Téma: Lux Ádám

Ládám 2019 ápr. 02. - 21:58:19
(9/9)
2018-ban forgattuk a Megszállottak című filmünket, amely 7 Nemzetközi Filmfesztiválon eddig 10 díjat nyert. (Buenos Aires, Zürich, Kalkutta, Ecuador - legjobb film díja; Monte Carlo, Kalkutta - fődíj; Banglades- kritikusok díja; Venezuela - legjobb operatőr,jelmez,világítás díja.)
Petrapetrus 2013 jún. 10. - 14:20:09 Előzmény Johann
(8/9)
Én is láttam a Kisvárosban, meg a Rokonokban is, illetve színházi felvételekbõl is ismerem. :)
Johann 2013 jún. 02. - 18:13:21
(7/9)
Találtam egy ilyet: www.luxadam.hu
Hátha valakit érdekel. :)
Johann 2010 dec. 29. - 21:25:46
(6/9)
Nem csak a hangja jó. Csodálkozom is kicsit, hogy ennyire csak (vagy fõleg) szinkronhangként ismerik sokan. Én elõször a Kisváros Zolnaijaként láttam tévében, jó sok részt megnéztem abból a sorozatból, szerettem. Színpadon elõször Pozsgai Zsolt Szeretlek, Faust-jában láttam, õ alakította benne Mindszenty hercegprímást. Nagyon szerettem azt a darabot is, már sajnos nincs mûsoron sehol. Viszont idén jött ki a filmváltozata (Mindszenty - Szeretlek, Faust címen) vidéken még szerencsére vetítik egy-két helyen, Pesten már sajnos nem. Én az Urániában láttam egy-két hónappal ezelõtt. Szerintem a filmváltozat valahogy nem olyan erõs, mint a dráma volt, de nehéz összehasonlítanom a kettõt, mert nem emlékszem már pontosan a színdarabra, jó pár évvel ezelõtt láttam. Csak arra emlékszem nagyon, hogy igazi katarzist éltem át akkor a színházteremben. A mozivászon elõtt ez most valahogy elmaradt.
Szintén szerepel a másik idei Pozsgai-filmben, A Föld szeretõjé-ben is. Ez a film Zsolnay Vilmos életét mutatja be és a Pécs Európa Kulturális Fõvárosa rendezvénysorozat keretén belül készült el. Ugyanaz igaz rá, mint a másik idei filmre: Pesten már nem vetítik, de szerencsére vidéken még igen. Szép kosztümös film, szerintem sokkal meggyõzõbb, mint a másik, a Mindszenty - Szeretlek, Faust.
Mindenesetre mindkettõt szívbõl ajánlom mindenkinek! (És fõleg azoknak, akik szeretik Lux Ádámot.:)
mulao 2010 jún. 13. - 11:37:25
(5/9)
Jó hangja van.
Petrapetrus 2010 jan. 06. - 13:03:28
(4/9)
Naná, hogy õrzöm, meg a képet is, amit küldött nekem. Nagyon aranyos! :-)
Petrapetrus 2010 jan. 06. - 06:59:50
(3/9)
Pedig ez a szerep elég sok szerep. 5 vagy 6 sorozatában is szinkronizálta. :-)

Nem e-mailt írtam, hanem rendes, kézzel írott postai levelet (és a válasza is az volt). Az egyik szinkronstúdió címére írtam, asszem a MasterFilm volt, de már nem tudom a címet. :-(
Petrapetrus 2010 jan. 04. - 14:30:39
(2/9)
"Nagyon szeretek szinkronizálni. Egészen másféle kihívást jelent,mint a színházi vagy filmes munkák. Viszonylag rövid idõ alatt kell a lehetõ legjobban idomulni, hangban, egy idegen színészhez egy teljesen új szituációban. Ez sokszor nem könnyû. Mégis nagyon élvezem."

:-)
Petrapetrus 2010 jan. 04. - 08:21:31
(1/9)
Persze hogy ismerem, én is nagyon szeretem. Én sajnos csak tévébõl ismerem a színészi énjét, de rengeteg filmet láttam, amiben szinkronizált. Én nem néztem a Mentalistát, mer' nem bírom az ilyen dolgokat (Már Uri Gellerbõl is elegem volt - átverés volt az egész), viszont Fernando Colunga kis túlzással állandó magyarhangja volt, azt nagyon jól csinálta. De minden mást is egyébként. :-)))
Egyszer küldött nekem levelet, mert írtam neki és kifaggattam pár dologról. Nagyon aranyos (is)!!! :-)