Téma: Logan

szavazat: 8/10 2017 jún. 20. - 17:55:31
2017 jún. 20. - 17:55:31
(61/81)
Szerintem eddig ez volt a legjobb rész, minden szempontból! Humánus, az érzelmi szálakra is adtak kicsit, de a megfelelõ mennyiségû és minõségû CGI sem maradt el.
szavazat: 10/10 2017 jún. 19. - 21:35:31
2017 jún. 19. - 21:35:31
(60/81)
Spoiler:

Nem akarom elhinni, hogy Logan meghalt, ilyen nincs! Érdekes eddig halhatatlan volt, most hirtelen megölik.

Könnyeztem a végén, mikor mondja a lány, hogy apa, és Jackman mondja, most már tudom milyen érzés. :( Tényleg befejezte Hugh Jackman az X-ment, egyszerûen nem akarom elhinni! A végén az X a sírnál szintén megható! Mindent köszönünk!

spoiler vége
2017 jún. 19. - 19:38:07
2017 jún. 19. - 19:38:07
(59/81)
Nálam a Mad Max nem mûködött...ez viszont tetszett. 8/10
2017 jún. 19. - 19:36:38
2017 jún. 19. - 19:36:38
(58/81)
Te mit néztél???
szavazat: 10/10 2017 jún. 13. - 15:32:16
2017 jún. 13. - 15:32:16
(57/81)
Nem gondoltam soha, hogy egyszer egy Marvel-filmen könnyezni fogok. A legnagyobb X méltó lezárást kapott. Végre egy jó filmet láttam.10/10.
Jó érzés, hogy még számíthatunk ilyen filmekre, ami napokig az emberrel marad, gondolkodik rajta a filmfan és sokszor bevillannak képek és érzések. A mostani hamburger-filmek csak átszaladnak rajtunk és bár némelyik szórakoztató ameddig tart, gyorsan kiürülnek az emberbõl és durva, hogy olyan filmekre is alig emlékszem, amit pár hete láttam. Lassan jön a Meki effektus : amikor inkább hazatérsz és inkább csinálsz magadnak egy rántottát, mert már a porburi szagától is émelygés fog el. A mai mozikínálat 90 %-a is ilyen, néha megkívánom, de többnyire elmegyek a mozi mellett és megnézek valami régebbi darabot. Na, ez a film, megidézte a régi idõket : a látványos akciózás mellett elfértek az érzelmek, így tényleg húsba vágó az admantium karom.
2017 máj. 28. - 20:49:46
2017 máj. 28. - 20:49:46
(56/81)
X-Men, azon belül is leginkább Rozsi-rajongóként ez egy elég nagy csalódás volt. Pedig annyira dicsérték, hogy reméltem végre lesz egy igazán méltó film a karakternek, de nem így láttam. Megint azt érzem, hogy nem fogták meg jól a karakter lényegét, idegen volt tõle az egész. X-Men hangulatból semmi nem volt, a film tele volt elcsépelt klisékkel. Agyatlan öldöklés és vérfürdõ, ettõl önmagában nem lesz jó egy film.
A továbbiakban SPOILERek is lesznek!

Lehet csak én vagyok ezzel így, de egy legyengült és haldokló, ténfergõ Logan nekem hosszabb távon nem mûködik, Rozsomák karakterének kiherélése. Mintha azzal se tudtak volna mit kezdeni, hogy most akkor a pozitív vagy a negatív éle legyen-e erõsebb. Oké, elgyötört, semmi nem érdekli, már csak meg akar halni. Eleve kérdés, miért nem teszi meg. Helyette istápolja az öreget, de mostohán bánik vele. A lánya se érdekli, de azért csak beleáll a balhékba miatta.
Ez a "van egy lánya" vonal már alapból nem túl eredeti, Rozsival nagyon nem mûködik egy ilyen viszony. Pláne úgy, hogy igazából "kitenyésztették" belõle vhogy a lányt, de amúgy semmi köze hozzá, nem is ismerik egymást. Nincs köztük semmilyen lelki vagy érzelmi kapocs. Logant nem is érdekli az egész, a lányt se õ, de aztán mégis próbálnak összekovácsolódni és a végére el kéne hinnünk, hogy ez egy apa-lánya dráma. Hát nem az.
Meg ha már Rozsi haldoklik, legyengült, alig van már meg a képessége, ráadásul fejben is szét van hullva, már csak meghalni akar, akkor legalább jó lenne tudni miért. Amit belõle az elsõ perctõl kezdve kapunk, az szöges ellentétben áll mindennel, amit korábban láthattunk róla. Mintha nem is õ lenne. Az lenne a minimum, hogy erre alapos magyarázatot kapjunk. Ehelyett pár elejtett megjegyzés arról, hogy a mutánsokat valaki valahogy valamiért kiirtotta/megmérgezte, Logan meg elvesztett kb. mindent és mindenkit.

A sztori kb. nem szól semmirõl. Ami érdekes lenne, pont arról nem tudunk meg semmit. Logan helyzetérõl már írtam, de ezen kívül is ott egy csomó lyuk. Mi történt a mutánsokkal? Ki ez a doki, aki vadászik rájuk? Milyen katonai különítmény ez? Eleve mi a gonoszok motivációja? Mi lett X-Proffal? Csak annyi derül ki, hogy a mutánsok eltüntetése után inkább elkezdtek belõlük fegyvereket tenyészteni. Halkan jegyzem meg, hogy ez megint mennyire elcsépelt motívum. Na meg legyártottak egy "fiatal" Rozsomákot ellenségnek, akit a genyók irányítanak... ne már, ez megint milyen szánalmas és ötlettelen már...
Csak menekülnek össze-vissza és vérfürdõ. A filmnek jól áll a sötétebb hangvétel és borúsabb tónus, de ez még édeskevés. Azt hitték, hogy ha a harci jelenetek tocsognak a vérben, akkor attól ez egy jó film lesz?
Oké, hogy ez nem egy klasszikus X-Men film, de hogy a korábbiakból (az öreg egy kis visszaemlékezésén kívül) semmit nem sikerült elõhozni, az szerintem baromi gáz. Mintha nem is egy univerzumban lennénk. A professzor is csak vergõdik, eléggé méltatlan, ahogy a film bánik vele. Minek kellett õ ide egyáltalán? Legalább lett volna pár elgondolkodtató és mélyebb gondolata, akart volna közvetíteni vmit. A halála is tök súlytalan, miközben az X-Men univerzum egyik legnagyobb alakjáról van szó.

Loganre visszatérve, csak meghal a végén, de nem tudom eldönteni, hogy sajnálni kellene vagy megkönnyebbülni, hogy vége a szenvedéseinek. Ki van hegyezve az egész az apa-lánya drámára, miközben (azon kívül, hogy milyen hiteltelen az egész) Rozsomák múltja, karaktere és pályafutása sokkal izgalmasabb és érdekesebb ennél. A mindenbe beleszaró alkoholista figurát, akinek aztán megesik a szíve egy fiatal lányon, segít neki és megindul a jellemfejlõdése útján, már nem egyszer láttuk Logan esetében. Most eljátszották megint, csak megfejelték azzal, hogy a "lányáról" van szó.
Hiányoztak a beszólásai és a Rozsi-féle "tapló" humor is. A profnak is több viccesnek mondható megmozdulása volt, pedig azért Logan karakteréhez igenis hozzátartozna ez is. Meg annyi más is. De Rozsomákból nem látunk semmit, mert egyszer csak megmérgezték. Ettõl aztán gyenge lett, beteg lett, sántikál, haldoklik, már öregszik és nem úgy gyógyul, majd meghal. Csak egy ilyen történetért teljesen felesleges volt így kifacsarni a karakterét, inkább hagyták volna a "feledés homályába merülni."
2017 máj. 28. - 08:19:00
2017 máj. 28. - 08:19:00
(55/81)
En szeretem az x men filmeket, talan az osszes marvel film kozul ezeket szeretem a legjobbn, a tobbit csak a latvany miatt nezem. Az imdb pontok alapjan es sokkal jobb filmre szamitottam. Ok, Hugh Jackman nagyon jo szinesz, es bejott az hogy az x menek is oregednek es nem sertehetetlenek. Nekem valahogy elfert volna bele tobb drama es kevesebb akcio. A lany nekem nem volt hiteles sem, valahogy nem jott at a szoros kapcsolat logannal. Nalam ez csak 7/10.
2017 máj. 27. - 12:17:42
2017 máj. 27. - 12:17:42
(54/81)
Túl hosszú, egyszerû, és negyed annyira sem jó, mint a Japánban játszódó rész.
szavazat: 4/10 2017 máj. 18. - 14:05:31
2017 máj. 18. - 14:05:31
(53/81)
Uppsz hát itt meg elfelejtettek történetet írni a filmhez :) és még erõltetik is több mint két órán keresztül :) nagy gratula, hihetetlen unalmas volt... és még az sem segített, hogy X-men rajongóval néztem és õ is majd elaludt rajta.... de legalább lezárták végre (??? ugye ???) mazoisták nézzék végig 4/10
2017 máj. 01. - 14:56:06
2017 máj. 01. - 14:56:06
(52/81)
Nekem tetszett, jó film. Szinte már drámai alkotás.
szavazat: 10/10 2017 márc. 31. - 14:48:51
2017 márc. 31. - 14:48:51
(51/81)
Ha Neked nem tetszett, azt csak sajnálni tudom. Ettõl teljesen függetlenül ez messze a legjobb X-men/Farkas film. Nem egy lebutított képregény adaptáció, hanem igazi érzéseket, élethelyzeteket nagyon jól bemutató drámai alkotás. Egyébként ha elolvasod a kritikákat, vagy a hozzászólásokat, akkor talán rájössz, hogy úgy nagyjából mindenkinek bejött ez a film - kivéve azokat, akik a lebutított képregényadaptációkhoz szoktak...
2017 márc. 31. - 09:03:35
2017 márc. 31. - 09:03:35
(50/81)
most az x-men apokalipszis-hez én is írjam be, hogy "te mit néztél"?
mert szerintem meg az lett egy hatalmas trágya...

képzeld valakinek az tetszik, valakinek meg ez
szavazat: 1/10 2017 márc. 30. - 23:16:26
2017 márc. 30. - 23:16:26
(49/81)
Sajnos ez egy kalap szar.... belecseppenünk valami idétlen történetbe aminek se eleje se vége... A legszarabb X-men film.....
szavazat: 1/10 2017 márc. 30. - 23:13:47
2017 márc. 30. - 23:13:47
(48/81)
Te mit néztél???
szavazat: 10/10 2017 márc. 27. - 09:52:07
2017 márc. 27. - 09:52:07
(47/81)
Nagyon jó film, egy nagyságrenddel jobb az összes eddigi X-men, vagy Farkas filmnél. A szereplõk profik, a hangulat jól eltalált, érdemes megnézni! 9/10
2017 márc. 26. - 16:58:57
2017 márc. 26. - 16:58:57
(46/81)
Logan egyáltalán nem halhatatlan, csak nehezen öregszik a képessége miatt... Könnyezve álltam fel a székembõl a film végen, nem vicc.
szavazat: 1/10 2017 márc. 21. - 12:03:20
2017 márc. 21. - 12:03:20
(45/81)
Ekkora egy sz*r filmet régen látttam, számomra egyetlen egy értékelhetõ része a filmnek az a megkönnyebbülés volt, hogy vége van és felállhatok!
2017 márc. 19. - 19:04:55
2017 márc. 19. - 19:04:55
(44/81)
Véleményt a filmrõl nem tudok, mert most fogom meg nézni, de Logan halhattlan! A filmben pedig tök vén. Ez azert elég ellentmondás.
szavazat: 5/10 2017 márc. 16. - 23:54:10
2017 márc. 16. - 23:54:10
(43/81)
Én nem vagyok egy nagy X-Men szakértõ, de néhány korábbi film és az elõzetes alapján egy lazább filmre számítottam, ami nem mentes a humortól és az öniróniától. Ehelyett egy olyan sztorit láttam, ami szerintem túlságosan komolyan vette önmagát és ez volt valószínûleg a film legnagyobb hibája. Hugh Jackman már - valljuk be - elég öreg, ami alapvetõen nem áll neki rosszul, de ez pl. egy remek alap lett volna arra, hogy egy sokkal szerethetõbb és emberibb Logant hozzon, ami méltóbb ahhoz a 15 évhez, ami alatt a nézõk megszerették oly mértékben, hogy mostanra gyakorlatilag azonosítják Logannel.
Sajnos a mellékszereplõk közül sem tudott senki annyi szimpátiát ébreszteni a nézõben, hogy színesebbé tegye az élményt. Xavier professzort egy nem túl elfogult nézõ tuti hogy már fél óra után a fenébe kívánja, mert gyakorlatilag az összes bajt õ okozza, amikor pedig észnél van, akkor csak hisztizik. Épp ezért nem is nagyon érzünk iránta semmit, amikor SPOILER elbúcsúzunk tõle. A kislányról nem is beszélve, akinek a folyamatos hörgõ sikítozása elképesztõen idegesítõ volt.
Felnõtt nézõként alapból nehéz azonosulni egy olyan gyerekkel aki 1,5 órán át meg sem szólal, színészi játéka mindössze a csúnyán nézésbõl áll és a hátterérõl alig tudunk meg valamit, csak annyit látunk hogy tizesével aprítja a kommandósokat.
Nem tudom továbbá hová tenni a rendezés azon mintáját, hogy a film gyakorlatilag 15 perces öldöklések és 15 perces nyálas érzelmes részek sorozata.
Persze, egyszer meg lehetett nézni, mert jól ismert karakterekrõl szólt, mert látványos volt és vezetett valahonnan valahová a sztori, de nem hagyott bennem mély élményt sajnos... pl. az X-Men First Class színvonalát meg sem közelíti.
2017 márc. 14. - 22:53:26
2017 márc. 14. - 22:53:26
(42/81)
Maximálisan egyetértek azzal amit leírtál, ugyanezek a gondolatok merültek fel bennem is.

-TOVÁBB SPOILERES-

Annyit hozzátennék, hogy volt zene, de valóban kevés... Logan halálánál, de még a professzor halálánál is elfért volna valami epic szimfonikus darab.
Nem lehet összehasonlítani, ez csak egy példa, ami elég drámai hatást kelt, rendesen a szívéhez kap tõle az ember. Ilyesmit el tudtam volna képzelni alatta.

https://www.youtube.com/watch?v=Ng-QLo2hHn0