Téma: Logan

8/10
sorozatneked.hu 2017 okt. 20. - 11:08:43 8/10
(72/92)
8/10

Ez a film tényleg másmilyen volt, mint a többi Marvel. 2029-et írunk, a mutánsok kihaltak, bár erre csak pár mondat erejéig találunk utalást. Logan is megöregedett, haldoklik. A történet talán nem egy nagy szám, de az akció jelenetek nekem nagyon tetszettek. A film maga meg inkább nyomasztó, depresszív...akció drámának mondanám.
Towner 2017 szept. 23. - 10:20:40
(71/92)
Mivel komolyra vették a figurát így nem tetszett néhány nyilvánvaló túlzás. Spoiler Azok a fegyverek amikkel Logant lövik (jónéhány katona nem kevés idejig) másodpercenként 15 töltényt lõnek ki...Logan oyan lett volna mint a szita (nézzük el hogy a katonák nem lõnek fejre, ami ugyancsak érdekes) Itt be is fejezem, a Farkas sok száz év után...
cellasto 2017 júl. 22. - 21:09:35
(70/92)
nekem tetszett, hogy ilyen drámaira vették a wolw lezáró fejezetet
igaz rossz volt látni ilyen legyengültnek és sebezhetõnek

a sztori viszont elég butára sikerült, azért lehetett volna ennek keríteni egy épkézláb forgatókönyvet is :)

gondolom a kiscsaj azért kellett, mert majd lemérik mennyire "nézõbarát" és akkor fojtathatja amit az öreg elkezdett :)

összességében nem volt ez rossz, fõleg mert nem csak az akciókon volt a hangsúly

abban egyetértek, hogy pár dolgot azért illett volna elmagyarázni, fõleg a proffal kapcsolatban

közepesnél azért jobb, inkább 6/10
3/10
sawyerx 2017 júl. 22. - 20:09:06 3/10 Előzmény Owl
(69/92)
Pontosan!

Nekem az X-Men a kedvenc szuperhõs filmsorozatom, mert itt a szupererõk, szirszarok ellenére viszonylag reális a világban a fizika, normálisan vannak felépítve a karakterek, nem sablonosan a motivációk, stb. A sima "Farkas", amiben Japánban csikágózik, kizökkentõ volt, nem volt X-Men felelingje, a második trilógiából pedig az Apokalipszis súrolta a nézhetetlen látvány-tucatfos kategóriát. Na és akkor ennek a megjelenése elõtt fél évvel még a csapból is a Logan folyt, azaz a nagy lezárás...

Ami miatt jó kis csalódást okozott:

- Logan a már a 90-es években is elég gáznak számító kiégett, életunt faszit játssza, aki szarik a világra, de mégis néha rájön a cselekedj jól-szindróma, és ezt már annyi, de annyi filmben elsütötték, hogy lerágott csont. Nincs semmi konkrétum, mi vezetett idáig, hiszen korábban egyáltalán nem ilyen volt a karakter - azt meg leszarom, hogy a képregényben milyen, a filmek közt ez elég nagy lyukat üt.
- ugyanez a proffal: mitõl mekkent meg? Miért lett gyépés, miért KELL gyépésnek lennie, hogy hitelesebb legyen a Logan és a közte lévõ "drámai" kapcsolat, ami csak úgy lebegett a levegõben, mert nem tudták eldönteni, hogy vicces legyen vagy komoly? Életrevalók v02... A prof halála is egy nagy semmilyen lett, hirtelen el sem hittem, hogy ennyivel vége a nagy Charles Xaviernek.
- Kik irtották ki a mutánsokat, kik az üldözõk, miért van robotkezük?
- Mintha nem is az X-Men univerzumában játszódna, mind a képi világ, mind a rendezés egészen más, de ez még elenyészõ, a fõ gond, hogy egy se füle-se farka üldözés az egész, temérdek hullával és kaszabolással, ezen kívül más nem mûködik a filmben: se a karakterek közti kapcsolat, a haláloknak sincs egy húdenagy súlya, itt a rendezõ úgy élte ki a vérengzést, mint Michael Bay a robbantást. Errõl a sztorivezetésrõl a Tökéletes katona ugrott be, ott ugyanígy 180 fokos fordulatot vett a folytatás, sõt, még a fiatal Logan karaktere és az õt kordában tartó fõnökség hasonlít is az ottani legyõzhetetlen szuperkatonákra és szervezetre.
- Logan lánya telitalálat lett volna egy normális forgatókönyvben, de a huszadik repülés-üvöltés-kaszabolásnál már a fasz kivolt vele.
- A végén a mutánsgyerekek simán megmenthették volna Logant, de hagyták, hogy megdöglessze a klón...

Ami tetszett:
- Az akciók szépen meg voltak csinálva.

Szóval nem értem, mi a fasznak kellett a jövõbe ugrani, kábé semmibe venni az eddig felépített univerzumot, és egy sima más filmekbõl összelopkodott hajsza-filmben eltenni láb alól a két kiherélt, kifordított fõhõst. Írom ezt úgy hogy X-Men rajongónak tartom magam.

4/10
3/10
Owl 2017 júl. 01. - 18:58:52 3/10
(68/92)
Szerintem ez a film annak okoz örömet/bánatot, aki az X-Men történetek rajongója. Õk másféle szemüvegen át nézik. Aki nem rajongó, annak egy sehonnan induló faék egyszerûségû menekülõs film, jó hosszú bambulda. Szó szerint idõtöltés.
7/10
kinguci18k 2017 jún. 23. - 17:16:43 7/10
(67/92)
Jó film volt.Bele lehet részletekbe kötni.
De nézhetõ film.
7/10
10/10
Trevor Belmont 2017 jún. 22. - 22:08:22 10/10 Előzmény Viharsziget
(66/92)
Lesz biztos Logan sztori, de másik színésszel másik szálon.

Mellesleg jól leképezték az életet benne. Elõször a nagy vagány 20-as éveiben járó majd jött a szerelem és a gyász. Végül felnõtt és megidõsödött, idõs korára mindenki kétségbeesik, hogy mi értelme volt mindennek. Nekem az volt a legszomorúbb benne. Tudni lehet egész bégig, hogy itt a vég, hiszen már gyereke is lett, viszonylag megkomolyodott és már csak a halálnak élt, hogy vége legyen. Ez méltó befejezése volt.

Mellesleg a fémtõl öregedett meg (ha utánanézel az univerzum azt írja róla, hogy erõs méreg, nehézfém, normál embert rövid idõ alatt megöli) nem bírta õ se a mérgezést (a doki is mondja neki valahol a közepén, hogy mérgezése van a fémtõl és segítségre lenne szüksége, hogy élhessen még)
7/10
Viktor6665 2017 jún. 22. - 09:30:55 7/10
(65/92)
***spoiler alert***

A fõgonoszoknak miért kell mindig retardáltnak lenniük? Ott az egyik legveszélyesebb mutáns, aki megölte az apját, ez a "zseniális" tudós meg odamegy hozzá csevegni:D

***spoiler alert***
perry 2017 jún. 21. - 22:17:31
(64/92)
Spoiler


Az UNIVERSAL stúdió egyik adu ászát képezõ történet folyama az X-menek most úgy néz ki látványosan megadta magát az öröklétnek, bár lehetséges csak tetszhalott és mint fõnix ujjá ébred hamvaiból utolsó képsoraival azt sugallva itt az új nemezedék, de mintha ezzel a kör be is zárulna.

Olyan húzónevek lépnek ki a sorozatból mint Hugh Jackman akibõl rögtön hirtelen kettõ is lesz vagy Patrick Stewart ProfessorX-e akik lássuk be motorjai voltak a történetnek. Innen persze az evolúció és a mutáció megteheti a magáét de lássuk be nem lesz már ugyanaz.
Arról nem is beszélve min tudjuk egy sikeres „rókáról” több bõrt is le lehet húzni de nem célszerû.

Kezdjük azzal, hogy mint egy jó film noire teszi fekete fehérben forog a film. Eddig nem is volna igazán nagy baj a történet igényli is ezt a képi világot, azonban egy bizonyos idõ után minden olyan képi hatást elveszt ami egy mondjuk ki akciófilmnél a színekkel dinamikusabbá tudja tenni a történetet.
Kapunk egy mély filozófusnak tetszõ sok dialógusosnak látszó mesélõs mozit, ahol a Farkas nagyon nincs kibékülve önmagával állandó fásult letargiában jön-megy és nincs igazán jó bõrben.
A film írói és dramaturgjai sem nagyon veszõdtek az ok-okozati összefüggéseket csak bele dobáltak a Loganba ezt-azt kicsit bicegõsen de halad elõre a történetet néha öncélúan, tömegeket mozgatva, néha pedig két mega színész jutalomjátékának tûnve. A serepek sem igazán kidolgozottak szerintem erõsen túljátszottak és ha mondjuk ez a mozi 50 perces lett volna azt mondanám ez aztán ütõs, de rengeteg teljesen a film gondolatához alig kapcsolódó történet, epizód található benne.
Kimondom elfáradt a projekt, az egész úgy tûnik számomra mikor a színészek temetik a darabot mindenki villant egyet de maga a mû tökéletesen szétesik.
A nyughatatlan után arra gondoltam, hogy James Mangold tud életrajzi drámát rendezni és látva további munkásságát könnyû kis kézimunkával jó ujjgyakorlattal készült filmek sorát gyártotta le melyek termékek, jól eladhatóak és még a kassza is csilingelt.
Ezzel szemben a Logan nekem olyan mint egy elfuserált drámai mûvészfilmbe oltott országúti mozi. Ezekbõl pedig sajnos ez sem több mint 12 egy tucat. Megerõsítve azt ha alkotó elemeket dobsz a mixer pohárba nem bizonyos az, hogy abból élvezhetõ ital jön ki, hogy erõsítsem a képzavart.
A hol hörgõ, hol pedig melodrámába hajló fõszereplõ pedig olyan mintha egy végtelenített filmszalagon ugyan azt a gesztusokat ismétlõ digitális klisé figura lenne. Ezzel egyáltalán nem Hugh Jackman kvalitását vonom kétségbe, sokkal inkább James Mangold rendezõi kvalitását ami itt úgy tûnik nem sokkal több mint egy ipari „mûremek” létrehozása..Mivel a film mint már írtam fekete-fehér, minden olyan képi többlet amit színekkel lehet elérni kimarad a meg, meglóduló történet pedig maximum zenei alátámasztást kap ami igazából semmi különlegeset nem nyújt.
Aki viszont rajongó természetesen nézze meg, soha sem lehet tudni talán még jónak is fogja találni.
Atesz1987 2017 jún. 21. - 19:13:12
(63/92)
Az amúgy megvan, hogy abszolút nem derült ki semmi abból, hogy mi történt a mutánsokkal, a proffal, vagy akár Logannal? Jó film, de ha ezek a kérdések megválaszolatlanul maradnak, akkor menjenek a francba...
5/10
pihes 2017 jún. 21. - 07:23:29 5/10
(62/92)
Ha nem vagy a Marvel filmek rajongója, kár megnézni. De megkapja...
8/10
lotto 2017 jún. 20. - 17:55:31 8/10
(61/92)
Szerintem eddig ez volt a legjobb rész, minden szempontból! Humánus, az érzelmi szálakra is adtak kicsit, de a megfelelõ mennyiségû és minõségû CGI sem maradt el.
10/10
Viharsziget 2017 jún. 19. - 21:35:31 10/10
(60/92)
Spoiler:

Nem akarom elhinni, hogy Logan meghalt, ilyen nincs! Érdekes eddig halhatatlan volt, most hirtelen megölik.

Könnyeztem a végén, mikor mondja a lány, hogy apa, és Jackman mondja, most már tudom milyen érzés. :( Tényleg befejezte Hugh Jackman az X-ment, egyszerûen nem akarom elhinni! A végén az X a sírnál szintén megható! Mindent köszönünk!

spoiler vége
torkild 2017 jún. 19. - 19:38:07 Előzmény István Debreceni
(59/92)
Nálam a Mad Max nem mûködött...ez viszont tetszett. 8/10
torkild 2017 jún. 19. - 19:36:38 Előzmény mérvadó
(58/92)
Te mit néztél???
10/10
beo71 2017 jún. 13. - 15:32:16 10/10
(57/92)
Nem gondoltam soha, hogy egyszer egy Marvel-filmen könnyezni fogok. A legnagyobb X méltó lezárást kapott. Végre egy jó filmet láttam.10/10.
Jó érzés, hogy még számíthatunk ilyen filmekre, ami napokig az emberrel marad, gondolkodik rajta a filmfan és sokszor bevillannak képek és érzések. A mostani hamburger-filmek csak átszaladnak rajtunk és bár némelyik szórakoztató ameddig tart, gyorsan kiürülnek az emberbõl és durva, hogy olyan filmekre is alig emlékszem, amit pár hete láttam. Lassan jön a Meki effektus : amikor inkább hazatérsz és inkább csinálsz magadnak egy rántottát, mert már a porburi szagától is émelygés fog el. A mai mozikínálat 90 %-a is ilyen, néha megkívánom, de többnyire elmegyek a mozi mellett és megnézek valami régebbi darabot. Na, ez a film, megidézte a régi idõket : a látványos akciózás mellett elfértek az érzelmek, így tényleg húsba vágó az admantium karom.
4/10
pb69_ 2017 máj. 28. - 20:49:46 4/10
(56/92)
X-Men, azon belül is leginkább Rozsi-rajongóként ez egy elég nagy csalódás volt. Pedig annyira dicsérték, hogy reméltem végre lesz egy igazán méltó film a karakternek, de nem így láttam. Megint azt érzem, hogy nem fogták meg jól a karakter lényegét, idegen volt tõle az egész. X-Men hangulatból semmi nem volt, a film tele volt elcsépelt klisékkel. Agyatlan öldöklés és vérfürdõ, ettõl önmagában nem lesz jó egy film.
A továbbiakban SPOILERek is lesznek!

Lehet csak én vagyok ezzel így, de egy legyengült és haldokló, ténfergõ Logan nekem hosszabb távon nem mûködik, Rozsomák karakterének kiherélése. Mintha azzal se tudtak volna mit kezdeni, hogy most akkor a pozitív vagy a negatív éle legyen-e erõsebb. Oké, elgyötört, semmi nem érdekli, már csak meg akar halni. Eleve kérdés, miért nem teszi meg. Helyette istápolja az öreget, de mostohán bánik vele. A lánya se érdekli, de azért csak beleáll a balhékba miatta.
Ez a "van egy lánya" vonal már alapból nem túl eredeti, Rozsival nagyon nem mûködik egy ilyen viszony. Pláne úgy, hogy igazából "kitenyésztették" belõle vhogy a lányt, de amúgy semmi köze hozzá, nem is ismerik egymást. Nincs köztük semmilyen lelki vagy érzelmi kapocs. Logant nem is érdekli az egész, a lányt se õ, de aztán mégis próbálnak összekovácsolódni és a végére el kéne hinnünk, hogy ez egy apa-lánya dráma. Hát nem az.
Meg ha már Rozsi haldoklik, legyengült, alig van már meg a képessége, ráadásul fejben is szét van hullva, már csak meghalni akar, akkor legalább jó lenne tudni miért. Amit belõle az elsõ perctõl kezdve kapunk, az szöges ellentétben áll mindennel, amit korábban láthattunk róla. Mintha nem is õ lenne. Az lenne a minimum, hogy erre alapos magyarázatot kapjunk. Ehelyett pár elejtett megjegyzés arról, hogy a mutánsokat valaki valahogy valamiért kiirtotta/megmérgezte, Logan meg elvesztett kb. mindent és mindenkit.

A sztori kb. nem szól semmirõl. Ami érdekes lenne, pont arról nem tudunk meg semmit. Logan helyzetérõl már írtam, de ezen kívül is ott egy csomó lyuk. Mi történt a mutánsokkal? Ki ez a doki, aki vadászik rájuk? Milyen katonai különítmény ez? Eleve mi a gonoszok motivációja? Mi lett X-Proffal? Csak annyi derül ki, hogy a mutánsok eltüntetése után inkább elkezdtek belõlük fegyvereket tenyészteni. Halkan jegyzem meg, hogy ez megint mennyire elcsépelt motívum. Na meg legyártottak egy "fiatal" Rozsomákot ellenségnek, akit a genyók irányítanak... ne már, ez megint milyen szánalmas és ötlettelen már...
Csak menekülnek össze-vissza és vérfürdõ. A filmnek jól áll a sötétebb hangvétel és borúsabb tónus, de ez még édeskevés. Azt hitték, hogy ha a harci jelenetek tocsognak a vérben, akkor attól ez egy jó film lesz?
Oké, hogy ez nem egy klasszikus X-Men film, de hogy a korábbiakból (az öreg egy kis visszaemlékezésén kívül) semmit nem sikerült elõhozni, az szerintem baromi gáz. Mintha nem is egy univerzumban lennénk. A professzor is csak vergõdik, eléggé méltatlan, ahogy a film bánik vele. Minek kellett õ ide egyáltalán? Legalább lett volna pár elgondolkodtató és mélyebb gondolata, akart volna közvetíteni vmit. A halála is tök súlytalan, miközben az X-Men univerzum egyik legnagyobb alakjáról van szó.

Loganre visszatérve, csak meghal a végén, de nem tudom eldönteni, hogy sajnálni kellene vagy megkönnyebbülni, hogy vége a szenvedéseinek. Ki van hegyezve az egész az apa-lánya drámára, miközben (azon kívül, hogy milyen hiteltelen az egész) Rozsomák múltja, karaktere és pályafutása sokkal izgalmasabb és érdekesebb ennél. A mindenbe beleszaró alkoholista figurát, akinek aztán megesik a szíve egy fiatal lányon, segít neki és megindul a jellemfejlõdése útján, már nem egyszer láttuk Logan esetében. Most eljátszották megint, csak megfejelték azzal, hogy a "lányáról" van szó.
Hiányoztak a beszólásai és a Rozsi-féle "tapló" humor is. A profnak is több viccesnek mondható megmozdulása volt, pedig azért Logan karakteréhez igenis hozzátartozna ez is. Meg annyi más is. De Rozsomákból nem látunk semmit, mert egyszer csak megmérgezték. Ettõl aztán gyenge lett, beteg lett, sántikál, haldoklik, már öregszik és nem úgy gyógyul, majd meghal. Csak egy ilyen történetért teljesen felesleges volt így kifacsarni a karakterét, inkább hagyták volna a "feledés homályába merülni."
lng 2017 máj. 28. - 08:19:00
(55/92)
En szeretem az x men filmeket, talan az osszes marvel film kozul ezeket szeretem a legjobbn, a tobbit csak a latvany miatt nezem. Az imdb pontok alapjan es sokkal jobb filmre szamitottam. Ok, Hugh Jackman nagyon jo szinesz, es bejott az hogy az x menek is oregednek es nem sertehetetlenek. Nekem valahogy elfert volna bele tobb drama es kevesebb akcio. A lany nekem nem volt hiteles sem, valahogy nem jott at a szoros kapcsolat logannal. Nalam ez csak 7/10.
k11zoltan 2017 máj. 27. - 12:17:42
(54/92)
Túl hosszú, egyszerû, és negyed annyira sem jó, mint a Japánban játszódó rész.
4/10
m3246 2017 máj. 18. - 14:05:31 4/10
(53/92)
Uppsz hát itt meg elfelejtettek történetet írni a filmhez :) és még erõltetik is több mint két órán keresztül :) nagy gratula, hihetetlen unalmas volt... és még az sem segített, hogy X-men rajongóval néztem és õ is majd elaludt rajta.... de legalább lezárták végre (??? ugye ???) mazoisták nézzék végig 4/10