Téma: Luz Maria

napraforgó 2019 aug. 15. - 03:40:40 Előzmény factsmatter
(2674/2794)
Angelina a "főnöke" volt Mirtának, eleinte úgy, hogy mindenki azt hitte - Mirta is - hogy valóban béna. Hát micsoda dolog az, hogy megpróbálom elszeretni a béna főnököm férjét? De még azután is, hogy felfedezte, hogy Angelina csak tetteti a bénaságot - őt ez az asszony fizette és nem azért fizette, hogy "kedves" legyen a férjéhez és elszórakoztassa őt éjszakánként.
Egyszerűen erkölcstelen, hogy a munkáltatómmal viszonyt kezdjek, itt jelen esetben Angelina háta mögött. Igen, gúnyolódtam, amikor Mirta "kedvességéről" beszéltem. Mert ez nem kedvesség, hanem aljasság.
Nekem az a véleményem, hogy Mirta már aljas volt a kezdetekben is, velejéig romlott. Ő csak "kitanulta" a mesterséget Angelina mellett, továbbfejlesztette, mondhatni tökélyre vitte a hazudozást, a színlelést, az alakoskodást. Egyetlen percig sem hiszem, hogy ő valaha is valóban szerette Gustavot. Igen, vágyott rá, meg akarta kapni, le akart vele feküdni, na de ez nem szerelem! Messze nem az. És azt a fényképet azért is simogathatta, hogy közben kitalálja, hogyan is szerzi meg magának ezt a férfit.
Egy szexuálisan túlfűtött, gátlástalan asszony, aki mellesleg roppant pénzéhes, nekem ez a véleményem Mirtáról, akik egyetlen percig sem tudok sajnálni.
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 01:47:53 Előzmény factsmatter
(2673/2794)
Mivel a Gustavoval kapcsolatos "érzelmeiben" semmi pozitívumot nem találtam, ezért kereskedtem más irányban, s ezt találtam.
Nem sok, de több a semminél!
Akkoriban talán még nem volt képes gondolkodás nélkül átgázolni mindenkin a céljai elérése érdekében, de mostanra teljesen gátlástalanná, mondhatni megszállottá vált!
A végére valóságos szörnyeteget sikerült kreálni belőle!
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 00:54:42 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2672/2794)
Én nem kerestem más pozitív dolgokat Mirtánál, csak a Gustavóval kapcsolatos érzelmeit. De örülök, hogy Te találtál mást is.
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 00:48:18 Előzmény factsmatter
(2671/2794)
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy Angelina mellett még csak "kisinas" volt, akkor nem mutatkozott meg teljes egészében a valódi énje, de már akkor is "bontogatta a szárnyait".
(Kezdve a szégyentelen viselkedésétől kezdve a zsarolásig...)
S utána még ő volt felháborodva, amiért Miguel kiebrudalta a házból!

Ha pozitív dolgot akarok keresni, s ha nagyon akarok, azért találok, az az a momentum, amikor - Miguel betegsége idején - megakadályozta Angelina Miguel elleni "merényletét", és szigorúan megtiltotta, hogy beléphessen Miguel szobájába!
(Persze, ebben is volt egy jó adag önzés.
Féltette a bőrét, hisz ha baj történik, akkor elsőként őt vonják felelősségre, a "szegény betegre" ugyan ki gyanakodott volna? Főképp önző indokok vezették, de mégis...Akkor - még - talán nem volt olyan gátlástalan, amilyenné később vált!
(Egyébként ezt fel is emlegette Miguelnek, amikor az elbocsátotta, azt gondolván, ezzel rábírhatja arra, hogy maradhasson, de csalatkoznia kellett!)
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 00:45:31 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2670/2794)
Az a pozitív, hogy tetszett neki a pasi. Vonzotta, csak azzal, hogy szép. Ebben a vonzalomban nincs benne, hogy vagyonos vagy sem. Hogy volt benne egy zsigeri vonzódás a szép felé, és nem mindent számításból tett. Legalábbis kezdetben. De tudom, hogy neked egy koromfekete perszóna. Nem azt akarom, hogy egyetérts velem, csak azt, hogy megértsd, hogy én mit gondolok pozitívnak. De erre meg mondhatod, hogy csak a tartalmatlan szépség vonzotta, és ez nem pozitív. És még ebben is igazad lehet a saját értékrended szerint.
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 00:30:38 Előzmény factsmatter
(2669/2794)
Nyugodtan hihetsz róla pozitív dolgokat! :-)
Nekem más a véleményem, de nem lehetünk mindig egy véleményen! :-)
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 00:28:20 Előzmény factsmatter
(2668/2794)
Ha ez szerinted pozitív... :-)))
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 00:27:11
(2667/2794)
Végre kibogozódnak a szálak, Gustavo is rájött végre, miféle hárpiával élt egy fedél alatt!
(Ráadásul még mindig nem tudja a teljes igazságot, csak annak egy töredékét!)

Várható volt, hogy Mirta cinkosai végül megtörnek!
Ofélia könnyen bevallott mindent, a sarlatán próbált volna kitartani, de miután kicsit megszorongatták, ő is elmondta, amit el kellett mondania!

Nagyon tetszett Enrique karakán magatartása!
Mirta szembesülhetett azzal, hogy nem mindenki hajlandó eladni a becsületét!

A színész ismét remekül alakított, amilyen arcokat vágott Mirta jelenlétében... :-))))

Jellemző, hogy Lucecita se nem látott, se nem hallott addig, amíg a kislánya jobban nem lett!
Addig nem érdekelte se pletyka, sem más, csakis Maritára összpontosított, igazi ANYAKÉNT viselkedett!

Mirta bezzeg csak menteni akarta volna a bőrét, de szerencsére lelepleződött, s végül ő is kénytelen volt mindent bevallani!

SPOILER!!! Hihetetlen, hogy még ezek után sem nyugszik bele abba, hogy vége a dalnak!!! SPOILER!!!
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 00:25:03 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2666/2794)
És nem szabad belekapaszkodnom? Pozitív érzelmekről írtam, nem őszintékről. És persze, hogy magának akarta.
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 00:16:54 Előzmény Csalarozsika
(2665/2794)
hogy *ne cukkolja Angelinát :-)
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 00:15:57 Előzmény factsmatter
(2664/2794)
Én sem akarom ismételni magam!
Belekapaszkodsz a fényképsimogatásba!
Ez még nem bizonyítja, hogy őszinte érzelmekkel viseltetett Gustavo irányában!
Már akkor is AKARTA, de NEM SZERETTE! A kettő nem egy és ugyanaz!
Magának akarta, s mennél jobban elutasította, ez őt annál inkább dühítette!
Pláne, miután észrevette, hogy Gustavo más irányban érdeklődik!
Egy alkalmat sem hagyott ki, hogy cukkolja Angelinát Lucecita felemlegetésével.
Akkor egy szava sem lett volna, ha Lucecita helyett Gustavo őt részesíti előnyben!
Csakhogy ő akkor el tudta választani a búzát az ocsútól, s miután újra találkoztak, ismét sikerült neki - anélkül, hogy bármire is visszaemlékezett volna!
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 23:52:05 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2663/2794)
Mindent szabad! Ha ezzel feszültséget oldunk fel, persze.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 23:49:01 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2662/2794)
Piti Palkó fényképét valószínűleg nem simogatta volna olyan átéléssel. De nem akarom többet ismételni magam.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 23:46:26 Előzmény factsmatter
(2661/2794)
Ironizálni csak szabad talán? :-)
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 23:45:30 Előzmény factsmatter
(2660/2794)
Én inkább úgy mondanám: Annyira szégyentelenül viselkedett!
De: Még utána sem értett a szóból, s tovább folytatta a kisded játékát!
Szánalmas perszóna!
"Gustavo tetszett neki" - Szerintem ha Piti Palkó lett volna ott Gustavo helyében, azokkal az anyagi lehetőségekkel, akkor ő tetszett volna neki!
Ő biztos nem habozik kihasználni José Juliánt, nem lettek volna skrupulusai ezen a téren (sem)!
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 23:44:24 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2659/2794)
És akkor most előrébb vagyunk a beszélgetésben?
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 23:40:37 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2658/2794)
Én nem Mirta jellemzését vitattam. Egyetlen dolgot állítottam róla, hogy Gustavo tetszett neki, vonzódott hozzá (kerülöm a szerette szót), tehát volt pozitív érzelme felé. Annyira odavolt érte, hogy nagyon csúnyán megalázta magát.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 23:26:57 Előzmény factsmatter
(2657/2794)
Szerintem pontosan értette, mit akartál írni, pontosan emiatt reagált iróniával! :-)
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 23:15:29 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2656/2794)
Azt, hogy segíteni akart, azt nem én írtam. Én azt írtam, hogy próbálkozott, tehát a saját érdekében tette.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 23:12:34 Előzmény factsmatter
(2655/2794)
Szerintem nem rajtad, hanem Mirta viselkedésén ironizált. :-)