Téma: Lovagregény

timocyka 2008 márc. 04. - 15:56:18
(91/171)
Kedvenc filmeim koze tartozik a Lovagregeny es kedvenc szineszem Heath Ledger!!!!A filmet tobbszori nezes utan sem tudom megunni es mindig nagy odafigyelessel nezem meg!!!!Szamomra kedves emlek !!!Es igen o nemtudta palyafutasat fenebb es fenebb vinni,de az az eredmeny amit elert arra mar buszke lehetett.Es szamomra tobb odafigyelest kap ez a 28eves ember ,mint egy 70 eves szinesz!!!Van egy kis kulombseg a 28 es 70 kozt!!!Ezzel a filmel marad orokre az emlekimben:)))
10/10
Doda 2008 márc. 03. - 14:48:55 10/10
(90/171)
Szerintem is nagyon humoros film. visszatérve HLre szerintem nem lehet összehasonlítani egy 28 éves és egy 70 éves ember pájafutását és nem azon kéne filózni filmnézés közben hogy miértpont az õ filmeit adják a tv-ben.mind a két szinész nagy ember volt és kész.
7/10
Zolkó 2008 márc. 03. - 14:24:31 7/10
(89/171)
Egyetértek, lájtos film, lájtos estére. Ebben a kategóriában születtek már jobbak is, rosszabbak is. Ezenkívül Paul Bettany nagyon jó volt, kitûnõen hozta a laza szövegládát, amihez párosult Alföldi szintén kitûnõ szinkronja.
amatõr 2008 márc. 02. - 22:43:16
(88/171)
Hát, ízlések és pofonok, avagy kinek a pap, kinek a papné...
Viszont ezt a filmet minél többször nézem meg, annál jobban kacagok, nagyon humoros, egy modernizált és tréfásított lovagsztori.
ÉS ugye a lány ruhái meg a frizurája... eszméletlen... minden jelenetben más, és tök extra... bármely rangos divatbemutatón megállná a helyét.
könnycseppek 2008 márc. 02. - 22:38:12
(87/171)
Szerintem pedig meddõ vita olyan összehasonlításokba belemenni, hogy kinek-mikor-ki állít emléket, ráadásul megérdemelten-e, vagy nem, és ki-miért szeret valakit.

1. Nem tetszik mindenkinek ugyanaz. Ez így van rendjén.
2. Nem lehet összehasonlítani egy 70 éves és egy 28 éves ember pályafutását... az egyiknek megvolt az esélye egy teljes életpályához, a másik sajnos nem kapta meg ezt.
Mindezek ellenére a tehetség persze nem is ezen múlik.
3. Azért azt kár vitatni, hogy Heath Ledger ebben a rövid idejében is fel tudott mutatni valamit és az nem csak az, hogy jóképû (ami ráadásul elég szubjektív - ld. 1. pont).
4. Kellemes szórakozást nyújt ez a film, ezért részemrõl örülök, hogy leadják a tévében és nem azon agyalok, hogy miért kell HL emlékét belekeverni (ráadásul szerintem nem is ezt adták ilyen címen, hanem 'A hazafi'-t).
Novalis 2008 márc. 02. - 22:01:51
(86/171)
Lehet, hogy "tinibálvány volt", és milliók imádták/imádják, de mint lány, sajnos azt kell mondanom, számomra semmi vonzó nincs HL külsejében - õ nekem az a kategória, akit sosem fogok vonzónak találni, ahogy pl. Brad Pitt-et sem.

(Hû, mit fogok kapni ezért... akkor is ez a véleményem.)

Ettõl függetlenül nagyon sajnálom õt, mert ilyen fiatalon halt meg, családja volt, és bár csak egy filmjét láttam (Túl a barátságon), abban meggyõzött arról, hogy jó színész.

De!!! Sem összehasonlítani, sem jobbnak nevezni Roy Scheider-nél nem túl okos dolog... RS messze HL felett állt színészileg, olyan filmekben játszott, amiket 100%, hogy sosem fogunk elfelejteni - már azért sem, mert az elmúlt évtizedekben (!!!!!) sem merültek feledésbe. Nemhogy nem B kategóriás filmek ezek, hanem igazi klasszikusok.

Lehet, hogy HL is elérte volna ezt a szintet, ha addig él, mint RS, de sajnos az õ esetében már nem fogunk tudni évtizedes sikerekrõl beszélni. Nem is értem, hogy lehet két ennyire különbözõ korosztályt összehasonlítani, valóban elég amatõr dolog...
10/10
HoneyLucky 2008 márc. 02. - 21:01:53 10/10
(85/171)
...
10/10
HoneyLucky 2008 márc. 02. - 20:58:18 10/10
(84/171)
Szerintem nagyon jó film,érdekes de laza is egyben,olyan light-os.
Kár Ledger-ért! :(
f_GreGor 2008 márc. 02. - 20:56:03
(83/171)
Bevallom, elöszõr Robbie Williams miatt láttam :) Azután megtetszett a film. Elég sokszor láttam már:)
Kellõem humoros a film.
sandros5000 2008 márc. 02. - 20:22:37
(82/171)
Roy Scheider B kategóriás,hóha, ez azért elég nagy túlzás volt, számtalan filmben szerepelt, szinte valamennyi mûfajban szerepelt, és én sem akarom a két színészt összehasonlítani, de RS tekintélyes szakmai múlttal rendelkezik, jóval nagyobbal mint HL. Aki nem ismeri nem, azért nem kell leszólni Roy-t, és munkásságát.
vbandee 2008 márc. 02. - 20:02:04
(81/171)
Hát te tényleg amatõr lehetsz, ha Roy Scheider-t B kategóriás filmek középszintû színészének nevezed, már csak azért is mert ha valamirõl irkálsz, akkor egy kicsit néz utána. A filmjei amik közül nemegy nagyon jó alkotás: pl.: Francia kapcsolat, Cápa, Mindhalálig zene, Kék villám, 2010
amatõr 2008 márc. 02. - 17:23:04
(80/171)
Szerintem jó film ez, humoros, kikapcsol, és a széplánynak elég jó dizájner cuccai vannak, majd figyeljétek meg!
Roy Schneider - bocs, ha rosszul írom- kb 70 éves volt, mikor meghalt, már mögötte volt az élet. Ami tehetségébõl kitellett, azt megvalósította, és kb B kategóriás filmek középszintû színészeként fognak rá emlékezni, de nem sokáig sztem.
Leadger viszont huszonakárhány, pályája elején, és szerintem volt benne potenciál, nem is kevés - elég megnézni az új betmen elõzeteseit, szerintem, vagy a bobdilen filmet, vagy a bizikovbojost. Szóval tényleg lehet sajnálni, ahogy bárki más fiatalon elhunyt idegen embert, talán annyival jobban, hogy szerintem egy csomó jó filmmel örvendeztetett volna meg még minket, ha nem következik be, ami bekövetkezett.

Szerintem.
Imici 2008 márc. 02. - 16:46:12
(79/171)
Igazad van Chief Brody! Híres és kedvelt színész, fõleg a lányok körében, de hol van (volt) még õ a nagyokhoz?
Én például azt tartottam méltatlannak a magyar tévéktõl (és igen fel is háborított), hogy Körmendi Jánosról sem emlékeztek illendõen. Jó-jó õ nem volt szívtipró, de kis hazánkban az egyik legnagyobb elõadómûvész volt.
10/10
Doda 2008 márc. 02. - 15:51:04 10/10
(78/171)
ja és honnan tudnám megszerezni a lovagregényt?????
10/10
Doda 2008 márc. 02. - 15:33:58 10/10
(77/171)
miért bûn az ha valaki helyes és szõkefürtjei vannak?õ nem tehetett arról hogy tinilányok sikitoztak érte. én borzasztóan szerettem/szeretem mint egy szinészt.
bajbyka 2008 márc. 02. - 15:31:39
(76/171)
Szerintem Heath Ledger nagyon is jo szinész volt!Kevesebb pletykát hallotam rola mint a többi szinészrõl!Kár hogy meghalt és igen is meg érdemli hogy emlékezzenek rá!!!:D
merkur66 2008 márc. 02. - 12:28:28
(75/171)
Én se, de az tuti, hogy megérdemelte ezeket a jelöléseket(kivéve a csaj).
A régi sulimban karácsonykor mindig rendeztünk egy kis délutáni osztályösszejövetelt, ahova vittünk sütit meg ilyeneket és megnéztünk egy filmet. Én elvittem a Lovagregényt és láûtni kellett volna osztályfõnököm reakcióit: fõleg mikor Jeff pucéran baktatott az úton, meg azoknál a kicsit trágárabb beszólásoknál. A végén azt mondta jó volt, de szerintem nem tetszett neki. Hát igen nem az õ kifinomult ízlésének való.
bree-gee 2008 márc. 02. - 12:22:53
(74/171)
Nahát most olvasom a Porton a filmrõl:
MTV Movie Awards (2002) - Legjobb csók jelölés: Shannyn Sossamon, Heath Ledger
MTV Movie Awards (2002) - Legjobb zenés jelenet jelölés: Heath Ledger
MTV Movie Awards (2002) - Legjobb elsõ szereplés (nõi) jelölés: Shannyn Sossamon
Ezeket még nem is hallottam.
merkur66 2008 márc. 02. - 12:17:09
(73/171)
Fantasztikus film, nagyon eltalálták és más fõszereplõvel el se tudnám képzelni. Örülök, hogy megint leadnak tõle egy filmet csak kicsit kezd ízléstelen lenni a dolog. Eddig sose adtak le tõle egymás után két filmet is most meg. Szóval szerintem az RTL Klub próbál a halálából hasznot húzni (legalábbis én így gondolom), ami felháborító.
~.Gina.~ 2008 márc. 02. - 11:51:02
(72/171)
ajjj de imádom ezt a filmet...:) és annyira sajnálom h Heath meghalt. hiányozni fog!