cukahara 2015 márc. 16. - 21:31:23 Előzmény eIemes
(70/350)
Remélem a következõvel örömöt tudok szerezni azoknak, akiknek tetszett a film és a benne található mérhetetlenül fárasztó sok baromság.

Pacalszökõkútban mártogatott kókusztepertõ falatok. (Cosmopolitan ágyon).

Elemes, köszönöm a kritikád.
10/10
eIemes 2015 márc. 16. - 11:10:56 10/10
(69/350)
azt hittem, valami japán csókát sikerült rábeszélniük az éneklésre, de nem, Tövisházi Ambrus énekel:

http://mikurose.hu/post/111357056209/itt-az-osszes-dalom-a-liza-a-rokatunder-bol
10/10
eIemes 2015 márc. 16. - 10:40:15 10/10
(68/350)
"a telefonos híváslista mátrix nyomtatós papírja"

nem tudhassuk, az alternatív Csudapesten a hetvenes években talán már lehetett nyomtatott híváslista.
miskolcon már 81-ben láttam igazi mátrixnyomtatót (fikázták is a sornyomtató hívei, milyen lassú)
10/10
tchabee 2015 márc. 16. - 10:29:42 10/10
(67/350)
Nagyon nagyon ajánlott.
K@rva jó!
Tavaly az Isteni mûszak, most ez.
Van fény az alagút végén! hajrá magyar filmgyártás.(Bár a Kossuthkifli vér ciki eddig)

Nálam mindenben az idei év legjobbja. nem tudok semmit sem fikázni benne. Na jó talán egy apró dolgot. Mivel minden kis apróság részletesen ki van dolgozva és nagyon jól a telefonos híváslista mátrix nyomtatós papírja talán nem a korba illõ,de lehet nem jól figyeltem és ez lepkefing csak az egész filmhez képest.
Nálam talán azért is jött be annyira, mert nemrégiben talált meg egy netes oldal, a pinterest, ahol folyamatosan fotókkal bombáznak mint egy képeslapban, de én állítom össze, hogy milyen témakörökben jöjjenek a fényképek. Teljesen személyre szabható.
Na, mintha a saját pin oldalamat láttam volna. Japán, gésák, retro kocsik, kések, jó fotós beállítások, szõke kék szemû lány, stb. :)

Tuti, nézzétek!
Nálam 100%
Vidámabbak lettek tõle a napjaim.
Megnézés után egy hétig reggelente a japó zenére táncolva készítettem a reggelit.
Csak szólok, közel az 50-hez és faszi vagyok.:)
9/10
mizuki 2015 márc. 16. - 08:51:01 9/10
(66/350)
Én bele tudtam feledkezni a filmbe és nekem nagyon tetszett. A képek, a színek, a történet, a szöveg.
10/10
eIemes 2015 márc. 16. - 08:21:32 10/10
(65/350)
Pár napja néztem meg (konkrétan szerdán este a partmoziban). A linkeket csak azért küldözgettem, mert tényleg színesek vélemények.

Nem tudom élveboncolni, mert az egész tetszett, de megpróbálom. Mondom, színes a világ -- csak a saját véleményemet írhatom le, és biztos, hogy egy csomó ember, aki "más színeket" kedvel, nem ért egyet velem, de ez nem baj.

- Több szereplõben is felismertem néhány olyan vonásomat, amelyre nem vagyok büszke, de a karikatúra szemüvegén át meg tudtam barátkozni vele. Ehhez biztosan kell valami önirónia - egy menedzser típusú személyiség biztosan kevésbé szívesen látja szembejönni saját árnyékos oldalát.
- Kedvelem a helyzetkomikumot. Ez tulajdonképpen egy "egymásodperces vicc", benne van minden: helyzet, feszültség, majd annak váratlan feloldása. Még akkor is, ha sok ilyen poén utalás más filmekre (vagy régi viccekre). Egyedül a "túljátszás" nem tetszett (a zászlós "futása" kicsit túl hosszú lett, szerintem)
- Kedvelem a fekete humort (is), persze megtanultam már disztingválni. Méhem gyümölcse mondta a minap "fekete humor? akár a láb: nem mindenkinek van."
- Szimpatikus a "párhuzamos valóság", a kecskeburgerrel, a csudapesti rendõrfõkapitányság fityegõ betûivel, azzal a célzással, hogy kishazánk akkor sem járt volna be nagyon más pályát, ha esetleg nem a szovjet megszállási övezethez tartozunk.
- Szimpatikus a szerelemre, szeretetre vágyó nõ kitartása, hogy pasit találjon, tulajdonképpen az egész film ennek egy meseszerû ábrázolása volt.
- Szimpatikus volt a történet fordulópontja (pedig a kép aljáról kivágott két sort Liza is csak utólag olvashatta el) - ez bennem a Doktor Parnassus párhuzamos jelenetét idézte fel

A film stílusában kicsit emlékeztet a Holdfény királyságra (amit nagyon szerettem) és egészen kicsit az Amarcordra is (amit inkább csak tudomásul veszek).
cukahara 2015 márc. 15. - 23:40:20
(64/350)
Megtennéd, hogy megírod, hogy neked miért tetszett a film?
Egyelõre csak linkeket küldtél be véleményként a filmrõl.
10/10
eIemes 2015 márc. 15. - 22:06:47 10/10
(63/350)
Így van, színes a világ :)
3/10
Delaco 2015 márc. 15. - 19:27:12 3/10
(62/350)
Szerintem erõsen túlértékelt film. Csalódás volt.
3/10
Vivikatze 2015 márc. 15. - 19:12:18 3/10
(61/350)
Ahogy elküldtem a választ, leesett, hogy miért így írtad. Tény,hogy nekem nem jött be a film, ettõl még másnak tetszhet. Ízlések és... :)
10/10
eIemes 2015 márc. 15. - 16:18:35 10/10
(60/350)
mek-mek
10/10
eIemes 2015 márc. 15. - 15:53:33 10/10
(59/350)
neked nem mûködött -- nekem meg pont hogy igen :)
színes a világ.

tudod vannak azok a képek, hogy messzirõl úgy néz ki mint színes üvegszilánkok tömege, de ha a semmibe révedve nézed, összeáll a kép, és meglátod a "rejtett" üzenetet. na nekem ezek a képek SOSEM állnak össze. maradnak a színes maszatok meg üvegszilánkok. de attól még elhiszem, hogy másoknak ez bejön :)
10/10
eIemes 2015 márc. 15. - 15:50:38 10/10
(58/350)
jajnemár :) nem rémlik Revitzky, akinek annyi humora volt mint ... mint .... a k*rvaéletbe.
cukahara 2015 márc. 15. - 15:27:52
(57/350)
Megnyugtató volt olvasni más negatív kritikát is. Tényleg látszik a rengeteg munka a filmben. Becsülendõ, hogy évekig dolgoztak rajta. A zene a látványvilág meg igazából minden ebben a filmben egyedi. De nem mûködik. Emiatt értelmetlen volt befektetett energia.
Értelmetlen volt, mint a cukrozott, a cukrozott,.... a fenébe.

Ja megvan: takony.

Ennyit a film óriási humorjáról.

elemes nevû felhasználó véleményét nem kell komolyan venned. Õt sem lehet. Tejesen elvakult. Szegény ingerlékeny is.
3/10
Vivikatze 2015 márc. 15. - 13:17:50 3/10
(56/350)
Véleményem azért lehet, nem? :) Neked tetszett, örülök neki. Szabad ország!!! :D
10/10
offtopic
eIemes 2015 márc. 15. - 10:43:41 10/10
(55/350)
ez a visszajelzés annyit ért, mint .... mint ... a fenébe.
3/10
Vivikatze 2015 márc. 15. - 10:42:21 3/10
(54/350)
Ahhha... Rájöttem a titokra! Mindenki pozitívan nyilatkozik a filmrõl, ha már végigszenvedte ezt a másfél órát, hadd menjen el a többi naiv ember is megnézni ezt a borzalmat! Szenvedjenek csak... Életem leghosszabb másfél órája volt, és legszívesebben kártérítést kérnék a mozitól. Csak azok a jelenetek említésre méltóak, amikben Reviczky Gábor szerepel. Miatta 3/10 a legnagyobb jóindulattal.
5/10
Golyóbis 2015 márc. 15. - 09:58:27 5/10
(53/350)
Nagy lelkesedéssel mentem moziba, hogy egy jó kis filmet fogok látni, annyian dicsérték. De sajnos unalmas volt. Balsai Móni karaktere kifejezetten irritáló (nem õ tehet róla, biztos így instruálták), meglehetõsen emlékeztet az affektáló Eszenyi Enikõre. A nyomozó karaktere volt az egyetlen, amit jól eltaláltak. Maga a film nem vicces, nem lehet rajta nevetni, talán csak néha halványan mosolyogni. Sajnálom, mert az alapötlet jó, így az egész lehetett volna jobb is, feszesebb. Kár érte. A képek, színek, zenék rendben vannak, csak ez így kevés.
230e 2015 márc. 13. - 23:23:51
(52/350)
A nyomozó volt eddig nagy kedvenc, ezután ez is az lesz, mert végre egy olyan magyar film, aminek van hangulata.
Elkap, nem enged. Nem nézed az órád közben, nem feszengsz, nem unatkozol.
Mûködnek a párbeszédek, jók a karakterek, jó az alapötlet, és a kivitelezés is remek.
1/10
zebegényiek 2015 márc. 13. - 01:58:39 1/10 Előzmény Shinnokina
(51/350)
Ezzel a filmmel egy új Herendi Gábor - Galla Miklós öszvér szörnyszülött született.

Tyúk vagy tojás problémája. Vajon a díszlettervezõ álmodta meg (teljesen jogosan) a hatalmas kaktuszt a lakásba, és a rendezõ csak ezután gondolhatott arra, hogy akkor egy olyan POÉN-nak mindenképpen kell lennie a filmben, hogy azzal valaki találkozzon.. De lehet a rendezõ már papíron önállóan képes volt erre gondolni. Varázslatos. Elképesztõ.

**spoiler**
Önmaga paródiája volt a vége jelentet is. De milyen végrõl is beszélek. Sajnos nem lehetett eldönteni hírtelen, hogy vége van-e. Aztán sajnos vége lett, vagy mégsem. vagy mégis, áá már csak de. huuhhh vége.
**spoiler**