Téma: Logan

Kosziginy 2017 máj. 01. - 14:56:06
(52/92)
Nekem tetszett, jó film. Szinte már drámai alkotás.
10/10
pmv34 2017 márc. 31. - 14:48:51 10/10
(51/92)
Ha Neked nem tetszett, azt csak sajnálni tudom. Ettõl teljesen függetlenül ez messze a legjobb X-men/Farkas film. Nem egy lebutított képregény adaptáció, hanem igazi érzéseket, élethelyzeteket nagyon jól bemutató drámai alkotás. Egyébként ha elolvasod a kritikákat, vagy a hozzászólásokat, akkor talán rájössz, hogy úgy nagyjából mindenkinek bejött ez a film - kivéve azokat, akik a lebutított képregényadaptációkhoz szoktak...
cellasto 2017 márc. 31. - 09:03:35
(50/92)
most az x-men apokalipszis-hez én is írjam be, hogy "te mit néztél"?
mert szerintem meg az lett egy hatalmas trágya...

képzeld valakinek az tetszik, valakinek meg ez
1/10
mérvadó 2017 márc. 30. - 23:16:26 1/10
(49/92)
Sajnos ez egy kalap szar.... belecseppenünk valami idétlen történetbe aminek se eleje se vége... A legszarabb X-men film.....
1/10
mérvadó 2017 márc. 30. - 23:13:47 1/10 Előzmény pmv34
(48/92)
Te mit néztél???
10/10
pmv34 2017 márc. 27. - 09:52:07 10/10
(47/92)
Nagyon jó film, egy nagyságrenddel jobb az összes eddigi X-men, vagy Farkas filmnél. A szereplõk profik, a hangulat jól eltalált, érdemes megnézni! 9/10
nedkelly 2017 márc. 26. - 16:58:57
(46/92)
Logan egyáltalán nem halhatatlan, csak nehezen öregszik a képessége miatt... Könnyezve álltam fel a székembõl a film végen, nem vicc.
1/10
e883fa02 2017 márc. 21. - 12:03:20 1/10
(45/92)
Ekkora egy sz*r filmet régen látttam, számomra egyetlen egy értékelhetõ része a filmnek az a megkönnyebbülés volt, hogy vége van és felállhatok!
XGame 2017 márc. 19. - 19:04:55
(44/92)
Véleményt a filmrõl nem tudok, mert most fogom meg nézni, de Logan halhattlan! A filmben pedig tök vén. Ez azert elég ellentmondás.
5/10
trudy 2017 márc. 16. - 23:54:10 5/10
(43/92)
Én nem vagyok egy nagy X-Men szakértõ, de néhány korábbi film és az elõzetes alapján egy lazább filmre számítottam, ami nem mentes a humortól és az öniróniától. Ehelyett egy olyan sztorit láttam, ami szerintem túlságosan komolyan vette önmagát és ez volt valószínûleg a film legnagyobb hibája. Hugh Jackman már - valljuk be - elég öreg, ami alapvetõen nem áll neki rosszul, de ez pl. egy remek alap lett volna arra, hogy egy sokkal szerethetõbb és emberibb Logant hozzon, ami méltóbb ahhoz a 15 évhez, ami alatt a nézõk megszerették oly mértékben, hogy mostanra gyakorlatilag azonosítják Logannel.
Sajnos a mellékszereplõk közül sem tudott senki annyi szimpátiát ébreszteni a nézõben, hogy színesebbé tegye az élményt. Xavier professzort egy nem túl elfogult nézõ tuti hogy már fél óra után a fenébe kívánja, mert gyakorlatilag az összes bajt õ okozza, amikor pedig észnél van, akkor csak hisztizik. Épp ezért nem is nagyon érzünk iránta semmit, amikor SPOILER elbúcsúzunk tõle. A kislányról nem is beszélve, akinek a folyamatos hörgõ sikítozása elképesztõen idegesítõ volt.
Felnõtt nézõként alapból nehéz azonosulni egy olyan gyerekkel aki 1,5 órán át meg sem szólal, színészi játéka mindössze a csúnyán nézésbõl áll és a hátterérõl alig tudunk meg valamit, csak annyit látunk hogy tizesével aprítja a kommandósokat.
Nem tudom továbbá hová tenni a rendezés azon mintáját, hogy a film gyakorlatilag 15 perces öldöklések és 15 perces nyálas érzelmes részek sorozata.
Persze, egyszer meg lehetett nézni, mert jól ismert karakterekrõl szólt, mert látványos volt és vezetett valahonnan valahová a sztori, de nem hagyott bennem mély élményt sajnos... pl. az X-Men First Class színvonalát meg sem közelíti.
MattColors 2017 márc. 14. - 22:53:26 Előzmény JohnnyBGood
(42/92)
Maximálisan egyetértek azzal amit leírtál, ugyanezek a gondolatok merültek fel bennem is.

-TOVÁBB SPOILERES-

Annyit hozzátennék, hogy volt zene, de valóban kevés... Logan halálánál, de még a professzor halálánál is elfért volna valami epic szimfonikus darab.
Nem lehet összehasonlítani, ez csak egy példa, ami elég drámai hatást kelt, rendesen a szívéhez kap tõle az ember. Ilyesmit el tudtam volna képzelni alatta.

https://www.youtube.com/watch?v=Ng-QLo2hHn0
3/10
Ferrrrri 2017 márc. 12. - 18:53:54 3/10
(41/92)
Nagy rajongója vagyok a sorozatnak, különösen Farkasnak, épp ezért nem is volt kérdés, hogy megnézem-e a filmet, vagy sem. Ennek ellenére, vagy talán épp ezért hihetetlen csalódás volt. A rengeteg pozitív kritika, és a magas pontszám ellenére csalódottan, és rossz érzésekkel jöttem ki a moziból. Értelmetlen öldöklésroham, túljátszott öregember szerep, nulla történet, és gyerekek gyilkolnak benne látszólag érzelem nélkül... kiábrándító volt. Sokkal többet vártam. Ez alapján nem baj, hogy nem látjuk többé. :(
10/10
Trevor Belmont 2017 márc. 12. - 11:10:15 10/10
(40/92)
Nekem az jött le a lépcsõs jelenetnél, hogy nem tudta már eldönteni él-e, vagy már halott! Azért szaladt az öregebbhez, nem tudta õ maga se, hogy mi történt, utána döbbent rá odakinn a valóságra.
Szerintem a karótól és attól a sorozattól halt meg. Én személy szerint a végén azt vártam, hogy majd feltámad
8/10
JohnnyBGood 2017 márc. 12. - 10:03:19 8/10
(39/92)
A trailer ütött, a film is jó volt, báár..

>Spoiler gyanú<

Ami tetszett:
- A prof rohamai :), tényleg tükrözték az erejét vénségére is.
- Wolverine küzdelme az élettel, annyira látszott hogy meg akar halni. Jól hozta a szerepét:) Különösen tetszett, mikor a fiatal Farkas vitte el vasba verve a kiscsajt, õ beérkezik a lépcsõhöz, elõszõr látja magát (elvileg kéne a sokk), látja hogy a kiscsaj sikoltozik, nézi pár másodpercig (hogy wtf?), és leszarja a jelenetet, helyette elindul fel a lépcsõn megnézni a profot hogy ott van-e túlélte-e, mi történt? Ez szuperül illeszkedett az addig felépített "nem érdekli se a kiscsaj se a világ többi problémája" énjéhez. Ez a jelenet megmaradt.
- Nekem - látva az öreg Farkas lassú mozgását, rossz egészségét, romló reflexeit, alig gyógyuló öreg testét - az volt a legnagyobb sokk, mikor a fiatal önképével kezdenek el egy pillanat alatt és duma nélkül kaszabolni, ott akkor döbbensz rá, hogy Farkanál - aki legyõzhetetlen - csak egy erõsebb lény létezik, a fiatalkori önmaga, brutál gyors, brutál kemény jelenetek mikor egymással harcolnak. Konkrétan féltettem, hogy ne fussanak össze, csak kerüljék el egymást. Durva dara.
- A kislány piszok jó választás volt a szerepre, õk ketten felesben viszik a film ívét, ez szerintem zseniális lett.

Ami nem tetszett:
- Egyáltalán nem emlékszek zenére a film alatt.. :S Úgy gondolom nem is volt, már közben is hiányoltam helyenként, ilyenkor jössz rá egy melankólikus filmnél, hogyha nincs zene, az túltolt drámai hatással bír, amit nem lehet egész film alatt kitartani, vagyis helyenként zenével jobb lett volna. A trailerben volt, az nagyon ütött, be is égett.
- A kiscsaj sokkal jobb volt mikor nem beszélt, onnantól hogy megtette, egész más lett a jelleme, addig az ártatlan kisboltos eladót is lenyomta volna, utána meg viszonylag hirtelen egy társadalmi értékekre és érzelmekre fogékony kiscsajjá vált seccpecc. Ki érti ezt? Kicsit nagy volt nekem ez a kontraszt ismerve a gyerekkorát.
- A vége. Igen, nem tetszett. Mitõl is halt meg Logan effektív? Hogy átszúrta egy karó? Hogy egyben vette be a zöld trugyit és az felgyorsította úgy az öregedést, hogy fél órán belül magától meghalt? Vagy mitõl? Ha ennyire simán meg tudott halni, minek hordott magánál adamantium-lõszert? Sokkal jobb lett volna ha a dráma kedvéért vergõdik a szenvedésben, hogy nem tud azonnal meghalni, ez így túl egyszerû volt.
- Sajnos nem angolul néztem, és az elsõ 20 percben konkrétan szenvedtem a Magyar szinkrontól meg értelmetlen szar fordítástól. Már a Trailer alapján egyértelmû, hogy az amcsi és a magyar szöveg és hatása köszönõ viszonyban sincsenek egymással :( Meg kell néznem angolul.. A film értékébõl kb 20%-ot azonnal lehúz ez. Ráadásul kicsit olyan mintha a 16-os besorolásunk miatt kivették volna a káromkodások felét, merthogy ki is vették. Na de mért? Mindegy, Magyarul NE nézd!!
10/10
Trevor Belmont 2017 márc. 11. - 22:16:28 10/10
(38/92)
Onnan tippelek a folytatásra, hogy ebben a videóban mondta a végén. "De Õ a Farkas, Bat-man, Super-man és Pókember erejével bír lenyûgözõ karakter és nagy népszerûségnek örvend, viszont láthatjuk még a vásznon másik színész alakításában ... "

Biztosan azért csináltak ilyen jó befejezést, mert ez a két színész már nem jelenik meg újra az X-men-ben és minket nézõket is felkészítettek egy újabb X-men filmre csak reménykedjünk benne, hogy ezt a színvonalat tartsák a következõk.

https://www.youtube.com/watch?v=UCGFF1Ct678
10/10
Sylvermoon 2017 márc. 11. - 21:49:36 10/10
(37/92)
Nagyon jó volt.
10/10
Trevor Belmont 2017 márc. 11. - 21:48:28 10/10
(36/92)
Ma néztük. Imádkozott mellettem is az egyik srác utána én is, amikor elkezdõdött a szörnyû kaszabolás már tudtuk, hogy vége ... Ez sikerült szerintem a legjobbra, de igazán 18-ra felvihetnék. Anno mikor a kezdeteket néztem az is 16 volt alig engedtek be moziba 14 évesen, de abban nem volt ennyi vér :) ennél az elsõ 10 percben már hullottak, mint a legyek :) szerencsére már 18 felett vagyok bõven, de néhány csonkolás elég soknak tûnik egy 18+-nak is. Összességében jó volt csak nagyon sajnáltam a történetet és azt, hogy Jackman utoljára alakította az egyik fõszereplõt. Folytatás biztosan lesz! A képregények alapján több szálon is még csinálhatnak hasonló részeket még akár a múltban is, vagy a jövõben játszódó sztorikat.
maquina33 2017 márc. 11. - 16:22:05
(35/92)
Imádom a vége ellenére is *-* Legjobb X-Men film
9/10
zsotya010 2017 márc. 10. - 16:56:23 9/10
(34/92)
Jó film. Mutat újat, olyat, amilyet eddig Marvel filmben még nem láthattunk. Realisztikus, brutális, annyi vér és koncolás van benne, hogy a Predator is megirigyelhetné, szerintem inkább 18, mint 16. Azon se lennék meglepve, ha ezek után egy darabig X-Men film nem is készülne, vagy ha készül is ez egy biztosan lezáró rész marad, mind az eddigi X-Men, mind Wolverine történeteiben. Ha ezt folytatnák, mert akár lehetne is, de ezzel a zárlattal szerintem kicsit vontatott és csak pénzhajhász lenne a következõ. Ez így jó. Hasonló zárást várok a Végtelen háborútól is.
8/10
Muya 2017 márc. 09. - 10:05:44 8/10
(33/92)
SPOILER SPOILER SPOILER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tegnap megnéztük a Farkast végre. Hát elég komolyra sikeredett, nem egy átlagos képregény film. Kemény kezdés után kicsit olyan volt, mint amikor leporolsz egy régi könyvet , ami meghatározó része volt a gyerekkorodnak és most felnõtt fejjel olvasod. Logan a kivénhedt mutáns, akinek arcán az élet utálata látszódik, limuzin sofõrködik. HÁHÁ. Jó hogy már nem valami segédmunkás vagy takarító :D Az Õ karaktere mindig olyan komoly, borús volt, de ebben a részben tetõzött a rosszkedv. Ami legfurcsább volt az a professzor személye. Nekem egybõl Yoda jutott róla eszembe. A kis furcsa manó, aki pedig az univerzum legnagyobb bölcse. A misztikus lény, aki rácsodálkozik az elemlámpára. A professzor is gyerekes daccal gurulgatott rezidenciájában, pedig pont azért volt bezárva, mert az agya a legveszélyesebb tömegpusztítóként funkcionál. Szóval elég vicces volt a plüsspapucsában, miközben majdnem kinyír 300 embert az agyával.
A kislány szerepe nagyot frissít a filmen. Igazán édes, ahogy szanaszét kaszabolja az embereket :D
A végén mondjuk a könnyes szemek és az "apa" nekem erõs volt, mert Logan nem volt vele kedves, szóval nem tudott köztük kialakulni érzelmes kapcsolat.
A professzor halála viszont nagyon el lett bagatellizálva. Jó nem azt, mondom hogy félóráig kellett volna szenvednie, de azért nekem hiányérzetem volt.
Logan haldoklása az egész film alatt érzékelhetõ volt, de az õ halálával kapcsolatban meg olyan érzésem volt, hogy a rendezõnek, írónak már kínos ez a karakter, ezért ki kell nyírni.
De hát ez az élet. Az öregeket felváltják a fiatalok. Jobb esetben.
Szerintem jó film, akcióban nincs hiány, kis humor is van benne, meg dráma, sok hulla, a történet meg még igaz is lehetne.