Kingababe89 2009 jún. 15. - 20:18:44 Előzmény speedygonsales
(17/37)
Hát én 12 évesen nézetm meg elõször- és azóta még mindig valahányszor megnézem teljesen rabul ejt ez a film...de lehet h csak rám van ilyen hatással-hiába, Bertolucci az Bertolucci és a színészek is minõségiek!Nem tudom miert tartják Liv Tyler azutáni szerepeit és õt magát bénának...szerintem nagyszerû színésznõ!Nem kell folyton a régi nagyokhoz viszonyítani...szerintem.
speedygonsales 2009 ápr. 27. - 16:18:00
(16/37)
Liv Tyler azóta sem tudta felülmúlni önmagát (és nem is fogja), pedig volt már néhány szerepe. Jeremy Irons pedig hozza önmagát, mint mindig. A mellékszereplõk játéka is kiváló.
Ez a film akkor marad igazán emlékezetes, ha az ember hasonló korban nézi meg (18-25 évesen). Én is akkor láttam elõször. Valahogy a fiatalság jelképe. Mai fejjel már nem üt akkorát, de még mindig átlagon felüli. Meg is van a gyûjteményemben.
Vinogradov 2009 ápr. 08. - 12:33:56
(15/37)
Azt szeressük mostanában nagyon Bertolucci bácsiban, hogy az újabb filmjei egyedi módon közérthetõek, méghozzá elsõsorban azért, mert egy európai értelmiségi révén Amerikához, vagy inkább egy viszonylag amerikanizált világhoz szólnak.

Ilyenek a távol-keleti témájú filmjei is, amelyek különösen Vittorio Storaro operatõri munkája és a díszletek révén váltak feledhetetlenné, de ilyen fõleg a 2003-as Álmodozók és jelen filmalkotás is.

Ahogy az Álmodozók fõhõse, Matthew is Amerikából csöppen a bolond Európába (ráadásul a nagyon bolond '68-asba), úgy Lucy, azaz Liv Tyler is szinte pillanatok alatt kénytelen megszokni az olasz miliõt, amely a varázslatosan szép, lélegzetelállító, mesés toscanai táj történelemtõl és mûvészettõl terhes, sûrû és forró, júliusi levegõjében nem is olyan könnyû feladat, mint azt elsõre gondolnánk.

Na persze, ha valakinek ilyen színészi gárda van a segítségére... :)

Liv Tyler fantasztikus ebben a filmben (és persze rettenetesen gyönyörû), alighanem élete legjobb alakítását nyújtja, Jean Marais felbukkanása külön öröm és nem mindennapi ajándék, Jeremy Irons pedig annyira olasz, hogy olaszabb már nem is lehetne - emellett valószínûleg nagyon sokakat megvett a bánatos kutyaszemeivel (engem biztosan - nagyon nagy szerep, nagyon szépen prezentálva!).

De ami a mozi legnagyobb értéke, az értelem, érzelem és érzékiség olyan egyedülálló keveréke, amelyet így csak Bertolucci tud kikeverni, ráadásul annyira olasz valami lett belõle, hogy az elsõ húsz-harminc percben a díszleteket és az idõnként felcsendülõ nyelvet leszámítva jóformán észre sem vesszük, hogy Itáliában vagyunk.

"Dolce vitá"-s reminiszcenciákkal, nagyon fülbemászós, cseppet sem olaszos soundtrack-jával, gyönyörû képeivel, és remek színészi alakításaival felfegyverkezve Bertolucci remeke nem jelentéktelen ellenfele lehet az idõnek, amely egyelõre egyáltalán nem járt el felette: már majdnem tizenöt éves de a "Stolen beauty" még mindig teljes pompájában ragyog.

10/8.1 - azért nem Tarkovszkij :)
...
Vimpar 2009 febr. 08. - 15:34:27
(14/37)
Szerintem jó film. Megfogott a hangulata,szívesen elmerültem benne.Nem egy nehéz témájú film,de érzékeny. Könnyed kikapcsolódás,nem zaklat fel,mégsem gagyi.Szerintem ilyen filmek is kellenek!
k11zoltan 2009 febr. 04. - 00:29:15 Előzmény markivil
(13/37)
Tudom.

Azér ne sértõdj meg.
offtopic
markivil 2009 febr. 03. - 21:25:21 Előzmény k11zoltan
(12/37)
Neked tényleg kár volt megnézned.
offtopic
markivil 2009 febr. 03. - 21:23:51 Előzmény meluss
(11/37)
Úgy gondolom melléfogtál a film értelmezésével. Van ez így
kelemenl 2008 szept. 11. - 01:27:50 Előzmény k11zoltan
(10/37)
hülye vagy. :)
kelemenl 2008 szept. 11. - 01:27:30 Előzmény katacila
(9/37)
10/10
meluss 2008 febr. 01. - 11:17:03 10/10
(8/37)
A film alapjában véve olyan felnõtekrõl szól, akik hosszú idõre ottragadtak valahol huszonéves énjüknél, és belefáradtak. Bele lehet fáradni a jóba? Úgy látszik Bertolucci szerint igen. Liv Tyler finom erotikájáról nem is beszélek... Az egyik legjobb film amit láttam!
k11zoltan 2007 okt. 19. - 18:32:06
(7/37)
Nekem nem tetszett. Gyenge film, csak azért néztem meg, mert imádom toszkánát, de a film alapján még ki is ábrándulhattam volna belõle...

(egyhangú, unalmas helynek tünteti fel, Spoiler:




a film végén több szereplõ is el akarja hagyni)
Zajac 2007 okt. 12. - 07:23:57
(6/37)
Liv Tyler...wúúúhhúúúú
10/10
katacila 2007 okt. 12. - 05:44:54 10/10
(5/37)
Imádom, imádom, imádom! kedvenc filmem! NAGyoN sokszor újra néztem. Esténként gyakran a filmzenére alszom el. Én is örülnék, ha DVDn meglehetne már szerezni, sajnos évek alatt sérûlt egy picit a VHS
10/10
Egon Bondy 2007 júl. 18. - 17:55:48 10/10 Előzmény giuditta
(4/37)
+ Mozart: A-dúr klarinétverseny...
Az örök kedvencem ez a film. Persze, lehet, hogy hozzájárul ehhez, hogy fogékony serdülõként néztem meg, amikor ráadásul szerelmes voltam Liv Tylerbe... :)
The Edge 2007 máj. 07. - 14:58:53
(3/37)
Tipikusan nyárihangulat film. Bár sztem a közepénél kicsit laposodik (hozzá kell tennem hogy még igy is kihagyhatatlan), de az eleje meg a vége. Liv Tyler csodaszép (meg jól is játszik) és Bertolucci ezt ki is használja. És ahogy lentebb írták a zene is perfekt. Jelenne meg már dvdn...
10/10
giuditta 2006 júl. 11. - 20:57:28 10/10
(2/37)
A film zenéjérõl nem is beszélve!

Hoover---2 Wicky
Lori Carson---You Won't Fall
Cocteau Twins---Alice
Mazzy Star---Rhymes Of An Hour
Billie Holiday---I'll Be Seeing You
Nina Simone---My Baby Just Cares For Me
Stevie Wonder---Superstition
Liz Phair---Rocket Boy
Portishead---Glory Box
Sam Phillips---I Need Love
10/10
giuditta 2006 júl. 11. - 20:55:26 10/10
(1/37)
Ez egy bizsergetõ, csodálatos film. Olyan sokat elmond egy fiatal lány érzelmeirõl ... imádom!