Téma: Louis Garrel

10/10
Bolond Pierrot 2010 jún. 03. - 12:34:47 10/10 Előzmény bdenes
(7/7)
Szerintem nem az Álmodozók ez a film, hanem a Szerelmesdalok.
bdenes 2009 okt. 07. - 22:24:35 Előzmény zsolmo
(6/7)
köszönöm a tippet, utána fogok járni :) csak valahonnan meg kell szereznem a filmet...
zsolmo 2009 aug. 08. - 00:49:58 Előzmény fele-m
(5/7)
Az elõbb lemaradt:az Álmodozókban Michael Pritt a "szõke fiú".rem.segítettem :)
zsolmo 2009 aug. 08. - 00:47:33 Előzmény fele-m
(4/7)
Ha jól sejtem az Álmodozók c.filmre gondolsz...
fele-m 2009 aug. 02. - 09:34:07
(3/7)
sziasztok,

találtam egy filmrészletet, amin Garrel egy csinos vékony szõke fiúhoz kerül egészen közel. Nem tudjátok véletlenül, melyik filmjében van ez a jelenet?

ha valakit érdekelnek a részletek, szóljon, nem sokkolnám itt a jóérzésû közönséget a linkjével...

köszi a segítséget :)
bourne 2009 jún. 14. - 02:45:27
(2/7)
egy kis ismertetõ :

Louis Garrel (Franciaország, Párizs, 1983. június 14. - ) francia színész és filmrendezõ. Híres színészcsalád leszármazottja: Philippe Garrel filmrendezõ és Brigitte Sy filmrendezõ-színésznõ fia, nagyapja pedig Maurice Garrel és Jean-Pierre Léaud keresztfia. Így még érdekesebbé válik a Szerzõi Filmklub kritikusának találó megfogalmazása: miszerint szerint õ „a XXI. század Antoine Doinel-je”.
Tanulmányait abban a párizsi konzervatóriumban végezte, ahol Kai Wong is tanult. Folyékonyan beszél franciául, angolul és olaszul.
Magyarországon elsõsorban Bernardo Bertolucci Álmodozók címû francia új hullámos, '68-as nosztalgiafilmjébõl ismerhetjük. A több filmjét csak filmfesztiválokon és egyedi vetítéseken tekinthették meg az éber érdeklõdõk. 2006-ban az édesapja által rendezett Szabályos szeretõk címû filmjéért a legjobb férfiszereplõnek járó César Díjat kapta meg. Legutóbbi filmje az itthon sajnos szintén ismeretlen Christophe Honoré rendezte Szerelmesdalok az on-line Francia Filmhónap keretében volt látható az interneten, ill. budapesti Mûvész moziban egy-két vetítésén.
bourne 2009 máj. 31. - 17:55:55
(1/7)
én a "Szerelmes dalok"ban láttam ... a film és a srác is frenetikus volt ... nagyon jó :)))