boom48 2014 júl. 18. - 15:25:28
(4399/4639)
SPÍLER

A "túlélõk" midnegyike megvolt, amelyik még életben maradt felszállt a végén a gépre (találtak egy mûködõt az utolsó évadban) és hazamentek. Kivévepersze 1-2 fõszereplõt.

A nagy kérdés inkább, hogy hová lettek a "gonoszak", mert azok tényleg egyik pillanatról a másikra egyszerûen felszívódtak.
buddyisrael 2014 júl. 18. - 13:24:56
(4398/4639)
egy kérdésem lenne a sorozattal kapcsolatban.ha jól emlékszem, a 4.évad végén a tábor 2 részre szakadt, egyik ment locke-al a másik pedig jack-el.aztán az 5-6.évadban már inkább csak a fõszereplõk életét, tetteit mutatták, a háttérszereplõkét, a statiszta-túlélõkét már nem is igazán, fõleg a 6.évadban.velük mi is lett?meghaltak mind?vagy csak simán éltek tovább a parton egy kis közösségben aztán csókolom?nem igazán emlékszem erre.
10/10
sawyerx 2014 júl. 09. - 00:41:02 10/10
(4397/4639)
SPOILER
10/10
sawyerx 2014 júl. 09. - 00:39:47 10/10 Előzmény Damill
(4396/4639)
A mai sorozatok már a legelsõ részben feldobnak 20 kérdést, egybõl 20-at meg is válaszolnak, mindent az ember szájába rágnak, de a Lost nem ilyen, éppen ezért különleges. Igaz, hogy a rajongótábora kábé kettészakadt a végén, de én abba a táborba tartozok, akik szerint ennél jobban soha nem fognak csinálni, és még 4 évvel a vége után is lehet agyalni 1-2 dolgon.

Szerintem teljesen korrekt volt, amit nyitva hagytak, mert a sziget vagy a füst olyan dolog, mint Isten vagy a világ keletkezése, lófaszt nem tudunk róla emberi aggyal megérteni. Ha nem is válaszoltak meg mindent, mindenre ott van egy kis utalás, hogy mi lehet, én teljesen meg vagyok vele elégedve. Ennyit éltek át, mindent õk sem érthettek meg.

Aki pedig hülye, és nincs fantáziája, vagy nem volt képes felfogni, hogy nem haltak meg a legelején, csak a 6. évad alter síkja játszódik a túlvilágon, az ne ide írogasson, hanem nézze a zöld íjász meg a dr. csontot, az való az õ agyi szintjének. Ott biztos mindent megmagyaráznak, nem csak a szájába rágják, még le is nyelik...

Egyetlen negatívuma a sorozatnak, hogy a 6. évad a többihez képest gyengébb lett, inkább a cselekményen volt a hangsúly, mintsem a szereplõkön. A készítõk azt nyilatkozták, az utazás volt a lényeg, és akár az elejétõl kezdve ezt tervezték, akár nem, az utolsó jelenet a legeslegjobb befejezés lett a sorozatok történelmében.
9/10
cellasto 2014 júl. 03. - 20:18:22 9/10
(4395/4639)
végre elkezdték újra adni,de olyan idõben,hogy biztos senki ne nézze :P
9/10
cellasto 2014 jún. 17. - 20:22:22 9/10
(4394/4639)
osztom.
az elsõ és utolsó sori volt,amit hétrõl-hétre vártam/néztem
átverve éreztem magam a végén.
az 5.évadtól valahogy éreztem,hogy szinte semmire sem fog fény derülni :/
karit 2014 máj. 21. - 16:23:41 Előzmény Damill
(4393/4639)
Szerintem minden lényeges kérdésre volt (vagy kis fantáziával adható) válasz; a "na és Istent ki teremtette" típusú kérdéseket pedig érdemes megtartani a Jehova tanúk elzavarására.

Nem vagyok vallásos, de úgy tudom, a misén sem szokták megmagyarázni, milyen márkájú joggingban szokott kerékpározni az Úristen, vagy hogy a Big Bang elõtt vagy után ültette-e az almafát, és vajon Gardéna slaggal locsolja-e, ennek ellenére minden vasárnap beülnek páran meghallgatni a heti podcastot.
Damill 2014 máj. 20. - 05:06:50
(4392/4639)
Annak, aki most kezdené nézni spoilerezés nélkül elmondom, hogy semmire nem fog választ kapni a kérdéseibõl az egész 6 évadon át. Tudom, mindig csepegtetve vannak az infók, de komolyan, hogyan lehetett lezárni úgy ezt a sorozatot, hogy egyáltalán semmi nem derült ki abból, hogy mi is valójában ez a sziget? Hogy honnan ered a mágiája? Még simán az is elõfordulhat, hogy Hugó elmebeteg képzelgése az egész, mert ennek ellenkezõjérõl sem kapunk egész végig bizonyítást.
9/10
cellasto 2014 máj. 11. - 00:41:00 9/10
(4391/4639)
annyi ostoba sorozatot ismételtek,ismételnek
ezt vajon miért nem?
talán,mert jó??
xby 2014 máj. 07. - 09:27:02 Előzmény sawyerx
(4390/4639)
Végigolvastam a fórumot, sokmindent megértettem, amit a sorozat közben nem, sok mindent továbbra se értek, de azt kell mondjam baszki, ezekért a paródiákért már megérte az egész. Ülök az irodában, jóóó annyit reklámoztad csak belenézek mi a sz*r ez. Aztán úgy röhögtem, hogy sejthetõ lett, hogy nem az excel ennyire vicces, inkább kimentem a teraszra, de még ott is röhögtem, félrenyeltem a kávét, majdnem kinyírtál, de mindegy. Egyszerûen zseniális.
batagy 2014 márc. 04. - 17:19:28 Előzmény Desmond Hume
(4389/4639)
Nekem is Locke volt az elsõdleges fõ kedvenc!

***SPOILER***
Nagyon nagy megrázkódtatás ért, mikor Locke-kal azt történt, ami, az 5. évad közepén.

De az 5. évad hatalmasra sikerült, mindent együttvéve. Az idõutazás meg minden, ahogy az elõzmények kialakultak. Végül is többször elgondolkoztam már azon, hogy a repülõ lezuhanását végsõ soron saját maguk okozták, tudniillik az "indidenst" õk okozták, és az elektromágneses térhez a gombot miattuk kellett beépíteni.

***SPOILER VÉGE***
10/10
sawyerx 2014 jan. 14. - 21:40:15 10/10 Előzmény Desmond Hume
(4388/4639)
Milyen forgatókönyv? 6 évadot elõre? Ne viccelj :D

JJ-jék az elejétõl kezdve tudták, hogy ezzel a befejezéssel lesz vége a sorozatnak, ami nem volt megírva, az a köztes rész. Vagy te úgy gondolod, hogy egy 6 évados sorozatot majd szépen megírnak az írok részrõl részre és úgy forgatják? Nem, itt a 6. évaddal az a gondja sok embernek, hogy használni kéne az agyát és odafigyelni minden részre, nem csak lesni, mint a dr. csontot meg az egyéb tucatsorozatot. Ez egy mindenképpen többször nézõs sorozat, elsõre nekem sem állt össze minden idõrendben, ki-mikor-hol (fõleg a 4. évadban, amikor elõre és vissza is tekintünk), de éppen emiatt -mint akár hányadszor hangsúlyozom- a világ legjobb és legösszetettebb sorozata. Ha utánanéznétek a legjobb Lostos oldalon (http://lostpedia.wikia.com/wiki/Main_Page), rájönnétek, hogy rengeteg rejtett kapocs van a részek és évadok közt.

AZ ELEJÉN SENKI SEM HALOTT KÖZÜLÜK, egyedül a hatodik évad másik síkja a túlvilág (amolyan purgatórium). Megkönnyeztem az utolsó részen, amikor minderre fény derült a legeslegvégén, és ha megfigyelitek, az elejétõl rengetegszer szóba kerül a hit és vallás (pl. Eko és a kutyás gyerek története a 2. évadban vagy Ben az 5. évadban a templomban). Amivel egyet tudok érteni, az a 6. évad történetvezetése, mert kicsit amolyan Prison Break 4. évad szintre jutott, túl sokminden történt, illetve talán az is közrejátszott, hogy nem aggódtunk a szereplõkért, mivel a "másik világban boldogan éltek".

Mindenesetre senkit nem akarok meggyõzni, tetszett-e vagy sem, de ezentúl is kijavítom az olyan hozzászólásokat, amiket fogalmatlanok írnak (te nem vagy az, csak a "nem írták meg elõre a 6 évadot"-dologba kötöttem bele :D
Azt pedig, hogy ki haljon meg és legyen az új Füst, arról a közismert videómegosztón láthatsz felvételeket, felvették Sawyerrel és még valakivel asszem, végül Locke-re esett a választás.
euglena_viridis 2014 jan. 13. - 00:03:48
(4387/4639)
SPOILER
Na most akkor volt a barlangban egy dugó, ami lezárta a sötétséget? Ez az egész sorozat a egy pandóra szelencéje helyett,a pandóra csatornája körül forgott? Mert ez így elég silány. Egyébként ezzel csak elrejtették egy alibi magyarázat mögé, hogy nem magyaráznak meg semmit. Mert így megmarad egy csomó kérdés. Mitõl van isteni varázsereje a dugóörzõknek? Honnan van a dugó, vagyis ki csinálta? Mi jönne ki tulajdonképpen? Miért lesz valakibõl füstszörny a dugó közelében és miért nem bánthatja a füstszörny a dugóörzõt? Ezekre persze nem kérhetünk válszt! Felháborító! Pedig alapjában véve egy nagyon jó sorozat volt!
antiszudorika 2014 jan. 11. - 10:14:03
(4386/4639)
a sorozat vége el lett cseszve :( pedig ígéretes sori volt, imádtam
8/10
Desmond Hume 2014 jan. 11. - 10:00:40 8/10
(4385/4639)
Szerintem az elsõ 4 évadot érdemes megnézni. Engem az 5. is érdekelt valamennyire, de a 6. évadot már kb. csak becsületbõl néztem meg. A kedvenc szereplõm már az elejétõl Locke volt. Charlie-t is nagyon bírtam meg aztán Desmondot. Tetszett, hogy a sokféle karakter közül lehet találni valakit, akivel azonosulni tudsz.

SPOILER:

Kicsit hülyén oldották meg, hogy pont Locke testébe bújt a fekete füst. Õ volt a kedvenc karakterem és meg kellett utálnom. :S A befejezés elég érthetetlen volt számomra. Sokkal jobb befejezést érdemelt volna a sorozat. Sok kérdésre nem kaptunk választ.

SPOILER VÉGE.

Talán jobb lett volna, ha kevesebb misztikumot visznek a sztoriba. Persze kellett az is, de a végén már nagyon az dominál. Nem volt megírva elõre a forgatókönyv és ezt lehetett látni. Összességében örülök, hogy láttam a sorozatot, voltak benne nagyon komoly váratlan fordulatok is.
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 14. - 23:40:12 10/10
(4384/4639)
Egyébként amit belinkeltél azzal a zenével ér véget az egész, amikor:

SPOILER

A 6. évad végén Jack visszatér a bambuszmezõkre és ott hal meg.
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 14. - 23:22:55 10/10
(4383/4639)
Köszönöm a linket, de nem ez az. Abban van ének is. Nem tudom visszanézni, mert a kiírt lemezt már nem olvassa be a lejátszóm. Egy tv reklámban hallottam, persze csak egy feldolgozását.
10/10
horipapa. 2013 dec. 14. - 23:13:19 10/10 Előzmény sawyerx
(4382/4639)
Osztom a véleményedet!
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 14. - 22:23:45 10/10
(4381/4639)
Keresem azt a zenét, ami az 1. évad 4-5(?) része végén van, amikor Hugo a cipõjébõl önti ki a homokot.
Ha esetleg valaki segítene, megköszönném!
10/10
sawyerx 2013 dec. 03. - 21:17:46 10/10
(4380/4639)
Már ne haragudjatok, még ha moderálva is lesz, de ti mi a retkes faszt néztetek?!

Szó nem volt olyanról, hogy szellemek voltak az elsõ résztõl, ha nem tudod értelmezni, amit látsz és mondanak, akkor nézd a Dóra, a felfedezõt. A sok idióta azért szólja le a Lostot, mert nem fogják fel a végén Christian és Jack beszédét...

És mit akartok, mire kéne válasz, hogy mikor építették azt a világítótornyot, vagy mi???? Minden, ami lényeges volt meg volt magyarázva és voltak olyan válaszok is, amit te értelmeztél úgy, ahogy akartál. A Breaking Bad mellett a világ legjobb sorozata és az pont azért van, mert nem akartak mindent az ember szájába rágni rágni, mint a mai sorozatoknál, amikben már az elsõ részben annyi minden történik, mint egy jó sorozatban egy évad alatt. A szereplõk isteniek voltak, a sztori megfogó és szép volt, öröm volt nézni. Az igaz, hogy a 6. évad pörgõsebbre és ezáltal gyengébbre sikerült, de a vége nagyot dobott rajt - már aki fel tudta fogni.