Téma: Ma Reggel

adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 15:51:06
(8732/8852)
Örüljünk, hogy elkezdõdött a kibeszélés.
Ez is egy lépés a tisztázásban, a múlttal való szembenézésben.
Sztem nem kell bûnbakokat keresni, elég indulatokat szít ez az ügy önmagában is.
Bõven elég nagy feladat vele szembenézni.

És jó lenne, ha "az ügynökmúlt feltárására hivatott bizottság mandátumának kidolgozása" sem csúszna Lázár ígéretéhez képest negyedéveket...
offtopic
kõmacska 2012 aug. 03. - 15:48:21
(8731/8852)
Hát.... annyi közük van a kereszténységhez, mint a Ráhel által belinkelt szövegben a "keresztény fajú"-aknak. Sehogy. Keresztény faj, keresztény ízû fagylalt, keresztény színû falfesték, keresztény fûnyíró. A keresztény szónak az õ használatukban semmi értelme, és nem is érdemes meghallani. Nyilván azért használják, hogy teljesen lejárassák, másrészt hogy elhitessék azokat, akiket lehet.
Ez a letartóztatás talán az elõszele valaminek: http://www.origo.hu/itthon/20120720-riport-a-szolnokon-molesztalassal-gyanusitott-amerikai-hitteritorol.html# Persze kívülrõl nem tudhatom, mi történt, de érdekes megjegyzés a cikkbõl, hogy: "Nem is lett volna képes rá" - reagált a hírekre az egyik szomszéd, aki nem tudott semmi konkrétumot az esetrõl, ám megjegyezte, hogy a férfi néhány hónappal ezelõtt szélütést szenvedett, amitõl lebénult a fél arca, ezért rendszeresen jártak fel Budapestre orvosi kontrollra, kezelésre....a megkérdezettek többsége bosszúnak tartotta a feljelentést, és a megcsappant támogatásokkal hozta összefüggésbe."
Ez a "keresztény" kormány szerintem mindent üldözni akar, amiben valódi hit van, mert attól félnek. Félhetnek is, van miért.
Seven7Crown 2012 aug. 03. - 15:06:56
(8730/8852)
Szerintem, hogy ki miben hisz, az magánügy!
Abba senki nem szólhat bele!

Az viszont már nem magánügy, amikor egy Csatáry nevû rém, aki pl.parancsokat osztogatott emberek halálba küldésére, szabadon élhette világát Budapesten, mert miniszterelnökünknek/Orbánnak/, valamiért nem volt kedve a letartóztatására, csak amikor már több ország is jelezte, hogy egy gyilkost szabadlábon hagyni, nem túl elegáns dolog!
És ez már tényleg vérlázító, amikor még a túlélõk fejére is vérdíjat tûzzön ki egy náci párt Csatáryt védve, amelyik a mi adóforintjainkat költi, a gyûlölt EU pénzével együtt!
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 14:10:46
(8729/8852)
Sztem nemis Jézus a lényeg, az magánügy, ki miben hisz, hanem a kereszténységben meglévõ szellemiség, értékrend lenne az.
Elõbbirõl papolni, utóbbit áthágni, na ez a nem kóser, ez a furcsa kis stichje a hazai politikai-egyházi himihuminak...
offtopic
kõmacska 2012 aug. 03. - 11:17:27
(8728/8852)
Vagy a korona. És akkor minden tökmindegy, mert pofád lapos puttána.
Na igen, ami a "Kedves Vezetõt" illeti - akik támogatják, azok sose arra hivatkoznak, hogy milyen jó dolgokat tett, mennyire felvirágoztatta az országot, hanem hogy milyen szar volt az elmúltnyócév. Igen, szerintem is. De ez nem érv arra, hogy helyette Orbánt támogassam. Jót nem hozott, csak sok rosszat. És a java még hátra van, még nem is lendült bele.
De én már úgy vagyok vele, hogy Jézus a fõvezér, meg a király meg minden; õt nem kell megválasztani, de nem önkényúr, mert bebizonyította, hogy tényleg felelõsséget vállal. Tudom, hogy ez nevetségesnek hangzik egy politikai fórumon, hogy jön ide ez a láthatatlan jóember és mesefigura, erre nem lehet építeni egy ország vezetését; de õ az egyetlen, akiben érdemes megbízni, más nincs senki.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 11:10:33
(8727/8852)
Mondjuk én talpat sohasem fogok nyalni, mert nem vagyok egy bólogatópál, de ez nyilván nagyon leszûkíti a lehetõségeket.
Bár az elmúlt 10 évben eddig sem vágytam rá, hogy a szükségesnél több közöm legyen az államhoz. Csak most az állam sokmindent kiszorít, és azok a helyek, ahol függetlenül lehet boldogulni, egyre szûkül és egyre több kirúgott ember versenyez egymással. Szóval nem egyszerû, de senki nem mondta, hogy az lesz. Ami meg egyszerû, az finoman szólva is összemocskolja az embert...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 10:57:18
(8726/8852)
Ja és a menekülés mellett természetesen a mimikri és az apolitikusság lesz a kifizetõdõ.
Persze ha nem kap 2/3-ot az összefogás, akkor legfeljebb egy patthelyzet alakul ki, mint a demokráciát aláaknázó Basescu után Romániában.
Kérdés, ez jobb-e, de talán ez a kormányozhatatlan helyzet érthetné meg a jobboldali, konzervatívnak mondható, csak gyáva értelmiséggel, hogy kiálljon a kiegyezés mellett.

Megjegyzem, ha Orbán nem kap 2/3-ot, a hülye szabályai õt is elvileg gúzsba kötik. Persze ezt õ a gumijogállamában símán megoldja majd, és kb tovább folyhat az URALKODÁS, a király nélküli királyság.
De ha nem lesz összefogás, még a 2/3 is összejöhet Orbánnak megint, egy ilyen politika mellett is...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 10:49:01
(8725/8852)
Sajnos nagyban egyetértek.
Én meg még azt mondom, a 80s évektõl kezdve, ami itt ment az országban, azt a Sátántangó és Werckmeister harmóniák írja le tûpontosan. Az összeomlás itt van, addig verték át az embereket, amíg azok bekapták az Kedves Vezetõ cumiját, aki szembefordult a népével és kicsinálja a gyengéket és a bárhogyan (akár konzervatívan is), de gondolkodókat.

De annyiban pozitívabban látom, hogy egy összefogás, aminek pusztán a demokrácia visszaállítása lenne a célja, még egy értelmes cél lehetne. És szerintem ezzel megverhetõ lenne az Orbán-Vona tengely.
Ha erre képtelen az ellenzék, akkor én sem regisztrálok. Megpróbálok menekülni, ahogy tudok.
offtopic
kõmacska 2012 aug. 03. - 09:58:08
(8724/8852)
Azért nem, mert a cél a direkt teljes kicsinálás. A kivéreztetés. Hiába kérdezed, itt már nem lesz válasz. És nem lehet számítani arra, hogy majd a parlamentben beszélnek róla, meg a politika elintézi, meg az ellenzékiek segítenek, meg itt BÁRKI is lenne, aki TUDJA, MERI, TESZI.... legfeljebb az aljasságot és mocskos törvénytelenségeket. Amit magadtól meg tudsz lépni, azt megléped és kész, nincs egyéb segítség semmi. És pláne nem lesz. Mert addig ûznek, amíg össze nem görnyedsz, térdre nem kényszerülsz, megalázkodva nem nyalod a padlót, és amíg meg nem döglesz. Vagy mondjuk el nem futsz innen, bár mondjuk másutt se lesz jobb. Ez a jövõ, szerintem, én ennél nem vagyok optimistább. Bármilyen összefogásban reménykedsz, az csak azt jelenti, hogy valaki másra vársz. De már nincs mire várni. Ha szereted Pilinszkyt, akkor ez nagyjából leírja a helyzetet, még ha nem is egészen nyilvánvaló http://www.poli.hu/~szucst/poe_pil2.htm Mindenesetre szerintem végleg bekaptuk a horgot vagy benne rekedtünk a hálóban és innen már nincs politikai kiút, tökfölösleges tervezgetni meg reménykedni bárkiben is. Csak magadra számíthatsz, szerintem.

Ilyen hülye kérdést, hogy ki lenne jó Orbán helyett.... mi a fenének azon agyalni, hogy ki lenne jobb vérszívó? Senki. Ezen egyáltalán nem is kell töprengeni. Tudom, hogy nem te kérdezted, hanem tõled kérdezték; de nagyjából jól feleltél, csak szerintem egészen jól azért nem lehet válaszolni, mert a kérdés hibás. Nem kell azon töprengeni, hogy kit emeljek magam fölé. A bojkott persze nem jó ötlet, de a hatalom támogatásánál meg az ellenzék támogatásánál mégis jobb. Mert hiába cseréli ki valaki a téglákat a falban, az attól még ugyanaz a fal marad.
offtopic
kõmacska 2012 aug. 03. - 09:37:11
(8723/8852)
Ugyanezt pár hónappal ezelõtt egyszer már biztosan belinkeltem, a csajszi által alapított honlapot is megnéztem: http://www.facebook.com/FricskaAStartMunkaProgramnak

Azon is elgondolkoztam, hogy az elempés nõ miért nem mondta meg a közmunkásoknak azt a tökegyszerû megoldást, hogy ha õket magánbirtokra akarják szállítani, akkor egyszerûen ne szálljanak fel a buszra, ne vegyék fel a munkát, mert az törvénytelen; hanem oda menjenek dolgozni (közterületekre, azok karbantartására) ami a szerzõdésükben benne van. És ha emiatt õket elküldik vagy nem fizetik, akkor szépen feljelentik Simonkát és megüti a bokáját; mert ennyire törvénytelen még õ sem lehet, csak akkor, HA ABBAN A KÖZMUNKÁSOK ÖNKÉNT, a saját szabad akaratukból RÉSZT VESZNEK. Minek szállnak fel a buszra, minek mennek magánbirtokra dolgozni? Tudják, hogy nem erre szerzõdtek; miért nem állnak ellen a törvényszegésnek? Õk lennének az a láncszem, aki megakaszthatná a "gépezetet", ha már az önkormányzat együtt is mûködik a törvénytelenséggel.

Errõl beszélt Kertész Imre a Sorstalanságban: a végsõ monológban, amit Köves Gyuri levágott a pesti zsidóknak, azt mondta: mindenkinek volt választása. Mindig lehetett volna tenni valamit, és mindig volt lehetõség arra, hogy ne mûködjenek együtt a fasisztákkal. Még akkor is, amikor a vonatról leszálltak és sorban álltak, mindig tettek egy lépést elõre - még akkor is lehetett volna másfelé lépni. Nyilván lelövik, de akkor is lehetett volna másfelé lépni. Mindenki lépett, és a lépéséért õ maga felel. Na, és ezért a beszédért nagyon feldühödtek a Pesten maradt rokonok.

Pedig ugyanez vonatkozik a közmunkásokra is - õk is lépnek, amikor fellépnek a buszra, ami Simonka képviselõ "úr" dinnyeföldjeire viszi õket. Lehetne nem felszállni is. És ezt miért nem mondta el az LMP-s képviselõ? Nem talán azért, mert ha helyben megoldják a problémát, akkor abból nem lehet interpellációt tartani a parlamentben, amiért fizu jár, és aminek garantáltan semmiféle következménye sincs? Miért terelik a "megoldást" olyan fórumra, ahol az egész súlytalan semmivé olvad, miközben a képviselõk emésztenek, böfögnek, telefonálnak, számítógépes játékot játszanak, tévét néznek, olvasnak, alszanak, beszélgetnek, cigiznek, kávéznak?
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 09:30:48
(8722/8852)
Persze az sem volt jó, amikor egész megyékben munka még annyi sem volt, mint most, csak a segély.
De ez meg a ló másik oldala megint, miért nem lehet normál bért fizetni? Sztem ez simán emberi jogokat sért...
Bár sokan meg normál munkát végeznek minimálbérért, de sztem ha az állam szervezi meg a munkát, attól nem fizethetne kevesebbet. Máshol meg a munkáltató szervezi meg a munkát, ez mennyiben más? Az állam ugyanúgy megkéri ezeknek a munkáknak az árát a társadalomtól az adóemelések és az új adók formájában...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 09:14:04
(8721/8852)
Apropos, Simonka, nem Simicska...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 09:13:08
(8720/8852)
Na errõl írtam Mikinek. Az állam lett a legnagyobb rabszolgatartó...
Lehet majd közmunkásokat kikölcsönözni is (ahogy rabokat már most is lehet, lásd L. Simon kultúrpápa latifundiumát), és akkor jogilag is rendben lesz, hogy Simicska földjét a megélhetési minimum feléért gyomlálják...
offtopic
kõmacska 2012 aug. 03. - 09:04:33
(8719/8852)
http://www.youtube.com/watch?v=mT9yI7yUD_k
http://www.beol.hu/bekes/kozelet/az-lmp-szerint-rabszolgakent-dolgoznak-a-megyei-kozmunkasok-442845
Egész pontosan Simonka fideszes képviselõ magánbirtokában levõ dinnyeföldeken dolgoztak a közmunkások úgy, mint a rabszolgák.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 08:14:01
(8718/8852)
Ugyan, ugyan.
Hát a szegény vegye meg a 99 forintnál nem olcsóbb dinnyét, nincs ingyenebéd.
Hallottál róla ugye, amikor a tõkések a nagy Depresszió idején a tejet a tengerbe meg a csatornákba öntötték, miközben a sok munkanélküli az éhhalál küszöbén tengõdött.
A munkabéreket a megélhetési szint alá nyomják, meg még 26-szorosan megadóztatják, hogy végképp ne legyen kereslet a gazdaságban.
Hát ez van, ha az uralkodó gazdasági-politikai elit visszaél a hatalmával, és a szociális érzéke 0....

Mert a magyar állam (fõleg a kiszolgáltatottakkal szemben vérkemény mai kormány) pont annyira emberséges, mint a vadkapitalisták.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 03. - 08:05:50
(8717/8852)
"Csak akkor fog ez a szerencsétlen ország elõrébb haladni,ha a saját oldalunkkal ugyanolyan kritikusak leszünk,mint a másik oldallal!"
Hajrá, gyakorold is!

Amúgy Orbán paranoiás személye mérgezi a politikát, felesleges minden másról beszélni:)
Üdv
2/10
offtopic
meszag 2012 aug. 03. - 07:25:18 2/10
(8716/8852)
olahmiki1959 2012 aug. 03. - 05:06:41
(8715/8852)
A hírek között megint találtam valami õrületet:

"Több ezer kiló görögdinnyét semmisítettek meg a nagybani piacon
2012. augusztus 02., 15:25
Az akció célja a rossz minõségû, a magyarként feltüntetett külföldi, valamint a mindenféle eredet-megjelölés nélküli görög- és sárgadinnyéket forgalmazó nepperek kiszûrése volt.

A Vidékfejlesztési Minisztérium összehangolt akciójának keretében a hatóságok munkatársai 9600 kiló ismeretlen eredetû görögdinnyét a helyszínen megsemmisítettek, illetve elrendelték 4600 kiló nektarin, paradicsom és paprika forgalmi korlátozását."

Vannak dolgok, amiket egyszerûen nem tudok megérteni, illetve elfogadni.

Amikor a hatóságok valahol vidéken felfedeznek egy illegálisan mûködõ húsüzemet, ahol rossz higiéniai körülmények között, nagy mennyiségû, kétes eredetû húsárut találnak, és azt megsemmisítik, mert emberi fogyasztásra alkalmatlan, vagy veszélyes, azt megértem.
Bár ott is felmerül bennem, hogy azt a húst miért nem adják oda állatkerteknek, vagy kutyamenhelyeknek, amelyek állandóan a fenntartásuk határán egyensúlyoznak, és nagyon jól jönne nekik egy olyan hússzállítmány, amely esetleg hetekre megoldhatná a szegény elhagyott állatok élelmezését.

De ennél a lefoglalt, KÖZEL 10 TONNA! görögdinnyénél mi volt a baj???
Miért kellett megsemmisíteni?
A felvágatlan görögdinnye ugyanis hibátlan, tökéletes minõségû, teljesen mindegy, hogy van-e róla papír, vagy nincs, semmiféle veszélyt nem jelent az emberre.

Miért nem osztották szét, miért nem adták oda ingyen - most demagóg leszek, de csak a példa kedvéért, - hajléktalanoknak, kórházaknak, gyermekotthonoknak, vagy ha ez mind kiesik, miért nem dolgozták fel takarmánynak, hogy ne vesszen kárba ez az elképesztõ mennyiségû lédús gyümölcs, ebben a kánikulában?

Szeretném, ha erre a kérdésre egyszer valami illetékes érdemben válaszolna, mert én egyelõre értetlenül állok a jelenség elõtt.

Arról már nem is beszélek, csak most jutott eszembe, hogy Budai Gyula vajon mi a bánatot keresett ott?...
Seven7Crown 2012 aug. 03. - 00:39:29
(8714/8852)
Tudod az a gond, hogy az egykulcsos adó megtépázta a költségvetést, és ha jól emlékszem, akkor a kiesõ kb.500 milliárd forint döntött a szektorális, és banki adó sorsáról, mivel az országot is finanszírozni kellett valamibõl!

Most megint ott állunk, hogy egy fillérünk sincsen, csak várhatjuk Simort, aki lemondásával pénzhez juttatja az országot, és a még mindig nagyképû Orbán majd megint jól kirúgja innen az IMF-et!
A buta fideszes, pedig csak egy hõst lát majd maga elõtt, aki szentül hiszi, hogy hõse, más országokat is megmentett a nagy válságban, köztük a Franciákat is, bár azt majd elfelejti megemlíteni, hogy pl.Szlovákiában más az adórendszer!:)
-csengõzoli-- 2012 aug. 03. - 00:08:23 Előzmény adamnagysweetmovie
(8713/8852)
Ma jó kis nyugis napom van-volt, úgyhogy válaszolok.
Ennyi neked is jár, oly rég megyünk egymás idegeire :)
Már az az elsõ mondatod is vicces "He-he, azt hiszed, válaszolok majd." írod a válaszod legelején :D
Igazából gondolhatnám ezt szellemességnek,de annyira már ismerlek,hogy tudjam, nem annak szántad.

"Rádhagyom, bogozd ki, hogy jutottunk el a kurvák szótól Gyurcsányig, és tovább:)"

Nem lesz nehéz kibogozni, a "kurvák" cikk kapcsán kezdtünk az internetes baloldali túlsúlyról beszélgetni.
Erre hoztam fel S.Pált és vele állítottam párhuzamba Gyurcsányt.
Azt is megmondom miért S.P jutott eszembe!
Az utóbbi idõben szerintem messze ez volt a legnagyobb port kavart ügy,amirõl a legtöbben, a legtöbbet beszéltünk.
Az õ esete pedig megismétlõdött Gyurcsánnyal, tehát az a szó,hogy "idecitált" helytelen.
Ezt legközelebb írd úgy,hogy "tökéletes példaként felhozott" , sokkal jobb megfogalmazás és ráadásul igaz is.
Én tehát róluk beszéltem, illetve késõbb már csak Gyurcsányról,de csak az elõzõek kapcsán!
Arról kérdeztelek,hogy annak tudatában is megbízol-e benne, ahogy ebben az esetben viselkedett.
Azaz farizeusként eljátszotta a fedhetetlent,miközben tudta,hogy ha valaki,hát õ még S.P-nél is sárosabb,mert nem csak átmásolt szövegrészeket valakitõl,hanem konkrétan egy az egyben lemásolta sógora dolgozatát.
Errõl kérdeztelek,mire te bedobtad,hogy : "ettõl még hadd ne szeressem azt, aki köbre emeli mindazt, amit fletóban is ki nem állhattam..."
Nos, itt követtél el egy logikai bakugrást.
Hogy jön ide Orbán? Kérdezem újfent, most már ponttal a mondatom végén.
Ki mondta,hogy szeresd?
Én ugyan biztos nem,de megfigyeltem,hogy nálad ez az Orbánozás egy Jolly Joker (lásd a képen a mi kis Jokerünket)
Egy olyan adu,amit bármikor,bármilyen témára rá lehet dobni és kész,azzal le van zárva.
(ugye végülis a HVG húzására nem is reagáltál, namindegy...)
Valahogy nálad simán megfér,hogy mikor valami kellemetlen derül ki a baloldalról,akkor ne a konkrét ügyet cáfold,hanem bedobj valamit Orbánról.
Csakhogy ez így nem megy, így nem lehet értelmesen eszmét cserélni,beszélgetni.
Nem véletlen,hogy egy pakli kártyában csak 5 Joker van!
Képzeld milyen értelmetlen partik lennének azok,ahol az egyik fél mindenre Jokert dob...
Nem tiltják be a kurucinfot? A Órbán...
Csatáryt még nem fogták el? A ÓÓÓrbán...
Holnap esni fog? A ÓÓrbán õõ Óóóbááán!
Nem lehet mindig mindenre Orbánozni, mert egyrész bromság,másrészt nevetségessé, hiteltelenné válsz,ha minden baloldali hibát vagy aljasságot ÓÓÓbánviktorozással akarsz megmagyarázni.
Csak akkor fog ez a szerencsétlen ország elõrébb haladni,ha a saját oldalunkkal ugyanolyan kritikusak leszünk,mint a másik oldallal!
A hlyeség nem pártfüggõ,mint az az utóbbi 20évben, gondolom számodra is kiderült.
További szép nyár estét kívánok.