glam 2007 máj. 22. - 07:05:08
(1008/1148)
Igen, rakom, csak eddig még az eskövõ meg a show van meg, a többi töltõdik. Azt viszont már felrakhattam volna, csak nem sok idõm volt, meg vírusos a gépem. Na, de nem mentegetõzöm, fenn lesz egy-két nap mostmár ígérem.
Szerintem is szép a német, én az angolt csak azért tanulom, mert muszáj, de a legszebb a francia, csak azt nem egyszerû tanulni, meg még három négy év után sem értesz meg egy igazi franciát.
123 2007 máj. 21. - 21:34:44
(1007/1148)
Ja, és hogy el ne felejtsem a Barátok közttel kapcsolatos megjegyzésedet: tökéletesen egyetértek!!! Hogy lehet hétrõl hétre ez a legnézettebb mûsor??
123 2007 máj. 21. - 21:33:19
(1006/1148)
Az én szememben is nõtt a német, de azért az, hogy gyönyörû nyelv...:D Én maradok az angolnál.:)
123 2007 máj. 21. - 00:47:08
(1005/1148)
A sztárok bálványozását én sem tartom jó dolognak. A bálványozás túlzás! Én sem bálványozok senkit, csak tisztelem a mûvészetét egyeseknek, és esetleg emellett kedvelem, mint embert is.
Amúgy igazad van: akiktõl én autogramot kértem, azok egyáltalán nem sztárok a szokásos értelemben. Többükrõl szerintem még nem is hallott a legtöbb ember, mert nem játszanak sorozatokban stb., "csak" színházban, esetleg filmekben. Sajnos ma Magyarországon nagyon kevés színészbõl lesz országosan elismert valaki (és itt nem a sorozatszereplõkre gondolok... Azoknak amúgy is csak a töredéke nevezhetõ színésznek...). Mindig van 1-2, aki középpontban van (mint mondjuk most Csányi Sándor, aki amúgy tényleg jó színész - ami amúgy színházban jobban kijön, mint filmen -, de speciel én már kezdem nagyon unni, hogy mindenben õ szerepel.), a többieket le se szarja senki. Én igyekszem ezt kompenzálni a magam kis lehetõségei között.:D És ennek õk nagyon örülnek, szerencsére. Magyarországon amúgy is nagyobb sztár lesz azokból, akikbõl nem is tudjuk, hogy miért lett sztár... Hihetetlen, hogy mennyi gyík meg tud élni simán bulvárszereplésbõl és haknikból... Éljen Magyarország és az igényesség.
Véleményem szerint a sokkal ismertebb "sztárok" is örülnek a rajongók nem tolakodó figyelmességének, ha még nincsenek elszállva maguktól. Egyébként egy nagyon ismert emberhez én sem hiszem, hogy odamennék, mert sajnos a legtöbbjének akkora arca van, hogy azt sem tudom, hogy fér be az ajtón... Persze tisztelet a kivételnek, mert azért olyan is van.
123 2007 máj. 20. - 21:32:38
(1004/1148)
Nem kéne ezt ennyire komolyan venni...:) A világ már csak ilyen: színészekért, énekesekért, sportolókért stb. rajonganak az emberek, nem könyvelõkért. Ez van. Ettõl õk nem lesznek többek, csak többen ismerik (el) õket. De ha valaki tényleg tehetséges, akkor azt miért ne lehetne elismerni, tisztelni? A mûvészetért amióta létezik rajonganak az emberek, nincs ebben semmi rossz. És én pl. szeretek egy kicsit megismerkedni azzal, akit amúgy kedvelek a munkája miatt. Kiváncsi vagyok rá, hogy milyen ember. Ez nem hinném, hogy megalázó. És ha normálisan, megfelelõ helyen és idõben közelít az ember a célpont felé, akkor ez neki sem terhes, tapasztalatom szerint mindenki örül neki. Persze nem mondjuk étteremben kell leszólítani, hanem elõadás / koncert stb. után. És nem kell órákig traktálni, csak 1-2 perc csevegés. Ráadásul van, akivel jobban is össze lehet ismerkedni, és ez szerintem tök jó. Nekem van olyan kedvenc színészem, aki már elõre köszön, ha meglát. Vessetek meg, de én ennek örülök.:D Kifejezetten örülök. És minden egy autogramal indult... Szóval: le az elõítéletekkel!:D
glam 2007 máj. 20. - 21:06:04
(1003/1148)
Telejsen egyetértek, nekem is olyan megalázónak tûnik. Miért essek én attól hanyatt, hogy valaki, akik ugyan úgy ember mint én csak esetleg többen ismerik ráírta a nevét egy papirra. Szerintem ez olyan furi. Meg nem is tudom, ha sztár lennék, én sem biztos, hogy örülnék neki, hogy lépten nyomon leszólítanak, mikor én épp mondjuk halál fárad, meg ideges vagyok. És akkor jópofizz, különben másnap az lesz a médiában, hogy XY rosszul bánik a rajongóival. Ne ez még egy olyan megalázó szó -persze sokmindenkire tökéletesen illik-, de nem hiszem, hogy mindenkire használni kéne. Pl.: én is szeretem M.C-t, de oda nemm mennék hozzá, ilyen esetekben még nem is csak a az emberi mívoltomban megalázó, hanem a nõi önérzetemet is sértené.
123 2007 máj. 20. - 18:55:15
(1002/1148)
Megalázó??? Micsoda? Hogy kifejezed szeretetedet egy olyan ember iránt, akinek a munkásságát nagyra tartod? Vagy bármi más miatt értékeled, mint embert? Ha megalázó a helyzet, akkor az a "sztár" hibája, mert nagyképû és nem õ érzi megtisztelve magát, hogy valaki érdemesnek tartja arra, hogy így ismerje el. Akiktõl én idáig kértem mind nagyon meg voltak hatva, és örültek, hogy ilyesmire vetemedtem (persze õk nem nagy "sztárok", a legtöbbjét azok ismerik csak, akik járnak színházba).:) Ebben mi lenne a megalázó? Valld be, hogy csak azért mondtad ezt, mert nem mernél odamenni Alexhez, ha szembe jönne veled!:D
Kiskirálylány 2007 máj. 20. - 15:32:35
(1001/1148)
Ja, teljesen egyetértek! A kapcsolat meg az emlék miatt lehet egy autogram fontos. Én egyszer kértem csak autogramot életemben, asszem 8 éves koromban Csepregi Évától... Már nem tudom, hol van, de akkoriban nagy kincsnek tartottam, pont azért, mert találkoztam vele, és ott voltam, mikor aláírta nekem személesen. A könyvdedikálás is ilyesmi,fõleg ha váltotok is pár szót, és valami személyeset sikerül az illetõnek beleírnia a könyvbe. Attól emlékezetes marad.
Kiskirálylány 2007 máj. 20. - 15:29:01
(1000/1148)
Sztem meg alapvetõen azért gondolják, hogy nõi sorozat, mert a ffiakat állítólag nem érdeklik az olyan témák, mint pl. hogy találjuk meg az igazit, mitõl õ az igazi, hogyan udvaroljunk, hogyan érjünk révbe stb. Bár ezek a kérdések nyilvánvalóan ffiak életében is fölmerülnek, a mi kultúránkban egy ffi hivatalosan "ilyeneken nem rágódhat, mert az olyan izé". Az olyan lenne, mintha bevallaná, hogy fél attól: hibát is lehet elkövetni, amit aztán nagyon meg lehet szívni. Egy igazi ffi nem hibázik, no problem, minden klappol, meg ilyenek. Sztem ez az általános vélekedés. Ezért a "bevallja" szó! Mert bevallja, ez az igazság, hogy mégis. Ez az én véleményem, ha másképp látjátok, szóljatok.

És a nyalóka-vásárlásról meg annyit, hogy arról már esett itt szó, hogy valamelyest különböznek a nõk és ffiak fogyasztási szokásai (nyilván a korcsoportoké is, én pl. nem vennék lisás nyalókát, de fõleg amiatt nem, hogy nem szoktam nyalókát vásárolni, de ha vásárolnék nyalókát, és a lisás nyalókát magasra pontoznám az ÍZE miatt, akkor azt venném), de a kapitalisták érdeke az, hogy minél több terméket minél többen vegyenek, úgyhogy ez a jövõ.
Kiskirálylány 2007 máj. 20. - 15:10:29
(999/1148)
Köszönöm a linket, BandikaBBB! Mivel nem tudok németül, a beszélgetést nem tudom megítélni, de nekem nem volt semmi fura a viselkedésükben. Nehezen tudom elképzelni, hogy utálják egymást (akkor szörnyû lenne együtt dolgozni sztem), de nem is kebelbarátok, az nyilvánvaló. Meg hát fõleg a kamerának beszéltek, úgyhogy gondolom nem vitathatták meg legbelsõbb magánügyeiket, vagy akármi olyat, amit megvitatnának, ha nem filmeznék õket. És hát az is kérdés, hova mentek? Mert ha messzire, akkor teljesen normális, hogy aludtak. Az is lehet, hogy az operatõr/producer/készítõ megkérte õket, tettessenek alvást, pl. mert így a mindennapi utas magához közelinek fogja érezni õket (bár ennek ellentmond az, hogy az egész kocsi az övék volt, ami az átlagutas számára nem éppen realisztikus helyzet :)) Na szóval értitek. Nekem nagyon reklám-sazgú volt a dolog, de nem tudom, milyen alkalomból készült a film és hova utaztak. Valaki esetleg be tudna avatni?
123 2007 máj. 20. - 12:05:41
(998/1148)
Az autogramnak szerintem nem az az értelme, hogy lesz egy darab papír a kezedben, amit az illetõ aláírt. Annak az autogramnak van értelme, amit az ember személyesen kér (eszembe nem jutna postán kérni, autogramcímen...). Én legalábbis annak idején azért kértem autogramot, mert így legalább az adott ember (esetemben leginkább színész) közelébe férkõzhettem, minimális kommunikáció is ki tudott alakulni, és utána az autogram ennek az emléke. Az autogram igazából ürügy volt a leszólításra.
Kiskirálylány 2007 máj. 20. - 00:16:58
(997/1148)
Helló MagenheimR! Hát ez a dávidos videó elég tömény volt... Kicsit jobban örültem volna én is egy rokkósnak, de azért így is szerzett pár kellemes pillanatot, felidézte a Lisa csak egy van-t. Közben mindenféle mélyenszántó gondolatom támadt, hogy Dávid igazából Lisával együtt "mûködött", így elvágva nem olyan jó. Van valami olyan közhely, hogy ketten együtt, az már tulajdonképpen egy harmadik személy, vagy mi, na hát ilyesmi érzésem volt. Lehet, hogyha rokkós lett volna, akkor is ezt éreztem volna. Az embereknek valahogy csak együtt van értelmük. Na, legyen ez a tanulság mára, és akkor tényleg bezárom a boltot most már.
Kiskirálylány 2007 máj. 20. - 00:05:18
(996/1148)
Hát valamennyire igaz, amit írsz a tinilányok rajongásáról, de ne felejtsük, hogy ez is egy fejlõdési fázis, mint ahogy az is, amikor a nyolcéves fiúk húzogatják a nekik tetszõ lányok haját... Nem mindig sikerül értelmesen kifejezni az érzéseinket, pláne nem kölyökkutya-korunkban. De azért a többség kinövi! Az, hogy mégsem mindenki, csak azt mutatja, hogy mennyire magányosak és elhagyatottak az emberek, és hogy mennyire nincsenek más emberek társaságához szokva. Néha egyébként teljesen olyan érzésem van bizonyos emberekkel kapcsolatban, hogy farkasok nevelhették föl az õserdõben, mert semmi jelét nem mutatja annak, hogy bármiféle szocializáción keresztülment volna. Na, ezt csak mellékesen írom.

Valamikor említetted Csányi Vilmost, és most eszembe jutott, hogy õ pl. megvetéssel illeti a tévésorozatokat, mivel a közösség illúzióját nyújtják az embernek, közbe meg nem is, merezcsakfilm... és mink nem is vagyunk benne, csak nézzük... Na jól van, asszem, jobb, ha megyek aludni. Jó éjt!
Kiskirálylány 2007 máj. 19. - 23:57:23
(995/1148)
Olyan fura, valahogy ezen a képen annyira nem hasonlít magára... nem?
Kiskirálylány 2007 máj. 19. - 23:56:20
(994/1148)
Mi ez a vonatos videó? Meg tudod mondani (írni), hogy hol lehet megnézni?
glam 2007 máj. 19. - 19:17:06
(993/1148)
Jaj, el is felejtettem kérdezni, hogy nem tud vki ingyen elhozható kiscicát Debrecen környékén? Tudom, nem ide tarttozik, de gondoltam megkérdem.
glam 2007 máj. 19. - 18:54:03
(992/1148)
Nekem nem tetszik, ám annyira ;-) Rokkos jobb lenne:-D
Bandika, hogy sikerült a vizsgád?
Kuglofka 2007 máj. 18. - 15:44:38
(991/1148)
Na véggrreee....
Kuglofka 2007 máj. 18. - 15:40:57
(990/1148)
A kép kimaradt és 2* küldte el,hát ez érdekes. mostmár berakom a képet...
Kuglofka 2007 máj. 18. - 14:02:25
(989/1148)
Engem sem akart felengedni a fórumra,nem tudom mi baja volt. Most sajnos nincs idõm leírni a véleményem,rohanás van nagyon!=D azért egy képet berakok,aztán majd jövök és hozzászólok mindenhez,addig is mindenkinek jó fórumozást