Mindy03 2009 aug. 31. - 20:01:42
(2760/4640)
Mikor fogják folytatni a sorozatot??? Nincs sajnos idõm visszaolvasni, ha már leírta valaki, ezért kérdezem!!! Köszi, aki válaszol!!!
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 31. - 10:11:17
(2759/4640)
na jó-- a lostpedián
Jack, Kate,Sawyear, Hurley, Sayid, Jin, Juliet és Miles sorsa "ismeretlennek" van definiálva.

akárhogy nézem:
vagy az energiamezõ vagy a bomba tett velük valamit.
10/10
Obi1 2009 aug. 30. - 20:41:59 10/10 Előzmény Vinogradov
(2758/4640)
Lehetséges hogy a Füst Flocke oldalán áll, de maga az hogy az a fekete füstoszlop ember lélekkel rendelkezne, nagyon nem tetszene. Nekem jobban tetszene ha az egy magasabb, de legfõképp pártatlan hatalom közvetítõje lenne. Vagy mondjuk Flocke "kiskutyája". Persze az utóbbi inkább lehetséges, mert az eddigiek alapján a Füstnek megvannak a saját céljai.
Ha a Füstöt a készítõk úgy ábrázolnák mint egy eszközt, ami nem túl intelligens, és nem rendelkezik lélekkel, az még mondjuk úgy hogy hihetõ lenne(jó persze nem racionális). De ha már személyiséget adnának hozzá, akkor az sokkal idegenebb, hihetetlenebb és földönkívülibb lenne.
Csak sajnos volt pár célzás arra hogy a Füst egyenlõ Flocke-kal, pl. a 5x12-ben amikor Flocke pont akkor tûnik el amikor a Füst megjelenik, és pont akkor tûnik fel amikor az eltûnik.
Mondjuk arra is lehet példát felhozni hogy Flocke miért nem lehet a Füst. Amikor az évadzáró legelején leül Jacob mellé hajót nézni, megkérdezi tõle akar-e halat enni, és azt válaszolta hogy már evett. Na már most én nem hiszem hogy egy fekete füstoszlop gyakran megéhesedne.

Plusz Jacob és Flocke eléggé azonos szinten lévõeknek tûnnek, csak ugye az ellentétes oldalakon. Ez azt is maga után vonná hogy Jacob is valami füstoszlop-féleség(már ha azt vesszük hogy Flocke=Füst). Ok, õ se épp egy átlagos gyerek, érintéssel gyógyít és talán így vonzza az embereket a Szigetre, de azért mégse olyan mint a Füst szerintem.
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 30. - 17:13:31
(2757/4640)
Akkor halljuk a tiédet!
10/10
Obi1 2009 aug. 30. - 16:33:30 10/10
(2756/4640)
Az lehet hogy itt, de nem csak a port.hu fórumából áll a világ, itt nem nagyon szoktak fejtegetni a rajongók. Az hogy Flocke maga a füst az már egy ezer éves teória.
És szerintem nem is igaz.
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 30. - 16:32:37
(2755/4640)
Csak csöndben megsúgom, hogy azóta kiderült, hogy Claire nem tûnt el, Juliette nem halott, és minden valószínûség szerint Sayd-ot sem írták ki - a többi 1977-esrõl nem is beszélve...

Olvass egy kicsit utána... :)

(Vagy ez csak vicc akart lenni?)
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 30. - 16:26:44
(2754/4640)
na akkor startolok:
(Ha a bomba robbant és Richard az igazat tudja)

Sayid halott...

claire eltünt

Jack, Hurley, Sawyear,Jin, Kate, John,Juliet, Miles is halott

Boone, Shannon, Charlie, Michael,Ana Lúcia, Libby, mr.Eko,Daniel Faraday, Charlotta már régebben


maradt Sun, Walt, Ben, Hume, Richard, meg az a valami ami magára öltötte John képmását.
legfeljebb õk alkothatnak valahogy valamit...

mostmár értelmet nyert hogy valszeg Hurley a külvilágban is láthatta a látomásokat, hogy az is UGYANAZ a valami volt.
No de hogy?

ide tényleg valami elképesztõ fordulat kell, amit álmunkba se gondolnánk ki :)
Vinogradov 2009 aug. 30. - 15:21:26
(2753/4640)
Elképzelhetõ, de nekem úgy rémlik, hogy mintha én írtam volna le elõször a fórumon...

De cáfolj meg, ha nincs igazam...
Vinogradov 2009 aug. 30. - 15:06:06 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(2752/4640)
"asszem ez a legjobban összerakott évad
(kivéve amikor Jacobot belerángatták a többiek életébe)"

Számomra "összerakottság" szempontjából a harmadik a non plus ultra, de persze az ötödik - ahogy a többi is - nagyon ott van a szeren...

Talán egyedül a negyedikkel volt probléma, mégpedig, hogy itt zavart be a forgatókönyvírók sztrájkja - de szerencsére ennek sem lettek túlságosan jelentõs következményei a végeredményre nézve.



"Ha ezek után lesz 6.évad, az azt jelenti hogy valamit nagyon elwaxoltak, és íppen nem jött össze a történelem megváltoztatásának nemes kisérlete :)"

Valamit persze mindenképpen elwaxoltak, hiszen "ami történt, megtörtént", és, ahogy a Comic Con-on is elmondták az alkotók, nem lesz több idõutazás - de attõl még elõfordulhat, hogy úgy kezdõdik majd a 6. évad, hogy LA felé repülnek a gépen...



"Ámde !
ez kár lenne, mivel Jacob megölésével viszafordithatatlan folyamatok kezdõdtek.
Szerintem !"

Szerintem is - és ehhez, mint már korábban is írtam, nagyon sok köze van Ilanáék érkezésének, akik - ezt továbbra is állítom - könnyen elképzelhetõ - egy harmadik erõt képviselnek.

Hogy ki ez?

Jacob?
Jacob's enemy?
A DHARMA maradványai?
Alvar Hanso?
Vagy egyelõre még fogalmunk sem lehet róla?

Majd úgy is kiderül, hogy egyáltalán igazam volt-e...



"tehát, bármi történt a múltban, az csakúgy hathatott ki a jövõre,

ha a két energiamezõ-

az amibe belefúrtak, meg a hidrogénbomba ereje ÖSSZEÉRT !

csak akkor se alakulhat ki alternativ vonalvezetés, nem?"

Mondjuk ilyenekbe én már bele sem merek gondolni - majd úgy is kiderül...



"legfeljebb azt tudom elképzelni,
-mivel Richard azt mondta: látta õket meghalni-

hogy az Ajera 316 újra lezuhan.
Csak ezúttal 2007-ben landolva a Sayid-Jack- Kate-Hurley-Sawyear-Jin féle társulatot. :)"

Na, ez egy érdekes elképzelés - nem tudom, mondom, bele sem merek gondolni...



"nem tudom honnan szedtétek, hogy a Lábba belépõ John maga a Füstszörny.
Mindenesetre ügyes magyarázat lenne rá :D
És a többi rejtélyes látomásra IS"

Ezt én találtam ki, de sok variáció nem lehetséges...

És akárhogy is, elég szimpatikusan hangzik az eddigiek alapján, hogy:

Jacob's enemy = füstszörny = Locke alakját felvevõ vmi.

Mégpedig az a vmi, ami már elõzõleg felvette Christian Shepherd (ne felejtsük el, hogy eredetileg vele indult volna a Lost 1x01! - http://www.youtube.com/watch?v=XTOm_8ojwm0), Yemi (Eko testvére), Walt és még jópár karakter kinézetét...
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 29. - 14:05:38
(2751/4640)
nos !
most hogy láttam a 17 részbõl 16-ot
(pont a legelsõt hagytam ki)...

asszem ez a legjobban összerakott évad
(kivéve amikor Jacobot belerángatták a többiek életébe)

Ugye azt mondják, hogy ami történt megtörtént.
De Richardék tudják mi történt 30 évvel az incidens után.
Ha ezek után lesz 6.évad, az azt jelenti hogy valamit nagyon elwaxoltak, és íppen nem jött össze a történelem megváltoztatásának nemes kisérlete :)

olyat is olvastam hogy mandinerbõl visszapattannak és ismét leuzuhannak az Oceanic 815-össel.

Ámde !
ez kár lenne, mivel Jacob megölésével viszafordithatatlan folyamatok kezdõdtek.
Szerintem !

*
tehát, bármi történt a múltban, az csakúgy hathatott ki a jövõre,

ha a két energiamezõ-

az amibe belefúrtak, meg a hidrogénbomba ereje ÖSSZEÉRT !

csak akkor se alakulhat ki alternativ vonalvezetés, nem?

*
legfeljebb azt tudom elképzelni,
-mivel Richard azt mondta: látta õket meghalni-

hogy az Ajera 316 újra lezuhan.
Csak ezúttal 2007-ben landolva a Sayid-Jack- Kate-Hurley-Sawyear-Jin féle társulatot. :)

*
nem tudom honnan szedtétek, hogy a Lábba belépõ John maga a Füstszörny.
Mindenesetre ügyes magyarázat lenne rá :D
És a többi rejtélyes látomásra IS

Így én is tûkön ülve várom a 6.évadot.
Vinogradov 2009 aug. 28. - 10:19:58
(2750/4640)
"Igen, szerintem egyre nyilvánvalóbb. És hát gondolom a füstszörny maga volt Jacob ellensége mindig is. De az is lehet, hogy jobb amíg nem gondolok semmit, mert kicsit hülyén hangzik, meg újabb kérdések merülnek csak fel. Miért építette Horace a házat? Ami mint kiderült, nem is Jacob kunyhója. Lehet, hogy nem fog tetszeni a sok magyarázat, de majd jövõre kiderül. Remélem nem szúrják el."

Az ötödik évad végén már egy pillanatig úgy gondoltam, hogy már alig maradt megválaszolatlan kérdés...

Aztán rá kellett döbbennem, hogy dehogynem!

Onnantól kezdve, hogy kik dobják le a DHARMA-s kajacsomagokat a szigetre (2x18), azon át, hogy hogyan kerültek a Szigetre, és hogyan tûntek el onnan az egyiptomiak, egészen odáig, hogy akkor most Bram-ék végül is kicsodák?
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 27. - 22:33:15
(2749/4640)
Igen, így igaz - ez a pontos megfogalmazás...

Ezek szerint te is hasonlóképpen látod?
Vinogradov 2009 aug. 27. - 22:22:10
(2748/4640)
Ha a Lost 5x12-es epizódjának végén lejátszódó jelenetsorrol beszélsz, akkor Locke simán megoldotta - a kötél részletkérdés.

Locke elment - a füst bejött - és mire elment, Locke visszatért - ennyi...

Ez mégiscsak gyanús körülmény nem?

Ja, és hozzátenném, hogy amikor korábban, "Otherwille"-ben Ben a füst felbukkanását várta a dzsugelbõl és Locke érkezett meg, az talán egy kicsit furcsa volt, nemde?

Szóval Locke-ba vagy a füst költözött, vagy valaki olyan, akinek nagyon szoros kapcsolata van a füsttel.

Sztem.

(Ez persze csak teória.)
Nicole4815162342 2009 aug. 27. - 21:58:07
(2747/4640)
oké,
de ez tényleg vicces....
Nicole4815162342 2009 aug. 27. - 21:56:46 Előzmény Vinogradov
(2746/4640)
nah! figyelj!
Ha a füstszörny emberekalakját fel tudja venni.
Akkor hogy találta meg ben a füstöt,ha john kiment,hiszen sun kit volt.
És john honna máshonnan hozhatott volna kötelet????
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 27. - 18:55:16
(2745/4640)
zseniális a 16.rész:
fõleg a zene, ahogy a Többiek vonulnak a szobor felé.

tényleg a végén kiderül, hogy Jacob az egész társulattal ismeretségbe volt.
:))))))))))
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 26. - 20:37:16
(2744/4640)
Bocs, de kifejtenéd kicsit részletesebben a kérdést? - mert így most hirtelen nem értettem, hogy pontosan milyen információra kérdeztél rá.
Nicole4815162342 2009 aug. 26. - 20:31:47 Előzmény Vinogradov
(2743/4640)
Így utolag,de ezt nem bírtam vna ki...
ha john a füst,akkor hogy talált a füstre ben linus?????
Nicole4815162342 2009 aug. 26. - 20:22:23 Előzmény olivabogyó
(2742/4640)
Axnen tavasz körül RTLen inkább nyáron
Nicole4815162342 2009 aug. 26. - 20:21:33
(2741/4640)
mi köze a karib tegernek a Losthoz?
szerintem ez hülyeség