robicsek2 2015 márc. 12. - 09:22:25
(50/350)
Ha Így halad lehet , hogy még BluRay-en is kiadják :PPPP
10/10
eIemes 2015 márc. 11. - 22:26:31 10/10
(49/350)
Sziasztok,

Most értem haza a moziból, még gondolkodom, hogy kilenc vagy tíz csillagot adjak.
A történet, hogy mondjam, nem annyira komplex, mint mondjuk a felhõatlasz.
De nem is ezért szerettem, hanem... azért, amiért a vígjátékokat szeretni szoktuk.
A harmonikus (és pontosan kidolgozott) háttér, a villámgegek, a hétköznapi életbõl
ismert jellemvonások karikatúrái, a szinészi játék, ami néha egy-egy szemforgatás
vagy rezzenés... Szóval az egész.

Úgy kellett már egy ilyen magyar film, mint... mint...
8/10
gyereamozibabe 2015 márc. 11. - 13:37:55 8/10
(48/350)
Már 50 ezren látták. Minden port.hu-s hozzászólásra ezer jegy fogyott :-)
atahualpa 2015 márc. 10. - 21:48:06
(47/350)
A film tényleg szenzációs volt, kár, hgy ritka holló... azaz róka...a magyar filmes termésben az ilyen szórakoztató és egyedi hangulatú film.
Nagyon ritkán írok, most is csak azért teszem, mert a kedves Port kirtikushoz lenne egy-két szavam. Én csak egy kis kritikát szeretnék írni a kritikájáról, ami messze nem sikerült, olyan jól mint a film.
Sajnos, az írás igazi pejoratív értelemben vett magyaros....miért nem lehet egyértelmûen leírni és örülni neki, hogy a Liza, a rókatündér egy kiemelkedõ film, miért kell érzékeltetni, hogy jó, DE azért.....?? Miért nem lehet önfeledten örülni? Igazából csak nem értem, hogy mi baja is van pontosan a kritikus úrnak .... Megint eszembe jutott egy mondás "Dögöljön a szomszéd rókája is."
A Port kritikái pont azért jók, hogy megpróbálnak egy semleges álláspontot elfoglalni. Ez a kritika ráadásul félrevezetõ volt, mert nem mentem volna el a moziba (amit egyébként nagyon ritkán tudok megtenni), ha nem olvasok más véleményt is. Úgy gondolom, ha ezt a filmet 7/10-re értékelte nagyon kritikus legyen az amerikai szennyáradat darabjaival is.
Sidra 2015 márc. 10. - 20:34:04 Előzmény pupuka76
(46/350)
nekem is ez jutott eszembe, én is ahhoz tudnám hasonlítani :)
soulfly 2015 márc. 08. - 17:53:23
(45/350)
Aranyos film nagyon jó zenével, jó volt látni, hogy megtelt a Mûvész :)
10/10
pupuka76 2015 márc. 08. - 04:43:05 10/10
(44/350)
Olyan jó, mint a Csinibaba. Vagy még jobb.
robicsek2 2015 márc. 06. - 09:26:13
(43/350)
Azért ennyi pozitív hozzá szólás nem lehet hiába :) Még nem láttam de kíváncsi leszek.
10/10
Shinnokina 2015 márc. 05. - 21:39:45 10/10 Előzmény cukahara
(42/350)
Hát akkor marha sok gyerek van ebben az országban, mert sokan igen jót röhögtünk a poénokon :) Attól mert neked nem jön be ez a fajta humor, még nem lesz "gyermeteg". Nekem bejöttek a poénok, annyira, hogy másodjára is el fogok menni megnézni ezt a filmet, és a dvd-t is meg fogom venni, ha kijön!
10/10
Shinnokina 2015 márc. 05. - 21:37:09 10/10
(41/350)
Zseniális film. És a zenéje, wáóóó!!
10/10
alexa. 2015 márc. 05. - 00:04:49 10/10
(40/350)
ZSENIÁLIS! Így, csupa nagybetûvel!
Utóélet, VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan, Liza, a rókatündér...
Alig várom a következõt! <3
8/10
gyereamozibabe 2015 márc. 04. - 23:31:48 8/10
(39/350)
Második megnézés után: még mindig jó!!! Senkinek ne vegye el a kedvét, hogy a film picit lassan indul be. Utána olyan érzelmi hullámok söpörnek végig a mozitermen, hogy huhhhhh.

Picit SPOILER:
A moziterem bizony elcsendesedett, amikor láttuk, hogy kétségbeesésében milyen sorsot választ magának Liza. (sok nézõnél eltört a mécses) És még föl sem ocsúdunk, amikor újabb ismerõs helyzet jön: a szerelmes megindokolja magának, hogy miért is világ legjobb embere a szerelme tárgya. (aki érdemtelenül lubickol a népszerûségben)
Mi meg ott izgulunk a vászon elõtt, és fogjuk a fejünket, hogy basszus.. ez nem lehet igaz! És egy perc múlva mi is, és Liza is megkapjuk a végsõ gyomrost. -hogy milyen gonosz erõk terelték ebbe a helyzetbe. Ez a film legjobb része. SPOILER OFF

Most egyébként visszafogottabb nézõközönséggel néztem. Nem volt röhögés, kuncogás kábé a film közepéig. Az elsõ megnézéskor (egy hete) olyanokkal ültem, akik már a duci Molnár Piroska lábfején is röhögtek, és a nagy japán feliratoknál is! (pl: "3. (áldozat) Ludwig úr")
De azért ez a visszafogott közönség is "megtört" egy idõ után. Érdekes, hogy ezek a kávéfõzõs jelenetnél viszont sokkal jobban nevettek, mint az elsõ csapat. Úgy látszik, a finom poénokkal hiába bombázott embereknél ott megnyílik egy szelep. Nem is baj. Viszont Reviczky visszatérõ poénja mindenkinek egyformán bejött. Zseniális a pali.
10/10
kingfish 2015 márc. 04. - 21:58:15 10/10
(38/350)
Nem tudtam, hogy ezt a filmet vártam eddig, de úgy lett. Végre valami igazi mozi. :)
Tízesnél többet sajnos nem lehet adni. :P
Aki szereti a kifinomult humort, az ne hagyja ki!!!
Remélem készül még hasonló majd a közeljövõben, én biztosan és tudatosan fogom most már várni.
10/10
cszilvi84 2015 márc. 03. - 22:49:15 10/10
(37/350)
Nem szoktam lehúzó véleményt írni, mert ami nem tetszik, arról nem is írok.
Szóval.
Ez valami irgalmatlanságosan zseniális volt!!! :)
Úgy mentünk be a moziba, hogy semmiféle kritikát vagy hájpolást nem olvastam róla, mert nem szoktam. Egyszerûen megnéztem, mik a heti újdonságok, és tetszett az elõzetes.
Elõször nehéz volt belehelyezkedni a lassú tempójába, fõleg mivel az elõzetes jobban pörög, ezért más élményt kaptam, mint amire számítottam ez alapján. Ettõl persze még nem szokott elmenni a kedvem, és nálunk bejött az, hogy a férjem és én is szeretjük a fekete humort és az abszurditást. Nagyon szeretjük! Úgyhogy csak annyi kellett, hogy lecsendesítsem az agyam, és hagyjam magam. Persze lehet, hogy ezeket a poénokat más fárasztónak tartja, de az a helyzet, hogy a merész képzettársításokon mi vinnyogtunk a röhögéstõl, és nem voltunk vele egyedül a moziban.
Nem szeretném elemezgetni, mert még nagyon új, nem tudnék nem spoilerezni, de annyit muszáj mondanom, hogy üdítõ volt rendszerváltás elõtti idõkben játszódó, mégis politikamentes fikciót nézni, ahol keveredik az abszurd a krimivel, a mesés archetípusokkal és a magyar életérzéssel - még mindig szigorúan politikamentesen. Ráadásul ötletesen használva a CGI-t, ami az egészet még egyszer kifordította saját magából.
Nem hasonlítanám az Amelie-hez, mert a cselekményében talán egyedül az egyezik, hogy egy egyedülálló, álmodozó nõ keresi az igazit, és bármikor képes végzetesen elszabadulni a fantáziája. Ezen az alapon viszont a Terézanyu és még ötven másik, nyálas amerikai romantikus film passzolna ide. Képi világában eleinte azt éreztem, hasonlítanak a színei meg a beállításai, de ahogy mentünk elõre a történetben, ezek is megdõltek.
Nagyon ajánlom azoknak, akik nyitottak valami új dimenzióra, szerintem a magyar filmgyártásban ez valami nagyon új vonal, eredeti és megkapó, nem érzem se sárgának, se savanyúnak, de még piros-fehér-zöldnek se, mégis valahogy a "mienk" ;)
10/10
Zsu2013 2015 márc. 03. - 21:27:48 10/10
(36/350)
Egyszerûen Imádtam! 10/10
10/10
GORiARTY 2015 márc. 01. - 22:20:41 10/10
(35/350)
Csak jót mondhatok errõl a filmrõl, ami elég nagy szó, tekintve, hogy még külföldi filmnél is ritkán esik ez meg.

Aki szerette az Amelie csodálatos életét és szeret olyan filmet látni, ami egyszerûen csak jó, akkor ezt ne hagyja ki!

Tényleg feltámad a magyar film, ha ilyen, vagy hasonló filmek lesznek.

Ja és igen, mindenki menjen csak el és nézze meg moziban, mert csak akkor lesz magyar film, ha a moziban nézzük meg! Szerencsére telt házzal megy általában :)

spoiler on

Tudjátok, addig jár a korsó a kútra, amíg .... öhmm, szóval ... a kurva anyját! :D

spoiler off
10/10
elszabó 2015 márc. 01. - 00:46:27 10/10
(34/350)
Ilyen nagyszerû magyar filmet a Megáll az idõ óta nem láttam! Valami varázslatos keverék Kaurismäki és Jeunet Amelie-je között, csak épp a mi Csudapestünk retróba helyezett helyszínein, egy nem kifejezetten szép, ám nagyon szépen sugárzó Lizával (aki Tatou helyett Eszenyi Enikõre hasonlít), a bele szerelmes Zoltán nyomozóval meg a Liza sorsát végig követõ Tomy Tani japán énekes szellemével, aki Tövisházy Ambrus (ld. Péterfy Bori és a Love Band) dalait nyomatja. A történet - hogy a Liza közelébe került férfiak hullnak, mint a legyek, akárcsak a japán legendák rókatündéreinek szeretõi - bárgyú, de a szerelem utáni tiszta vágy apoteózisa megnyitja a nézõ lelkét. A nagyon is gyakorlatias álmok, látomások és a zene végigkísérik a filmet, ami nagyon jó és élvezetes. És van humora is! Kvalitásai a filmet nagy karrierre jogosítanák, de mivel "csak" magyar, erre sajnos nem tennék nagy téteket,,,
10/10
Eperfa 2015 febr. 28. - 19:56:31 10/10
(33/350)
Csatlakozok.
10/10
András Maus 2015 febr. 28. - 18:25:46 10/10
(32/350)
Nagyon Ajánlom! Olyan, mint ha egy jó, üdítõ francia vígjátékot láttam volna! Semmi sablon, ellenkezõleg: Eredeti igazán üdítõ történet némi fekete humorral. A poénok könnyedek és nagyon ülnek. SZuperül össze van rakva a film, gratulálok a készítõknek. Ajánlátok tovább! Ezen a színvonalon komoly sikereket érhet el a magyar filmgyártás.
(Soha nem kommentáltam még filmet, se jót, se rosszat. Liza, a rókatündér után az elsõ gondolatom az volt, hogy ezt mindenkinek látni kell. Még a mozipénztárba is visszamentem, hogy ajánlják, mert nagyon ott van. :))
8/10
gyereamozibabe 2015 febr. 25. - 23:06:32 8/10
(31/350)
Akinek bejött az Amelie csodálatos élete, annak ez a film is nagyon fog tetszeni. Romantikus, de néha úgy megijeszt mint egy thriller. A zene nagyon bejött! A japán karakter is. Egyedi világa van a filmnek. És feltûnõen sok effekt. Szerintem nemzetközi szinten is vállalható. A 8 pont reális ... (bár közvetlenül a film végén 9-et is adtam volna rá, mert nagyon fel voltam dobva)