3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:56:25 3/10
(2500/4640)
"A készítõk Teresa Ann Millert, Hollywood elsõ számú állatidomárát keresték fel, aki 17 kiskölyköt vett alaposabban szemügyre, és így választották ki Reginald, alias Rex."

Nesze nektek kis költségvetés. :-Ó
3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:48:45 3/10
(2499/4640)
Abszolút nem vitaképp mondom, de ha már a Lost mûfaját boncolgattuk/boncolgattátok, akkor a rexet is berakom:
Krimi | Action | Mystery
3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:35:34 3/10
(2498/4640)
Már megint a hülyeség. Mentem is.
3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:34:27 3/10
(2497/4640)
Ezzel azt mondod, ha valamit A-nak mondanak, az a világ legjobb sorozata.
Akkor csak, hogy tudd a Lost B-kategóriás. Csak a pilot volt A-kategóriás.
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 23. - 08:33:41
(2496/4640)
Ezek német és olasz díjak, ráadásul valószínûleg nem is a legjlelentõsebb tv-s elismerések ezekben az országokban. Egyébként most már annyi díj van Európában, hogy bármely sorozat elmondhatná magáról, hogy többszörös díjnyertes - ez nem érv...

A EMI-t amúgy nem védem, mert többször olyan döntések születtek rajta, hogy én magam is néztem - de még az általuk méltatott legrosszabb sorozat is általában a-kategóriás volt, és ezt a szintet "trash"-nek ritkán sikerül megugrania.

A Bafta viszont tisztán szakmai elismerés - az idegennyelvû szekcióban több francia és észak-európai sorozat is díjat nyert már (pl: Lars von Trier "Riget"-e - amibõl Stephen Kingék csinálták a bûngyenge "Kingdom hospital"-t)
10/10
Tibet 2009 júl. 23. - 08:32:57 10/10
(2495/4640)
Igen, de ahogy ez elõzõ hsz - emben mondtam, nekem ezekkel nincs bajom, sõt néhány igencsak jó, mindössze annyi a probléma, hogy ezt a témát már túlon - túl kivesézik, és nagyon nehéz új, szórakoztató elemeket belevinni.
Amúgy meg igazad van, persze.
3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:30:46 3/10
(2494/4640)
Most itt arról van szó hogy egy misztikus világban jobban ellennél, mint egy való világban. Hát a te döntésed4
3/10
zs9302 2009 júl. 23. - 08:29:18 3/10
(2493/4640)
"El a kezekkel Monk-tól!
Általában herótom szokott lenni a nyomozós sorozatoktól, de Monk egyszerûen zseniális karakter, emellett nem lehet csak úgy elmenni."

Ez is legalább annyira szemét, mint amire mondtad!
10/10
Tibet 2009 júl. 23. - 08:28:10 10/10
(2492/4640)
Persze, hogy kicsit más...

Hát mit gondolsz milyen lenne, ha mindegyik szó szerint ugyanarról szólna. Az a lényeg, hogy annyi akció/krimi sorozatot gyártanak, hogy az embernek kiakad a szeme. A Lost nem követte ezt a példát, annak ellenére, ahogy a kolléga is említette elõttem, voltak/vannak olyan akciósorozatok, amik osztatlan sikert értek el. A Lostból is csinálhattak volna ilyet, de akkor belépett volna az Alias, meg a NCIS mellé. Így is sokat kaszáltak volna vele, de hogy ezt nem követték el, kaszáltak is, ráadásul sikerült egy egyedi, és eredeti sorozatot gyártaniuk.

Nincs nekem bajom az akció/krimi - kel, de a Rex speciel... inkább nem is folytatom, remélem ezek után sikerül hozzáképzelni a folytatást.
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 23. - 08:27:59
(2491/4640)
Kaphatna, ha annyira kiemelkedõ lenne - mindkét díjnak van idegennyelvû szekciója.
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 23. - 08:26:36
(2490/4640)
Nono, az általad említett példákkal azért vitatkoznék:



"Mirõl szól a Rex felügyelõ? Csak nem a bûnüldözésrõl... ?
Mirõl szól a Cobra 11,12? - Ez is a bûnüldözésrõl."

Ezek trash-sorozatok, amelyek általában a valamivel igényesebb sorozatnézõt egyáltalán nem érdeklik, minthogy semmi egyedi nincsen bennük...



"Smalville? - Más formában, de ugyanaz."

Hát, azért a Smalville-re nem mondanám rá, hogy a bûnüldözésrõl szól. Ami azt illeti ez egy mutánsos project - és bár sok helyen rendkívül sablonos és közhelyes, mégiscsak egy remek ézékkel megalkotott, a-kategóriás project.


"Monk? - szintén"

El a kezekkel Monk-tól!
Általában herótom szokott lenni a nyomozós sorozatoktól, de Monk egyszerûen zseniális karakter, emellett nem lehet csak úgy elmenni.



"Gyilkos elmék - szintén"

Igen, a gyilkos elmék valóban kicsit unalmasabb project - az egyetlen erénye az, hogy a-kategóriás, szemben a fentebb emlegetett szamarakkal...



"Dr. Csont - szintén"

A Boones nekem sem az esetem, semmilyen szempontból, de az a-kategória miatt itt is megy a pont...
3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:24:39 3/10
(2489/4640)
De a kedvedért a Rex elismerései:

- Bawarian TV díj:
3 legjobb színész: Wolf Bachofner, Tobias Moretti, Karl Markovics
- Audience díj: A legjobb krimisorozat fõszereplõ: Tobias Moretti
- Golden Lion díj: A legjobb színész sorozatban: Tobias Moretti
- TP de Oro díj: kedvenc sorozat Spanyolországnak
- Silver TeleVizier-Tulip
- Telegatto díj: Tobias Moretti
3/10
zs9302 2009 júl. 23. - 08:20:45 3/10
(2488/4640)
"Most már értem, miért nem érdekeltél senkit a junkie-n - igénytelen tömegfogyasztó vagy te is..."

Ha figyeltél volna nem ezt mondtam korábban.

"Nem én jöttem a könyvvel - engem a könyvek nem sokban érinteneke, mert sosem érdekelt, hogy egy sikerrõl még hány bõrt akarnak lehúzni tisztán kereskedelmi okokból. A könyv számomra csak megint azt bizonyítja: hogy, hát igen, a Lost mégiscsak nem mindennapi siker..."
Másból több könyv van!
3/10
offtopic
zs9302 2009 júl. 23. - 08:19:33 3/10
(2487/4640)
Ó de bölcs vagy! Német sorozat hogy kapjon Emmy-t? Értelem, szánalom.
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 23. - 08:16:45
(2486/4640)
Ja, csak tudod a CSI a hibái ellenére egy igényesen megalkotott, a-kategóriás sorozat, a Rex meg egy trash-szemét...

Vajon miért nem a Rex szokta bezsebelni az emi-ket és a baftá-kat... :)
3/10
zs9302 2009 júl. 23. - 08:16:11 3/10
(2485/4640)
Éppen amiatt más, hogy itt az alkotók egyedi ötletek alapján, trénerekkel oldják meg a forgatást, megannyi helyszínen.
A Lost valóban nem besorolható. Ez igaz.
offtopic
Vinogradov 2009 júl. 23. - 08:14:49
(2484/4640)
Nem én jöttem a könyvvel - engem a könyvek nem sokban érinteneke, mert sosem érdekelt, hogy egy sikerrõl még hány bõrt akarnak lehúzni tisztán kereskedelmi okokból. A könyv számomra csak megint azt bizonyítja: hogy, hát igen, a Lost mégiscsak nem mindennapi siker...

Egyébként, úgy látszik, vakok vagytok arra, hogy észrevegyétek az egyes részek közti kohéziós erõket és a munka mögött meghúzódó hihetetlenül igényes sorozatgyártó csapat erényeit.

A producerek között olyanok vannak, akik az "Alias" vagy a "Carnivale" showrunnerjei is voltak - utóbbi sajnos megbukott (köszönhetõen az amcsik hozzátok hasonló hozzáállásának), ám elõbbi minden idõk egyik legsikeresebb akciósorozata.

Ami meg a történetet illeti, most minek kezdjem el magyarázni nektek azt, hogy a Lost mennyire következetesen építkezik, hogy milyen fantasztikus fejlõdést produkálnak benne a karakterek: aki pl. Jack-hez hasonlóan nem tud eljutni oda az 5. évad végére, hogy a "hit embere" legyen (õ ugye ráadásul a "tudomány emberébõl" lett az) annak el is hiszem, hogy nem jött be az ötödik évad.

A sorozatban filozófiák csapnak össze kõkeményen, attól még, hogy ezt te nem érzékeled - mert bizony, különösen az elején ez remekül el volt rejtve az ügyesen megírt párbeszédekbe - és nagyon hiteles magatartástípusok jelennek meg. Pl: Ben az egyik leghitelesebb gonosz karakter, akit valaha láttam...

Na, elég...

Nektek kezdjem el magyarázni a Lost filozófiáját? Hiszen fordulatból, hangulatból és eredetiségbõl kb. tízszer annyi jutott neki, mint egy Stephen King könyvnek, ami pedig a filozófiai hátterét illeti, annak a tekintetében felér jópár nagyra tartott "mûalkotáshoz", ám ti ezt képtelenek vagytok érzékelni - õszintén: akinek minden sorozat egyforma, és egyik sem jobb a másiknál, az ne nézzen ilyen komoly sorozatokat.

Most már értem, miért nem érdekeltél senkit a junkie-n - igénytelen tömegfogyasztó vagy te is...

De nem baj, ti tartjátok életben ezt a mûfajt, hogy a sok trash mellett megszülje a saját remekmûveit is.
10/10
Tibet 2009 júl. 23. - 08:10:09 10/10
(2483/4640)
Mirõl szól a Rex felügyelõ? Csak nem a bûnüldözésrõl... ?

Mirõl szól a Cobra 11,12? - Ez is a bûnüldözésrõl.

Smalville? - Más formában, de ugyanaz.

Monk? - szintén

Gyilkos elmék - szintén

Dr. Csont - szintén

... a végtelenségig.

Mindegyiknek a témája ugyanaz, csak míg az egyikben egy kutya lohol a gyilkos után, a másikban lézerfegyverekkel lõdöznek, és micsoda csavar, van, ahol látnoki képességekkel találják meg a bûnöst, van ahol a csontok alapján, bla bla bla... egy a lényeg: bûnüldözéses krimi/akciósorozatok.

A Lost misztikájához, és cselekményéhez már picikét nehezebb példát keresni, mert ez se nem egy mexikói szappanopera, se nem egy pörgõs akciókrimi, se nem egy ócska, sima kalandsorozat, se nem egy poénkodós, romantikus kotyvasz. Pedig a sorozatok 95% - ka kb. besorolható a fent említett mûfajokba.
3/10
zs9302 2009 júl. 23. - 07:54:20 3/10
(2482/4640)
Ekkora baromságot! A Rex felügyelõ tömeggyártású?
???
A CSI az amibõl istentudja hány változat van.
10/10
Tibet 2009 júl. 23. - 07:35:38 10/10
(2481/4640)
"az elõzõ pár kommentben pont azt mondtátok, hogy aki rexet néz az hülye."

Nem , nem azt mondtuk... azt fejtettük ki, hogy míg a Rex és társai tömeggyártású sorozatok, addig a Lost nem az. Évente hány újabb és újabb nagyjából azonos témájú, bûnüldözõs akció/krimi sorozatot gyártanak? Ezek nem mondom, jók délutáni kikapcsolódásnak, sõt ha valakinek annyira tetszik tõlem a kedvence is lehet, de ne hasonlítgassátok össze a Lost - tal.

Kb. ugyanez a helyzet a filmekkel is... tömegszámra dobják ki az összecsapott, Uwe Boll - típusú horrorokat, amik arra jók, hogy kikapcsolják az embert a mindennapjaiból, de nem arra, hogy egy másik, világviszonylatban kultfilmnek/sorozatnak számító oldal fórumán ezzel példálozzanak. Igenis, kimondom, nem kell szeretni, le is lehet pontozni, miért ne lehetne, de azért kis tisztelet tessék már tanúsítani ez iránt. Újra hozzak példát? Nekem pl. nem tetszett az Egri csillagok, mint könyv, de nem az volt az elsõ reakcióm, hogy ahol csak lehetõségem van rá, ott bugyuta érvekkel szapuljam ezt az alkotást, hanem halkan megmondtam, hogy nem tetszett, és igenis, látva a többséget, tiszteletet tanúsítottam iránta, és nem is folytattam az értelmetlen vitát.