AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 17. - 19:11:41
(2720/4640)
szóval, míg az oceanic six három évet élt a külvilágban, addig a sawyer-jin-daniel-juliet- miles fedõnevû társulat 3 évet húzot le Dharma mezben a szigeten !
csak éppen az egyik társulat 74-77 közt !

ZSENIÁLIS !!!
lng 2009 aug. 11. - 16:19:37 Előzmény mark17
(2719/4640)
Pont ez a lenyege a sorozatnak hogy aprankent kapod meg a valaszokat, es neked kell osszerakni.
10/10
Obi1 2009 aug. 10. - 21:08:50 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(2718/4640)
Pedig az kiderült hogy miért esett mindig össze.
AvatáR Gil Maerth 2009 aug. 10. - 19:31:58
(2717/4640)
most kezdtem el bepótólni a részeket, de a 4.évadból csak a vége maradt meg bennem.

mindenesetre kíváncsi leszek Charlotte öszeomlásának okaira (5.évad 3.rész)
3/10
zs9302 2009 aug. 10. - 12:46:22 3/10
(2716/4640)
De úgy volt.
Nicole4815162342 2009 aug. 10. - 12:28:27
(2715/4640)
helyes írási hibákér nem válalok felelõséget
Nicole4815162342 2009 aug. 10. - 12:28:00 Előzmény zs9302
(2714/4640)
bnem úgy volt h szakítottak?
na mindegy ezek a szárok aztán gyorsan változtatnak a döntéseiken :S
Neera 2009 aug. 09. - 17:20:50
(2713/4640)
Nna, és most hallom a háttérben h Lockot elvben feltámasztotta a Sziget... Picit nagyon nem hat már valóságosnak... mindenesetre én még nagyon bírom a Lostot, bár tény, hogy régebben jobban szerettem. Nem látok egy évadot s a fél szereplõgárdát kicserélik újabb s újabb szereplõkre... örülök ha egykettõt megismerek közülük.^^"
Neera 2009 aug. 09. - 17:06:21 Előzmény mark17
(2712/4640)
Tökéletesen egyetértek...én leragadtam valahol a 3.-4. évadnál, ott még tudtam követni az eseményeket, de aztán sajnos ide-oda utazgattam, rengeteg rész kimaradt, s mostmár semmi nem áll össze... ki maradt életben, hol vannak, ez most a jelen vagy a múlt, esetleg a jövõ... ha az egészet újrajátszanák, én ott lennék hogy újra megnézzem...hátha akkor felfogom a lényegét.
3/10
zs9302 2009 aug. 09. - 13:48:42 3/10
(2711/4640)
10/10
mark17 2009 aug. 04. - 11:08:49 10/10
(2710/4640)
Szerintem meg túl sok rész készült már, számomra sok minden zavaros, és nem azért mert nem láttam minden részt, nem mert mindent összevágnak, és az ember már nem tudja követni az egészet, nem áll össze a kép. Nekem a sorozatot nézve a csúcs a 3.évad fináléja volt, bárcsak ott hazamentek volna, és vége lett volna. Nézem persze mert kiváncsi vagyok a végére, bár már valahogy várom a végét ami pedig nem jó egy sorozatnál. Lock volt azaz ember a sorozatban akire az elsõ-második évadban felnéztem, de most már csak egy õrült a zavaros szigeten. Elhittem, hogy a sziget képes lábra állítani a bénát, hittem benne, hogy az a mágneses cucc felrobbanhat, de azért ez már olyan szinten mese, hogyha csodaországban élnénk ott is kinevetnének minket. Ha egy filmhez hasonlíthatnám akkor az a mátrix lenne, a következõért: Erõs kezdés után gyengébb, majd határozottan rossz folytatás.
Vinogradov 2009 aug. 04. - 00:03:21
(2709/4640)
"Szerintem pedig Jackékre gondolt Jacob azalatt hogy "jönnek", az hogy Richardék mennének be az túl egyszerû lenne."

Nem Richardék: gondolhatott arra is, amit a bevetõben emlegetett, mikor azt mondta - ám legyen, végül is így a legegyszerûbb - Ézsaunak, hogy: "Csak egyszer lesz így, a többi csak felvezetés..." - és úgy sejtem, most jött el az az egyszer - vagyis valami nagyon durva dologról van szó, akármi is légyen az, biztos, hogy nem a dokiról.

Remélem, ezen a vonalon behozhatnák a Lost Experience-es témát is: mondjuk a Valenzetti-egyenletet...

Azért titkon még mindig azt remélem, hogy úgy kezdõdik majd a hatodik évad, hogy Vallenzetti kirohan az irodájából és odaszól az aszisztensének, hogy kapcsolják a Fehér Házat, Kennedy elnököt, mert megtalálta a megoldást...

(A másik két variáció nálam: partra száll egy halom egyiptomi élükön Richard-dal, vagy, partra száll a Fekete Szikla.)



"Ilana-ék szerintem biztos hogy nem Essau emberei, egyrészt mert tudták azt a kódot amit Richard is (latinul, az Othersök nyelvén), Jacob utasításokat is adott ki neki a flashbackben, és a kunyhót is valószínûleg azért keresték hogy figyelmeztessék Jacobot arra hogy valaki felvette Locke-nak az alakját, stb.. És még mindig két oldal van, Ilana és Bram meg csak valószínûleg Jacob szárazföldi emberei, akikrõl Richardék nem nagyon tudnak."

Igen, ez mondjuk abszolút logikusnak tûnik, és ebben a tekintetben logikus az is, mikor Miles-t rá akarják venni, hogy ne menjen el a Szigetre...

Viszont: ha még Richardot sem ismerték - ami valljuk be, nagyon érdekes, hiszen, az eddigek alapján úgy tûnik, hogy õ eléggé közel áll Jacobhoz, akkor ki szervezte be õket?

Vagy Jacobnak ilyen kiterjedt szárazföldi hálózata van, ha már bármikor leléphet a Szigetrõl - kötve hiszem?

Sõt, Benrõl sem volt fogalmuk sem, ami megint érdekes.

Vagy csak megjátszották?

Ja, és még valami: hogyha Jacob olyan könnyen ki tud lépni a sziget bûvkörébõl - mert, hisz láthattuk, rengetet volt kint - akkor miért nem ment eléjük - miért nekik kellett õt ennyit keresni, ha már az õ embereik voltak.

Szóval, abban igazad lehet, hogy a füsthöz vagy Ézsauhoz nincs olyan sok közük, de valahogy azt sem hiszem, hogy Jacobhoz olyan sok lenne. Valószínûbbnek tartom egyébként, hogy az õ száluk a Dharma valamiféle maradványaihoz, vagy azokhoz (Hanso?) kötõdik, akik még most is idõnként ledobnak némi kaját a szigeten...

Szóval a harmadik oldalban sztem igazam lehet, a többiben pedig, amit írtam, még inkább...
10/10
Obi1 2009 aug. 03. - 22:50:58 10/10 Előzmény Vinogradov
(2708/4640)
Szerintem pedig Jackékre gondolt Jacob azalatt hogy "jönnek", az hogy Richardék mennének be az túl egyszerû lenne.
Ilana-ék szerintem biztos hogy nem Essau emberei, egyrészt mert tudták azt a kódot amit Richard is (latinul, az Othersök nyelvén), Jacob utasításokat is adott ki neki a flashbackben, és a kunyhót is valószínûleg azért keresték hogy figyelmeztessék Jacobot arra hogy valaki felvette Locke-nak az alakját, stb.. És még mindig két oldal van, Ilana és Bram meg csak valószínûleg Jacob szárazföldi emberei, akikrõl Richardék nem nagyon tudnak.
Vinogradov 2009 aug. 03. - 21:31:56
(2707/4640)
Ja, és egyébként zseniális, milyen jól imitálták azt, mintha egy béna beta-rendszerû videóra lenne rögzítve az egész - zseniális!
Vinogradov 2009 aug. 03. - 21:30:29
(2706/4640)
És, ha már itt tartunk: nem értem, miért nem linkelte még be senki, pedig már két hete fenn van a neten: egy ötrészes Dharmás oktatófilm elsõ fele, amit az ABC-n vetítenek, folyamatosan (utolsó rész karácsonykor). Felhívnám a figyelmet a videó végén található újhullámos, zseniális fõcímre:

http://www.youtube.com/watch?v=g29dy8VlQ9c
Vinogradov 2009 aug. 03. - 20:55:56
(2705/4640)
Ja, és amikor Jacob félig vérbe fagyva azt hörgi, hogy "Jönnek...", akkor nyilvánvalóan Bram-re és Ilanára gondolt, akik pedig nem kizárhatóan ál-Locke emberei lehetnek. Hogy ennek az egésznek mi az értelme, azt nem tudom, de az a gyanúm, hogy Jacob fenntartott valamiféle rendet a szigeten (és akkor nem, hogy nem õ volt a fõgonosz, hanem egyenesen õ volt az igazi jófiú), amit most nagyon durván megbontottak - vagyis nagyon durva dolgok következnek, az tuti!

Mondjuk lehet, hogy a hatodik évadban beindul az apokalipszis, amit eddig pont Jacob akadályozott meg, vagyis beteljesül a Valenzetti-egyenlet.

Ha még nem láttad volna (negyedszerre linkelem be, és még senki nem reagálta le, de sebaj):

http://www.youtube.com/watch?v=pDzrn1mi0Qs
Vinogradov 2009 aug. 03. - 20:47:59
(2704/4640)
Ami pedig a Jacob ellensége, azaz a Locke bõrébe bújt izé által emlegetett kiskaput illeti, sztem az a tag valahogyan meghalt vagy átlényegült a füstté és emiatt valamiért nem tudta kinyírni Jacobot - ám bárkinek fel tudta venni az alakját. Locke-ban azonban valamiért ideális gazdatestet talált (talán vmi különleges képességei vannak, vagy micsoda) - nem véletlen, hogy a füst egyszer sem jelenik meg a 316-os lezuhanása után - és ezért nyírhatta ki most már nyugodtan Jacobot. Ami azt illeti, sztem azért nem õ, hanem Ben volt az aki leszúrta, mert Jacob emiatt valahogy elvesztette a hatalmát, és ezzel az egésszel az enemy pont azt akarta demonstrálni, hogy most már bárki megölheti Jacobot, pl. az is, akit harmincöt éven kersztül módszeresen rászedett - Ben.

De mint írtam, ez csak vakmerõ feltételezés... :)
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 03. - 20:37:22
(2703/4640)
Ami azt illeti, sztem a füst Jacob ellensége, aki egyben legutóbb ugye Locke-nak, Jack faterjának, Yemi-nek (Eko öccse), Walt-nak (Shannon-nak és Locke-nak is többször megjelent), Dave-nek (Hurley elmegyogyós haverja, akinek egyébként Charlie, Ana Lucia képében is megjelent a szigeten kívül), Kate lova, Sawyer vaddisznója, Locke több látomása (Boone a harmadik évadban, Horace a negyedikben stb.), Alex (ez mondjuk egyértelmû) képében mászkál Szigeten és Szigeten kívül. Meg vagyok róla gyõzõdve továbbá, hogy biztosan van köze hozzá annak, az elképzelhetõ, hogy "harmadik oldalnak" (Ben és Widmore után), amit Ilana, Bram és Ceasar feltûnése képvisel az ötödik évadban...

Persze ez nagyrészt csak vakmerõ elmélet...
Nicole4815162342 2009 aug. 02. - 12:58:24 Előzmény harryprof
(2702/4640)
Nagyon jók a vágások és a zene is illik hozzá.
Ugyes és jó kis videó.
Csak így tovább :D
Nicole4815162342 2009 aug. 02. - 12:54:53 Előzmény Patrick Bateman
(2701/4640)
Figyi az AXN ha jól tudom aug 6-an csüt. újra kezdi az 5 évadot.