Téma: Lopakodók 2.

hutizs 2008 jan. 16. - 23:36:19
(14/34)
Ezek után - bár ismétlem, nem szeretem az akciófilmeket -, kiváncsiságból meg fogom nézni az elsõ részt is.
Legalább lesz összehasonlítási alapom.
Egyébként nem gondoltam, hogy ilyen sok a magyar szereplõ a filmben. Azért kiváncsi lennék, kinek az ötlete volt, hogy itt forgassanak, és itteni színészek játszanak.
efes 2008 jan. 16. - 20:34:21
(13/34)
az író faszi, akit megmentettek, az volt magyar, puskás tamásnak hívják, amúgy színházigazgató és básti juli férje. haverja, akihez benéztek határ felé menet, az volt a seress zoli, a bárka színház kitûnõ mûvésze, az üldözõk vezetõje, a nagyon gonosz, az volt can togay, aki magyar flmrendezõ, bár török származsa miatt fura a neve, marozsán erika, aki egy szép és tehetséges színésznõ, sok külföldi flmben játszott már, és volt a bitskey lukács, aki minden magyarországon forgó külföldi filmben benne van. és sehol másutt. lehet h voltak még rajtuk kívül is, de õket ismertem fel.
hutizs 2008 jan. 16. - 20:08:39
(12/34)
Az elsõ részt nem láttam, ezt is csak azért néztem meg, mert reklámozták, hogy nálunk forgatták és sok magyar színész játszik benne. A feliratokkal szerintem azért nem foglalkoztak, mert a magyarul nem tudó külföldinek teljesen mindegy, hogy magyar vagy szerb, egyiket sem érti. A rendõrség szót is csak azért cserélték ki - szerintem -, mert magyarul végképp értelmetlen lett volna. A „poli” szótagok teszik nemzetközileg is érthetõvé, hogy mirõl van szó. Lehet, hogy nem is szerbül volt írva, nem tudom, nem ismerem a nyelvet.
A helyszíneket tényleg jól fel lehetett ismerni. A film elején valóban szó volt arról, hogy a Balkánra kell menni, de nem Magyarországot, hanem valamelyik jugoszláv utódállamot nevezték meg. Sõt még Törökország is elhangzott valamilyen szövegkörnyezetben.
A magyar színészek szerintem semmivel sem voltak rosszabbak a többieknél. Szégyellem magam, de egyik magyar színészt sem ismerem. A férfi szereplõk közül még most sem tudom, hogy melyikük magyar. (Gondolom, a színes bõrû szereplõ nem...) Marosán Erikát is csak a reklám alapján ismertem meg.
Alapjában nagyon gyenge film, de láttunk már híres színészeket is hasonlóan gyenge produkcióban. Olyanokat is, akik késõbb lettek híresek egy késõbbi, jelentõsebb alkotás kapcsán.
Rigor 2008 jan. 16. - 00:05:43
(11/34)
Nem, az elõzõ részben mindössze a ravasz meghúzó ujját vágták le, ami mintha kinõtt volna neki:) Igazából végig se néztem a 2. részt.
7/10
Agent Spender 2008 jan. 15. - 23:07:27 7/10
(10/34)
Szerintem nagyon gyenge volt, meg sem közelíti az elsõ rész. Mondjuk ott meg a hülyegyerek a helikopteren rakta össze a puskáját:D, de ez bõven belefér egy akciófilmbe.
lazado 2008 jan. 15. - 23:02:30
(9/34)
ház ez nagyon jóóó, annyira rossz volt hogy a végén tetszett..:D
volt az a rész amikor a hajógyári sziget hídján mennek a katonák ellenõrizni a kocsikat...azt vártam hogy megkérdi: hé hol a karkötõd....heti vagy napijegyed van?:)
amúgy a rendszámtáblákat lecserélhették volna, bár tudom hogy ezt csak mi vesszük észre de akkor is:D
mztamas 2008 jan. 15. - 22:19:54
(8/34)
Rosszul emlékszem? Az elsõ részben nem halt meg ez a hapi???
ihus 2008 jan. 15. - 21:53:08
(7/34)
az egy dolog hogy itt forgatták..de elég vicces, hogy az 50-es villamos felirata magyarul, a mellette levõ rendõrségi autó felirata (Policija) szerbül...:-))))
FR33man 2008 jan. 15. - 21:50:50
(6/34)
lool :D a villamosos részt itt forgatták a szomszédba..:D még ki is mentünk megnézni anno h mi ez a felhajtés :D
Rigor 2008 jan. 15. - 20:49:43
(5/34)
Azért az elsõ rész kifejezetten az alapmû kategória, messze nem egy átlag gagyi akciófilm, ebben a mûfajban A kategórás simán.

Mondjuk attól nagyon félek hogy ez meg zs kategóriás lesz.
efes 2008 jan. 15. - 17:57:44
(4/34)
amúgy jó (vagy rossz, nézõpont kérdése) kis dzsé-kategóriás "tucat" akciófilm ez.
efes 2008 jan. 15. - 17:55:44
(3/34)
szó nincs ebben a filmben arról, hogy magyarország balkán (mégha földrajzilag nem is, de bizonyos szempontokból igenis az). igaz, sok a magyar helyszín, sok magyar színész játszik benne, a film javát itt forgatták, de a történet szerint "valahol a balkánban" játszódik. egy meg nem nevezett kelet-európai országban. az átlag akciófilmfogyasztó (már aki nem magyar, tehát a túlnyomó többség) észre sem fogja venni, hol forgatták a filmet. arról van szó, hogy fingjuk sincs hol van magyarország...
szamár 2008 jan. 15. - 17:11:47
(2/34)
"Thomas Beckett õrmester visszatér a Balkánra."
Tehát Magyarország = Balkán.
Gratulálok...
kevinspéci 2008 jan. 15. - 16:59:32
(1/34)
Az I. nem volt rossz Berindzsörrel meg Bili Zénnel, de ettõl már nem sokat lehet várni szerintem. Fõleg, hogy a szereplõgárda fele magyar. :)