Téma: Lopott idõ

Kumpirka 2017 jún. 30. - 01:03:48
(436/456)
Te még nem ismered a Port házitrollját, aki olyan nekünk, mint egy kis házi pincsi, mint a család hülyegyereke, akinek mindenki mosolyogva azt mondja "Na hogy vagy, Béluska!", de azért belül mindenki tudja, hogy szegény debil??? :)

Akkor elmesélem neked.

Trollunk minden kétséget kizáróan egy beteg ember. Az a mániája, fixációja, hogy egy "ondok" nevû régi Port felhasználó ezer álnéven visszatérve kísérti õt. :) Valószínûleg valami nagyon csúnya dolgot tehetett vele (virtuálisan?) ez az ondok, hogy ennyire utálja, de már mindenkiben a ondokot látja. Egyébként elmebetegünk még gyerek, nincsenek barátai, párkapcsolatra semmi reménye, egész nap csak a gép elõtt ül. Számítógépes játékokból veszi a nickneveit, ha valaki jól leoltja, akkor elkezdi utánozni az illetõt, és azzal a dumával jön elõ, amivel pont õt oltották le, mert még ennyi eredetiség sincs benne. Gyakran szeret saját magával beszélgetni, ezt néha nem is titkolja. Nem erõssége a helyesírás, de elõszeretettel használ szmájlikat. Az egész stílusából lesüt, hogy egy kisgyerek még, egy elnyomott kis senki. Olvasgass utána, ahol "Törölt felhasználót" látsz, az mind õ, fûbe-fába beleköt. Napjai viszont meg vannak számlálva, mert készül az új fórum, ahol az effélék, mint õ, végleges tiltást fognak kapni. Addig a legmegfelelõbb eljárás vele szemben, ha észre sem veszed. Ettõl nagyon bosszús lesz, és még jobban kezd fröcsögni, de mást tenni nem tud, mert ahhoz meg puding, hogy kijöjjön a szoba biztonságából. Végtére is igazán szórakoztató jelenség, õ a mi kis házi bohócunk. Csak figyeld meg! :) Jó mulatást hozzá!
offtopic
kanyádport 2017 jún. 29. - 22:17:54
(435/456)
Kérdés, hogy a sértõ hozzászólásai vajon miért maradtak benn?
Tamas Ujvarosi 2017 jún. 27. - 22:31:00
(434/456)
Végtelenül gyenge film, igen túlértékelték....
8/10
Nótárius 2017 jún. 21. - 11:59:12 8/10
(433/456)
Az alapötlete elgondolkodtatóan különleges, a hangulata is megragadóan érdekes, Olivia Wilde és Amanda Seyfried pedig szerfelett szemrevaló; cserébe e film számos (zavaró) hibáját megbocsátva 8/10 -re értékelem.
offtopic
kanyádport 2017 jún. 06. - 11:22:59
(432/456)
A probléma végre (nagysokára) megoldódott!:) Miután szinte elküldtem õket melegebb éghajlatra:D , végre hajlandóak voltak érdemben válaszolni a levelemre. Kiderült, hogy ott volt az eb elhantolva, hogy rosszul emlékeztem rá, melyik e-mailcímemmel regisztráltam. De ez Lakatos István "Már nincs szükség a bejelentkezéshez a felhasználónévre: a regisztrált e-mail címmel és jelszóval kell bejelentkezni." (távirati) stílusú válaszaiból nem derült ki. A végén egy "vezetõ fejlesztõ" leereszkedett hozzám, és válaszolt.

"Kedves Lili!

Sajnálattal olvassuk, hogy továbbra is problémái vannak a bejelentkezéssel. Tavaly a PORT.hu megújulásánál minden felhasználónkat átvittük az indapass rendszerébe. Akinek korábban volt már indapass regisztrációja, azokat email címük alapján összekötöttük a már létrezõ fiókjával (akinek nem volt, õket új felhasználóként vittük fel az indapass-ba)

Míg a korábbi rendszerben felhasználónévvel, és jelszóval lehetett bejelentkezni, úgy az indapass-nál már csak email címmel, és jelszóval lehet. Ahogy látom önnek van indapass regisztrációja a következõ email címmel: ...@gmail.com. Ehhez az email címhez van hozzákötve a PORT.hu fórum nick-je is (ezüstliliom).

Amennyiben elfejtette az indapass.hu-ra a belépéshez szükgés jelszavát, kérjük, kérjen új jelszót ezen a linken:
http://indapass.hu/jelszoemlekezteto/

A rendszerünk szerint mindennek a legnagyobb rendben kell lennie, azaz sikeres volt az összekötés, a belépési folyamatban sem tapasztaltunk hibát, és még a fórumban is hozzá tudnánk szólni a felhasználónevével (természetesen nem tesszük)

Szóval, kérem próbáljon meg belépni vagy az indapass.hu-n, vagy a forum.port.hu-n az email címével, és jelszavával, amiket fentebb írtam, és tájékoztasson, ha valami miatt nem sikerül (csak kérem legyen pontos)."

Mondjuk ez a "csak kérem legyen pontos" enyhén sértõ, de legalább méltóztatott válaszolni. Valójában már nem is emlékeztem rá, hogy ezzel a mélcímemmel regisztráltam a port.hu fórumra és az indapassra (mert szinte sosem használtam), így eszembe sem jutott ezzel belépni.
Azért mesélem el mindezt, hátha valakinek segítek vele, mert bár a válaszomban kértem a fejlesztõt, hogy ezeket az infókat írják ki a belépés alá is a fórumon (mivel nem én vagyok az egyetlen, akinek ez probléma), de ennyire azért nem volt segítõkész az illetõ, mert látom, hogy még most sincs ott, "had kínlódjon a sok hülye".:/
offtopic
kanyádport 2017 máj. 02. - 08:00:21 Előzmény Crazy Horse
(431/456)
Nos nem jött be... Az Ezüstliliom nicknévre közli, hogy már foglalt. Nyilván, hisz az enyém.:/ Új nevet a nulláról nem kezdek. Ennyi. Kapjátok be, port!
offtopic
kanyádport 2017 máj. 02. - 07:51:03 Előzmény elemes
(430/456)
Ha az új regemhez nem rendelik hozzá a régi leveleimet, hozzászólásaimat, akkor megette a fene az egészet. Ezért írtam, hogy befejezem itt. De még megpróbálom, amiket Crazy Horse tanácsolt, hátha...
offtopic
kanyádport 2017 máj. 02. - 07:47:58 Előzmény Crazy Horse
(429/456)
Köszi, próbálkozom.:)
offtopic
Crazy Horse 2017 ápr. 08. - 18:46:25 Előzmény kanyádport
(428/456)
OFF: Írtam privátba
elemes 2017 ápr. 06. - 23:32:38
(427/456)
off
az a megfejtés, hogy a tulajdonosi összefonódások nyomán ha az úgynevezett indapassal bejelentkezel az index fórumon vagy az indamailben, akkor itt is azzal a levélcímmel leszel kvázi bejelentkezve.

én hasonlóan szenvedtem (tökre nem értettem, miért dob ki idõnként a porthu, vagy az index fórum), aztán megvilágosodtam, csináltam ide egy másik elemes nicket az indexen használt levélcímemhez kötve és kész (a régi elemest átneveztem egy hasonlóra).
offtopic
kanyádport 2017 ápr. 06. - 20:49:54
(426/456)
Bocs az offért, de sajos kifogytam az ötletekbõl. Szeretném mindenkivel tudtani, aki ismert itt, a fórumon, hogy január óta (akkor vettem észre ezt az új, fészbukos-indapassos hülyeséget) nem tudok bejelentkezni ide a hosszú évekig használt nickemen (Ezüstliliom), és hiába kértem többször is a segítségét az üzemeltetõknek, tojnak rám. Ezt a regisztrációt nem fogom használni. Ha nem kapom vissza a régit, többet nem írok ide. Sajnálom, de a véleményemet elmondja ez a regem.:///
elemes 2017 márc. 22. - 08:06:18 Előzmény Owl
(425/456)
A film elég jól felépítette az "idõ = pénz" gondolatot, rengeteg ponton (számomra) nyilvánvaló párhuzamot rajzolva a mai (pénz alapú világ) és az elképzelt jövõ (idõ alapú gazdaság) világ között. Több jó poént építettek fel az "utolsó pillanat" képére, arra, hogy egy újgazdagot mennyire nem fogad be az arisztokrácia, de itt elkezdett kisiklani a történet, a naivitás egyre kínosabb lett, egyre inkább gyerekessé vált.
10/10
anonym200 2017 márc. 21. - 10:19:32 10/10
(424/456)
10 pontos!!
9/10
Pusztai Dénes 2016 dec. 25. - 09:53:56 9/10
(423/456)
Nagyon jó film nekem egyik kedvencem vannak kisebb hibái de azok is elenyészõ számban.
Koncsita 2016 dec. 16. - 22:26:37
(422/456)
Egész jó volt, pár hibával együtt is.
5/10
Owl 2016 márc. 29. - 23:57:15 5/10
(421/456)
Szerintem egy átlagos film, jó sok kidolgozatlan részlettel. A fõ attrakció, az idõ töltögetése is elég egyszerûen de többféle módon volt bemutatva. A vége meg összecsapott. SPOILER Egy ilyen társadalomban egymást érnék a gyilkosságok, lépten-nyomon megölnék az embert. Ehhez képest a zónák átjárhatók, fegyveres õrség sehol. A design viszont tetszett. Az idõ páncélszekrényben tárolása is egy kisiklott gondolat, látványos ugyan, de semmi értelme. A páncélban aranyat tárolunk, nem olyan dolgokat, amit egy gombnyomással hoznak létre.
9/10
Sunyesz 2016 márc. 06. - 20:44:42 9/10
(420/456)
nagyszerû alapötlet.
eIemes 2016 jan. 21. - 09:06:05
(419/456)
lehet, hogy csak egy megálló volt, de igazából ez az idõ izé itt csak egy (nem túl bonyolult) párhuzam az idõ = pénz közmondásra.
tényleg nem nehéz észrevenni, hogy hagyunk éhenhalni embereket.
aztán ezen a ponton aztán a film abba is hagyja a gondolkodást.
Vanita di Vanita 2016 jan. 21. - 02:12:43
(418/456)
Egyetlen dolgot nem értek, bár lehet, már kiveséztétek, ha igen, sorry.

SPOILER

A legelején, mikor az anya nem tud buszra szállni, mert emelik a jegy árát, miért nem megy csak fél útig, és onnan fut? Miért rohant az egész úton, amikor egy darabig tudott volna buszozni? Vagy csak egy megállót ment?

SPOILER VÉGE
Samuel Kiss 2016 jan. 20. - 23:55:48
(417/456)
A film nagynon jól szemlélteti a mai társadalmunkat. A történet jó, nagyon aktuális és egít átértékelni a dolgokat. Van üzenete. Csak a sok idõ megszerzése túl könnyen ment. Ezért kap 9/10-et.