Buga Jakab Alfonz 2018 febr. 02. - 15:04:01
(290/350)
Hát....nem is tudom. Mindenképp meg kell majd nézni mégegyszer, mert lehet, hogy jó ez a film, de az is lehet, hogy nem. Olvasva a hozzászólásokat, minimum megosztó. Én hajlok a jó felé, de még nem vagyok biztos benne.
sexykex 2018 jan. 30. - 13:34:14
(289/350)
Laza ujj-gyakorlat ez a film. Derûs, kacér, fanyar, naiv, ártatlan, mint Liza. Elsõ látásra szerelem volt, másodikra bizonyosság: a magyar filmnek nem csak múltja, jelene is van.
3/10
gregga 2018 jan. 30. - 00:28:10 3/10
(288/350)
Nem tudom, mi ez, de rossz nagyon. Pedig a Haggyállógva Vászkától a Sátántangóig sok mindenre nyitott vagyok, de ez inkább a Zimmer Feri 2, Üvegtigris 3, Csinibaba 4 (na jó, remélem, ilyen nincs) kínosan béna filmek társaságába illik. Az elsõ reklámig nagy nehezen kibírtam, aztán elzártam. Látva a sok pozitív értékelést, hitetlenkedve visszakapcsoltam, de hát így is max. 3/10, pedig a végén már egy egész jó tréfa is volt: hívok egy mentõt... kettõt. Morriconét is inkább eredetiben hallgatnám, vagy akár egy rendes stílusparódiát, nem ilyen egyszerû lebutítást.
4/10
wolfat 2017 nov. 01. - 13:19:21 4/10
(287/350)
Végignéztem a nagy számú hozzászólás jelentõs részét, és meglepõdtem, hogy alig esik szó bennük Balsai Móniról, pedig ez a film rá van építve, gyakorlatilag az összes szereplõ körülötte forog. Az ilyen típusú filmek vannak, akiknek bejönnek, meg vannak, akiknek nem - attól függõen, hogy a középpontban álló szereplõ mennyire tudja õket meggyõzni és elragadni. A magas tetszési indexek azt jelzik, hogy a nézõk többségének, mint nekem is, nagyon is bejött a film. Persze, az igazsághoz tartozik, hogy ehhez a többi fontos tényezõnek (a többi szereplõ, forgatókönyv, díszletek, stb.) is magas színvonalat kell képviselniük, és ebben a filmben ezek is rendben vannak. Csak egy példa: a film végéhez közeledve már kezdtem szûkölni, hogy lehet egy ilyen fanyar humorra épülõ, ironikus filmet ilyen sziruposan befejezni -, aztán jött egy hirtelen szellemes fordulat, ami jelezte, hogy a film készítõinek végig a helyén volt nem csak a szívük, hanem az eszük is.
U.i.: Az apropó, ami eszembe jutatta a filmet egy Balsai Mónival készült beszélgetés volt az Echo TV-n. Hogy lehet egy ilyen remek, szinte elronthatatlan "mûsoranyagot" így elb...i? - mit tagadjam, ez volt a reakcióm már a beszélgetés közben. A perspektívák ugyanis folyamatosan változtak, sõt inkább ugráltak Balsai Móni nagyon karakteres, kifejezõ arcáról a kevésbé elõnyös oldalról, azaz profilból készített képein át a hát mögöttiekig, tarkítva a nõi mûsorvezetõ, valamint egyéb háttérbeli motívumok bevágásával lényegében bármilyen koncepció, a mûsor tartalmával való összefüggés nélkül, mintha csak elõre beállították volna a kamerákat, hogy melyik hány másodpercig mutat egy-egy részletet. A mûsorvezetõ idõnkénti nem túl szerencsés közbeszúrásai (szerintem tudat alatti irigysége, hogy nálánál szebb, sikeresebb nõt kell interjúvolnia), már csak hab voltak a tortán. Tudom, Balsai Móni "túléli" majd ezt az egészet, magyarán nem fog ártani a népszerûségének, meg így is hozta, amit ilyen körülmények között hoznia lehetett, csak engem mint inkább a konzervatív oldal felé hajló egyént minimum duplán tudnak idegesíteni, amikor a konzervatív oldal képviselõitõl tapasztalok színvonaltalanságot, meg hülyeségeket.
1/10
Gollam247 2017 júl. 20. - 09:46:41 1/10
(286/350)
Lehet, hogy velem van a baj, de nem igazán láttam ebben a filmben azt, hogy mitõl is kéne itt hanyattesnem tõle, mint nézõ.

Engem a Tajtékos napokra emlékeztet, ott is egy teljesen közhelyes, bugyuta szerelmi történet van beleültetve egy az átlagostól nagyon eltérõ képi megjelenítésbe, de ennyi és nem több, katarzist nem nyújtott az sem számomra, inkább csak idegesítõ volt.
Kicsit érthetetlen is a magas átlagpontszám.

Egyetlen pozitívuma, hogy a Barátok köztös luvnyának lehet látni a tüdejét és ezzel mindent elmondtam.
10/10
Csumbi 2017 jún. 11. - 15:04:44 10/10
(285/350)
Évek óta a listámon volt ez a film, de még csak most jutott rá idõm arra, hogy megnézzem. Mivel nem tudtam semmit a filmrõl, ezért kicsit furán néztem az elsõ 15-20 percben, azonban ahogy történtek az események, egyre jobban jöttem rá, hogy mit is akar a film elérni. Ezt a filmet talán a legjobban a Birdman-hez tudnám hasonlítani, mint hangulatában, mint vizualitásában. Tetszett, hogy a leghétköznapibb dolgokat is teljesen kitudta forgatni úgy, hogy mégis átérezhetõ legyen. Film közben próbáltam keresni a hibákat, és amikor azt hittem, hogy találtam, rá kellett jönnöm, hogy az szándékosan a film része, és van szerepe is a történet szempontjából. Szerintem kicsit megtévesztõ mûfaji leírásként a rom. vígjáték, hisz nekem igazából ilyen mûfajtalan volt ez a film (és ezt ne negatívumként értsétek). Erre a filmre 10/10-et adok, fõleg azért, mert a "dobozon kívül gondolkodott", de a csavarok miatt is, amik a film végén következtek be.
8/10
gyereamozibabe 2017 ápr. 05. - 19:52:57 8/10
(284/350)
Két évet kellett várni a Liza óta. hogy megint legyen egy magyar film, amit többször megnézek moziban. Ilyen lett a Kincsem. Az emberek minden fórumon azzal dicsekednek, hogy kétszer-háromszor is látták, és végre nem arról szól a diskurzus, hogy milyen gagyi magyar filmet készült megint. A Lizára visszatérve, a házi DVD-n ezt is kezelésbe vettem, mert volt benne 2-3 nagyon erõltetett poén. És ezek a gyenge pillanatok kilógtak ebbõl a már-már tökéletes filmbõl. A youtube-ra kitettem \"Liza a rókatündér (kínos jelenetek) \" címen a kivágásokat, hogy okuljon belõle a jövõ generációja :-)
10/10
eIemes 2016 nov. 01. - 21:17:27 10/10
(283/350)
Van ez így, akciófilmet várunk és egy szatirikus krimibe csomagolt filozofikus merengést kapunk.
proklima 2016 nov. 01. - 18:02:51
(282/350)
Hiába a nézettségi mutatók, a jó (néha "túl jó") kritikák,nekem egyálatalán nem tetszett a film.
Számomra dögunalom volt.
Nem ajánlanám a megtekintését.
Torollt Felhasználo 2016 szept. 04. - 19:43:12
(281/350)
A felhasználó képszerkesztõ programmal meghamisította a profilom tartalmát.
Kérem a hozzáférését blokkolni!
Torolt Felhasználo 2016 szept. 04. - 19:37:10
(280/350)
Pechedre a rendszer archiválja magát, a hsz-emen meg ott az idõkód XD

Alaptalan vádaskodás, rágalmazás, adathamisítási kísérlet, rendszeres trágárkodás és egyéb folytatólagosan fennálló fórumszabály-szegések miatt kérünk moderátort végleges törlését illetõnek. Ez már zaklatás. Javasoljuk illetõt IP-cím alapján bannolni a fórumról.
Torollt Felhasználo 2016 szept. 04. - 19:20:18
(279/350)
Kérjük a felhasználó fórum hozzáférését blokkolni rágalmazás és folyamatos becsületsértés illetve flame-lés miatt!
Torolt Felhasználo 2016 szept. 04. - 18:42:10
(278/350)
Kérjük illetõ accát törölni deklarált trollkodás céljából létezés, trollkodás, és egyéb fórumsértõ ténykedés miatt.
Torollt Felhasználo 2016 szept. 04. - 11:57:58
(277/350)
Kérnénk az user fórum-hozzáférését blokkolni folyamatos sértegetések és kötekedések miatt!
offtopic
Belmont 2016 szept. 04. - 11:51:19
(276/350)
OFF

Miteccikkéremszépen? Rá kellett keresnem, hogy az micsoda. Meglett. Nem ismerem a japán meséket, annak a topikjába se írtam.

Amúgy meg ha kötekedni jársz ide, akkor nevezz mizantrópnak, értsd bármilyen embert tudok utálni, felõlem tartozhat akármelyik rasszba.

Kezicsókolom.
Torolt Felhasználo 2016 szept. 03. - 20:08:29
(275/350)
Ez egy kõegyszerû szerelmi történet. Osa tart mint az összes többi (puszi-puszi, love-love).

Nem te vagy aki a Chihiroba is írt? Csak nem rasszistával állunk szemben?
Belmont 2016 szept. 03. - 19:52:48
(274/350)
Nem mondom, hogy rossz film, csak épp semmi értelme. Elkezded nézni, és egyszer olyan, mint valami szofthorror, másszor mint egy mese, de úgy nem igazán tart sehova. Egy óra után már vártam, hogy vége legyen, vagyis hát nem vártam, mert az utolsó félórára-negyedórára már egészséges álomba merültem. Egy tízperces „meghökkentõ mesét" akartak másfél órás filmnek megcsinálni.

Ismétlem, nem lenne ez rossz, pl. a „retrofuturisztikus" ötlet, mixelve ezzel a japán halandzsával stb., meg persze amilyeneket ezelõtt kikiáltottak már jó filmnek, mert ahhoz képest itt legalább felcsillan valami saját. De a szokásos erõltetett klisék, sablonok, nüanszok megmaradtak, lásd pl. szegény Reviczkyt, aki szokás szerint megint Zimmer Ferit játszik (afféle magyar filmes védjegy már õ is, mint ahogy Mucsi mindig csak tahó). Meg úgy az egész alapbeállítás megmaradt, hogy „nincs pénzünk filmre, há' csinájjunk vicceset vagy minél elvontabb mûvészkedõ f.ságot, mer aztat ócsón is lehet".
10/10
Andras Olah 2016 aug. 22. - 03:08:03 10/10
(273/350)
Nagyon jó film. Az utóbbi évek egyik legjobb magyar filmje. Nem tudom, mennyire koppintja Andersont, amit sokan szajkóznak errefelé, nekem egyáltalán nem volt feltûnõ, zavaró meg aztán végképp nem. Ha másol, jól csinálja, mert számomra emlékezetesebb, mint bármelyik Anderson film.
8/10
gyereamozibabe 2016 máj. 30. - 13:24:18 8/10 Előzmény zegorias
(272/350)
azzal a különbséggel, hogy W.Anderson filmejeit bõven elég egyszer megnézni (vagy egyszerse), ezt meg kb tizedszer nézem, és még mindig vicces.
zegorias 2016 máj. 22. - 13:14:19
(271/350)
A rendezõ gondolom szereti Wes Anderson filmjeit, mert egy az egyben koppintja.