9/10
cellasto 2013 aug. 20. - 20:34:50 9/10
(4359/4639)
azokat én sem,de annyi kérdés nyitva maradt,hogy ahhoz már kevés az én fantáziám :D
példának említeném az elveszett szoba mini sorozatot.
ott is nyitva maradt pár dolog,de azért sikerült lezárni okosan...
9/10
cellasto 2013 aug. 20. - 20:28:20 9/10
(4358/4639)
hát itt túl sok maradt nyitva szerintem.
az utolsó két évad meg nagyon nyögvenyelõsre sikerült
9/10
cellasto 2013 aug. 20. - 20:25:56 9/10
(4357/4639)
nem a logikusságról van szó,hanem az ahogy csinálták...
kb a háromnegyed titkokra fény sem derült,csomó elvarratlan szál..én csalódtam a végén
9/10
cellasto 2013 aug. 20. - 20:18:39 9/10 Előzmény Gusznarg
(4356/4639)
"mintha az íróknak nem lenne átfogó terve a történet elõrehaladtával/lezárásával kapcsolatban."
az utolsó két évadot nézve ez így is volt..ilyen értelmetlenül lezárni egy ilyen jó sorit....
9/10
Gusznarg 2013 jún. 28. - 18:32:14 9/10 Előzmény Vik21
(4355/4639)
Egy interjúban hallottam, hogy Desmond harmadik évadban látott történetszálát (látomások, Charlie halála) eredetileg Mr Ekonak szánták, de színész hirtelen távozása miatt át kellett írni azt más szereplõre. Másik érdekesség, hogy a készítõk egy ideig hezitáltak, hogy elárulják-e Adewale távozásának okát, mert az olyan képet festett volna, mintha az íróknak nem lenne átfogó terve a történet elõrehaladtával/lezárásával kapcsolatban.
Remélem megtalálom ehhez a forrást is, de nem ígérem biztosra.
Vik21 2013 máj. 29. - 23:19:24 Előzmény sawyerx
(4354/4639)
Én úgy tudom, hogy azért írták ki a sorozatból, mert a színész édesanyja akkor halt meg és Adewale kérésére történt ez a kiírás.
10/10
sawyerx 2013 máj. 13. - 18:05:25 10/10
(4353/4639)
Tudom, miért írták ki Ekot, de én a történet szemszögébõl kérdeztem, miért pont akkor ölte meg a Füst?
Igaz, erre és a sok kérdésre, amit most feltettetek, logikus és egyértelmû választ nem kapunk, de akkor is jó dolog, hogy 3 évvel a sorozat befejezte után is még ennyi mindenrõl lehet vitatkozni :D
A Lost egy olyan sorozat, ami megváltoztatja az ember életfelfogását, a legjobb! <3

(Egyedül nekem az utolsó évad sántított, azon belül is a Jacob-Füsti szál)
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 10. - 16:27:07 10/10
(4352/4639)
Eko halálára poénnak írtam, hogy pap volt. Ha kiírták, kereshettek volna jobb megoldást is.

Amin meglepõdtem, és nem emlékszem rá, hogy a Dharma-nál 1977-ben már téma volt a fekete füst? Mert ez nagyon passz, nem rémlik ilyesmi, csak hogy a sziget õslakosságával, vagyis a "többiekkel" hadakoztak, illetve volt egy békés paktum közöttük.
karit 2013 máj. 09. - 22:41:35
(4351/4639)
Mármint a harmadik közepén.
karit 2013 máj. 09. - 22:39:21 Előzmény Keló Scofield
(4350/4639)
"ha a Füst nem ölhette meg a kiválasztottakat, miért ölte meg Mr. Ekót?"
"Azért ölte meg, mert pap volt:), de most komolyan nincs más magyarázata."

Ennél sajnos prózaibb a magyarázat: az Ekot alakító Adewale Akinnuoye-Agbaje a szülei halála miatt kilépett a sorozatból, az írók pedig igyekeztek "kreatívan" megoldani a kiírását. Vagyis más terveik lettek volna vele. (Aztán hogy a kiválasztottság mennyire volt meg elõre az írók fejében a második szezon közepén, arról meg azt mondanak utólag, amit akarnak.)
karit 2013 máj. 09. - 22:25:26
(4349/4639)
Nem emlékszem, hol hangzott el a DHARMA-nál, lehet, csak közvetve utaltak rá Radzinskyék, hogy a Füst - amikor nem több kis pamacsban, hanem "támadó alakzatban" egyben van (bármit is jelentsen ez) -, nem tud teljes mivoltában elszakadni a földtõl, ezért a kerítést sem tudja átugrani vagy átrepülni. Amikor Ekot dobálta, akkor is a talajon "állt" a vége, és sokszor a föld alatt haladt, a fák is felröpködtek elõle. Tudom, akkor miért nem bújt át alatta, vagy miért nem mászott át ember alakban egy létrán? :)
Ez már titok marad, akár odalent a Szív próbája véseten látható lélekevõ Ammut(?) mint a "rugós Füst", vagy az õt elõhívó "lehúzott vécé" Ben háza alatt.

Persze, vicces dolog racionális fizikai magyarázatokat erõltetni egy scifi tévésorozatra, amelynek egyik célja a folyamatos meghökkentés volt akár a logika ellenében is, de tény, hogy az egykori rajongói kör dokumentarista megközelítéssel kreált mérnöki leírást mindenre, az idõutazás zûrös szabályaitól (pl. vajon miért nem utazott idõt Vincent póráza) az Iránytû Dilemmáig (ami nem is létezhetett volna, mert Locke is és Alpert is a másiktól kapta). De akkor ez igen jó szórakozás volt. :)
10/10
Keló Scofield 2013 máj. 09. - 20:34:17 10/10
(4348/4639)
A 6. évad nekem sem jött be, jobb lett volna "egyszerûbben" megoldani. Nem írok regényt, csak egy újabb kérdés: Amikor Kate és Juliet összebilincselve menekültek a füst elõl, a kerítés megállította azt. Egy másik részben meg
Johne belökte Mikhail-t szintén a kerítés közé, ami aktív volt, utána kivágtak egy fát és csak átmásztak felette.(?)
karit 2013 máj. 09. - 19:45:04 Előzmény Tomika944
(4347/4639)
"Baki: Amikor Locke elmegy a Többiekkel, és hátra hagyják Jack-éket, meg Juliet-et. Mi értelme volt annak, hogy ki mentek a dzsungelbe összebilincselve? Annak tudatában, hogy Juliet-nél ott volt a bilincs kulcsa semmi értelme nem volt... Õket is elaltathatták volna és kész."

Szerintem ez nem feltétlenül baki: ha csak simán ott marad Kate-tel az ellenség, aki nemrég még szendvicset vitt neki, az több mint gyanús. Julietnek el kellett adnia, hogy kegyvesztett lett, késõbb pedig, amikor lebukott a kulccsal, azzal menthette ki magát, hogy mégiscsak bevallotta a trükköt, és hogy lám, a halálba (a Füstbe) küldték õt is (Ben levezeti neki a rész végén). És ha ez a szál nincs, nem tudják ilyen izgalmasan megmutatni, hogyan hat a kerítés a Füstre - ami szerintem az egyik legjobb pillanat volt.

A szellemek kezelése akkor már jóval zavarosabb (ez most igazi, vagy a Füst volt?): Christiané (Kahana, kórház???); Isabelláé: ha a Black Rockon a Füst játszotta el õt, honnan, miért került elõ az "igazi" szelleme Hugonak, és miért csak akkor? Mi bûne volt, amiért nem kerülhetett egybõl a Fénybe? Ahogy Ben anyjáé is, akit alighanem a Füst játszott el Ben emléke (az egyetlen fényképe) alapján. Az esõben álló Harperé még nagyobb talány, aki szerint "Ben pont ott van, ahol lenni akar": õ vajon imposztor volt? Miért akarná a Füst megakadályozni a Sziget elgázosítását? Megijedt, ha egyedül marad, sosem jut ki?

Michael szelleme miért nem léphetett a fénybe, miután jóvátette a bûnét, legalább annyira, mint Sayid? Nekem ez az álszenteskedõ (vétkezz bátran egész életedben, tíz Miatyánk és fel vagy oldozva, beléphetsz) erkölcsi mondanivaló sántított leginkább a végén; Sayid, aki megbánja az általa elkövetett gyilkosságokat, kínzásokat, tényleg annyival jobb ember, mint az, aki a fia élete érdekében megöl két embert - majd megváltozva megment mindenkit a hajón; miközben magát is megölné (2x), mert nem bír a tükörbe nézni?

OK, a szellemek vagy késõbb is a Fénybe kerülhetnek, vagy eleve ki-be járhatnak(?), mint pl. Charlie meg Ana Lucia is, mégis úgy tûnt, hogy egyesek (Michael) örökre ki van tiltva onnan. Miért? Persze lehet, hogy õ meg a fia egy Jackékétõl független ALT-ba került, mert a túlvilág christiani magyarázatába ez beleférne, csak hát más tippelni, és más tudni a szabályt. Vajon hogyan halt meg a Sziget õre, Hugo? Nem bírta Ben nélkül? Talán Waaaaalt szúrta hátba, vagy végül Dave lelökte a szikláról?

Végül is számomra pont ez a sok kérdõjel és nyitott dolog menti meg a Lostot, amik miatt még évek múltán is érdekes marad. Ennek ellenére, bár a legtöbb dolog összerakható egy épkézláb verzióba, nagyon hiányoztak az _írók által kimondott_ végleges válaszok. Pl. hogy hogyan, mikor, mi miatt találhatta ki Jacob testvére a Locke-ba (k)öltözés és a Sziget elmozdításának ötletét? A múltban maradt halott Charlotte emlékeibõl "spoilerezve" jött neki a megvilágosodás? És pont ezért volt fontos minden halott azonnali elföldelése: hogy a Füst minél kevesebb infóhoz juthasson? Hajnalig ömlenének a kérdések, de a lényeg akkor is ugyanaz marad: ez volt és marad a világ legjobb sorozata. :)
10/10
sawyerx 2013 ápr. 21. - 20:28:06 10/10 Előzmény Keló Scofield
(4346/4639)
Több lehetõsége volt megölni, miért pont akkor?!
Gondolom õ is a nagy manipuláló terv része volt.
10/10
Keló Scofield 2013 ápr. 19. - 16:50:40 10/10
(4345/4639)
Azért ölte meg, mert pap volt:), de most komolyan nincs más magyarázata. Eko nem volt kiválasztott, nem volt a neve a barlangban, legalábbis az Oceanic túlélõi között.
10/10
sawyerx 2013 ápr. 18. - 23:57:15 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(4344/4639)
Elvileg a készítõk a végét az elsõ évadtól tudták, maximum a közte lévõ történésekbe gabalyodhattak bele. Én is azt a véleményt osztom, hogy a 6. évad rombolta le egy kicsit az egész mítoszt, amit a korábbi évadok felépítettek, mégpedig a Jacob-Füst-féle legendával, amit aztán meg sem magyaráztak. Mondjuk én ezt annak könyveltem el, hogy nem is tudták volna megmagyarázni, mert a túlvilági dolgokat földi emberként nem lehet megérteni, ez olyan, mint a végtele fogalma.
A LOST pont annyit mutatott, amennyit kellett (bár a Füstrõl nem egy ilyen magyarázatot vártam).

Most egy hirtelen jött kérdés: ha a Füst nem ölhette meg a kiválasztottakat, miért ölte meg Mr. Ekót? Ha még a bunker felrobbantása miatt Jacob ki is húzta volna a listáról, akkor sem halhatott volna meg, hiszen Kate is az anyaság miatt kikerült a sorból, mégis védve volt.
10/10
sawyerx 2013 ápr. 18. - 23:41:37 10/10 Előzmény Tomika944
(4343/4639)
Szóval azt mondod, Locke alakjában is volt egy Christian a szigeten, meg maga a szellem Christian is ott volt, és utóbbi segítette a túlélõket az elforgatásnál vagy a hajón? Na ebben egyetértek ez logikus.
A bakival viszont nem, az Juliet beépülését szolgálta : )
AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 08. - 11:12:07
(4342/4639)
el lett szúrva az egész vége - kábé onnantól hogy a falon lévõ ábrát John NEM használta fel.
Onnantól lett gigantikusan elpacsálva :(
Mivel (szerintem ) belegabalyodtak a saját sztorijukba és saccperkábé senki nem tudta HONNAN kezdték és MI volt az eredeti koncepció, ezért gyorsan leegyszerûsítették egy teologiai szembenállásra - Füsti vs Jacob.

Még azt sem mondták meg: miért kell a szigeten maradnia Füstinek. Csak õ volt a falurossza egyedül. :)
plusz az anyja se sokat mondott. Csak bajnak találta hogy a szigeten lévõ népekkel kommunikált. Pedig azok megint csak tudtak valamit. De a rendezõk azt SEM nagyon lõtték le.
:(
reay 2013 ápr. 08. - 10:23:25
(4341/4639)
Újra vetítik a sorozatot,éjjel fél egykor..
Tomika944 2013 ápr. 08. - 08:42:01
(4340/4639)
Nos, látom hogy sokan nem értenek dolgokat. Fõleg azt, hogy hogy lehet ott Christian Shephard a hajón, vagy az Orchideán miért mondja Locke-nak, hogy üdvözlöm a fiam. Nos, úgy hogy az nem a füst. Mármint akkor. Emlékeztek, amikor Locke a kunyhóban találkozik vele? Mikor ott van Claire is? Akkor Jacob nemezise. Miért mondaná hogy forgassa el a szigetet? Miért nem megy el már akkor? Miért nem próbálja már akkor megölni Jacob-ot? Nem hiszem, hogy akkor Füst lenne, ugyanis nem tudja hol a kunyhó, mert az mindig mozog, és még hamuval is körbe van kerítve, azon meg nem tud átmenni.

Persze vannak bakik a sorozatban, és vannak hibái viszont ha megnézed az összes részt akkor nem fogod azt gondolni, hogy kusza. Én az utolsó évad alternatív világát nem értettem, mivel ott olyan dolgok voltak, amik nem történtek meg pl: Jacknak van fia stb. De az utolsó részben megértettem mindent. Igazából az elsõ három évad 10/10, az a negyedik a vége miatt 9/10. Az ötödik évad megint tökéletes és lényegében a hatodik a "leggyengébb" (már ha lehet ilyet mondani). De a finálé ott is visz mindent, mert nekem az is tetszett.

Ha van még valami ami nem egyértelmû akkor kérdezhettek.

Baki: Amikor Locke elmegy a Többiekkel, és hátra hagyják Jack-éket, meg Juliet-et. Mi értelme volt annak, hogy ki mentek a dzsungelbe összebilincselve? Annak tudatában, hogy Juliet-nél ott volt a bilincs kulcsa semmi értelme nem volt... Õket is elaltathatták volna és kész.