a vígjáték-termés az elmúlt idõben elég siralmas, de vannak nagyon-nagyon jók is, amik viszont abszolút alulértékeltek. És itt nem a tinivígjáték kategóriára gondolok.:D Amúgy valóban sok igazság van abban, hogy manapság mindenki tagadja, ha nem kellõen intellektuális szórakozást folytat. És ez szerintem nagyon gáz. Ha valaki így érzi jól magát, akkor vállalja be, ha meg hülyének érzi magát miatta, akkor ne csinálja. Miért kell mindig mások reakcióit nézni? Sok rosszat meg lehetne úszni azzal, ha az emberek vállalnák a saját véleményüket, vagy egyáltalán képesek lennének egyéni véleményformálásra. És az is igaz, hogy a vígjátékok érdemszerû megítélése is itt csúszhat el valahol... Igazságtalan. Sznobok világa. Bocsi a kirohanásért.:D
glam 2007 jún. 03. - 23:30:05
(1062/1148)
Ja és Szinetár Dóra-My fair lady kapcsolat kimaradt. Annon akár már 10 éve is megvan, hogy õ játszotta Elisát, nem tudom melyik színházban, talán a Madáchban, de nem biztos. És az a szerep a fura kiejtéséhez nagyon illett. Nem is sokat kell rájátszania.
glam 2007 jún. 03. - 23:25:54
(1061/1148)
Nem hiszem, hogy félreértettelek volna, csak nekem még -ha nem is tört.szmpontjából- de értékesebbnek tûnik a DD vagy a PW pl. a Sin Citynél, de ez persze az én véleményem.
A másik, ugye az hogy melyik a jobb, csak úgy tudod eldönteni, ha összehasonlítod... erre írtam, hogy szerintem, ha nevetni akarsz egy jót, akkor logikus, hogy mondjuk nem a Bukást nézed meg. És az, hogy miért nincs annyira értékelve, arra pedig már az elõbbiekben is utaltam, hogy nagyon sok olyan vígjáték készül, amiben tényleg nincs sok érték és akkor nincs is nagyon mit értékelni rajta. Persze azért tudnék mondani olyat ahol az alakítás megérne egy Oscart, de... Valamiért így alakult ki. De ott a Golden Globe, azt meg kaphatják, meg a nézõk szeretetét. Gondolj csak bele milyen hülyén venné ki magát, ha most, amikor abszolút nem divat, a tömegkultúra befogadása (csak itt vannak a kételyeim, hogy akkor honnan tömegkultúra, ha mindenki elutasítja, mint Gyõzike akit senki nem néz, de nézettségi rekordokat döntöget), akkor majd pont az Akadémia "alacsonyodna" le erre a szintre.
123 2007 jún. 03. - 23:04:56
(1060/1148)
Kiváncsi vagyok, hogy mi lehetett az a remek film:D Megnéztem, hogy melyik Renée Zellweger-es filmek kaptak Golden Globe-ot, de nem tudom, hogy melyik lehet.:D

Én is meg tudom két kezemen számolni, hogy hány eredeti DVD-nk van... Jóbarátokat kivéve, és a trilógiákat egynek számolva.:) Egyszerûen nem éri meg mindent megvenni ennyi pénzért. És akkor sopánkodnak a gyártók, de arra nem jönnek rá, hogy valamivel olcsóbban több menne el, és összeségében a bevétel is több lehetne. Ha valamit eredetiben veszünk meg az tényleg nagyon kiemelkedõ kedvenc, mint a Star Wars, az Indiana Jones vagy a Vissza a jövõbe, és itt azért az extra tartalom is számít, amihez sajnos általában nem lehet hozzájutni más úton. Ez az egyetlen, ami rávehet a megvételre.

Barátnõdnek meg én is azt hiszem a pszichológust ajánlanám.:D Nem semmi, már bocsi.;)
123 2007 jún. 03. - 22:56:19
(1059/1148)
Félreértettél: én is nagyon sok filmet kicserélnék ebben a listában, de tudod milyenek az emberek: látnak egy filmet, amire sokan azt mondják, hogy na, ez jó volt, tartalmas meg intelligens, és akkor õ sem akar hülyének tûnni, ezért átveszi a gondolatot, és szavaz egy 10-est. Sok film csak azért van ott, mert "sikk" dicsérni. Nem véletlenül nem ismerjük a filmek egy tekintélyes részét a listáról. Néhányat még úgy sem, hogy megnézem az adatlapját. Elterjedt, hogy intelligens és hozzáértõ emberek szerint ez jó film, és akkor sokan követik az irányzatot, mint a birkák. Adott esetben fogalmuk sincs, hogy mi az. És ugyanezek az emberek leszavazzák a nagy közönségkedvenceket, mint a Dirty Dancing, mert az nem elég kultur-film.:D Viszont azt is hozzá kell tenni, hogy ez a lista tényleg nem arról szól, hogy ki mit szeretne 100-szor megnézni, de úgy igazán (mint írtam, az a lista teljesen más!), hanem arról, hogy ki mit tart igazán értékesnek. És ez a két kategória sokszor nem fedi egymást. Nekem is vannak olyan kedvenceim, amiket sokszor láttam, de belátom, hogy nem éppen filmtörténeti jelentõségûek.:DD

Kicsit a vígjátékos felvetésemet is másként értelmezted (biztos, már én nem tudok rendesen magyarázni, meg fogalmazni ennyi írás után... Amúgy bocsi a grafománkodásomért.).:D Nem az a kérdés, hogy ki mit szeret jobban, hogy össze lehet-e hasonlítani a kettõt, hanem az, hogy lehet-e egy vígjáték olyan értékes mûvészetileg, mint egy dráma. Lehet-e olyan jelentõsége, és fõleg: miért olyan kevéssé elismert? Hogy megint visszautaljak: miért nem lehet vígjátékért Oscart kapni, kizárólag csak drámáért, abból is a minél sötétebbért.

Bocsi, de nem értem: Szinetár Dóri hogy jön a My fair lady-hez? A filmhez? A régihez? Lenne új szinkronja...? Vagy nem is errõl van szó?:D Bocsi, lassulok.
glam 2007 jún. 03. - 22:45:15
(1058/1148)
Nekem a Magyar vándor tetszett nagyon a magyarok közül, de ezen kívül nem tudnék mást mondani.
glam 2007 jún. 03. - 22:41:46
(1057/1148)
Ja és nem fekete fehér ha jól emlékszem, hanem ilyen barnított, de lehet f-f, de nagyon jó és pörög. Nekem nagyon bejött. Nem abba az "elsõ 10 percben már tudom ki a gyilkos" kategóriába tartozik. Vagy csak én vagyok buta:-D
glam 2007 jún. 03. - 22:38:02
(1056/1148)
Nekem azért nem ilyen egyértelmû, hogy nem való oda a Dirty Dancing vagy a Pritty Woman, ha megnézed, hogy a Sin City, az Ember gyeremeke, vagy a Remény bajnoka is fenn van, amik ugyan nem rossz filmek, de hogy kiállják-e az idõk próbáját és teszem azt 20 év múlva is mindenki fogja-e ismerni, ezt nem lehet tudni, tehát, akkor már DD vagy a PW, amirõl mindenki tudja mi az jobban oda illene. Nem???

Én is úgy szeretném megvenni a Jóbarátokat, de én sajnálok
l.rákölteni 80e Ftot, akkor inkább elutazom valahova belõle. Szoktam cserélgetni DVDket, de sajna ez nincs meg senkinek, majd használtasnál lehet megnézem.
Most lehet hülyének néztek, de olyan nosztalgiázni támadt kedvem és letöltöttem 3 részt a Dallasból:-D

A másik, a vígjátékot összehasonlítani a (nem is tudom, hogy mondtad) a mély tartalmú filmekkel, olyan mint a tejet a teával. Ha egyszerteát kívánok nem fogok tejet inni. Ennyi!
Kár, hogy nem értékelik jobban a vígjátékokat, de szerintem köze van ennek ahhoz, hogy mostanában ez a mûfaj igencsak elk***ult.

Bandika, természetesen kivéve:-D Nekem abszolút nem tetszik sem a hangja sem a beszédstílusa, olyan furcsán beszél. A My Fair Ladyben jó Lisának, de másnak...

Jut is eszembe, a My Fair Lady miért nincs ott?
123 2007 jún. 03. - 22:25:17
(1055/1148)
Pontosan ugyanezt mondtam én is a fekete-fehér filmekre korábban. Ettõl függetlenl volt olyan fekete-fehér film, ami tetszett, de éreztem rajta, hogy ez bizony lassabb a megszokottnál.:D Aztán megnéztem a Máltai sólymot, mondván csak nem lehet olyan rossz, ha már ilyen híres. És láss csodát, le voltam nyûgözve! Pergõ, ötletes, humoros, de azért komoly, jó színészekkel. Szóval ajánlom, ha még nem láttad, mert nekem ez változtatta meg a véleményemet teljesen a mûfajról. Ha már láttad, és ennek ellenére ez a véleményed, akkor nincs ötletem:DD

És hadd reafáljak itt egy másik hsz-edre is: az Üvegtigris 2 szerintem is rémesen szar volt. Nekem már az elsõ sem a szívem csücske, de az még elment, de a második... A mai magyar fimgyártás szerintem amúgy is a halálán van. A Csak szexet kivéve az utóbbi 10 évben nem láttam említésre méltó magyar filmet, pedig Isten látja lelkem, próbálkoztam. És nem a pénzen múlik, hanem az ötleten stb... Az kéne ide. Régen olyan jó magyar filmek voltak minimális költségvetésbõl. Azokat 100-szor is meg tudom nézni, a maiakból egy is sok.
123 2007 jún. 03. - 22:13:02
(1054/1148)
Szerintem is szebb a brit angol, de én mind a két félét szívesen hallgatom / olvasom új, érdekes kifejezések után kutatva.:D

Engem most biztos hülyének fogsz nézni, de nekem mind a 10 évad Jóbarátok megvan DVD-n, ráadásul eredetiek (kevés eredeti DVD-ink egyike), és minden részt minimum 5-ször láttam, de van olyan, amit ennél sokkal többször is.:) Annyira jól van kitalálva, megírva és olyan üdítõ az egész. Biztos az én "hibám", de én elõnyben részesítem a vidám dolgokat a depressziót okozókkal szemben. Lehet, hogy egy mélylélektani dráma nagyon értékes mûvészetileg meg emberileg, de ha a végén olyan lesz a hangulatom, hogy kardomba akarok dõlni, akkor az nekem nem jó.:) És sajnos nagyon sok úgynevezett mûvészfilm ilyen. Szó sincs róla, hogy csak a vígjátékokat szeretem, dehogy is, csak a komoly filmek között elõnyben részesítem a kevésbé depressziós hangulatúakat.

Még egy vitaindító témát felvetnék a filmekkel kapcsolatban: vígjátékok vs. "értékes filmek". A kérdés tulajdonképpen az, hogy létezik-e egyáltalán ilyen ellentét. A kritikusok és a díjakat osztó intézmények szerint nagyon úgy tûnik, hogy igen, különben jobban elismernék a vígjáték mûfaját, mûvelõit. Személy szerint én úgy gondolom, hogy igazán jó, intelligens poénokkal teli, humoros, szórakoztató vígjátékot létrehozni (írni, eljátszani stb.) van olyan nehéz, mint mondanivalóval telezsúfolt filmet. Egy egész moziteremnyi embert nevetésre bírni talán nehezebb is, mint megríkkatni (huh, ilyet sem írtam még le, nem is tudom, hogy így kell-e :D ). Régebben jobban elismerték ezt a mûfajt is, ma már szinte egyáltalán nem. Se a filmeket, se a színészeket. És ez nekem nem tetszik. Szerintetek?
123 2007 jún. 03. - 21:58:15
(1053/1148)
Ezért ne kérj bocsánatot! A Gyûrûk ura eddig az egyetlen olyan film pályafutásom alatt, aminél komolyan elgondolkodtam, hogy kijövök a moziból.:D Részemrõl még nagyobb bocs.:)
123 2007 jún. 03. - 21:21:31
(1052/1148)
Én is így vagyok egyébként a szinkronnal: ha pihenni akarok, akkor mindig szinkronnal nézem a filmet / sorozatot. Akárhogy is, így pihentetõbb.

Én is szeretem a Dirty Dancing-et pl., de az azért nem tartozik azok közé a filmek közé, amik a listán vannak. A Pretty Woman még kevésbé. Azért ezen a listán, ha megnézed vagy olyan filmek vannak, amik tényleg a szó mai értelmében drámák, vagy pedig igazi halhatatlan klasszikusok, mint a Casablanca, a Keresztapa vagy a Star Wars. Ez fõleg a lista elejére igaz. Szóval itt azért komoly vagy "örök" filmekben kell gondolkodni.:D

Egyébként ehhez kapcsolódóan olvastam egy cikket egy felmérésrõl, amiben arról kérdeztek meg embereket, azt hiszem Angliában, hogy melyek azok a filmek, amiket sokszor megnéztek / megnéznének még. És ez bizony más eredményt hozott, mint az imdb, egyszerûen azért, mert az ember más filmre mondja, hogy na igen, ez mély, elgondolkodtató film volt (ilyenre illik pl. sok pontot adni az imdb-n a legtöbb ember szerint), és mást néz meg szívesen 100-szor.:D Olyannyira mást, hogy az egyetlen átfedés a 2 lista között a Star Wars volt.:D A nõknél a már hiányolt Dirty Dancing volt az elsõ, a Star Wars a második, a férfiaknál a Star Wars volt az elsõ, és a többire már nem emlékszem sajnos. Mindenesetre érdekes. És érthetõ, mert nekem sem az a top 10-em, mint az imdb-n, ugyanakkor az ott levõk egy részét én is 10 ponttal jutalmaztam. Némi ellentmondás.:D
glam 2007 jún. 03. - 20:50:48
(1051/1148)
Na a jó öreg témánk, a szinkron:-D Nekem pl. a Karib-tenger kalózai szinkronjai (kiv. Szinetár Dóra) egészen tetszettek, Johnny Depp-nek meg egyébként is jó szinkronjai szoktak lenni. Megkockáztatom, NÉHA még jobb is, mint az eredeti, pl. a Charli és a cskigyárban is nagyon jó, de azt megnéztem eredeti hanggal és úgy is állati, de a Ktk-ban nem mindig mondanám ki egyértalmûen, hogy jobb angolul.
A Jóbarátoknak nekem kifejezetten tetszik a szinkronja, még a Rachelé is, bár még nem néztem eredeti nyelven soha.
Én is szeretem eredeti nyelven nézni a filmeket, de ha szórakozni vagy pihenni akkarok egy filmen akkor inkább szinkronnal nézem.

Megnéztem a listát tüzetesebben, de vannak benne igen különös dolgok. Pl. az, hogy a Matrix megelõzte az Elújta a szelet, meg az Ózt is, az dúrva. Az élet szép is alig van valahol. Nincs fenn egy klasszikus musical sem, vagy azok az igazi klasszikus amerikai filmek, sem a Dirty Dancin, sem a Pritty Woman, a Hollót sem láttam. Az elejével sem igen értek egyet, bár azért is mert nem vagyok egy nagy sci-fi rajongó. De a Casablancának örülök, meg a Keresztapának. Ált. azok a filmek, amiket én nagyra tartok és szeretek, azok igen hátul vannak, ha vannak.

Ja, és Bandika, neked még tudnám a Fekete Dáliát ajánlani, nekem nagyon tetszett, persze ez is tipikus amcsi, de ez tényleg jó.
123 2007 jún. 03. - 20:25:01
(1050/1148)
Ha idegesít a Jóbarátok szinkronja, akkor nézd eredeti nyelven! Megéri!:D Amúgy szerintem a Jóbarátoké a kevés olyan szinkronok egyike, ami tényleg jó. Megkockáztatom, hogy néha jobb, mint az eredeti. A hang, a poén stb. Kevés ilyen van. Sorozatok közül szerintem még az általam már említett Magnumnak van kiemelkedõen jó szinkronja, hála Sörös Sándornak, filmek közül pedig a már szintén említett Blöffnek. Az valami fantasztikus, kenterbe veri az eredetit, pedig amúgy szívesen nézek én is eredeti nyelven filmet. De néha jól is sikerülhet szinkron. Ez fõleg manapság nagy szó!
123 2007 jún. 03. - 20:14:46
(1049/1148)
Sorstárs: én sem szeretem a Gyûrûk urát.:D A listán ez az egy olyan, amit én biztos nem tennék oda. Én mind a 3 részt végigszenvedtem moziban, de soha többé. Nulla cselekmény kb. 10 órában. Ami ezalatt történik az 15 perchez is kevés lenne... Meg amúgy sem szeretem a hosszan harcolós, 45 perces csatajelenetes filmeket. Tudom, hogy sokan szeretik, de mindig van ellentábor.:)