Téma: Luz Maria

napraforgó 2019 aug. 15. - 12:55:41 Előzmény Csalarozsika
(2694/2794)
Kifúrja az oldalam a kiváncsiság, hogy mitől is ugrik helyre Gustavo emlékezete!

Mirta mindent megúszhatott volna, ha időben lelép. már annyi pénzt összeharácsolt (ellopta a szívszerelmétől!), hogy élete végéig jól megélhetett volna belőle. Persze nem Limában és talán nem is Peruban. De külföldre mehetett volna, esetleg özvegynek adja ki magát és keresi az újabb nagy lehetőséget, vagyis a következő áldozatot. Szerencsére ebből nem lesz semmi.
De nem is akarom hallani Lucecita hülyeségét, hogy hagyják futni - mindazok után, hogy meg akarta ölni, és a gyerekét majdnem sikerült is.
Azért a "jóságnak" is van határa. Csak az emberi butaságnak nincs....
miértis 2019 aug. 15. - 12:41:52 Előzmény Csalarozsika
(2693/2794)
(megnéztem már én is a magyar nyelvű utolsó részeket, úgyhogy tudom..( de szerintem itt mindenki látta már így vagy úgy...
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 12:39:21 Előzmény miértis
(2692/2794)
Én viszont leírom, miért is ne tenném, aki nem akarja tudni, ne olvassa!

Igazad van, Dr. Gutiérrez sem véletlenül célzott rá a legutóbbi epizódban, hogy "kétségei vannak afelől, hogy Gustavo megőrülne, ha megtudná az igazságot".
Egyébként is sokat foglalkozott már Gustavo esetével, s más kollégákkal is konzultált, ezután...

SPOILER!!! Úgy ítéli meg, hogy miután a családban nem volt örökletes elmebaj, Gustavo számára nem jelent veszélyt ha megtudja az igazat, ezért feltárja előtte a múlt történéseit.
Mindent elmesél neki az elejétől a végéig, természetesen azt is, hogy Lucecita a felesége és Marita édesanyja.
Gustavonak természetesen semmi baja nem történik, sőt, nagyon megörül a hallottaknak, de az emlékezete ekkor még nem tér vissza.
Lucecitának természetesen fogalma sincs róla, hogy Gustavo már mindent tud.
Majd...Ahogy az ilyen esetekben gyakran megesik, Gustavo emlékei egy apró momentum hatására teljes mértékben visszatérnek.
Minden poént nem szeretnék lelőni, ezért nem írom le, hogyan és miként következik be.
SPOILER!!!
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 12:30:22 Előzmény napraforgó
(2691/2794)
SPOILER!!! Jól ráéreztél, bár az előzetesben az látható, amikor Oféliára fog pisztolyt - még egy korábbi epizódban, amikor megfenyegeti, hogy nem hagyhatja el a házat!
Máskülönben Lucecitát próbálja megölni a pisztollyal, szerencsére sikertelenül.
A csendőrök egyébként is útban vannak már érte, úgyhogy semmi sem menti meg a börtöntől!
A bűnlajtstroma még egy gyilkossági kísérlettel bővül, de tkp. ez már nem oszt, nem szoroz, így is van bőven a rovásán. SPOILER!!!
Csalarozsika 2019 aug. 15. - 12:26:09 Előzmény factsmatter
(2690/2794)
Teljes mértékben napraforgóval értek egyet!
A magam részéről a viselkedésében semmiféle pozitív érzelmet nem tudok felfedezni, s ez így van a kezdetektől fogva!
miértis 2019 aug. 15. - 12:05:15 Előzmény napraforgó
(2689/2794)
természetesen tudom.( csak nem hiszem, hogy ennek feltétlenül így kellett lennie. Hiszen Gustavo igy kitette szerelmét mégegy veszélynek a "tudatlansága" vagy nem tudom mi miatt. A krimikben is sokszor van ilyen fordulat, hogy az utolsó percben még megpróbálja a gyilkos...ezzel az erővel viszont akár úgy is befejezhették volna, hogy ... miközben a család mulat és ünnepel, Mirta már feszegeti a rácsot kifelé..( .... de..( ezt tényleg nem azért írom hogy randa legyek, hanem csak azért, mert nekem meg a logika a mániám...(
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 11:48:28 10/10 Előzmény napraforgó
(2688/2794)
Most én nem a logikátlanságokat, szamárságokat, butaságokat védem, mert azokat én sem szeretem. Hanem az alapszituációt, ami - akárhogy is vesszük - egy házasságtörés története. Igen, én megengedőbb vagyok, ezért is tudom élvezni a történet menetét. Az igaz, hogy Te mindig kritizáltad, és ezért merészeltem időnként megkérdezni, hogy akkor miért pazarolsz rá ennyi időt. De ha másért nem, hát ezekért a beszélgetésekért, véleménycserékért érdemes volt nézned. És én örülök, hogy beszélgethetek veled.
napraforgó 2019 aug. 15. - 11:33:18 Előzmény factsmatter
(2687/2794)

"Ha a te erkölcsi elvárásaid szerint ítéled meg a fikciókat is, hát akkor tényleg nehéz neked tetsző sorozatot/telenovellát/szappanoperát találni."

Mindkét állítás igaz. Valóban, a saját erkölcsi felfogásom szerint ítélem meg a telenovellákat, mint fikciókat. de hát hogy máshogy lehetne?
Szerintem mindenki a saját erkölcsi felfogása szerint áll hozzá ezekhez a történetekhez, meg máshoz is. Lehet, hogy Te megengedőbb vagy, én semmi jót nem tudok látni ebben a Mirtában, gyakorlatilag az elejétől kezdve. Mindig csak egyre rosszabb lett.

És igen, az is igaz, hogy nem nagyon van találok nekem tetsző telenovellát,mert bizony a legtöbb tele logikátlansággal, szamárságokkal.
Mit csináljak, egyszerűen nem tudom elfogadni a butaságokat és szó nélkül túllépni rajta .
Ezért aztán nem is igen nézek ilyesmit,mert nem akarok bosszankodni. Ezt a Luz Mariát is azért kezdtem el, mert emlékeztem rá - nagyjából - a 20 évvel ezelőttről. Bár a butaságok jótékonyan a feledés homályába merültek, csak az alapszituáció maradt meg.
napraforgó 2019 aug. 15. - 11:22:51 Előzmény miértis
(2686/2794)
Mirtának azért kellett a házban maradni, hogy még egyet gonoszkodhasson. az előzetesekből látni, hogy pisztolyt ragad és vagy lucecitát, vagy Gustavot meg akarja ölni. esetleg mindkettőt. A lényeg, hogy nelehessenek egymással boldogok.
malvinkicska 2019 aug. 15. - 10:37:32 Előzmény miértis
(2685/2794)
Teljesen egyet értek veled Mirtát is kellett volna vitetni melegebb éghajlatra, innen is látszik ő uralja ezt a sorozatot ez jön le és annyira sarkos egy oldalú több sebből vérzik ez a sztori, de nem baj vége lesz már.
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 10:13:54 10/10 Előzmény miértis
(2684/2794)
Szia!

Én nem szoktam spoilerezni, már nagyon kevés rész van hátra, szerintem nézd meg. Aztán utólag eldöntöd, hogy igénytelenek voltak-e a megoldások, vagy sem.
miértis 2019 aug. 15. - 10:01:43
(2683/2794)
... és mégegy. Ha Gustavonak mindez a sok borzalom nem ártott meg, magyarul nem őrült bele, akkor miért feltételezik még mindig, hogy ha megtudja az igazságot, akkor megtörténik ?
miértis 2019 aug. 15. - 09:59:32
(2682/2794)
Megnéztem természetesen a tegnapi részt. A két tettestársat elvitették a csendőrökkel, de Mirta még mindig a házban van. Tudja már Gustavo, hogy miket tett a lányával, tudja, hogy most is Lucecita halálát akarta, és így történt meg a mérgezés tévedésből, de tudja azt is, hogy korábbi üzlettársát, látogatóját a hegyekben Mirta ölette meg. Akkor mégis mi a francot vár ? Ha netán a kedves írók megint a szájába adják azt a szöveget, hogy "beszélnem kell Lucecitával mert övé a döntés joga" - mint ahogy azt korábban fordítva tette - akkor... tényleg nem tudok mit mondani. Persze, tudom, hogy a végkifejlet mi lesz. ....de lássuk be, nagyon igénytelen megoldás ez.
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 09:56:02 10/10 Előzmény napraforgó
(2681/2794)
Én azt mondtam, hogy tetszett neki a pasi, mert az szép. (Gustavo egy szép pasi, de erről is vitatkozhatunk.)

Ha a te erkölcsi elvárásaid szerint ítéled meg a fikciókat is, hát akkor tényleg nehéz neked tetsző sorozatot/telenovellát/szappanoperát találni. Mert azokban bizony külső emberek avatkoznak bele kapcsolatokba.

Itt van pl. ez a perui sorozat, a Luz Maria. Ebben egy kis cselédlány addig-addig illegette magát a ház fiatalura előtt (beszállt a kocsijába, ajándékot vett neki, puszit adott az arcára, felment a szobájába), hogy az végül csak megdöntötte. Voltak persze erkölcsi skrupulusok, de azért csak megtörtént. Pedig tudta jól, hogy a férfinak beteg felesége van. De nem is csoda, hogy ezt tette, mert már az anyja is egy cafka volt. Ő is összefeküdt a környék földesurával, pedig azt is várta otthon a felesége és a kisgyereke.

Bocsi, de azért néha csak lehet engedni a szigorú elvekből. Az írók erre szántak kb. 35 részt, hogy felépítsék Luci meg Gustavo kapcsolatát, hogy ne érezd erkölcstelennek azt, ami a viharban megtörténik. De ha a te hozzászólásodból indulok ki, akkor még a szerelem nevében sem tehették meg. Mirta, meg Rosa előéletére nem szántak semmit az írók. Pedig talán akkor őket is jobban megértenénk, hogy miért tették azt, amit tettek.
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 09:36:54 10/10 Előzmény napraforgó
(2680/2794)
Ja, nagyon erkölcstelem, ha az ember a munkáltatójával viszonyt kezd! Az a kis cselédlány is! Nahát!
10/10
factsmatter 2019 aug. 15. - 09:35:00 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2679/2794)
Azt, hogy a végére szörnyeteg lett, azt nem vitatom. Előtte még lehettek benne pozitív érzelmek.
Luna34 2019 aug. 15. - 08:37:17 Előzmény napraforgó
(2678/2794)
Szia! valóban vicces volt szerintem is. érdekes most hirtelen hogy a sarkára tudott állni! most újra a régi Gustavo lett hirtelen, pedig az emlékezete nem tért vissza. :)
napraforgó 2019 aug. 15. - 06:39:01
(2677/2794)
Ahogy mondani szokták, "szappanoperába illő" az a mód, ahogy Gustavo szeméről lehull a hályog és mindent Mirta szemére vet. Mindent, amit már rég észre kellett volna vegyen, de hát ő becsukta a szemét, fülét, NEM AKARTA észrevenni, hogy a mellette lévő nő milyen is valójában. Vicces, ahogy most szemrehány....
És az is, hogy Mirta ott áll, feldúltan, az igaz, csak valahogy érthetetlen, hogy miért nem menekült már el korábban. Ugyanez Oféliára is érvényes, ő is csak akkor akarna menekülni, amikor már régen késő. Ha csendben összepakol és még aznap éjjel elmenekül, amikor Marita rosszul lett - hisz mindenki a kislánnyal foglalkozott -akkor vélhetőleg el tudott volna tűnni. Ugyanez vonatkozik Quirogára is. amikor Gustavo rátelefonált, hogy jöjjön azonnal, föl kellett volna szállni a legelső vonatra és jó messzire elutazni. Hisz tudta, hogy mivel fogadnák.
De hát itt mindenki várja, hogy lesújtson rá a végzet.
napraforgó 2019 aug. 15. - 04:07:04
(2676/2794)
Nemcsak azt nem lehet állítani, hogy Mirta szerelmes volt Gustavoba - mert ez nem igaz, de még igazi vonzalmat sem érzett iránta. mert a vonzalom olyasmin alapul, hogy tetszik a másik ember jelleme, viselkedése, gondolkodásmódja, stb, stb.
Mirta mindössze nyers szexuális vágyat érzett a férfi iránt, amit aztán megfejelt a birtoklási vággyal. Egészen biztos, hogy ha Gustavo nem olyan kőgazdag, akkor Mirta nem "szeret" belé, akkor valaki mást nézett volna ki magának. Gátlástalan aranyásó, jó adag szexéhséggel, ez az én véleményem.
napraforgó 2019 aug. 15. - 03:59:21 Előzmény factsmatter
(2675/2794)
Már megbocsáss, de miért minősül pozitív "dolognak" az, hogy Mirta amúgy szexuálisan vonzódott Gustavohoz?
Ez sem nem pozitív, sem nem negatív, egyszerűen csak van, elhiszem, elfogadom, de én semmiféle előjellel nem aposztrofálnám.
És azért vagyunk emberek, hogy ha olyan illető iránt érzünk szexuális vonzalmat, aki nem szabad, számunkra elérhetetlen, tilos (mert hivatalosan máshoz tartozik), akkor egyáltalán nem pozitív, ha belenyúlunk ebbe a kapcsolatba akár a szerelem szó emlegetésével, akár csak egy kaland igéretével, lehetőségével.
Egy ilyen kapcsolattól eleve távol kell tartani magunkat és baromira nem pozitív, ha mindenáron bele akarunk menni ebbe az erkölcstelen kapcsolatba.
És itt most nagyon nem számít, hogy az illető amúgy nem boldog a kapcsolatában, mert azt őneki kell lerendezni és mindenki, aki kívülről beleavatkozik, vagy csak bele akar avatkozni, az nem jó ember, a magatartása meg egyáltalán nem pozitív.
Szerintem a szexuális vágy nem mentesít mindenféle erkölcsi skrupulus alól, sőt, még a szerelem sem. Egyszerűen vannak olyan normák, az emberei együttélésből fakadóan, amiket be kell tartani. pusztán azért, mert nekem tetszik valaki, "akarom", "meg akarom kapni" nem mentesít minden felelősség alól.