Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 ápr. 25. - 02:32:13
(1634/2794)
Igazad van, a készítők a hibásak, s mi nem tehetünk semmit, legfeljebb kritikai észrevételekkel élünk!

Való igaz, hogy a sorozat hemzseg a túlzásoktól! :-(
Számomra jelenleg Dona Maria naivitása / ostobasága és Mirta aljassága a legidegesítőbb!
Lucecita még hagyján, hisz hamarosan rájön, hogy sírással nem sokra megy, s inkább a tettek mezejére lép!
Mirta viszont a sorozat végéig "üzemel" majd, s alapelve az lesz: Gonoszságból sosem elég!

Abban is egyetértek, hogy az Aldama és a Mirta - szál is teljesen felesleges!
40 rész? Legyünk kicsit engedékenyebbek, mondjuk legyen 50! :-)
Szép, kerek szám... :-) :-)
Mi aztán tudnánk sorozatot csinálni, de szerintem elbocsátanának bennünket, mert ez így nem gazdaságos!
Úgy tűnik, mindenképpen hosszúra akarták nyújtani a sorozatot! :-(
10/10
ccaty 2019 ápr. 25. - 00:33:17 10/10
(1633/2794)
Hol is tartunk most? Nagyjából a sorozat felénél.

Amikor először vetítették, akkor is kb. innentől nem láttam, mert a TV-nk, a jó békebeli képcsöves TV, úgy 18 év után beadta a kulcsot és kisebb gondunk is nagyobb volt, mint azért szaladgálni, hogy milyen másikat lenne érdemes megvásárolni. Mikorra megvettük az újat, addigra befejezték a sorozatot. Persze letöltöttük azokat a részeket, amelyeket szorgalmas sorozatrajongók feltettek az internetre, de nagyon sokáig nem néztem meg, mert ez a Mirta olyan gonosz volt, hogy még a hangját sem tudtam elviselni.


Ha másik sorozatban, vagy filmben meghallottam, azonnal a Luz Maria sorozat jutott eszembe róla.


Hiába töltöttem le annakidején, még a mai napig is vannak olyan részek, amelyeket nem láttam, olyan nehezemre esne ennyi gonoszságot megnézni. Talán majd most, hogy apránként nézhetem meg naponta.
De tényleg nagyon sok rész van még hátra és engem is nagyon idegesítenek a szereplők.

Mint pl. : nagyon sok cseléd és szolgáló van minden háznál és birtoknál, de csak ez a pár szereplő szerencsétlenkedik mindenhol, de ezek is a sor végére szaladtak már, amikor sorra kerültek volna, ahol az észt osztogatták, ezért soha nem kerültek sorra. Olyan jól elvannak, mintha nem cselédek, hanem csak kosztos lakók lennének. Egyiknek sincsen egy önálló, hasznos gondolata sem. Amikor szükség lenne rájuk, akkor a maguk feje után a világ négy égtája felé szélednek szét és élik a maguk kis szerencsétlen életét, élnek bele a világba, közben a szerencsétlenségek sorozata zajlik, legfeljebb némi szörnyülködés erejéig jut el a tudatukig, majd megint elfoglalják őket a maguk aprócseprő gondjaik.

Az egész egy katyvasz, de ez még mind semmi, ami ezek után következik az egész valami erőltetett esztelenség, időhúzás...
napraforgó 2019 ápr. 24. - 17:42:03
(1632/2794)
Ne civódjunk, hisz nem mi találtuk ki a történetet.

Engem nem általában Lucecita sírása zavar, hanem az, hogy ebben a sorozatban a világon mindent eltúloztak.
eltúlozták Lucecita naivitását. eltúlozták most a nagymama hiszékenységét. De korábban el volt túlozva Sátánka gonoszsága is, hisztériái és most Mirta aljasságát is.
Lucecita bánkódása és a rengeteg sírás is túlzásba van víve.
Én azt mondom, hogy kevesebb több lett volna. - de mindenből.
Mert ez a sok sírás-rívás előbb - utóbb önmaga paródiájába megy át.

Ebből a történetből egy nagyon helyes kis sorozatot lehetett volna forgatni, kb. 40 részben, feszesebb ritmusban, a felesleges sallangok nélkül.És pesrsze az aldama és Mirta szál nélkül.
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 17:24:12
(1631/2794)
Válasz "Iri" hozzászólására:

Kedves Iri!
Kicsit pontosítanék!
Mirta pontosan tudta, hogy a balesetben nem Lucecita halt meg!
Látod, idevezet, ha kimarad egy epizód! :-)
Rövid ideig valóban azt gondolta, hogy Lucecita halt meg, de hamar nyilvánvalóvá vált a számára, hogy Sátánka halt meg! (A kimaradt részben Alvaro beszél neki a baleset körülményeiről és Sátánka haláláról.)

Ekkor némi csalódás éri, de amikor észleli, hogy Gustavo semmire sem emlékszik, rögtön megfogalmazódik benne az aljas terv - Gustavo megkaparintása érdekében!
Ne felejtsd el, Dona Mariának is összevissza beszél Lucecita halálával kapcsolatban!
Ez 10-ből 9 embernek rögtön szemet szúrna, de Dona Maria sajnos feltétel nélkül elhiszi minden szavát, minden aljas hazugságát! :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 17:15:23
(1630/2794)
Válasz "Luna34"-nek: Örülök, hogy egyetértünk! :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 17:14:24
(1629/2794)
Valami miatt jelenleg nálam nem működik a "válasz" funkció, az előző hozzászólás természetesen "napraforgónak" szólt.
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 17:11:16
(1628/2794)
Hiába próbálod mentegetni Dona Maria viselkedését, továbbra sem tudok Veled egyetérteni!
Egy könnyen befolyásolható valaki, s ez már korábban is megmutatkozott!
Pedig azt sem lehet mondani, hogy az ő életében ne lettek volna megpróbáltatások, hisz - ahogyan a múltkor beszélgettek róla Miguellel - korán özvegyen maradt, akkor mindenképp helyt kellett állnia!

Persze, a fia mellette állt, ahogyan az ügyvédje is, de bennük legalább többé - kevésbé megbízhatott.
Korábban is írtam, s a véleményem nem változott: Emberismerete zéró, hisz tudnia kellett volna, hogy Mirtában egyáltalán nem szabad megbíznia!
Talán ő is amnéziában szenved?
Ha mégsem, akkor emlékeznie kellett volna, Miguel milyen körülmények között dobta ki azt a perszónát!
Most pedig se szó, se beszéd, teljes mértékben ráhagyatkozik?
Ez bizony ostobaság volt a javából, ezen nincs mit szépíteni!

Ami Lucecitát illeti: Úgy írsz róla, mint olyasvalakiről, aki Isten tudja, hány éves!
Könyörgöm, egy fiatal nőről van szó, aki nemrég még a hegyekben élt - védett körülmények között!
Mégis miféle tapasztalatokat szerezhetett ott?
Annak idején töviről hegyire kitárgyaltuk, hogy úgy cseppent a városba, mint Pilátus a credoba, abszolút semmilyen tapasztalatokkal nem rendelkezett, csupán jó adag naivitással.
Ezek a dolgok még nem történtek olyan régen!

Aztán: Most mégis mit követett el, ami miatt ennyire szálka a szemedben?
Mindössze annyit, hogy nem akadályozta meg, hogy Gustavo elmenjen Sátánkához. (Ne felejtsd el, a "szegény, megfáradt Dona Maria" is Sátánka meglátogatására biztatta Gustavot.)
Ismétlem: A látogatás ténye önmagában még nem lett volna baj, csak az, ami utána következett!
Ez viszont már legkevésbé sem az ő hibája!
Gustavonak szépen a sarkára kellett volna állnia, hogy eljött ugyan, de nem viszi sehová Sátánkát, aztán otthagyni, mint Szent Pál az oláhokat!
Sátánka hisztériázott volna egy sort, de a végén úgyis mennie kellett volna a szüleivel!
Vagy: Talán ő ijesztette meg saját magát azzal, hogy Gustavo meghalt?
Tudtommal ez sem ő volt, hanem Mingo.
Szegény nemrég - és idő előtt - szült, még nem erősödött meg teljesen, s elájult.
Modestáéknek minél előbb magához kellett volna téríteni!
De: Ha már csűrni - csavarni akarjuk, a Limába való visszatérés ötlete sem tőle származott, amellett Gustavo kardoskodott!
Summa summarum: Semmiképp sem szolgált rá arra, amit most el kell szenvednie, főleg a kislánya elvesztése miatt!

Dona Maria viszont leszerepelt a szememben!
Ő maga is elsüllyedne szégyenében, ha tudná, mit tett szeretett unokájával!

Fefa és Lucecita helyzete semmiképp sem hasonlítható össze!
Egyrészt: Fefa már nem olyan hamvas fiatal!
Nem véletlenül aggódott pont a kora miatt a tegnapi részben!
Másrészt: Ő már elég régóta a városban élt és szolgált, és teljesen más körülmények között szocializálódott, mint Lucecita, aki sajnos "gomba módra" nőtt fel a hegyekben!
Ahogyan korábban taglaltam, a városi élet teljesen más!
Ne menjünk el arról, hogy Magyarországon is, akik "felkerültek" a városba, s úri háznál szolgáltak, kénytelenek voltak kicsit "kikupálódni", ha meg akartak maradni a háznál.
Rendben, kitalálta Sátánka gondolatát, de a történet szempontjából sokra nem megyünk vele!
Azzal már többre mennénk, ha azt találná ki, vajon hová rejtőzött el Mirta?

Lucecita kétségbeesése pedig teljes mértékben érthető!
Most az a gondod vele, hogy emiatt nem átallt sírva fakadni!
Már előre látom, később az lesz a baj, hogy munkát vállal, pedig "nem lenne rá szüksége".
Az biztos, hogy én nem török pálcát felette, elviseli majd a megpróbáltatásokat, s ami a legfontosabb, - bár megtehetné - soha nem adja fel a reményt, és ennek meg is lesz az eredménye!
Sikerül visszaszereznie a családját, s ennek érdekében szemrebbenés nélkül felveszi a harcot Mirtával!
Iri 2019 ápr. 24. - 12:58:22
(1627/2794)
Megvédem Luseszitát a sok sírás miatt. Hisz nem fordítsa le senki a saját életére ami tragédia vele történt. Borzalom lenne...
Nekem ezek szerint más a lelkivilágom mert bele bolondulnék...
A nagymama megint. Hisz Mirta a kórházban mondta hogy Lusi meghalt mások előtt egy idős asszony persze elhitte....Sőt. Mirta úgy tudja hogy a balesetben ő halt meg....Persze vannak hibák túlzások hisz aki írta a saját gondolatait a P erui nép màs kultúráját írta...
Ami Mirtát illeti....egy beteg nő elmefuttatása.... senki nem állítható meg keresztül viszi ami a beteg agyában kering.
NAGYON SOK ILYEN VAN A MAI VILÁGBAN IS !!!!!
Elgondolkodtató.



napraforgó 2019 ápr. 24. - 12:54:37
(1626/2794)
Butaságot mondtak azzal, hogy ha nem Gustavo birtokára mentek, akkor talán a másik birtokra, a Migueléra, ahol a nászútjukat töltötték. A butaság az volt, hogy azt állították, hogy az a birtok Gustavo őseié volt. Hát nem, az Miguelé és az ő őseié volt. Bár lehet, hogy Miguel halála után ezt megörökölte Lucecita, mint az egyetlen gyermeke, de ettől még nem vált Gustavó ősi birtokává.
malvinkicska 2019 ápr. 24. - 10:12:14 Előzmény Csalarozsika
(1625/2794)
Szia tudod nekem olyan természetem van, amit eldöntök azt hamar véghez viszem, sajnos több sorozatot abba hagytam már, mikor nekem már sok olyan volt benne ami nagyon hiteltelen ez pedig nekem az mivel, a két főszereplőnek eddig sem sok jelenete volt ezután ,meg beteg lett Gustavo emlékezett kiesése van de aki írta annak szerintem nagyobb, mert ezer sebből vérzik ez a téma nekem. Lehet néha majd bele nézek de ez engem nem szórakoztat, mikor jelenben is ilyen a világ tapossák az emberek egymást, és itt is ugye Mirta vette át az utálatos szerepet. Szép hetet kívánok.
Luna34 2019 ápr. 24. - 09:45:27 Előzmény Csalarozsika
(1624/2794)
egyetértek veled ebben.María rettenetesen bután viselkedik… hihetetlen hogy egy olyan nőnek mint Mirtha mindent elhisz, bizonyosság nélkül. Lucevita szerintem is csak abban hibás hogy ő is mondta Gustavónak hogy menjen el Angelinához… másban nem az. Gustavo is hibás volt abban hogy elindult a volt feleségével a kikötőbe. azt kellett volna mondnia és ki is tartania az mellett hogy nem viszi ki, hiszen ott vannak a szülei majd velük. kimegy. neki nem lett volna kötelessége kivinnie Angelinát. ezt már ő cseszte el, de nagyon. Lucecitának éppen elég fájdalom, hogy a nagyanyja butasága miatt szenved most nem is kicsit. elvesztett szinte mindent, még jó hogy Sergio és a többi barátja mellette állnak.
napraforgó 2019 ápr. 24. - 08:03:37 Előzmény Csalarozsika
(1623/2794)
Nem muszáj mindig, mindenben egyetérteni. Én egy nagyon idős,mintegy 80 éves idős nőt látok, aki támasz nélkül maradt. Meghalt a fia, az unokaveje is magára hagyta, hogy a saját életét élje. Szegény öreg hölgy lehet, hogy rosszul döntött. Az idős kor nem mindig jár tapasztalatokkal. ez a nő egész életében védett környezetben élt, a fia, meg az ügyvéd alvaro, mindig gondoskodott a kényelméről, a biztonságáról, neki jószerivel semmiben sem kellett döntenie életében, legfeljebb abban, hogy aznap milyen ruhát vesz föl.
Most meg ott van egy polgárháborús helyzetben és meggyőzik, hogy menekülni kell. Mivel egész életében más döntött helyette, most elfogadja Mirta véleményét, döntését kritika nélkül. idő sincs, hogy gondolkozzon, megforgassa a fejében, hogy jó lesz-e ez.

Én épp Licecita naivitásán csodálkozom. Egy nő, aki egész életében küzdelmes életet élt, sokat szenvedett, sok mindent meg kellett élnie, amit sok más embernek nem, hogy lehet annyira naív - és szerintem ostoba - hogy minden keserves élettapasztalata ellenére szamárságot szamárságra halmoz. Hiszen, tetszik, nem teszik, de neki valójában sokkal több tapasztalata volt az életről, mint annak, aki egész életét jólétben és biztonságban töltötte.

Ott van Fefa. nem tudjuk, hogy ők honnan származnak, hogy kerültek a Mendoza házba, de ennek az írástudatlan cselédnek helyén van az esze. Talpraesett kis nő. Most is hogy kitalálta, hogy Angelina kitervelte a balesetet, mert magával akarta vinni Gustavot a halálba. A néger nőnek amúgy is vannak jó meglátásai, jó szövegei.
Lucecitának meg csak a nyaf-nyaf. Akárhogy is, nekem Lucecita sok. SOK.
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 06:58:09 Előzmény napraforgó
(1622/2794)
Na nem! Ha van, amit nem fogadok el, az a kettős mérce!
Ha az egyik naiv, akkor a másik is, ugyanez igaz az ostobaságra!
Erre szoktam azt mondani, hogy olyan nincs, hogy : "Ha akarom, vemhes..."

Dona Maria tettére nincs mentség!
Biztonságban tudni?!
Amikor az orvos világosan megmondta, hogy a szállítása rendkívül kockázatos, és műtétre lenne szükség, amit el is tudnak végezni?
Erre mit tesz? Elszállíttatja!
Mi ez, ha nem ostobaság?
Elhitte, hogy az üldözöttek között van? Mégis mire alapozta ezt?
Mirta állítására?!
Lucecita halálhíre pedig...No comment!

A korával mentegeted? Aha, persze!
Ilyen alapon Lucecita kapcsán is lehet a korára hivatkozni, mondván, hogy fiatal és tapasztalatlan!
Pontosan ismerjük, milyen körülmények között nőtt fel...
A látogatás puszta tényével önmagában még nem lett volna semmi probléma!
A gondok később kezdődtek...

Dona Maria viszont...Pontosan a kora miatt kellett volna kicsit körültekintőbbnek lennie, s nem elhinni mindent!
Talán még azt is elhitte volna, hogy Modesta meg ikreket szült...
Az emberismerete zéró, pedig már megette a kenyere javát, Lucecitával ellentétben sokat látott és tapasztalt!
Szóval ő naiv, a másik meg ostoba!
Naiv volt Sátánka kapcsán?
Nem naiv, hanem ostoba, hogy hagyta magát dróton rángatni!
Most pedig Mirta minden aljas hazugságát elhiszi, holott tudja, kiféle-miféle!
Miguel alig várta, hogy megszabaduljon tőle, már ez a puszta tény is bosszúért kiált!
A többiről nem is szólva...

Mondtam, hogy nem fogunk egyetérteni! :-)
Továbbra is tartom, hogy Lucecita a gyermeke elvesztését semmiképp sem érdemelte meg!
(Szerintem a többit sem, de mindegy!)
Rá fog jönni, "hol a határ", ebben biztos lehetsz!
A saját kárán megtanulja, Dona Maria viszont már "így veszett"!
Éppen ezért mondom, hogy Lucecita naiv és tapasztalatlan!
Akit viszont az idős kora és a kora nyomán szerzett tapasztalatai ellenére ilyen könnyedén félre lehet vezetni, az már nem naiv, hanem ostoba!
Dona Mariánál ráadásul nem ez az első eset, s nem is az utolsó!
napraforgó 2019 ápr. 24. - 06:20:41 Előzmény Csalarozsika
(1621/2794)
A naivitásnak is van határa. És onnantól már nem naivitás, hanem ostobaság.

Igen, a nagymama is naív volt a végtelenségig,. Naív volt már akkor, amikor Angelina megtévesztette őt. De valjuk be, a nő nagyon ügyesen csinálta, mindenki bedőlt neki, a szülők, a nagymama és a cselédek is mind, ők is állandóan sajnálkoztak szegény beteg asszonyon. Holott a bénaság nem betegség, csak állapot. Angelinának a feje volt beteg, de az nagyon.

A jelen helyzetben, amikor polgárháborús harcok folytak a fővárosban, és sokakat üldöztek, Dona Maria elhitte, hogy az unokaveje, Gustavo is az üldözöttek között van. Nem kellett ahhoz ilyen-olyan politikai nézeteket vallani, vagy hangoztatni, elég volt, hogy gazdag ember. Maria nyilván szerette volna biztonságban tudni.
Persze az nagy marhaság volt, hogy egy szóra elhitte, hogy egy fiatal, egészséges és erős nő, mint Lucecita egyből belehalt Gustavo halálhírébe. Erről meg kellett volna győződnie. Maria elveszítette a fiát, most állítólag még az egyetlen unokáját is, és hihetetlen, hogy csak úgy elment a bizonyosság nélkül.
Ő annyival fölötte állt Mirtának, követelhette volna, hogy a kórházi kocsi menjen arrafelé, ahol Modesta lakik, hogy mindenről meggyőződhessen. És ha Lucecita nem halt meg, akkor jöjjön velük.
De Maria kiengedte a kezéből az irányítást.
Én az idős korával tudom mentegetni őt, amiért nem állta a helyzet magaslatán.

De Lucecita folyamatos ostobaságait, amiket te csak naivitásnak minősítesz, semmivel sem tudom mentegetni. Mert ez a nő folyamatosan a saját érdekei ellen dolgozik.
Én is úgy vagyok, hogy ne ártsak senkinek, senki másnak, és ezt lehet keresztényi kötelességgel magyarázni, vagy csak puszta jóérzéssel, de azért annyira hülye nem vagyok, hogy saját magam ellen dolgozzak. De Lucecita meg igen. Ő folyamatosan a saját érdekei ellen dolgozik. Ezért szerintem meg is érdemli, hogy szenvedjen. Egyszer majd csak rájön, hogy hol a határ. Ha meg nem, hát az ő baja.
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 05:51:26 Előzmény malvinkicska
(1620/2794)
Szia!
Nagyon sajnálom, hogy így döntöttél!
Alapjában véve megértem, mert az ember türelmét alaposan próbára teszi a sok gonoszság!
Sátánka, majd most Mirta, pedig ő még épp csak elkezdte... :-(
Örülök, hogy ismét beszélgethettünk!
Azért, ha az időd engedi, szerintem néha - néha még belenézhetnél, hátha kedvet kapnál a folytatáshoz... :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 05:46:50 Előzmény napraforgó
(1619/2794)
Az előző hozzászólást természetesen Neked címeztem. :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 05:46:13
(1618/2794)
Lelked rajta, ha annak tartod!
Ebben úgysem fogunk soha egyetérteni!
Én nem tartom ostobának, inkább jólelkűnek és naivnak!
Azt se felejtsük el, nem egyedül Lucecita kardoskodott amellett, hogy Gustavo menjen el Sátánkához, Dona Maria szintén igyekezett rábeszélni Gustavot.
Az viszont már Gustavon múlt, hogy beleegyezett Sátánka esztelen szeszélyébe, utána pedig...

Az aztán már végképp nem írható Lucecita számlájára, ami ezek után történt!
Dona Maria viszont alaposan "levizsgázott"!
Ha Lucecita ostoba, akkor őt minek titulálnád?!
Mingo sem állt éppen a helyzet magaslatán, feleslegesen keltett pánikot, ahelyett, hogy várt volna egy kicsit a kórházban és netán érdeklődik.

Nagyon leegyszerűsíted a dolgokat!
Én igenis sajnálom Lucecitát, pontosan a fentebb leírtak miatt!
Sajnálom, hogy egy ilyen ostoba nagymama jutott neki, aki ezt tette vele!
Lucecita szerintem annyiban hibáztatható, hogy nem beszélte le Gustavot a Sátánkánál teendő látogatásról, a többi viszont nem rajta múlt!
Én legfőképp a nagymamát hibáztatom, aki Mirta legképtelenebb hazugságait is egy szóra elhitte, holott tudta, miféle teremtés!
De: Tudom, ebben soha nem fogunk közös nevezőre jutni!
Lehet ostobának tartani, de semmiképp nem érdemelte azt, ami vele történt, különösen a kislánya elrablását nem!
napraforgó 2019 ápr. 24. - 03:11:58 Előzmény Csalarozsika
(1617/2794)
Nem utálkozom én Lucecitán, csak végtelenül ostobának tartom. Nincs nő, aki, ha egy másik meg akarja ölni, akkor állandóan segíteni akar a gyilkosának. Egy olyan nőnek, aki éveken át becsapta a férjét, hazudozott neki, stb., keresztbe feküdt a boldogságának, stb.
Normális nő azt mondja a férjének egy ilyen kérésre, hogy hagyd, felejtsd el. Épp eleget tettél már érte eddig. Én meg nem jelentettem fel, pedig megérdemelte volna, különben már rég börtönben ülne. Legyen neki ennyi elég, most már felejtsen el minket, és mi is felejtsük el őt. Nincs tovább! Oda ne menj! Csak egy hülye mondja azt, hogy menj és segíts neki.
Na ezt mondaná egy normális nő. De Lucecita nem normális nő. Aki ilyen ostoba, azt én nem tudom sajnálni.
Csalarozsika 2019 ápr. 24. - 01:56:32 Előzmény Luna34
(1616/2794)
Sajnos a többiek nehezen hitték el, hogy Mirta ilyen gonoszságot művelhet!
Arról pláne nem volt tudomásuk, hogy milyen érzelmeket táplál Gustavo iránt.
A birtokkal való próbálkozás kísérlete eleve kudarcra volt ítélve.
Sejthető volt, hogy Mirta aligha viszi őket oda, hisz nem szívjóságból tette, amit tett!
Olyan ez, mintha tűt keresnének a szénakazalban!
Csak sötétben tapogatóznak, s ez még jó ideig így is marad. :-(

Közben bejön a képbe az "Aldama - szál" is, amire aztán végképp semmi szükség nem volt.
Csupán arra jó, hogy kb. 40 résszel meghosszabbítsa az amúgy is hosszú sorozatot. :-(
Kár volt így elszúrni!
Az esküvővel, a gyermek születésével, esetleg Sátánka halálával szépen le lehetett volna zárni a történetet. :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 23. - 22:05:37 Előzmény Luna34
(1615/2794)
Nem tudták az igazságot, azt, hogy Mirta régóta szemet vetett Gustavora!
Lucecita hiába bizonygatta, még akkor sem nagyon akartak hinni neki.