123 2006 júl. 07. - 12:15:26
(68/1148)
123 2006 júl. 07. - 12:14:32
(67/1148)
Ha valakit érdekel, és persze legalább egy kicsit tud németül, az ezen az oldalon elolvashatja a sorozat tartalmát, mostmár egészen a 340. részig. A németen most tartanak a 324. résznél, szóval ez az oldal eléggé elõrehaladott állapotban van!:) Amúgy összesen 363 rész lesz.
anitana 2006 júl. 06. - 17:23:19
(66/1148)
123 igazad van!
123 2006 júl. 05. - 23:23:53
(65/1148)
Ilyen szép (és objektív) kritikát még soha nem olvastam!:) Ehhez azt hiszem nem is nagyon lehet semmi mást hozzá fûzni... talán csak annyit, hogy akármilyen színész is Mathis Künzler (bár nekem semmi problémám nincs vele ilyen téren sem), a szerepnek tökéletesen megfelel. Szépen nézni tud! Nagyon is!:) (Bár ez szubjektív.)

Bár én szeretem a sorozatot, de tulajdonképpen mindenben igazad van, még abban is, hogy én (és szerintem még sokan mások) azért nem várok annyit ettõl az egésztõl, hogy zavarjanak az amúgy létezõ hibái. Csak szeretek napi 25 percre úgy kikapcsolni, hogy ne kelljen másra gondolni (és inkább ezt nézem, mint a Mónika- meg Balázs show-t... Annál azért sokkal jobb.). De amúgy igazad van.
Omachel 2006 júl. 05. - 21:29:18
(64/1148)

Tehát:

Csakhogy: számtalan olyan igényes próbálkozás és komoly erény merül fel a szériával kapcsolatban, mely miatt nem lehet figyelmen kívül hagyni és bizonyos értelemben tényleg korszakalkotónak számít... Ha önmagában elõsorolnám most ezeket az erényeket, akkor ezek mögött egy különösen igényes, urambocsá' korszakalkotó sorozatot sejthetnénk...

Ám a háttér biza elég halovány és az egész dolog úgy ahogy van lebeg a levegében...

So az Liza csak egy van eleinte nagy ígéret volt és néha mostanában is megnézem, mert elõkerül benne egy két érdekes új dolog, ötlet, helyzet, szituáció, probléma meg hasonlók, de tulajdonképpen ez, mint egy furcsa torzó: durva, faragatlan, érdes, átlagos kõ, de néhol mûvészi és csodálatos szépségû szobor részletei tûnnek elõ belõle...

Omachel
Omachel 2006 júl. 05. - 21:22:16
(63/1148)

So: egy viszonylag komolyabb kritika...

Mindenképpen figyelemreméltó ez a sorozat. Elsõsorban azért, mert nem a megszokott német sémákat hordozza, nagy hangsúlyt fektet arra, hogy másfajta panelekkel operáljon, mint az átlagos német sorozatok. Így nem csak egy határozottan egyedi hangulatot és képi világot teremt meg, hanem gyakorlatilag sok esetben teljesen új alapokra helyezi nem csak a mûfaj németországi válfaját, hanem még magának a mûfajnak esetében is sikerül néhol teljesen újféleképpen megközelíteni bizonyos problémákat, élethelyzeteket sötöbö, sötöbö...

Na most: az is igaz, hogy a sorozatra jellemzõ az igényes képi világ megteremtésének nem csak az igénye, de gyakran ennek a törekvésnek tökéletes megvalósítása is... Minden tiszteletem elsõsorban a ruhatervezõnek, a belsõ terek kialakítóinak és a sminkmesternek! Nagyon profi munkát végeztek. És különösen nagyra becsülendõ az operatõri munka: tényleg nagyon szépen fényképezett ez a sorozat, és ilyen szempontból a mûfaj felsõ határait feszegeti...

Ez volt a jó...

Ami rossz: elsõsorban is az, hogy, mint általában a mûfaj esetében, a készítõk gyakran nem is törekednek arra, hogy komolyan lehessen venni a történetet. Ez azért baj, mert a fentebb felsorolt erények, konkrétabban elsõsorban is a forradalmian új szempontok, élethelyzetek bevitele a történetbe gyakorlatilag értelmetlenné válik, ha maga a történet szenved más helyeken olyan borzasztó sebeket, hogy a sorozat cselekménye tele van nyolc napon túl gyógyuló sérülésekkel... A történet gyakran válik komolytalanná, nyögvenyelõssé, vagy fájdalmasan nevetségessé, s ilyenkor az emberfia/lánya egyszerûen kénytelen átkapcsolni másik csatornára, hogy véget vessen borzasztó szenvedéseinek...

A történet szétesettsége, széthasadozottsága és elsõsorban is az a fájdalmas tény, hogy a harmincezer rendezõ és társrendezõ szempontjainak folyamatos ütközésére gyakran egész karakterek mennek rá és válnak pillanatokon belül hiteltelenné és nevetségessé (mint ez sajnos még magával a fõszereplõvel is megtörtént) sajnos nagyon keményen rányomja a bélyegét a szinészi játék hitelességére is...

A profibb színészek: elsõsorban az idõsek és tapasztaltabb fiatalok, köztük a fõszereplõ, Alexandra Neldel is képesek elvinni ugyan a hátukon a történetet, de így is rengeteget ront az összképen az olyan ripacsok fájdalmas szerencsétlenkedése, mint például Mathias Künzler (ezért a kijelentésemért, tudom, sokan megköveznének) borzasztó ripacskodása, hogy másokról már ne is beszéljek...

SO:
Felmerülhet persze az, hogy túl komolyan veszem az egész cuccot, és nyugodtan mondhatjátok, hogy túl sokat várok el egy ilyen sorozattól, melynek nem feladata a szórakoztatáson túl tulajdonképpen semmi több... Ám ha ez így lenne, én is hasonlóképpen sommásan, ámde egy fokkal kultúráltabban mint a Rodapitekusz nevû kedves tag tette, elküldhetném a francba az egész sorozatot...

Csakhogy: számtalan olyan igényes próbálkozás és komoly erény merül fel a szériával kapc
anitana 2006 júl. 04. - 17:33:04
(62/1148)
! :)
katica bogár 2006 júl. 04. - 12:57:02
(61/1148)
ha valaki dumálni akar a sorozatrol irjon nekem az msn imemre! !!!!!!!!!!!! l.kate007@hotmail.hu
gretini 2006 júl. 04. - 09:07:37
(60/1148)
Dávid télleg ki akar menni Sanghajba? Ezt nem hiszem el! Hogy teheti? Ráadásul nem is szólt senkinek egy árva szót se!! Vagy nem megy ki? Neki vissza kell szerezni a Kerima Modát!
Hajrá Lisa!!!
Wicky 2006 júl. 03. - 12:04:57 Előzmény Rodapitekusz
(59/1148)
te mekkor egy hülye vagy,már megbocsáss..ha nem tetszik vmi akkor mond el normálisan,nem tom neked h esne ha olyanokat fikáznak akiket kedvelsz...tanulj meg viselkedni aztán írogass....
123 2006 júl. 03. - 10:47:50
(58/1148)
Egyelõre minden nagyon zavaros! Mostanában kezdték el feltenni német honlapokra (de nem a hivatalosra) a következõ részek tartalmait, de egyelõre igazából semmi nem derült ki!
Csak annyi biztos, hogy az utolsó rész, ami egész estés film lesz, szeptember 2án kerül levetítésre, és utána Lisa féltestvére fogja alakítani a fõszerepet.
gretini 2006 júl. 02. - 16:43:22
(57/1148)
Amúgy meg ha esküvõ lesz a végén, akkor legalább "megszépítik" Lisát? Vagy ugyan ilyen kócos, fogszabályzós és egyátalán nem jól öltözött nõ, egyszóval csúnya marad?
Én azért remélem szép lesz.
gretini 2006 júl. 02. - 16:40:49
(56/1148)
Féltestvére lesz a fõszereplõ? Én errõl még nem hallotam. :S Nah mind1. Amúgy meg nem sok értelme van az egésznek.
anitana 2006 júl. 01. - 18:46:12
(55/1148)
elmondhatod csak mondjuk más szavakkal!
Rodapitekusz 2006 júl. 01. - 13:59:09
(54/1148)
Jó, de attól még, hogy nem szeretem nem mondhatom el a véleményemet sem?
anitana 2006 jún. 30. - 22:24:11
(53/1148)
akkor ne törõdj vele és ne nézd meg ezt a fórumot nehogy felidegesitsd magad h valaki szereti ezt!!!!!!!!! nem lesz olyan sorozat ami mindenkinek tetszik szal tök 8!
anitana 2006 jún. 27. - 20:50:01
(52/1148)
de az milyen már h féltestvére lesz a fõszereplõ? és õ hogy lesz az? õ is "csúnya" lesz aztán meg majd jön valaki akibe beleszeret aztán késõbb az a valaki is beleszeret a csajba?? vagy mi is a neve bruno?? akkor nem is csaj????????, ááá ez nekem nagyon magas!!!!!! =))))))))
123 2006 jún. 27. - 20:24:26
(51/1148)
Sziasztok!

Az biztos, hogy a végén lesz esküvõ. Ennyit már nyilvánosságra hozott a Sat1, de azt is mondták (amit én õszintén szólva nehezen tudok elképzelni), hogy kétféle befejezést forgattak le, tehát kétféle esküvõt, és csak késõbb döntik el, a nézõi reakciók figyelembe vételével, hogy melyiket adják le végül. De hangsúlyozom, hogy ez szerintem egy marhaság, és csak az izgalmat akarják fokozni vele, ahogy az szokás.

És amit már a múltkor írtam, hogy Lisa az esküvõ után kilép a sorozatból, és az eddig ismeretlen féltestvére (Bruno) lesz a fõszereplõ, az is fenn van a Sat1 honlapján, szóval ez biztos.

Ha valaki megtud valamit a történet végérõl akkor feltétlenül szóljon. Én egyelõre nem találtam semmit, pedig rengeteg helyet átolvastam.
Rodapitekusz 2006 jún. 27. - 16:10:30
(50/1148)
Nézd, kétlem, hogy ez lenne az útálatom oka ugyan is férfi vagyok, tehát nem hasonlítok arra a kis k**vára!
Luca 2006 jún. 27. - 14:40:33
(49/1148)
De ti honnan veszitek hogy más szinésznõ lesz?