Téma: Lucy

9/10
Shiviatar 2015 febr. 19. - 20:09:58 9/10 Előzmény Ryah
(157/217)
Ez nem egy hagyományos akciófilm, ahogy Besson egyik filmje sem. Csak annak van álcázva, hogy eljusson a nagyközönséghez is a mûvészfilm.
5/10
Ryah 2015 febr. 18. - 22:08:18 5/10
(156/217)
Abszolút, és teljes mértékben egyetértek veled.
Nagy elvárásokkal ültem le megnézni a filmet, számomra nagy csalódás volt, sokkal-sokkal jobbra számítottam...
Az eleje jól indult (bár határozottan nem tetszettek a természetfilm-jelenetbevágások), teljesen elhittem, hogy ez végig ilyen izgalmas és pörgõs lesz... Aztán a pörgés megmaradt, túlságosan is: meglepõdtem rajta, hogy csak másfél óra, minimum 2-re számítottam..., az izgalom viszont elmaradt...
Szerintem nagy baromság, hogy ha az agyunk nagyobb részét használjuk ki, akkor képesek leszünk felrúgni a gravitáció szabályait vagy áttörni a tér-idõ kontinuumot (meg kb. mindent megcsinálni, amit már a Hõsökben ellõttek, 4 évad alatt). Nem gondolnám, hogy ez történne, mivel ahogy "CrunchBang" fórumtárs is rávilágított, attól, hogy szuperokossá válik egy ember, még nem tud önmagán kívül mást is befolyásolni, uralni. Maximum csak magával tudja elhitetni, hogy képes ezekre... De attól még nem képes. Esetleg a zsenialitása által tud eszközöket készíteni, amivel hajmeresztõ dolgokra lesz képes, de az mégsem ugyanaz, mint amit a filmben látunk... Az meg nem is biztos, hogy annyira jó lenne, ha tényleg ennyire zsenivé válna az ember, mert bár nem létezne többé olyan, hogy halál, mert minden betegségre megtalálnák pikk-pakk a gyógymódot, és az új szuperkütyük, amiket feltalálnának, sokat könnyítenének az életen, de akkor meg ott a túlnépesedés problémája... Ha csak nem sikerül azt is kitalálni az új zseniknek, hogy hogyan lehetne használatba venni egy másik bolygót is...
Egyszóval, akárhonnan nézem, tele van ez a film logikai buktatókkal, csupa kapkodás és belemagyarázás az egész, nem tudtam megszeretni... Pedig szerettem volna.
10/5
Ralya 2015 febr. 18. - 21:49:44
(155/217)
Ez egy ügyes rendezõi munka!
Remek film. Ha összehasonlíthatom a Gravitációval, akkor ez a Lucy magasan gyõztes!
Nem is értem ezt az alacsony pontszámot...
Anyiyta 2015 febr. 13. - 08:25:27
(154/217)
Egyetértek. A legnagyobb problémám az volt, hogy túlságosan is felgyorsultak az események. Nagyon tömör lett az egész film, így élvezhetetlenné vált.

SPOILER

Az viszont tetszett, hogy folyamatosan mutatták, hány %-on van :) Meg több akció is mehetett volna bele az elõzetes alapján.

SPOLIER vége
2/10
Joginder Singh 2015 febr. 11. - 10:34:56 2/10
(153/217)
Nagyon jó a film alapötlete, de végül hatalmas sületlenség lett belõle. Kár érte... Csúcshatás sokkal jobb film egy hasonló témában.
robicsek2 2015 febr. 09. - 17:03:57
(152/217)
testetlen
robicsek2 2015 febr. 09. - 17:01:35
(151/217)
Te valamit nagyon félre értettél :)
Az USB nem Lucy-ból lett. Hanem a környezõ tárgyakból.
Lucy teste energiává alakult. Vagy hogy a csillagkapuból idézzek felemelkedett. Lestettlen lény lett.
Legalábbis én így gondolom. Az USB csak egy adathordozó ami tárolja azt a mérhetetlen információt.
Persze kétséges hogy valóban minden információ elfér rajta. De ha egy szuperintendens élõlény csinálta, talán. Mindegy.
proklima 2015 febr. 09. - 14:25:22
(150/217)
Mindenesetre jó, ha az embernek van egészséges önbizalma. Szerintem, ha kész vagy a forgatóköyvvel, küldd el Luc Bessonnak, hagy sárguljon az irígységtõl. Sok sikert! Remélem, hamarosan filmvásznon láthatjuk az alkotásodat..
2/10
Joginder Singh 2015 febr. 09. - 12:39:55 2/10
(149/217)
Szerintem nagyon jó a film alapötlete, de sajnos végül nagy sületlenség lett belõle... Kár! A Csúcshatás sokkal jobb egy hasonló témában.
Keló Scofield 2015 jan. 17. - 16:25:46
(148/217)
Ritka rossz film, nem érdemli meg, hogy 40-50 mondatot írjatok róla.
9/10
Shiviatar 2015 jan. 17. - 15:23:04 9/10
(147/217)
Én ezeket kõkemény iróniának éltem meg.
A 10-20% feliratok is inkább megmosolyogatók, egyértelmû szarkazmus. Én nem ezt éreztem hogy ez volt az üzenete. Pont ellenkezõleg. A tiszta tudás mögött semmi érzelem, semmi szeretet.
A film szerint színtiszta feilsmerés érzelmek és empátia nélkül, ami már önmgaában is paradoxon. Ezt a paradoxont mutatta be, hogy leessen a tantusz. A végén erre rá is kontráz: "Most már tudjátok hogy mit kezdjetek az életettekkel."

Felvetõdik a bölcsesség kérdése, hisz a szuperintelligens lénynek az öreg normál 10%-os tudós ad "tanácsot".
Ghandi, Einstein, kvantum fizika, Hawking, Dalai láma, Buddha....csak az egyik már 2500 éve megmondta hogy mi a valóság, amit most a fizikusok alátámasztanak tételekkel és bizonyításokkal. Amitõl önmagában nem fogod megérteni a világot, csak ha megtapasztalod azt. Hõsnõnk ugye eggyé vált a térrel...
Tegyük fel hogy a szuperintelligencia hozhat szuper megértést, viszont ez végtelen bölcsességgel járna, ami meg végtelen együttérzést von magaután. Itt együttérzésrõl szó sem volt. Egyetértek veled. Sem a szeretetrõl. Most vagy így gondlja Besson, vagy ez is csak egy fricska. Én az utóbbira szavazok ha csak a filmjeit nézem, Nagy Kékség, 5. elem....stb. Én nem gondolom hogy õ ezt így gondolja.
9/10
Shiviatar 2015 jan. 16. - 23:39:17 9/10
(146/217)
Már a gyerekekenek is tanítják :) : https://www.youtube.com/watch?v=IS1K0Svut-c
9/10
Shiviatar 2015 jan. 16. - 23:32:10 9/10 Előzmény Melinda Sámson
(145/217)
...erre akartam reagálni a lenti hsz.-emmel.:)
9/10
Shiviatar 2015 jan. 16. - 23:31:05 9/10
(144/217)
Olvasom a kommenteket, olavasom a kritikákat. Döbbenten tapasztaltam hogy 10-bõl 1 kritika az, kicsit is megfogja a lényeget, és nem úgy indít hogy "logikai baromság, 10% hülyeség, erõltett akció, bla bla..."
Látom vannak borzasztóan megrögzött materialisták, és nyitottabb tudatú elmék akik képesek megérteni, befogadni, értelmezni.

Besson sokkal többet rendez mint amit egy mozgókép elbír. Sokkal több van mögötte mint amit verbálisan átlehetne adni. Emelett mûvészi értékkel bírnak a filmjei, úgy, hogy az a nagyközönségnek is tetszõ módon legyen eladva. Lásd ötödik elem.
Minden képsor, minden jelenet, mind mind jelentéssel bír, és tudatosan van oda elhelyezve. Ez önmagában kevés lenne, ha nem lennének felruházva jelentéstani értékekkel.

Lehetne elemezeni a filmet, jelentését magyarázni a teljes megértéshez minden egyes képkockának, koncepciót ismertetni, az ívet lefesteni amit a film megrajzol. Nagyon nehéz is lenne, mert mellé kéne még elég sok ismeret filozófiáról, fizikáról, a kvantumfizikáról, a tudat természetérõl, kúltúr ismeretrõl, filmes allûrökrõl, fricskáról, iróniáról, tükör tartásról, Besson stílusáról, gondolkodás módjáról ("mit akarhatott a költõ - ismerjük meg az életét"), stb.

Például:
A film baromi erõs ok-okozatisággal indít, és a "csak tõlünk függ mi történik velünk" alaptétellel. Még el se kezdõdött a film, de akkor meg is állhatnánk hogy mit is jelent valójában az hogy ok-okozat (errõl beszéljünk 20 oldalt) és akkor lépjünk tovább a második képkockára....de az elsõ 20 oldal kelleni fog hozzá, mert átível az egész filmen.
Nos ez zajlik az egész film alatt.

10%. Tíz százalék. Nem apró felirattal. Nem lábjegyzetben a képernyõ jobb alján hogy U2000 csillagbázis, csillagidõ 423421.1. Hanem belevágja az arcunkba, Feketén-Fehérén, jellegtelenül, üresen, teljes képernyõn, kitakarva a filmet! Tíz százalék. Vajon miért? Ezen elgondolkodott valaki?

És akkor még sehol nem vagyunk a filmben...

Ezen tartalmak, elgondolkodtató elemek mellett zajlik egy "tucat" akció film párhuzamosan, lövöldözéssel, brutalitással, vérrel, látványeffektel.
Besson így hozza el a tartalmat (legyen az mûvészi, érzelmi, értelmi, jelentéstani...érték) a nagyközönségnek. Mert máshogy nem is tudná, mert csak egy rétek film lenne, amirõl még az se hall, aki szeretne.

Én részemrõl szívesen boncolgatnám a filmet, mert biztos van olyan amire meg én nem figyeltem fel, de más felhívja rá a figyelmem és abból a perspektívából egy újabb "aha" élménnyel gazdagodnék. Végül is amire az ilyen filmes fórumok hivatottak lennének.

Az emberek annyira sötétségben vannak tartva itt a 22.sz. hajnalán, hogy nehogy, még véltelneül se ismerjék fel tudatukban rejlõ potenciált. Nehogy elkzedjenek gondolkodni, hogy a pénz meg az ájfon 6 lehet hogy nem ér semmit? Hogy ezeknek a dolgoknak nincs is valódi jelentõségük? Jaj mi lenne akkor az ipari/materialista haszon és hatalomvágyó társadalommal.

Egy askeptus a filmbõl, nem az hogy mirõl szól, csak a mirõl szól-nak a 10%-a (legyünk stillszerûek).
A tudat megváltoztatja a valóságot. (a valóság el van rejtve a tudatunk elõl, nem ismerjük fel, ott van az orrunk elõtt, és ott is a potenciál, kivétel nélkül mindenkinél.)

Az igazságnál magasabb szintû tanítás nem létezik.
Az agy nem létrehozza a tudatot, hanem átalakítja azt.

Annyi de annyi kísérlet született már évtizedekkel ezelõtt, a kvantumfizika mai tudása pedig olyan magaslatokat karcol, amelyekrõl bárki tonnaszámra olvashat meggyõzödhet. Bizonyított, nagyközönség elé tárt, tudományos tények, mint Einstein relativitás elmélete. Már megállították a fényt, "végig" bontottuk az atomot, tudjuk hogy anyag nem létezik, a részecskék közötti információ áramlás azonnali, legyen az akár az univerzum két pontján, kavntumfizikai szinten egy részecske az rezgése az univerzum minden pontján egyszerre jelen van. És igen, az 1+1 az nem kettõ. Az ugyan az. Lásd amikor a egy fotont ketté válaszottak, két foton lett belõle, és egymás perdületét másolták, azonnali reakció idõvel....és a végtelenségig lehetne sorolni.

Rengeteg olyan kísérlet és tanulmány született az évek során amik bizonyítják hogy a tudat képes megváltoztatni a fizikai valóságot.
A legismertebb, legrégebbi: A kétréses kvantum kísérlet.
A kvantum kétréses kísérlet nagyszerû példája annak, hogy miként tudja a tudat megváltoztatni a fizikai valóságot. Egy potenciális revelációja ennek a kísérletnek az hogy “a megfigyelõ hozza létre a valóságot”
Ebben a kísérletben fotonokat figyeltek meg, aminit két keskeny résen áthaladtak. Amikor mindkét rés nyitva volt akkor kirajzolódtak az interferenciasávok. Ez akkor is bekövetkezett ha nem sok, hanem csak egy foton haladt át a kísérleti berendezésen egy idõben. Amikor a fotont rajta akarták kapni, hogy melyik résen halad át, a figyelés következtében nem rajzolódott ki az interferencia mintázat. A megfigyelés ténye, a tudat jelenléte megváltoztatta a fotonok viselkedését. Ez közvetlen megfigyelése volt a tudat és a fizikai valóság közvetlen kapcsolatának.
9/10
Shiviatar 2015 jan. 15. - 22:30:14 9/10
(143/217)
Ahogy érzed...
9/10
Shiviatar 2015 jan. 14. - 23:46:44 9/10
(142/217)
"A fizikusok régóta mondják, hogy a világ olyan, amilyennek akarjuk látni. Nincs abszolút igazság, és nincs egységes világkép. A valóság nem létezik. A valóságot mi hozzuk létre, saját érzékelésünk által. Saját érzékszerveink, tudatszintünk mind meghatározzák világképünket."

http://maga-a-valosag.com/?page_id=588
9/10
Shiviatar 2015 jan. 14. - 23:44:42 9/10
(141/217)
Miért kellett hogy teremtse? Azért mert nem tudunk elvonatkoztatni a kezdettõl, a végtõl, a feketétõl, a fehértõl? Mindig is volt. Te is. De most ezt az aspektusát éled. Itt és most.
És nem, nincs ott a Hold amikor nem nézed. Kicsit összetettebb ám a dolog. Pl. http://epa.oszk.hu/00100/00186/00003/szeml1.htm
zora 2015 jan. 14. - 21:43:20 Előzmény zsolesz88
(140/217)
Szerintem egyszerûen kábítószerként akarták teríteni Európában. Csak gondolom nem fél kiló egy embernek, hanem fél gramm... :-)
zora 2015 jan. 14. - 21:27:38 Előzmény Bigpapa
(139/217)
spoiler

Tudom, régen írtad, még nem olvastam, más válaszolt-e. Szerintem nem pendrive lett belõle, hanem maga Isten. Mert visszament az õsrobbanás idejébe, ahonnan minden elindult, és hát Istentõl indult ki minden. Ezért van ott mindenütt...
De lehet, tévedek...
zora 2015 jan. 14. - 21:23:23
(138/217)
spoiler!


Tehát. Miért volt ilyen drámai a kezdet? A fõnök várt egy táskát. Tudta, mi van benne, a srácot mégis lelövette, a csajt meg szinte elrabolta a hotel földszintjérõl. Miért nem vihette be a srác a bõröndöt? Miért baj, hogy már volt párszor a szállodában?
Ez most a jövõben játszódott, vagy hogyhogy tanultak amerikai diákok Koreában?
Miután Lucy megkapta a csomagot, meg az útlevelét, ki vitte el onnan, és miért kötözte le lánccal? A Fõnök nem lehetett, hiszen õ nem hagyta volna, hogy jól megrugdossák a gyomrát...

Ezt a részt úgy csináltam volna, hogy elindul a reptérre, aztán egy utcai tolvaj összeveri, és ennek hatására kapja meg a szert. Mert innentõl kezdve már tetszett.

Ja, amúgy a tudás az tanulásból következik, nem? Tehát amit a DNS-ünkkel hozunk, amit az õseink tanultak, csak azt tudhatjuk, nem? Kínai nyelvet, meg agysebész dolgot viszont nem... Azért jó volt.