10/10
marypotter 2017 márc. 16. - 12:49:48 10/10 Előzmény fourdogs
(45/65)
mirõl beszél itt - a film a felelõsség vállalásáról szól, és arról, mikor igazán férfi valaki, az ágyon túl.... semmi virsli meg egyéb baromság - egy helyzet, amibe dönteni kellett - egy perc dráma.....
10/10
marypotter 2017 márc. 16. - 12:43:57 10/10
(44/65)
10-es. és ma is belenézek......
10/10
marypotter 2017 jan. 19. - 08:59:08 10/10
(43/65)
Tom Hardy-t imádni kell...és a filmet is.... 2x láttam. de ma is belenézek, ha ég fenn tudok maradni. egy film csak a kocsiban, úton egy kórház felé, és szembe jön az élet....de van mindenre megoldás, ha van, aki segít..akár sirdogálni is lehet rajta... nagyon imádtam.....10 pont.
9/10
fourdogs 2016 nov. 06. - 01:36:03 9/10 Előzmény eIemes
(42/65)
Számomra ez nem egyértelmû gesztus (meccs, póló, roppantós virsli), egy idillinek álcázott családban is jól megszervezhetõ. Ám amikor kidobja (verbálisan) a lakásból (legfeljebb a közös szerzeményükbõl, bár érzésem szerint az apa kereste meg a rávalót - tessék engem nyugodtan hím sovinisztának nevezni), azért az elgondolkodtató, és semmiképp sem eldöntendõ kérdés. De afelõl semmi kétségem, mennyire életszagú.
10/10
eIemes 2016 nov. 03. - 11:08:43 10/10
(41/65)
"kiknek van szemük a látásra"

:-))))))))))))))
10/10
eIemes 2016 nov. 03. - 11:08:08 10/10 Előzmény Gollam24
(40/65)
Ez egyáltalán nem hepiend.
Küzdelmes élet, felelõsség.

A kisgyerek halála az instant karma, popcorn-mozi, mire kidobod az üres kartont, el is felejtheted.

Ezt a filmet nem olyan könnyû elfelejteni.
10/10
eIemes 2016 nov. 03. - 11:05:18 10/10 Előzmény fourdogs
(39/65)
"És bizonyítható, hogy lehet két millióból is jó dolgot csinálni."

Nyomoztam egy kicsit, hogy van-e elõzmény (novella ilyesmi), nem találtam.
Ha eredeti ötlet, még nagyobb elismerést érdemel.
Ja, és Tom Hardy is, hogy elvállalta.

"Elgondolkodtató, hogy a feleség vajon szerette-e a férjét?"

Biztosan. Várta haza, szurkoló póló, készülés a meccsre.

"Mindenesetre a megbocsátás nem volt erõs oldala."

Kapott egy gyomrost... nem jut levegõhöz, összedõlt a világa.
Amit abban a pillanatban átél, az nagyon durva.
A megbocsátáshoz vezetõ úton kikerülhetetlen a harag átélése.

Számomra nagyon értékes film.
Nem szuperhõs, hanem egy igazi.
10/10
eIemes 2016 nov. 03. - 10:57:12 10/10 Előzmény fourdogs
(38/65)
Néha azért jók voltak Tom Hardy gesztusai is.
Ja és nekem az eredeti hanggal jobban bejött.
10/10
Xxy92 2016 nov. 02. - 23:41:25 10/10
(37/65)
Különleges tanmese arról, hogy az életben néha roppant nehéz döntések meghozatala vár ránk, még akkor is, ha ennek nyomán fel kell vállalnunk, hogy minden, amit addig biztosnak hittük, Ö.S.S.Z.E.O.M.L.I.K.
Bevallom õszintén, a végén én is vele sírtam.

Ha másért nem, már csak azért is megéri megnézni, mert nem sok olyan film készül, melyben a történet mindössze néhány órát ölel fel, s melyben mindössze egyetlen egy színész jelenik meg. Persze, ezen kívül még jó pár dologért érdemes megnézni.
Mindazok, kiknek van szemük a látásra, hihetetlenül sokat kaphatnak ettõl a filmtõl.


10
9/10
fourdogs 2016 okt. 23. - 02:55:48 9/10
(36/65)
És bizonyítható, hogy lehet két millióból is jó dolgot csinálni.
Elgondolkodtató, hogy a feleség vajon szerette-e a férjét?
Mindenesetre a megbocsátás nem volt erõs oldala.
És a férjére sem volt igazán szüksége.
Még csak meg sem próbálta "visszaszerezni" (hiszen gondolhatta azt is, hogy az ismeretlen nõhöz jobban vonzódik).
Ám abban igaza volt, hogy nem ismerte a férjét.

A "torch" szót szerencsésebb lett volna elemlámpának fordítani, mint fáklyának.
De ez nem a filmet lepontozók hibája.
9/10
fourdogs 2016 okt. 23. - 02:47:42 9/10 Előzmény Istenasszony
(35/65)
Valóban, az igazán jó filmet elég hallgatni.
Vagy hang nélkül nézni.
Ez az elsõ változat.
10/10
FAZEKAS MARIA 2016 júl. 04. - 18:24:13 10/10
(34/65)
alcím, nincs visszaút, ,,, ok. ha elcsesztem, hát vállalom a felelõsséget. és Tom Hardy, el is hiteti velünk... végig az autópályán, éjszaka, mindennek ellenére, szemben a fõnökével, a feleségével, világgal, vállal mindent...mert rájött valamire, miért is voltak problémái az apjával..... de õ most megteszi, amit eddig nem..... fantasztikusan játszik Tom Hardy, 3x megnéztem, most is megnézem,mert emberi,mert tiszta, mert jobbá tesz, mert elhiszem neki, 10/10 a skálán. de többet adnék, annyit, amennyit õ adott nekem....
10/10
eIemes 2016 júl. 01. - 09:15:26 10/10 Előzmény solicitor
(33/65)
a fullos BMW a filmet szponzoráló cég kocsija volt :-)))
10/10
solicitor 2016 máj. 15. - 11:04:26 10/10
(32/65)
Nekem is tetszett a film. Egy igazi nagymenõt mutat be a film:
1. Kirúgják, de mindenki tudja, hogy ilyen tudással és tapasztalattal már MÁSNAP lesz új munkahelye. Ez õ is tudja. Miért pörgeti hát végig? Mert õ az építésvezetõ, s megteheti. Ezáltal alázza vissza az chicagóiakat (akik majd felvesznek valami hülye egyetemista zöldfülût aki a lába nyomában se érhetne) + ha ennek híre megy (márhogy kirúgva is végigpörgette az alapozást - márpedig híre megy) annak csak pozitív hozadéka lesz a szakmai körökben, állásportálokon.
2. Bármilyen csajt megkaphat. A fullos bmw valszeg nem a céges kocsija volt... Én a fazon helyében hagynám futtani az eseményeket s várnám, hogy a feleség hasoncsúszva könyörögjön a visszatérés miatt (kb. 2-3 hónap múlva várható, hisz az anyagi jólétet apuka teremtette meg az éjszakai túlórákkal).
Cégvezetõknek szólna a film? Frászt. Azok nem érettek meg egy ekkora belsõ tartásra. Ez középosztálybeli kisembereknek szól (emiatt lett bekeverve a család, a szeretõ) példát mutatva, hogy hogyan tudsz ember maradni.
10/10
Edina Farkas 2016 máj. 13. - 18:36:33 10/10
(31/65)
Nekem az egyik kedvenc filmem. Engem lenyûgöz ez a férfiprofil. Egyenes, becsületes, küzd, dolgozik a kapcsolataiért, az emberekért, mindenért, ami körülveszi, amihez köze van. Hibáival szembenéz, és veszít is, ha kell. És most kellett. Mégis férfi maradt. És mert könnyes szemûvé válni. Van ilyen férfi? Remélem sok!
10/10
fantyoyo 2016 máj. 01. - 12:26:20 10/10 Előzmény tortura
(30/65)
A film befejezése nekem így tetszett: a fõszereplõ gyakorlatilag minden küzdelme nyitva maradt, a szûlésre nem ért oda (de a gyerek megszületett), az építkezés vagy jól sikerül, vagy nem, és az otthoni harmónia szétdúlása sem biztos, hogy nem lesz lassan helyrehozható.
Szóval én elégedett voltam azzal, hogy nézõként se valamilyen happy endet, se falhoz kenõ teljes összeomlást nem kaptam.
A film a szembenézés kötelességékõl, annak nehézségérõl szólt, és arról, hogy a kötelességek bátor felvállalása sem hoz feltétlen sikert.
Nagyon jó film volt.
tortura 2016 ápr. 21. - 14:37:17 Előzmény Gollam24
(29/65)
Szerintem meg pont az általad leírt üzenete miatt jó és tanulságos. Talán kicsit tanmese is, de az sosem árt. Pont azért, mert bizony sokan nem vállalják még felnõtt korban sem a felelõsséget a cselekedeteikért.
Azért, hogy ne legyen jó vége egy filmnek, egy kisbaba halálát kívánni - érdekes jellemre vall. Egyébként meg attól, hogy nem halasztották meg a kisdedet a te kedvedért, még korántsem volt happy end a vége. Szerintem sem nem vidám, sem nem szomorú vége nem lett.
Most már tényleg SPOILER!
Egyébként ha figyelted a srác monológját, párbeszédeit, vívódásait, a saját szemszögébõl nézve mocskosul nem lett vidám vége, hisz gyakorlatilag az egész élete összeomlott. Szóval boldog lehetsz. Végül is ez kell a magyarnak, minél szomorúbb befejezés, mert akkor látjuk igazán a tükörképünket.
6/10
Gollam24 2016 ápr. 19. - 12:32:01 6/10
(28/65)
Szerintem elrontották a végét a filmnek, mert

SPOILER

ha a végén meghal a kisgyerek és nem születik meg, akkor lehetett volna egy olyan üzenete a filmnek, hogy aki szarul szervezi meg az életét, hibázgat, rossz döntéseket hoz az bizony így jár, hogy kicsúszik a lába alól a talaj elõbb-utóbb és akkor bizony nincs happyend, így nagyobbat ütött volna,
ellenben ezzel a happyend-szerû befejezéssel csak annyi, hogy vállald a felelõsséget tetteidért aztán majd lesz valahogy, még talán jól is kijöhetsz belõle (nekem ez életszerûtlen, mert a való életben az emberek inkább letagadják, ha vmit elcsesznek és nem sokan vállalják érte a felelõsséget, mert nem igazán éri meg az a helyzet).

SPOILER VÉGE

Az ötlet jó lett volna, de így csak egy light-os monodráma lett belõle. 6 pont.
xdm 2016 ápr. 11. - 13:32:35
(27/65)
Illetve többek közt ez egy tipikus réteg film. Egy kifejezett célcsoportnak szól, nem az átlagembernek, hanem a cégvezetõnek. Ez a magas-középosztályt érintené, csak persze szarul, mert annyira valóságtalan a szituáció ezzel a minden egyszerre történik, másfél óra leforgása alatt persze.
Ha lenne benne valami társadalom kritika, vagy valami tragikum, de nincs. Semmi átélhetõ. És ha valaki félredug? Ez alap, majdnem minden 3. ember ezt csinálja. Válás? Minden 2. házasság válással ér véget... Persze ezek valós társadalmi problémák, de ezt be lehetne mutatni sokkal drámaibban, hogy valahogy rávezesse az embertömeget az egész modern élet zsákutcájára. Itt semmi ilyen nincs.
10/10
benvenuto1 2016 ápr. 09. - 00:53:15 10/10
(26/65)
Láttunk már filmet egy férfival egy koporsóban háborús övezetben, egy másikat utcai telefonfülkében, és kocsiban is, mint itt - csak ott egy bombán ülve. Szóval filmes bravúr, ha ilyen minimalista zárt térben mégis le tudja kötni a figyelmet a feszültség, az alakítás. A forgatókönyv zseniális. Nagyon jól megírt párbeszédek.