Téma: Lopott idõ

k11zoltan 2013 nov. 04. - 21:49:59
(356/456)
Egyszer nézhetõ, de a történet egy nagy baromság.
Babi néni 2013 nov. 03. - 18:45:09
(355/456)
droland1978 2013 okt. 27. - 11:55:29 Előzmény cellasto
(354/456)
Az a poén, hogy ez tényleg jó film lett, bár ne feledjük hogy egy jó filmhez kevés a színész. Itt jó az operatõr, jó a rendezõ és jó a forgatókönyv is.

Ezek együttese miatt lett egy úgy konkrétan nézõs film. Szerintem nincs olyan ember, akinek ne tetszett volna az, hogy a mai valóságot mutatja be torzultan... (vagy mégsem torz?)
7/10
offtopic
cellasto 2013 okt. 10. - 21:11:18 7/10
(353/456)
dzsásztin timberlék film,csak jó lehet :DD
8/10
muhay 2013 okt. 10. - 19:01:40 8/10
(352/456)
Jó film,8/10
10/10
Keló Scofield 2013 aug. 19. - 16:57:14 10/10 Előzmény Venamis Del
(351/456)
Nekem nagyon tetszett, a 10 pont a bank megnevezése miatt jár:)
Mert hát, bár fikció, de kemény valóság.
8/10
doktormacko1 2013 aug. 19. - 14:36:05 8/10
(350/456)
8 / 10
Venamis Del 2013 aug. 16. - 11:12:28
(349/456)
Érdekes film volt! Személyesen rajongok sci-fi mûfajért, de ezen belül is ezekért a disztópikus hangvételû filmekért. Ahogy hallottam errõl az alkotásról, hozzákezdtem. Elég jól indult, a körülmények ismertetése után el is kezdõdött az akció. A színészi játékkal nekem semmi bajom nem volt, Justin Timberlake-nek sikerült jól eljátszania a karaktert, ugyanúgy, mint Amanda Seyfried-nek (az akciók alatt cseppet sem kócolódó hajával :D). Viszont a párbeszédeken még lehetett volna csiszolni (sok amerikai klisé becsúszott). A másik problémám a hanyagság volt. Egy részletnél valósággal megbotránkoztam, hogy, hogy lehet egy ilyen fontos elemet tisztázás nélkül hagyni. Nem akarok spoiler-t belekeverni, ezért fogalmazok ilyen árnyaltan. Volt még néhány kisebb elvarrás, de ezeken kívül a film mindvégig le tudott kötni, nem unatkoztam alatta. Összességében egy jól megoldott 2011-es sci-fi-rõl van szó.

Pontszám: 7/10 (személyes mérce, ne ez döntsön!)
8/10
lindav24 2013 aug. 04. - 03:06:48 8/10
(348/456)
Na így kell modern köntösbe öltöztetni Robin Hood-ot. Justin Timberlake-et a Közösségi hálóban kedveltem meg és most ismét bizonyított. Jó kis pörgõs mozit sikerült összehozni, egy pillanatra sem ült le a film, remek az alapsztori és kiválóak a karakterek (Justin Timberlake és Cillian Murphy is nagyot alakít). Csak ajánlani tudom, nálam 10/8.
delfinoraptor 2013 júl. 20. - 20:06:21
(347/456)
Az alapsztori miatt megéri megnézni, még a sok hollywoodi klisé ellenére is.
dinkatok 2013 júl. 02. - 02:53:38 Előzmény velo
(346/456)
****SPOILERGYANÚS****
1. Retro autók? mint ahogyan a mai tinik is olyan napszemüveget hordanak mint nagyszüleink fiatalkorukban.
4. idõzóna, nem azért került pénzbe mert pénzbe kerül átjutni, hanem mert a valóságban is órás eltérések vannak a hosszúsági fokok miatt (a végén a rendész halála után mondják is hogy melyikõjük menjen át)
5. amikor még megbeszélték, nem tudta Will hoyg milliomos lesz... egyébként azért, mert akkor nem halt volna meg az anyja, nem lett volna Will bosszúra éhes, és nem lehetett volna sztori. Képzeld el azt, ahogy a film elsõ 20 percében mindenki boldog. Az anyja még él, elviheti New Greenwichbe, mert pénze is van rá... hol itt a konfliktus?:D (egyébként jogos a kérdés )
7. Szerintem pont, hogy kevés volt az a 2 nap a gyémántért, és ezt õ is tudta, de a munkája, és ilyen olcsón ritkán juthat ekkora értékhez és mivel Willéknek idõre volt szükségük, így nagykegyesen adott nekik 1-1 napot, holott az az ékszer évekbe kerülhetett..., és õ pedig jó drágán el tudja majd adni.
****SPOILER VÉGE*****

A többi kérdéssel azonban egyetértek :D
10/10
Keló Scofield 2013 jún. 01. - 16:41:14 10/10 Előzmény velo
(345/456)
Ez sablonos történet? Mert nekem teljesen új volt annó, pont ezért tetszett.
kovacsrekaa 2013 jún. 01. - 15:07:30
(344/456)
Két év után sikerült megnéznem a filmet :D
Ez az elsõ olyan film, amit végig tudtam úgy nézni hogy nem állítom meg 30 percenként, talán a vége fele állítottam meg egy gyors telefonálás miatt :)
Szerintem nagyon jó film, Justin Timberlake nagyon jól játszik benne :) Eddig ezt és a Barátság extrákkal c. filmet néztem meg külön azért mert Õ játszik benne :) Szerintem mindkét filmben nagyon nagyon jó :)
velo 2013 ápr. 13. - 13:11:48
(343/456)
Nekem tetszett a film, de azért lenne sok észrevételem...

**** SPOILER ****

ELõször is regálnék pár észrevételre, amik itt a hozzászólásokban voltak, viszont nem akkora bakik, simán magyarázhatóak:

1. Póker: simán nyerhetett már elõtte, azért volt több ideje, mint elõtte. Potban a 600 év úgy lehetett, hogy ugye az elején többen megadták a vakot, esetleg még emelések is voltak, csak menet közben kiszálltak, a riverre meg már csak ketten maradtak.

2. Kislány "tartozásai": most is koldultatnak gyerekekekkel, pedig nyilván nincsenek számláik. De az élethez idõ kell, ami neki még nincs (a valóságban ez a pénz, a gyerekeknk nincs keresetük, szüleiktõl kapnak pénzt erre-arra, pl kajára. Nyilván nekik nem volt, és koldult).

Amik engem sokkal jobban zavarnak, illetve foglalkoztatnak:

1. Technológiai hiányosságok: a szupermodern jövõben miért 60-70-80as évekbeli autókkal járnak? Ok, hogy villanyautós hangjuk volt, meg korszerûbb világításuk, de egy scifibõl akkor is hiányolom ezt a vonalat... Gondolom költségcsökkentés a készítõktõl, illetve nem találtak szponzort, mint pl az Audi-t az Én a robothoz. Ez viszont akkor sem tetszett. Nincs GPS követés egyik autóban sem? A jövõben egy rendõrségi autót vagy luxuslimót nem tudnak megtalálni? Pff... Ugyanígy sérelmeztem, hogy 10 évvel ezelõtti kamerák vannak csak, ráadásul kevesebb van belõlük az egész városban, mint Budapest bármelyik kerületében... Na és persze ilyen a telefon. Mobilja nincs senkinek? Személyazonosítás sincs? Pl rendõrautóban bemondásra utalják a pénzt bárkinek? Semmi spéci fegyver, semmi csúcstechnológia... nemcsak a getttóban, de a milliomos negyedben sem. Kivéve persze a spéci leolvasókat. De akkor megint a kérdés: zéró azonosítás? Hogy ne menjünk messzire: RFID? A kutyákban is az van chipként... A jövõben meg semmi...

2. Idõ múlása: nem értettem, hogyan tudnak 20 mp alatt több száz métereket futni, illetve az is zavart, hogy sokszor tényleg össze vissza teltek az idõk, mint az utolsó üldözõs jelenetben is, amit korábban már írt valaki (rendésznek kevesebb ideje volt, mégis közel egyszerre merültek le).

3. Emberi ösztönök hiánya: errõl is volt már szó, akinek percei vannak hátra nem támad meg senkit az idejéért? Másik dolog, hogy miért dolgoznak? Nyilván a valóságban is dolgoznak az emberek a túlélésért, de a gond a filmben az, hogy az idejük a munka alatt is fogy... Dolgozik egy órát, az neki egy órába kerül... akkor már inkább a bûnözés, ami itt annyira nem volt jellemzõ. Szerintem egy ilyen gettóban sokkal inkább a Szomáliára jellemzõ állapotok uralkodnának. Pl nincs maffia, védelmi pénz (khm idõ) stb. Van egy elég gyenge tolvaj banda és kész. A gond itt ugyebár azzal van, ha elfogy az idõd meghalsz, nem úgy mint a valóságban: ha elfogy a pénzed nem halsz meg, tudsz koldulni, kukázni stb. De a filmben sokkal nagyobb a tét, ahol már durván elõ kellene jönnie az életösztönnek. Ráadásul az idõd itt konstans fogy, függetlenül attól, hogy mit csinálsz, mint egyféle hiperinfláció... Sokkal sokkal durvább állapotoknak kellett volna lenni a gettóban. Az ember gyermeke c. filmben a gettó sokkal jobban volt bemutatva.

4. idõzónákat sem értem. Pénzbe kerül átmenni autóval, de ezt leszámítva nincsen nagy védelem a zónák között, gyalogosan simán át lehet menni. Itt arra tudok gondolni, hogy olyan távolságok vannak, amit gyalog nagyon sokáig tarthat leküzdeni.

5. Will miért az anyját kéri, hogy buszozzon, mikor õ vastagon tele van? Miért nem õ megy oda? Pláne miért kell 2 óra gyaloglásnyira várnia? Szintén a mobiltelefon hiánya érthetetlen: egy telefon: fiam, nincs idõm buszozni, gyere te... Na meg az a futás is inkább kocogás volt. Ha volt másfél órája és egyik napról a másikra 2órába került az út, akkor miért nem buszozott legalább féltávig 1 óráért, és még maradt volna neki fél órája? Így lényegesen közelebb lett volna és nem is lett volna úgy kimerülve a végsõ hajrában...

6. Érdekes volt, amikor a rendészek elkapták willt, lefoglalták az idejét és hagytak 2 órát adatrögzítésre. Egy ilyen világban egy olyan bilincs lenne életszerû, ami folyamatosan 1 mp-en tartja a rab óráját. Amíg az rajta van, se több se kevesebb ideje nem lehet. Ha leveszi a bilincset meghal. Nincs szökés :D Persze ez így túl egyszerû lenne a rendészek részérõl...

7. Zálogház: adott nekik 2 napot a gyémánt fülbevalóért, amikor kb 30mp-ük volt hátra. Ez szerintem egy hatalmas nagylelkûség egy ilyen alaktól. Ilyen esetben a gettóben 100-ból 100an hagyták volna lejárni az idejüket... Elvégre órákért is képesek ölni ugyebár.

**** SPOILER VÉGE ****

Szóval összességében egyébként tetszett a film, de voltak benne zavaró hibák, furcsaságok. Ezek ellenére ajánlom azoknak, akik szeretik a lendületes akciós scifiket, mert maga az alaptörténet bár sablonos és láttuk már ezer féle formában, a körítés elég egyedire sikeresett. Egyszer érdemes megnézni.
9/10
Csontdaráló 2013 márc. 24. - 21:23:33 9/10
(342/456)
az alapötlet zseniális és a filmre vitelével sem volt gondom. jó kis filmet hoztak össze. Justin Timberlake-t csipázom, van olyan jó színész mint énekes. Amanda Seyfried pedig zabálnivaló. volt a filmben egy-két rész , amit nem nagyon értettem. pl. amikor beül pókerezni, úgy , hogy elvileg van 105 éve asszem, vagy mennyi és amikor azt asztalnál ránéz , akkor van 250 ?? az hogy ?? amúgy jó film, pörgõs, leköt. és mondom, már az alapötletért érdemes megnézni minimum egyszer.

10/9
5/10
derrick76 2013 márc. 20. - 23:08:37 5/10
(341/456)
Az ötlet nagyon jó...
Ez az énekes gyerek se volt rossz..bár nem kellett megszakadni a színészi alakításba..az anyja viszont jól nézett ki...

ahogy telt az IDõ..úgy untam..és úgy MÚLT el a film is..szépen vissza fele ketyegve..kár az ötletért tényleg..sokkal több lenne benne
7/10
NADALFAN 2013 márc. 18. - 20:31:35 7/10
(340/456)
eredeti ötletre épülõ film , jó kis sci fi.
teardrops 2013 márc. 14. - 18:27:36
(339/456)
Tök jó kis kikapcsolódás ez a film!
Az ötlet nagyon megtetszett, de közben meg persze rájöttem, hogy egyben ijesztõ is ez a verzió. ÉS nem is csak arra gondolok, hogy "kitalálják" az örök élet titkát, de az, hogy tudod, mennyid van hátra és szaladsz, hogy mindenre legyen idõd...

Összességében jó volt, ebbõl sztem ennyit lehetett kihozni és az megvolt. Nem is zavartak az apró "hülyeségek" (és itt nem a körömcipõben futásra gondolok, mert az teljesen rendben van:-P) és jó volt látni a kis "pelyhestollú kiskacsa" Alex Pettyfert gonosznak.:-)
8/10
itsme1 2013 márc. 10. - 21:55:40 8/10 Előzmény DianaFromAgency
(338/456)
A gondolat eredeti és elgondolkoztató. Jók a figurák, tetszett a képi megjelenítés is. Nincs olyan sci-fi, amibe bele ne lehetne kötni, kár ezen vitatkozni. Egyedül a vége nem tetszett, szokásos amerikai lecsengetés.
8/10
doktormacko 2013 márc. 10. - 21:47:18 8/10
(337/456)
Bccs, hogy tele van hibával és még feltûnõek is... Még te is hibázhatsz :)