FElepHánt 2015 okt. 06. - 16:43:02
(3/23)
FeHér ElepHánt Kulturális Ajánló Portál www.toptipp.hu

MA ESTE MEGBUKUNK---Mark Bell---Centrál Színház

Briliáns húzás volt az angol rendezõ mellett Nigel Hook díszlettervezõt is felkérni, a darab fõszereplõje a szinte életjelenségeket mutató, mozgó, billegõ, zuhanó építmény és a seregnyi diszfunkcionális kiegészítõ kellék. Cserna Antal harmadszorra sem tudja becsukni az ajtót, hangosítói tevékenysége is csapnivaló. A gyertyatartót Botos Éva falból kitörõ karja helyettesíti, õ maga meg mentõangyalként ugrik be az elájult menyasszony szerepébe.
Tökéletesen összehangolt apparátus mozgatja az össze-vissza /nem/ mûködõ kulisszákat, a tárgyak önállósulva próbálják megbuktatni a produkciót. Nem sikerül, mert a játszók gigászi erõvel, sziporkázó kreativitással oldják meg a kényes helyzeteket. Fantasztikus mulat-
ság, virtuóz szellemesség, nagyszerû színészi játék.
Janicsek Péter társultvezetõként elõre kér elnézést a galibákért, nyomozóként is uralja a terepet. A hulla Mészáros András életre kelve is meggyõzõ, Schmied Zoltán a komikum keményebb változatát mûveli. Mark Bell rendezése milliméterre kiszámított koreográfiájával, virulens ötletességével káprázatos iramot diktálva, hibátlan összjátékra bírja a
kiváló együttest.
Rada Bálint pompás karaktert formál idõs inasából, Katona László félelmetes arcjátékkal több elképesztõ magánszámot is bemutat. Ágoston Katalin élve és halva egyaránt a groteszk pózok tüneményes halmazával operál, jól kihasználva elváltoztatott hangjának komikumát. Az örökmozgó díszletes, Botos Éva centrális motorja, a csak vinnyogó röhögéssel követhetõ, frappáns fordulatoknak.
Feloldódunk a humor-zuhatagban, csodáljuk a rommá dõlõ színpadképet, most sem csalódunk a Centrál Színház avatottan nézõbarát hozzáállásában: így aztán a valóságban tényleg nem lehet megbukni!!!
10/10
hektor16 2015 okt. 05. - 17:07:28 10/10
(2/23)
És valóban. Függöny fel a köbön. Csak ajánlani tudom azoknak,akik nem aktuálpolitikai tüntetésre,hanem szórakoztató színházba akarnak menni, hogy jól érezzék magukat. Persze, hogy tízes!
ambrosius 2015 szept. 30. - 22:11:39
(1/23)
Talán a kutya járt a legjobban. Nem került elõ a jelenéséhez, pedig az ügyelõ kereste az elõadás elõtt és a második rész elõtti szünetben is szorgalmasan. Nekem nem volt ekkora szerencsém, nekem jelenésem volt a nézõtéren.
Puskás Tamás megvett Londonban egy darabot cakk um pack. Rendezõvel, díszlettel, kosztümmel. Kb. úgy járt mint az Opera a Hattyúk tavával, rosszat választott. Van ilyen.
Igen kíváncsi voltam, hogy az angol rendezõ az angol közönségnek, hogyan tálal egy darabot. Bár ne tettem volna. Mi magyar közönség vagyunk, az angol humor nem ott ül nálunk, ahogyan Õ gondolja.
Szólhattak volna neki.
Katona László frenetikus volt, szemei, kikacsintásai és pukkedlijei ragyogóak voltak. Az összeomló emeleti díszlet mûködött. Sok volt második rész végén a cselekmény elhadarása (ki, miért volt a gyilkos), bár tudom Agatha Christie-nél is ekkor magyarázzak meg. Ez a darab nem a gyilkosságról szólt, hanem alapvetõen a helyzetkomikumról.
Van más ilyen darab a színház repertoárján, az jobb.
Nekem ma este megbuktak.