Téma: Ma Reggel

olahmiki1959 2012 aug. 05. - 11:07:41
(8832/8852)
Mi történt, felébredtél, és úgy próbálod meg felvenni az utazósebességet, hogy a reggeli kávé mellé gyûlölködsz egy kicsit?...
Úgy látszik, te az évtizedek alatt nem olvasmányok szövegeit szívtad magadba, legfeljebb a mezítlábas Kossuth cigaretták füstjét.
Talán azért van ez a penetra, ami körbelengi az írásaidat.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 05. - 11:00:05
(8831/8852)
Maradjunk annyiban, hogy brikett vagyok. Nem bántottál meg, de nincs igazad: ha már fonetikusan akarjuk írni, akkor untermencs.
drProktor 2012 aug. 05. - 10:55:44
(8830/8852)
Nem akartalak megbántani, te is nagyon normális jobbos vagy,
csak kicsit csiszolatlanabb gyémánt
drProktor 2012 aug. 05. - 10:52:59
(8829/8852)
"Tévedsz, tata (Nyanya?)

Ebben az ersetben az "untermens" ténylegesen mondanivalót hordozó forma.
Sok esetben elõfordul, hogy idegen szavakat nem az eredeti helyesírás
szerint ír egy mûvelt magyar, ui. azzal árnyalja az aktuális jelentést.
Neked például nem kéne nekállnod a mûbalhénak, pont az "untermens" írás jelzi,
hogy egyfajta tréfás ötletrõl van szó, amit egy akkora kalibernek,
mint te, azonnal antennáznia kellene
(lám ilyeneket tudsz, mint "szõke szigfrid",
tisztára egy BayerZsolt mûveltsége!)
drProktor 2012 aug. 05. - 10:43:34
(8828/8852)
"Javaslom, kattints a nicknevemre, és a hozzászólásaimból olvass el néhányat,
amelyeket nem csak ide, hanem máshová írtam, filmekhez, egyebekhez.
Ott láthatsz egy bizonyos stílust, színvonalat, tájékozottságot, látókört,
egyebeket, amelyeket én nem minõsítek, azt döntse el más.
Az írásaim stílusáról nem tehetek, ez nálam nem egy felvett póz,
hanem belõlem fakad, valószínûleg az olvasmányaim,
az évtizedek alatt magamba szívott rengeteg olvasott szöveg hatása"

Megmosolyogtató lenne,ha nem vennéd nagyon is komolyan.
Így csak kiábrándító.
A legédibb, hogy: "(. . .)amelyeket én nem minõsítek, azt döntse el más"

Ténylegesen az a borzsztó,
hogy valóban te vagy itt a legnormálisabb jobbos!. . .
Szegény-szegény magyar hazám!
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 05. - 10:40:57
(8827/8852)
Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul! Nem untermens (ez könnyen összetéveszthetõ a havi ciklussal)hanem
Untermensch.
És lám kitört a nagy demokratából az Übermensch és embertársait egyszerûen Untermensch-nek tartja.
Siegfried a szõke fenevad kimutatta a foga fehérjét.
drProktor 2012 aug. 05. - 10:24:25 Előzmény -csengõzoli--
(8826/8852)
"Ez úgy mûködik ezekben a baromi demokratikus országokban,hogy ha nem vagyunk szimpatikusak,akkor egy köztörvényes bûnözõt is inkább szabadon engednek?
Ráadásul az Ír gázoló minden szempontból rossz példa,ugyansi õt Gyurcsányék 8 éve alatt sem adták ki.
Úgy látszik õ sem volt szimpi."

Ne vagdalkozz, te ennél sokkal többre vagy képes.

Mindenhol emberek ülnek, akik intézik az ügyeket,
az amerikai külügymniszter is emberbõl van, képzeld el!
Egyszerûen rühelli a miNagyVezírünket
(esetleg megpróbálhattok keresztbe tenni neki ráúszíthatnátok BudaiGyulát pl).
Én, õszintén szólva meg tudom érteni a szempontjait.
Ugyanez az ír bíróságra is vonatkozik.
Nyilván törekednek függetleníteni szakmai munkájukat az egyéni indulataiktól
(ugyanolyan helyzetben vannak, mint nálunk az összes Fõhivatal,
amely teli lett rakva a FizeSS enbereivel: Pl. PoltÚr is igyekszik tenni a dolgát,
mint az ír bíróság, de hát, istenkém, mindkettõnek van elõélete és indulata,
nem biztos, hogy nem a mi Fõügyészünknek kellene beiratkozni
egy kis ír továbbképzésre)
Ez a duma meg hogy Gyurcsány idejében sem adták ki,
teljes mértékben mutatja gyermekded elfogultságod.
olahmiki1959 2012 aug. 05. - 09:39:43 Előzmény adamnagysweetmovie
(8825/8852)
Nem fogok udvariaskodni.
Az, hogy milyen témát dobok be a fórumba, hadd legyen az én dolgom.

Még kevésbé leszek udvarias.
Schweitzer József fõrabbi ügye bagatell, szóra sem érdemes, említésre sem méltó. Mégis, a magyarországi liberális értelmiség felfújta, ügyet csinált belõle, "természetesen" az összes világlapot telekürtölték, hogy milyen borzasztó dolgok történnek hazánkban.
Miért is? Egy megengedhetetlen mondat miatt...

A magyar verések ügye kristálytisztán rávilágít arra a penetráns mentalitásra, - és most valóban nem vagyok udvarias és finomkodó, - amit sajnos te is képviselsz, sõt talán te képviseled a legegyértelmûbben.
Amikor valaki "súlyoz", "mérlegel", okoskodni kezd, elméleteket állít fel, és fõleg, - ami a legaljasabb fogás, - a neki nem tetszõ politikai oldalt okolja olyan ügyekben, amikor két mondatban el kellene ítélnie a történteket, és kész.

A cigány gyilkosságok ügyével kapcsolatban soha nem hallottam olyan elmélkedést, hogy borzasztó dolog, ami történt, de a Gyurcsány kormány a hibás, amiért engedte, hogy felfegyverzett félkatonai fasiszta hordák vegyék a kezükbe az igazságszolgáltatást, és ezért történetek ezek a megengedhetetlen gyilkosságok, amikor ártatlan cigány emberekre lõttek rá éjszaka, asszonyokat és gyerekeket meggyilkolva.

ja, egyébként, ha valaki egy neked nem tetszõ témát vet fel, kérdéseket fogalmaz meg, akkor rögtön ráfogod, hogy hangulatkeltõ, Amerikaellenes, stb.

Tudod Adam, ha valaki veszi a fáradságot, és elolvasgatja a te hsz.-eidet, azokból egyértelmûen kiderül, hogy a te egész itteni ténykedésed lényege a hangulatkeltés a jelenlegi kormány ellen.

Ezt most szó szerint beidézem:
"2) Nehezen tudom hová tenni, hogy nem értesültél (csak az elmúlt fél évet sorolom, és nincs antiszemita listám, csak ami mezei állampolgárként megütötte a fülem) az alábbi eseményekrõl:
- Székhelyi-ügy
- kaposvári temetõ egy részének felfordítása
- jobbik vérdíja a háborús bûnökért halálra ítélt háza elõtt tüntetõkre

Nem mondom, hogy szándékosan bagatellizáltad a problémát, de azt tetted és folyamatosan azt teszed. Hiába szólsz néha, hogy talán a lágerszlogennel nem kéne viccelni, ez kevés. Nem vagy olyan untermens, mint a sovn vagy vénasszonyok, de csengõtõl nem sok választ el."

Hát, Ádám, ez most nagyon mellé ment!
Az egész porton ÉN voltam talán az egyetlen, de a legelsõ biztosan, aki megemlítette a kaposvári zsidó temetõ megrongálását, sõt, megoldásokat is javasoltam az ügyben.
Visszakerestem, csak neked, július 23-án, a "9131" számú hsz.-ben írtam errõl.

A "Székhelyi ügy" megint csak nem elõzmény nélküli. Elbagatellizálni nem akarom, bár azzal a nagy felhajtással sem értek egyet, ami körülötte zajlott.
Tudod, ha megfigyeled, szinte az összes ilyen dolog úgy kezdõdik, hogy mindig van valami elõzménye. Amikor játszótéren azt mondja Sanyika az édesanyjának, hogy a verekedés úgy kezdõdött, hogy Pistike visszaütött.
Ami persze nem mentség.

Csak a baloldali média "természetesen" soha nem beszél az okokról, mert az ciki lenne a számára.
Ha jól emlékszel, - márpedig te ne emlékeznél jól? - Székhelyi József színmûvész évekkel ezelõtt penetráns hangon elõadott valami förmedvényt a MSZP egyik gyûlésén, vagy buliján, amiben a Himnuszt és Orbánt gúnyolta, amit az ott jelen lévõk harsány röhögéssel jutalmaztak. Senki nem emelte fel a szavát, hogy ezt talán mégsem kéne.
Én akkor még nem voltam fenn a neten, de biztos vagyok benne, hogy te sem szólaltál meg, a baromira elfogulatlan, széleslátókörû, a dolgokat összefüggéseiben nézõ demokratizmusoddal.
Ezután jött az ominózus ügy, amikor valaki valahol egy szobában, két ember elõtt lezsidózta Székhelyit.
Borzasztó, égbekiáltó, megengedhetetlen súlyú ügy, ugye?

A Jobbik vérdíja valóban a legaljasabb dolog, amit el tudok képzelni, abban azért nem szólaltam meg, mert ti olyan alaposan kitárgyaltátok az esetet Seven7-tel, hogy nekem már felesleges lett volna ugyanazokat elmondanom.

"Az öntetszelgõ, nyilvánvalóan nárcisztikus stílus és barokkos mûgonddal megfogalmazott, udvariaskodó körmondatok, valamint a részleteken lovagolás, a másik szavaiba belemagyaráz-kiforgatás) is azt mutatja, baromi sok idõd van és nem a lényegre koncentrálsz. A tartalom sokszor elsikkad, vagy homlokegyenesen ellentétes ezzel az udvariaskodással."

Ez egy nyilvánvalóan dehonesztáló szándékú vélemény, amely pontosan ezért nem is érdekel.
Javaslom, kattints a nicknevemre, és a hozzászólásaimból olvass el néhányat, amelyeket nem csak ide, hanem máshová írtam, filmekhez, egyebekhez.
Ott láthatsz egy bizonyos stílust, színvonalat, tájékozottságot, látókört, egyebeket, amelyeket én nem minõsítek, azt döntse el más.
Az írásaim stílusáról nem tehetek, ez nálam nem egy felvett póz, hanem belõlem fakad, valószínûleg az olvasmányaim, az évtizedek alatt magamba szívott rengeteg olvasott szöveg hatása.

"Nem vagy olyan untermens, mint a sovn vagy vénasszonyok, de csengõtõl nem sok választ el." - írod.

Te meg nem vagy olyan szubhumán, mint dantonb, de proktortól nem sok választ el. - felelem én erre. Ha neked ez a gyerekes stílus kell, akkor tessék.

Ami alatt írtam ezt a hszt, láttam, hogy újabb írást linkeltél be, a Dániel Péter nevû élõlényrõl.

Az õ esetérõl két homlokegyenest ellenkezõ változatot hallottam eddig, mind a kettõ hihetõ.
A Goj motorosok eddig nem bántottak senkit, amikor annak idején rájuk fogták, hogy szétmotorozták az öreg akadémikus beszédét, kiderült, hogy ott sem voltak a helyszínen, utána jogerõsen pert nyertek Bakáts Tibor Settenkedõvel szemben, ennyit tudok róluk, ha igaz, amivel vádolják õket, kapjanak érte büntetést.
Dániel Péter pedig, a baloldal szoborleöntõ hõse, aki lekurvázta azt a Wittner Máriát, akinek a cipõjét sem törölhetné le emberi minõségben, sajnos nem tud érdekelni.
Abszolút hidegen hagy, hogy kapott-e egy pofont, vagy nem.

Ennyi. Elköszönök tõled, a jövõben pedig, ha úgy érzed, reagálj továbbra is az írásaimra, ha nem, akkor sem fogok nyugtalanul aludni.
De a véleményemet ezután is el fogom mondani.
Öntetszelgõ, nyilvánvalóan nárcisztikus stílusban.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 05. - 08:55:41
(8824/8852)
Példás szigort, én azt mondom, példás szigort, mert mind a 9,5 millió félázsiai megbízhatatlan (kivéve a lefizetett-lekenyerezett-bezsarolt felsõ tízezret), mind a félmillió (itt magát meghúzó, örüljön-hogy-közmunkázhat-félpénzen-egészmunkát) egészázsiai.

A miniszterelnök stílusa alapján mindenképp az utóbbi csoportba tartozik. És akiknek az eszméit kormányprogramba emelte, azok is!
adamnagysweetmovie 2012 aug. 05. - 08:48:56
(8823/8852)
ja és még egy cukrosfalat, Miki. Valamit az "idehaza egy beszóláson kívül nincs rasszimus" mondatodhoz elfelejtettem illusztrálni.

Amikor a szoborleöntõt (rá kellett guglizzak) Dániel Pétert a bíróságon minden valószínûség szerint pofántörölte a tárgyaláson megjelent szélsõjobbos csürhe, nem meglepõ módon tökugyanolyan tanúvallomást tettek, mint a magyarverõ román furkók.

Dánielverõk szerint mocskos magyarok gyalázkodással rontott rá a békésen beszélgetõ csoportosulásukra, és mikor a vezérürü kitartotta a tenyerét védekezésül, Dániel úgy beleszaladt, hogy betört az orra.

Magyarverõk: a három magyar kosaras megtámadta õket neki volt fémütõje és letérdeltetve mind a 15-üket, elénekeltette velük a magyar himnuszt.

No komment.
Valószínûleg Dániel támadói, akik Dániel állítása szerint mocskos zsidó kiáltssal fogadták, mielõtt rátámadtak, ugyanolyan példás büntetésre számíthatnak, mint az a cigány (az ügyet nem ismerem), aki valami megdögletek magyarok felkiáltással esett neki egy (úgy tudom) nem etnikai típusú, hétköznapi konfliktusban a másiknak. Igen, ez tipikusan rasszista indítékból elkövetett cselekedet, amikor a vita hevében elõtör a sztereotípia, sérelem a kisebbség részérõl...
És jellemzõ, hogy pont egy cigányt ítélnek el rasszizmus miatt. Ez Orbán és Vona Magyarországa, a Nemzeti Együttmûködés szisztémája....
Védeni kell a magyart, apukám, mert folyamatosan hátrányos helyzetbe hozza, diszkriminálja a félmilliós kisebbség....
adamnagysweetmovie 2012 aug. 05. - 06:49:29
(8822/8852)
Szuper hsz, biztosan tovább növeli a fórum baráti hangulatát....
Mit turbózod még a taplóságot, nem elég neked, ami alapból zúdul??
adamnagysweetmovie 2012 aug. 05. - 06:46:10
(8821/8852)
Nem tudom, miért, úgy éreztem, annak ellenére nem engedem el a levegõbe a hsz-ed, hogy messze, szinte semmiben nem értek vele egyet.

Nem húzom túl, mert vitatkozni vele nincs energiám, idõm és hasznát sem nagyon látom.

Két dologra reflektálnék, a teljesség igénye nélkül.

1) Nem jó kérdést ragadtál ki a magyarverés kapcsán. Szerintem ez kifejezetten hangulatkeltõ, amerikaellenes stb. Miközben ha meg akarod érteni a kérdést, nem hangulatot kéne körülötte kelteni, amikor bedobjuk a fórumba. Ne haragudj, ez a három haramia (Csengõ, Sovngarde és Vénnyanya) színvonala.
(Bocs,talán lehetnék kevésbé ledorongoló, de mikor 5 órát alszom és kb romokban az életem, kicsit dühít, hogy itt magyarázkodnom kell).
Abban igazad van, hogy a probléma nem 2010-ben kezdõdött, hanem kurvarégen. Nagyjából a nacionalizmusok kibontakozásával, és sem a magyarok, de fõleg nem a környezõ országok nacionalizmusa nem volt és a mai napig sem egészséges.
Erre jönnek rá, ezt a kártyát játsszák ki az aktuális konfliktusok, a buziállat politikusok. Jelenleg, ebben a szent pillanatban Ponta-Orbán-Basescu a három bûnös, aki politikai célra piszkálja az etnikumokat.
Ilyen helyzetekben sokkal nagyobb az esélye, hogy etnikai atrocitások történjenek, ezet nem tudom, mit akarsz vitatkozni.
Ha megnézed, az általad említett esetek mögött is többnyire (szerencsés esetben csak az egyik oldalon, most nem ez a helyzet..) valami baromarcú politikus hecckampánya készítette elõ a hangulatot a parádéhoz... Persze lehet, hogy egy vadbarom nacionalistának a legnyugodtabb külpolitikai körülmények között is szar napja van és beleköt az elsõ magyar szóba, de messze nem ez a tipikus. Ez akkor erõsödik fel, ha ezt gerjesztik.

Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem lehet kiragadni egyetlen konkrét estet, azon lovagolni (VERIK A MAGYART, AMERIKA NEM REKLAMÁL), HANEM MEG KELL VIZSGÁLNI, KI KAVARJA A SZART A háttérben.

2) Nehezen tudom hová tenni, hogy nem értesültél (csak az elmúlt fél évet sorolom, és nincs antiszemita listám, csak ami mezei állampolgárként megütötte a fülem) az alábbi esemélyekrõl:
- Székhelyi-ügy
- kaposvári temetõ egy részének felfordítása
- jobbik vérdíja a háborús bûnökért halálra ítélt háza elõtt tüntetõkre

Nem mondom, hogy szándékosan bagatellizáltad a problémát, de azt tetted és folyamatosan azt teszed. Hiába szólsz néha, hogy talán a lágerszlogennel nem kéne viccelni, ez kevés. Nem vagy olyan untermens, mint a sovn vagy vénasszonyok, de csengõtõl nem sok választ el.

Javaslom, úgy dobj fel egy témát, hogy próbálj szélesebb összefüggésben gondolkodni, elfogulatlanságra törekedni. Különben csak egy vagy a hangulatkeltõk között és akkor hagyjuk egymást, kerüljük egymás hsz-eit.

Ez már lehet bunkóság lesz, de nem bántó szándékkal írom és bocsánat, ha mégis az lesz. Az öntetszelgõ, nyilvánvalóan nárcisztikus stílus és barokkos mûgonddal megfogalmazott, udvariaskodó körmondatok, valamint a részleteken lovagolás, a másik szavaiba belemagyaráz-kiforgatás) is azt mutatja, baromi sok idõd van és nem a lényegre koncentrálsz. A tartalom sokszor elsikkad, vagy homlokegyenesen ellentétes ezzel az udvariaskodással.
Ne haragudj, nekem erre nincs idõm, kíméljük egymást a lényegre szorítkozással és az eszetlen részletviták, belemagyarázások mellõzésével.

Köszönöm, remélem nem bántottalak meg azzal, hogy érthetõ és õszinte akartam lenni.
Üdv.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 05. - 06:11:52
(8820/8852)
Megdöbbentõ szavak, megdöbbentõ gondolatmenet.
De mégis azt gondolom, sokkal összetettebben érdemes kezelni a Horthy-kor problematikáját.
Én sokat hallgattak (sajnos csak fél füllel volt energiám) Gerõt, Romsicsot és Ungvárit is, és tényleg elég eltérõ olvasatokat tudnak adni, anélkül, hogy elfogultak, egyoldalra húzók lennének.
Én ebben hiszek, törekedni kell az elfogulatlanságra, mindig meg kell vizsglni a mindkét oldal motivációit és hibáit, és fõleg nyitottnak kell lenni más elfogulatlan, valóban a megértés-megismerés szándékával közelítõ vélemények iránt.
A szomorú tények, sérelmek sorolása nem vezet sajnos megértéshez, megnyugváshoz.

Elmondok neked egy történetet, mert az indulataidból úgy látom, tanulhatsz belõle.
Tegnap voltam egy Wallenberg-sétán, meg is koszorúztuk a dombormûvét. (Sehol egy koszorú, pedig már dél volt, és a többi Wallenberg emlékhelynél sem láttam). Végigjártuk a svéd védett házakat, elképesztõ, hajmeresztõ, megdöbbentõ történetekkel szembesültünk. 40 voltunk, de senki, egyszer sem ordított közbe, senki nem kezdett szitkozódni a nyilas rémtettek hallatán, pedig felteszem voltak ott zsidók, és tudom, közvetlen hozzátratozók is.
Nem, a megismerés, a megértés szándéka vezetett mindenkit (nyilván aki átélte, az emlékezni jött mielõtt Kõmacska kijavítana egy ilyen lényeges részletkérdésben), és nem a düh, a bûnöskeresés motivált.
Hiszek abban, hogy ez és hogy csak ez visz elõre, mindkét oldalon (amennyiben két oldal van, mert ez a legnagyobb faszság).
És ezért van szükség a jobboldali történészek, mint Romsics véleményének a megismerésére is.
És hiszek abban is, hogy egyszer a jobboldal is eljuthat oda, hogy így képes viselkedni, a megértés szándékával, az indulatai feletti uralommal. Az, hogy ez nem történt meg, hogy a magyar jobboldaliság nem képes mást tenni, mint a félresiklott gyökereihez visszanyúlni, azt mutatja, erre a tanulási, megértési folyamatra baromi nagy szüksége van. E hiányának a levét isszuk most.
Ennek a hiányában NEM születhet meg a konzervativizmus.
olahmiki1959 2012 aug. 05. - 00:42:38
(8819/8852)
"Szerintem próbálj meg te jelentkezni.
Te úgyis olyan sokoldalú vagy!

És legalább a Mi Nagy Vezírünk is meg lehetne veled elégedve!"

Két szempontból is lehetetlent kívánsz tõlem.
Egyrészt, ha jelentkeznék, és megnyerném nektek, baloldaliaknak a választást, - ami szinte biztos lenne, - akkor nem hiszem, hogy Orbán meg lenne velem elégedve.
Mert akkor õt ütném ki a miniszterelnöki székbõl.

Nem is beszélve a másik szempontról.
Nem teszem meg nektek ezt a szívességet, Prokti, de nem ám!
Hogyne, kaparjam ki nektek a gesztenyét, miniszterelnök-jelölti viták egész sorában alázzam porig az összes politikai oldal szóba jöhetõ jelöltjeit, egyedüliként vázoljam fel azt a gazdasági programot, amely hosszú távra megoldaná Magyarország összes jelentõs problémáját, rokonszenves egyéniségemmel éreztessem a választókkal, hogy hosszú idõ után végre megtalálták azt a vezetõt, akiben megbízhatnak, és aki szeretettel fog vigyázni rájuk az elkövetkezõ évtizedekben? Aki miatt megint érdemes felemelt fejjel, optimistán nézniük a jövõbe, és amikor mindezzel elkészültem, akkor jönnétek ti, és szépen beleülnétek a készbe?

Fityiszt!

Most már hiába keresitek a kegyeimet, ez a hajó elment.
Legközelebb hamarabb kell meggondolni a dolgokat. (hihi!)

Egy dologban viszont igazad van.
Tényleg sokoldalú vagyok...
Seven7Crown 2012 aug. 05. - 00:25:17
(8818/8852)
Ha Varjúkoma azt látja, és tapasztalja, hogy a tökös miniszterelnök még a határon kívüli politikába is beleszólhat, akkor annak magyarázhatod, hogy mi az a diplomácia!
Ráadásul még ha azt is elültetik az agyába, hogy Õ mindent megtehet, nem úgy, /mint érdekes módon/ a skandináv barátaink/, akkor ott már egy imponáló harci szellem is életre kelhet, amin a Jobbik már így is dolgozik!
Mert ugye a skandináv lövöldözõt az emberek többsége elítélte, de lehet, hogy a magyarok, akik mindent megtehetnek, máshogy is megítélhetik azt a csúnya esetet, hiszen maga Orbán is kimondottan ellenségesen viselkedik lassan mindenkivel!
A jó diák, pedig úgy tesz, ahogy a tanár azt megkívánja!
Seven7Crown 2012 aug. 05. - 00:06:40
(8817/8852)
"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tûrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe - kivált külföldön - a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értõ, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltõ kell. Én hirdettem talán elõször hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."

Ezt Horthy Miklós írta gróf Teleki Pálnak, 1940. október 14-én!

És ez a világ legcinikusabb szövege, ami zsidókat, és magyarokat is sért egyaránt!
Tanúvallomása egy olyan embernek, akinek csak a kihasználás volt a lételeme, és mindig csak saját érdekeit tartotta szem elõtt!

-A magyarokat ugyanúgy nem nézte semmibe, mint a zsidókat, bár a mostani kormány, mégis hõsnek akarja beállítani rajongói elõdjeinek gyilkosát a hatalom megszerzése érdekében:
"Hozzá nem értõ, leginkább értéktelen, nagyszájú elemeknek tartotta õket!"

-És a zsidókért sem volt oda, csupán a gazdaság fellendítése miatt nem értett egyet kivégzésükkel, mivel még szüksége volt rájuk:
"Én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."

P.S.
A Fidesz, pedig 18-alattiak szavazatát is szívesen venné, és jól gondolkodik, mert van itt is fórumozó, aki még /talán életkora miatt!/azt sem tudja, hogy Orbánék már voltak hatalmon!
Még szép, hogy ezeknek a tudatlan gyerekeknek a szavazatát is szívesen venné a Vezér!
adamnagysweetmovie 2012 aug. 05. - 00:05:26
(8816/8852)
Ordas közhelyeket sorolsz, Varjúkoma.
Kérdezz mr meg pár határon túli magyar barátodat, hogy szerintük használ-e nekik az, ha Budapestrõl akarják megmondani hozzád hasonlóan pár felkapott újsághírbõl "tájékozódó", és hozzád hasonlóan roppan cizellált diplomáciai érzékû vadbarom magyar politikusok, hogy mit tegyen a határon túl, mi fájjon neki és miért....

Hajukat tépik ettõl a határon túli magyarok, elárulom neked. Õk jobb szeretik, ha intézhetik az ügyeiket és Budapest segít nekik, amiben kérik, és támogatja õket.
De ennyi autonómia a (és szégyelem magam, hogy megint eszembe jut) Zorbáni centrális demokráciafelfogásba nem fér bele.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 23:51:25
(8815/8852)
És pont abba bukik bele a jobboldal (márha lesz ellenzéki összefogás), hogy a jobboldali mocskolódást már senki nem kajálja be, mint az echotévé/közmédia törzsközönsége.

A Gyurcsány-plagiügy is azt bizonyítja, senkit nem érdekelnek már a túllihegett, bizonyíthatatlan lejáratókampányok. A kör mintha bezárultna a másfél millió gyûlöletmagyar alternatív univerzuma körül.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 23:45:32
(8814/8852)
"Aki ezt nem képes tudomásul venni és furt sipákol,
hogy "jujj, ne orbánozzatok", az nem igazán komplett."

Ez egy kommunikációs trükk, a lényeg, ha orbánozol, akkor belédfojtsák a szót.
Elég béna trükk, ahogy a jobboldal összes többi lejáratása is hitelét vesztette, ahogy az UD ügyet a bíróság az ügyészség koncepciós perének minõsítette és ahogy Buday sem tudott a lejáratáson kívl trófeákat felmutatni.
A jobboldali kommunikáció, lássuk be, kipukkadt, a gennyes mocska pedig beteríti...

Szerintem egyedül, mindenrõl ORBÁNOZNI van értelme (SAJNOS, egy ilyen elmebeteggel kell foglalkozni), mert konkrétan mindenbe belepofázik, mindent központsít és megmételyezi a közéletet, és számos eset bizonyítja, a saját érdekét a nemzet elé helyezi, azzal takargatja.
Vállalhatatlan.

Nem azzal van a hiba, aki orbánozik, hanem orbánnal, aki nem képes korlátozni magát, és nincs, aki tanácsokkal kordában tartaná.

Nemzeti kérdésekben Orbánozni meg különösen veszélyes, hiszen nem is magyar, aki esetleg egy agresszív kismalacot hibáztat amiatt, hogy külföldön egy barbárnak(jobb esetben áldozatnak) néznek, ha magyar vagy.

Egyébként Trianonba sem játszott bele (...), hogy Tiszáék annyira csak a belpolitkával foglalkoztak, a magyar provincializmus korlátoltságában, hogy külpolitikai szövetséges nélkül maradtunk, és még a minimális nemzeti érdekeinket sem érvényesíthettük (nemhogy jóindulatot nem kaptunk)... Szóval volna mit tanulni a külpolitika negligálásának következményeirõl. És Horthy is mintha jobban törõdött volna a hatalom megragadásával, az antantnak való ajánlkozással és a trianoni döntésbe való néma beletörõdéssel, mint a nemzeti érdekérvényesítéssel...
-csengõzoli-- 2012 aug. 04. - 23:40:04
(8813/8852)
Mert díjnyertes baromság!
MI az,hogy elmulasztottunk szimpátiát kelteni?
Ez úgy mûködik ezekben a baromi demokratikus országokban,hogy ha nem vagyunk szimpatikusak,akkor egy köztörvényes bûnözõt is inkább szabadon engednek?
Ráadásul az Ír gázoló minden szempontból rossz példa,ugyansi õt Gyurcsányék 8 éve alatt sem adták ki.
Úgy látszik õ sem volt szimpi.