Téma: Lora

Gyongyoske 2007 febr. 05. - 18:36:57
(29/129)
Én kértem, hogy küldjék el a zenéjének elõadóit és cimeit, de csak ennyit kaptam érte, és a Kosszuthba csak 500 a diákjegy, az meg ma már nem pénz...Zenék:
Winter Kills
Alison Moyet
Yazoo
Mega Music Ltd/Sony/ATV Music Publishing/Schubert Music Publishing
EMI Records
Blue Paper
Richard Hall (Moby)
Little Idiot Music/Warner-Tamerlane Music Corp.
Warner/Chappell Music Hungary
Turn the Lights Down Low
RCA Italy/BMG Publishing
Freedom March

Koka Media/BMG Music
Szeretem õt
Harmath Szabolcs – Orbán Tamás
Romantic
Universal Music Zenemûkiadó
Vége fõcím dalok:
All We Go To Hell
Yonderboi
Zene és szöveg: Fogarasi László
Chrysalis Music Benelux
Közremûködik a Németh Imre Általános Iskola kamarakórusa
Vezényel: Farkas Lilla
Énekkari átirat: Sapszon Bálint
Csellók: Márkos Albert,
String Arrangement, Sonic Production
Hangkeverés: Junkie XL
Schubert Music Publishing
Greenfields Management
Legyen
Hrutka Róbert – Duba Gábor
Keresztes Ildikó
(a filmben is elhangzik, Láng Annamária elõadásában.)
(a cimekért egyenlõre még reklamálok:-))
Emesee 2007 febr. 05. - 09:39:49
(28/129)
Kivácsi vagyok erre a filmre. Akkora reklámot adtak neki, hogy még az is elmegy megnézni, akit nem mérdekel. ne értsetek félre!
Én nagyon is kivácsi vagyok rá! És ahogy látom a hozzászolásokat jo film
10/10
torpee4 2007 febr. 04. - 21:13:14 10/10
(27/129)
Elõször is leszögeznlém, hogy nekem tetszett a film. Nem azt állítom, hogy életem filmje, de egy szombat délutáni kikapcsolódásnak tökéletesen megfelt. Romantikus volt de mégsem csöpögött... Nem váltott ki magasröptû gondolatokat, nem is ez a célja, hiszen a mûfaja melodráma.
Épp ezt nem értem bizonyos emberek hozzászólásánál, hogy mit is vártatok? Beültök egy MAGYAR filmre minek mûfaja MELODRÁMA, és elég nagy felhangja volt (ami valóban ellenszenvet válthat ki) ráadásul ez az elég gyengére sikerült MAGYAR VÁNDOR rendezõjének 3. filmjeke... Poénokat??? Hát nem... Ehhez képest jól szórkakoztam és szerintem érzelmileg sem volt olyan nagyon közhelyes...

Tudhatnátok már hogy néha a legrosszabbra felkészülés az optimizmus ;) ez a magyar filmekre egészen igaz...

A reklámokról és a reklámozásról: azt hiszem, hogy Magyarország egy elég kicsi ország, alig 10 millió lakóval. Nos egy film elkészítése nyílván nem kis pénz, fõként, hogy külföldön nem várható túl nagy jövõ... mivel a film a nézõkbõl él, és ugyanúgy meg kell teremtenie a nézõközönségét, ami visszahozza ezt a pénzt. Mondjuk úgy hogy ez a film közel ugyanannyiba került mint pl egy német film esetében, csak éppen a nézõközönségét a "kicsivel több" mint 10 millió német anyanyelvû közül kell megteremtenie, mely valamivel egyszerûbb feladat. Ezért muszáj a reklám léte: egyrészt, hogy a filmen belül csökkenti a költségeket, a filmen kívüli pedig növeli a nézõszámot... Amúgy szerintem a filmen belül most nem is volt annyira sok és zavaró... (nézzétek meg újra a Miniszter félrelép-et! Abban tényleg sok van)
Persze ez probléma (nem a reklámoké, hanem a fogyasztók kitermeléséé) Magyarországon igaz a zenére, a könyvre és a színházra... Minden a százalékok miatt van...

A zenérõl pedig szerintem ez is egész jóra sikerült. Pedig nem vagyok oda sem a romantikus filmekért sem a magyar pop-ért... Ez valamiért mégis tetszett...
Sophielight 2007 febr. 04. - 08:03:58
(26/129)
A Lora szerintem remek film!! A sztori is jó és a megoldás is.Nekem a poénok is nagyon tetszettek!!Mindenkinek ajánlom!

Azt nem tudom,hogy miért "kellett" külföldi színésznõ,de szerintem nagyon jól játszott,úgyhogy semmi gond nincs vele.Egyébként pedig Seemann...a gyártási költségeknek semmi köze ahhoz,hogy nem magyar a fõszereplõ lány....Mivel ha figyeltél volna a filmre,akkor talán feltûnt volna,hogy nem magyarul beszélt...hanem angolul....

Másrész pedig vannak filmek,amik ezerszer rosszabbak,a költségeik mégis magasabban vannak....
Seemann 2007 febr. 04. - 02:28:36
(25/129)
Akkor te még nem láttál "mûvészfilmet".

Ez sehol nem az,,, ez mûvészkedni akaró giccsmozi...
Konvergál a nullával. Mind mondanivalójában, mind kivitelezésében.

Ez a film klippnek lenne jó, vagy annak se...
Izzie 2007 febr. 03. - 23:44:37
(24/129)
nekem a zene kell!!!! valakinek van tippe honnan lehetne beszerezni?!?! Mert a film nem egy nagy vaszisdas, de nekem tetszett, olyan tipikus mûvészfilm. De a zene, az kurva jóóóó
8/10
graniti 2007 febr. 03. - 20:02:42 8/10
(23/129)
Ma láttam moziban /1050 Ft-ért :( / Én nem bántam meg. Lehet mély mondanivalót keresni benne, de szerintem nem érdemes.
Ez egy egyszerû szórakoztató film, nem több, nem kevesebb. Van benne néhány jó poén /Badár a temetõben/ és néhány nagyon eröltetett /vak lány nekiszalad a telefonfülkének :(/ Elég hosszúra van nyújtva a történet, de nekem ez nem volt zavaró.
Ami annál inkább, az a nem is nagyon burkolt REKLÁMOK. Tudom, hogy a szponzorok, meg a költségvetés így, meg úgy ... /HVG forrás: 300-320 milliós költségvetés, ebbõl 150 milliós állami támogatás, a többit is elõ kellett teremteni/ De a totálközelis O**IT rágógumi, O**IA kávé, gyógyszerek és társaik felbosszantottak.
A zenéje viszont egész jó.
Therion 2007 febr. 01. - 12:16:50
(22/129)
Nem tudom... Szerintem kicsit hozzáállás kérdése is az egész. Ha abból indulsz ki, hogy hú mennyire nagy dobra verik, hogy sztárolják, én ezt nem hiszem el, aztán megnézed, és tényleg nem a világ legjobb filmje, akkor elégedetten lehet hajtogatni, hogy én jól megmondtam, ahhoz képest, hogy mennyire felfújják, nem ér semmit... Én például úgy álltam hozzá, hogy nem igazán vettem figyelembe, hogy mások mit írtak róla, biztos lesznek hibái, de lehet, hogy azokon túl lesznek igen kellemes pozitívumok is, majd meglátjuk, lesz, ami lesz. Aztán az elején nagyon megijedtem, egybõl belecsapott a lecsóba, az idõváltogatás valóban fárasztó volt számomra is, a történet mégis vontatottnak és monotonnak tûnt. Majd a közepe felé kezdett tisztulni az egész, és egyre jobban kezdtem élvezni. Számomra az csapódott le, az is hogy egyáltalán nem az idõjátékra van kihegyezve, nyilván erre már sok-sok filmes példa van, nem ez az egészben a nagy poén, nyilván nem is lehet az, az elején is csak azért zavart, mert ott elkapkodottnak éreztem. A sztoriról annyit, hogy én egyáltalán nem éreztem túlburjánzónak, a hasonló típusú amerikai filmekkel pont az a bajom, hogy erõltetettek az "érzelmes" részek. A történetet magát nem gondolom annyira kiemelkedõnek, de pont elég ahhoz, hogy egy szórakoztató film kerekedjen belõle. Ha az ember megelégszik ennyivel, akkor teljesen jó.
És azokat a vádakat sem érzem jogosnak, amik azt hangoztatják, hogy "kulttá tenni akaró" eszközökkel van tele. Bennem ez fel sem merült. Azok, amiket említettetek, engem egyáltalán nem zavartak.
Amit viszont kritizálnom kellene, az a szereposztás. A csaj ok, de igazából semmi extra, ilyet lehetett volna találni magyart is. Akivel problémám volt, az a Gerit alakító színész. Annyira egyhangúan beszélt végig, hogy azon gondolkoztam folyamatosan, hogy ezt direkt csinálja vagy tényleg ennyire gáz.. A többiek ok (Badár Sándor persze mindig színfolt :D
Mindent egybevetve, amikor azt kérdezték a film után tõlem, hogy mit gondolok, tetszett-e, akkor igazából nem tudtam mit mondani egybõl, és az már nem rossz jel, ha el kell töprengenem ezen a kérdésen. Hozzátenném, hogy akik velem voltak, nekik nagyon nem jött be. Annyit mondtam végül, hogy a MV-nál sokkal, de sokkal jobb. Az biztos. Mindenesetre nem bántam meg a 800 HUF-ot érte.
bla
eking 2007 jan. 30. - 21:42:30
(21/129)
Biztos bennem van a hiba, de nem értem teljesen a felháborodásodat.
Mondanál egy magyar, és egy külföldi filmet, ami utoljára megért neked egy ezres.
Gyongyoske 2007 jan. 30. - 19:42:21
(20/129)
Viszont néhány dologban egyet kell értenem Veled...

Én azt nem tudom felfogni, hogy miért kell minden filmhez egy külföldit behívni.. nincs magyar színésznõ aki el tudta volna játszani Lorát.. vagy azt a szerzetest vagy nemtommármit a Honfoglalásban..(azért kaptam életem elsõ szaktanári intõjét, mert nem voltam hajlandó végignézni az osztályal a moziban és a felénél ott hagytam) a Sacra Korona meg...Viszont a Szabadság szerelem nagyon tetszett...(oda nem hívtak külföldi színészt..jee)

Egyébként nagyon sok amerikai film van ami tulságosan alant van a Lorán...
Gyongyoske 2007 jan. 30. - 19:37:36
(19/129)
Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz a fil, mindössze tiszteletben kéne tartani, h másoknak is vannak véleményei.. Több embertõl hallottam, h tetszett nekik, és ezekszerint nem mi vagyunk a "hibásak"
Különben meg ha nem szereted a magyar filmeket ne nézzed meg és "dobáld ki az 1000eket.." Senki nem szorított pisztolyt a fejedhez, úgy hiszem...

(mûveltségrõl beszéltem..felejtsd el)
Seemann 2007 jan. 30. - 09:07:45
(18/129)
Itt nem nagyotmondásról van szó, meg értésrõl-nem értésrõl. Egyszerûen arról hogy k.rvára idegesítõ hogy dobom ki az ezreseket az ablakon, magyar filmekre, és rá kell jönnöm jobbán jártam volna ha ahelyett otthon maradok és hurkapálcikával zokniszöszt piszkálnék ki a lábujjaim közül.

Mérhetetlenül idegesítõ ez a fajta kult-stílusosság amivel fel akarják dobni az ilyen filmeket... Közben meg ciki. Vagy ez valami frencsájsz ló.asz, amit egy borsodival a kezünkben meg szemétbõl kiturkált gyûrött adidas melegítõben kell megnézni, természetesen a "balcsin"vazze, miközben a "vizzzzsibicsigli" kint ringatózik a naplementében??

Mi a pinának kell bele ez az erõltetett "kultság"? Ezek a színes cuccok, a meztelen gyerek a szaxofonnal, a bubiséró...
Ez már magában annyira szar, és ehhez még jön ez a húszévelecsengett retrofíling, a bárgyu...magyar poénok, Mariska néni (mert minden magyar filmbe kell valami ütõdött öregasszony vagy nagypapi, mert olyan vicces hihihihi), ja és a gangos körház...és ahogy az indexen írják, a szimplakertes hangulat...

Ezt az egészet át kéne kötni egy masnival, valami cukormázas-giccses csomagolópapírva bekötve és úgy ahogy van az elsõ konténerbe belevágni hogy csak úgy csattanjon. El kéne égetni az össze kópiát, miközben sámándobbal extázisban a szellemek bocsánatáért könyörgünk, mi magagyarok...
eking 2007 jan. 28. - 19:25:58 Előzmény Seemann
(17/129)
Kezd ez a fórum olyan lenni mint a foci, mindenki nagyon ért hozzá, pedig igazán jól kevesen csinálják. ideje volt végre kinõni, a kiváló filmekbõl, amiket ember nem néz meg, vagy az állandó iróniamérgezésbõl és szatíragyárból. Bár én nem "értek" ennyire a filmekhez, de rég nem volt tisztán szórakoztató filmünk. Elmentem megnéztem, nem úgy mint itt oly sokan, és jól szórakoztam. Sokan azt hiszik csak a bonyolult mond valamit. Ez a film nekem tetszett.
Gyongyoske 2007 jan. 28. - 17:27:44 Előzmény Seemann
(16/129)
Aki nagyot akar mondani, teheti kulturáltan is, és nem úgy, hogy süt a szavaiból a gyûlölet, vagy a "megmondomneked"...

Persze így hogy is lehet elvárni azt, hogy a szép oldalt nézzed.. Valószínûleg Te sokkal jobb filmet tudnál rendezni.. hajrá!

Remélem azért nem bánod, hogy nekem még ezek után is tetszik a film, pedig utálom a melodrámát..
Seemann 2007 jan. 28. - 00:33:10
(15/129)
Hjajj, emberi értékek?
Ha emberi értékeket szeretnék látni, akkor megnézek egy skandináv, vagy egy spanyol filmet.

Ebbõl a herendiféle, pénznyelõ tákolmányból csak megint valamiféle félrekúrt majmolás, erõltetett magamutogatás, stílusoskodás, túljátszás árad. Szánalmas szinte már, de magyar filmekre mainapig jellemzõ ez a "namostkurváranagyotakarokmondani" és "kurváranagymelodráma" attitûd. Nincs mese, a magyar rendezõk, legalábbis ez a Herendi, az "érzéseket" még mindig csak amolyan micimackósan-túlegyértelmûen próbálja ....szájbarágni. (Ha kifogyott a csuporból a méz lebiggyesztem a szájam és pitty-pötty pityergek, meg szomorúan nézek) Itt ugyanez, egy picit túlspilázva. Ha dráma van, akkó bazze dráma van, sikítani kell, egymást lökdösni, bõgni, esetleg káromkodni, kifutni az utcára és magad elé bámulni... persze mindezt tiszacipõben meg retro adidasfelsõmelegítõben, mert az kötelezõ, és enélkül a 20 körüliek meg sem értenék, és ha már 20-nál tartunk kõ bele még 20deka baromi menõnek gondolt zenei betét, meg egy-két erõsítõ, meg mikrofon...meg szerelem, ja meg egy vak... aki egyébként baromi szép, és epekednek érte a fiúk. Ez mind kurvaszép, de ha valaki giccses de valódi élményre vágyik nézzen meg inkább egy szivárványt, és kerülje el nagy ívben ezt a...ezt.
Gyongyoske 2007 jan. 27. - 20:51:35
(14/129)
Megnéztem a filmet..Nagyon tetszett.. Azt kéne szerintem néznetek, hogy eddig hol voltunk mi magyarok a filmekkel, és egyre jobban törünk felfele...

Szomorúan veszem észre, hogy a kritika igen megy, de ha arra kéne odafigyelni, mi is volt a film mondanivalója, milyen emberi értékek játszottak szerepet... persze ez már más, igaz??
Gudrun Störskij 2007 jan. 27. - 18:01:50
(13/129)
na nehogymár Herendit emeld ki pont a magyar rendezõk közül.. persze, biztos beleadta szívét-lelkét, de attól még... huhh. legalább egy fokkal visszafogta magát szponzorszinten, itt egy fokkal feltûnésmentesebb, hogy kik támogatták a filmet, de azért a nézése közben akad rá 1-2 példa. tuti, hogy magas költségvetésû volt, a film elkészítésén kívül már csak a reklám is. a lora elég jól be lett harangozva (ebben profi a rendezõ, a magyar vándorról is mindenki tudott, annyit hirdették), és már az sem valami olcsó dolog. szerintem a magyar rendezõk közül pl. Hajdu Szabolcs vagy Pálfi azért egész más kategória.
tollas 2007 jan. 27. - 13:31:31
(12/129)
A melle miatt. Az milyen? Engem csak az érdekel.
Seemann 2007 jan. 27. - 10:22:53
(11/129)
Azt nem értem Lora szerepére minek kellett megint egy ilyen moszadügynök kinézetû bongyorfekete névtelen amerikai "sztár", aki eddig a wtc címû filmben tûnt fel, egy fél percre (se), ahogy egy felmosóvödröt toligál, és persze szöveg nélkül. Ez megint valami überokos typischungarisch magyar f.szság. A gyártási költségek megint az egekben vannak... vajon miért? Ha magyar játsza akkor mínusz egy magyartanár, ugyanis több hónap azzal ment el, hogy sábakirálynõt meg kellett magyarul tanítani.
Inkább megnézem az emeletet... ott leglább nem rángattak elõ ilyen nevesincs "lúcsiabrevliket".
Babucica 2007 jan. 26. - 22:46:29
(10/129)
gépelési hibákért bocs hulla avgyok:D