Téma: Lora

idlosza 2011 okt. 21. - 08:26:41
(109/129)
Ez egy olyan film,amit akkor kezdtem el nézni, mikor már pont egy órája ment.
Mégis minden pillanatban éreztem, hogy nem maradtam le semmi lényegesrõl.
Ez nem biztos, hogy a film pozitívuma.Sõt.
Ezüstliliom 2011 okt. 20. - 23:34:29
(108/129)
Amúgy viszont a film nézése közben jöttem rá, hogy már láttam ezt a filemt, de úgy látszik, elsõre sem fogott meg túlságosan, mert nem emlékeztem rá. Most sem tetszett jobban. Nem azért, mert nem értem, mirõl szól, csak ez a stílus, ez a mai szlenges, bunkóba hajló stílus nem jön be nekem.
Ezüstliliom 2011 okt. 20. - 23:31:47
(107/129)
"Tudod mit, Betti? Elmész te a büdös francba!"

Ez nagyon ott volt.:)))
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 20. - 21:16:52
(106/129)
Igen, Franco Nero a fõszereplõje.
Ford Mustang 2011 okt. 20. - 15:50:01
(105/129)
Jó film, csak érdekes, hogy magyar produkció, és pont a fõszereplõ a nem magyar.
3/10
jucus733 2011 aug. 02. - 12:33:40 3/10
(104/129)
Nekem nagyon nem tetszett. Lapos és kiszámítható a sztori, szájbarágós a közhelyes mondanivaló. A színészek közül sokan valahogy úgy akartak életszagút alakítani, hogy egyáltalán nem alakítottak. A fõszereplõ szinkronizálása is elképesztõen rosszul sikerült. Fekete Ernõt színházban nagyon szeretem, de itt kifejezetten idegesített. Hatalmas mellényúlás az egész.
mordekaj 2011 júl. 08. - 18:05:45
(103/129)
Nagyon szeretném megnézni ezt a filmet, nem tudja valaki, hol lehet letölteni? Köszönöm szépen:)
3/10
bamba 2011 ápr. 03. - 18:53:55 3/10
(102/129)
Hosszú!
A 8,3-at túlzónak tartom. 5-6 max.
Színészek rendben, történet egész jó (csak elnyújtott), fényképezés rendben. Nézhetõ film.
9/10
stomachh 2011 márc. 19. - 13:29:28 9/10
(101/129)
Ajjj, de jó volt! A romantikus drámák között az élmezõnyben a helye. Igaz, érzõdik benne, hogy közönségfilm szeretne lenni, ezért egészen emészthetõvé van puhítva a cselekményszál. De nagyon jó sztori, nagyon jó színészi játék (a szõke barátnõt most kivételnek mondanám), jó a kép, remek a zene. Nagyon jó a rendezés: nagyon hangulatos az egész, jó a légkör, ahol feszültnek kell lenni, ott az, ahol meg lazán nevetõsnek, ott meg olyan. Össze van ez rakva kéremszépen. Én nem szeretem a hosszú filmeket, de itt, 120 perc elteltével sajnáltam egy kicsit, hogy vége lett. Ajánlom minden érzelmileg érett embernek. 9/10.
kamélia_ 2010 júl. 18. - 20:53:30
(100/129)
nagyon igazad van.
10/10
RachmanyinoooV 2010 júl. 18. - 13:13:25 10/10
(99/129)
Nem kedvencem ez a mûfaj. Mégis az a véleményem, hogy a Lora egy remek film, és hogy - bármennyire is elõrerágott és néhol szándékosan lebutított alkotás - sokan egyszerûen éretlenek hozzá (nem a biológiai kor szempontjából, hanem érzelmileg). Veszélyes ilyen filmet csinálni, kicsit a Kaláka zenéjéhez tudom hasonlítani; a tízmilliós magyar társadalom nagy része egészen egyszerûen nem felkészült az optimális befogadására - talán nincs is szüksége ilyen filmekre.
Szerintem ez a "romantikus dráma" Herendi legjobb, legmélyebb alkotása, de jó, hogy csinált két Valami Amerikát, amelyek meghozták neki azt az elismerést, amelyet ezért a filmért is megérdemelt volna.
10/10
Kiss Lenke 2010 júl. 07. - 17:04:15 10/10
(98/129)
Nekem nagy kedvencem a film. A zene, a színészek, a hangulata. Szerintem magyar filmek közt elég jónak számít.. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, bár én már legalább 5x láttam:)
10/10
kacsanyuszi 2009 nov. 22. - 21:39:48 10/10
(97/129)
Visszaemlékezve nekem nagyon nagy élményt nyújtott a film a történet, a zene, a hangulata miatt, egyszerre volt felkavaró és gyönyörû.
4/10
Rahar 2009 nov. 12. - 23:29:18 4/10
(96/129)
Nekem nem tetszik ez a film, maga a történet nem lenne rossz, csak szerintem nincs jól tálalva. Nem egy pörgõs film és még ráadásul hosszú is. Szerintem ha a történet megközelítõleg 90 percben lett volna elkészítve, akkor sokkal érdekfeszítõbb volna. A színészek megfelelõen játsszák a szerepüket, az operatõri munka is viszonylag jó, bár néhol remeg a kép, csak valahogy olyan közepes az egész film, szerintem nincs jól bemutatva a történet. Ezért én 10 pontból 4 pontra értékeltem.
4/10
Davidson91 2009 okt. 21. - 21:01:35 4/10 Előzmény Charles Foster Kane
(95/129)
Nekem mivel a film kategória maga nem tetszik igy maga a film sem nagyon. Badárból több kellett volna meg Csujából:D:D
Charles Foster Kane 2009 okt. 17. - 13:50:48 Előzmény Ghavin
(94/129)
Nekem csak most volt szerencsém végigszenvedni ezt a "filmélményt". Mit mondjak, kicsit kétségbe estem, amikor az itteni kommenteket kezdtem olvasni. Már azt hittem, csak nekem vannak irreális elvárásaim egy magyar filmhez (legyen feszes történetvezetés, letisztult karakterek, tisztességes operatõri munka), de jó látni, hogy van más is, aki reálisan tudja értékelni ezt a jó elgondolásból kisült közepes teljesítményt.
mulao 2009 aug. 20. - 01:48:14 Előzmény benyovszkytunde
(93/129)
Eleinte én is úgyéreztem, hogy baj, hogy amerikai a fõszereplõ, de már nem látom így. Bár abban hiszek, hogy sok tehetséges fital magyar színésznõ van, aki bizonyára simán eltudta volna játszani, talán még örömmel is tette volna, illetve illhet a szerepre. Azt mondod, hogy nem írják, hogy ki lenne jobb, mert rengeteg tehetséges fiatal van, akiket nem ismer senki emberfia, (najó, talán aki nagyon rendszeresen jár színházba, mert pesti). Szerintem ez egy nagyon jó magyar film, és a színészek is nagyon jól játszanak, egyébként.
10/10
benyovszkytunde 2009 júl. 04. - 13:53:55 10/10
(92/129)
Véleménycáfolat!
A film egy remekül sikerült alkotás, mert hitelesen ábrázolja a mai ember problémáit és több tipikus kapcsolattípust példáz szépítés nélkül, hibáival együtt. Odafigyelve, saját kapcsolatainkat és a bennük gyakran elkövetett hibáinkat láthatjuk.
Sokan ellenzik, hogy a nõi fõszerepet külföldi színésznõ kapta, mondván, hogy sok a hazai színésznõ, aki alkalmas lett volna a szerep eljátszására, ám konkrét példát senki nem hoz fel!!!Szerintem Lucia Brawley-nél találóbb színésznõt nem is találhatott volna a rendezõ, az õ jellegzetes karaktere kell ebbe a filmbe!
Olvastam olyan véleményt, hogy a színészi alkotások sem voltak az igaziak. Miért?! Szerintem önmagában már az meggyõzõ, hogy a filmben valóban a színész, azaz Nagy Péter saxizik!!! Nagy Pétert én élõben is többször láttam darabban és saxin is játszani, egy igazán sokoldalú mûvész.
Akadnak, akik a nyelvezetet is sérelmezik. Ez a film egy mai alkotás, ami mai viszonyokat tükröz, mai emberekkel és problémákkal, éppen ezért a mai nyelvezettel. Valljuk be, hogy valóban így beszélünk hétköznapjainkban, ezen kár felháborodni, mert akkor az valóság háborít fel valakit tulajdonképpen. A film a nyelvezete, az egyszerû, hétköznapi helyzetek és a stílusa miatt hiteles, enélkül valóban egy szépített közönségfilm lenne.
10/10
mulao 2009 ápr. 17. - 19:15:04
(91/129)
Mintha ide írta volna valaki, hogy Kovács Patríciáról talán a forgatás elõtti napon cserélték le. Szerintem se annyira jó, hogy amerikai színész játssza a fõszerepet, de film hangulatához jó, szerintem és jó is játszik.
feketevipera 2009 ápr. 17. - 19:08:33
(90/129)
Hmmmm... Tipikus közönségfilm, ami szerintem a mélyebb problémákat (szerintem legalábbis) elkerülte. Az nekem se fér a fejembe, hogy miért az a divat, hogy a fõszerepre külföldieket kérnek fel. Nem mintha nem lennének jó színészek (ebben az esetben színésznõk) Magyarországon, de ez már legyen a magyar filmgyártás nagy problémája. Én viszont nem voltam elégedett sem a színészekkel, sem a nyelvezettel. Nem értem, miért kell a cselekménybeli és egyéb hiányosságokat fölösleges káromkodásokkal (értsd: "b...d meg" stb.) kompenzálni, de úgy látszik, ez is kell a sikerhez.