Téma: Ma Reggel

adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 23:27:15
(8812/8852)
"Éppenséggel ennek köszönhetõ az is,
hogy pl Írország nem adta ki a gyerekeket elgázoló ír polgárt."

Konkrétan ezért tépték itt le a fejem, jajj.
offtopic
kõmacska 2012 aug. 04. - 23:25:59
(8811/8852)
Fölhorgadtam, ja. Ahogy mondod, pontosan... :)
offtopic
kõmacska 2012 aug. 04. - 23:25:13 Előzmény kõmacska
(8810/8852)
Most nézem, nem csak Kun Béla, Marx Károly, Sztahanov és Bacsó Béla utcák vannak Székkutason, hanem van ott még Ságvári Endre, Béke, Szabadság és Felszabadulás(!!!) utcák is! Hát bazmeg, ilyen a világon nincs.... Mi van itt? Valami kibaszott Sátántangó??
drProktor 2012 aug. 04. - 23:24:41
(8809/8852)
"Ezért néz le téged mindenki adam, mert még egy ilyen egyértelmû esetet is,
orbánozásra használsz fel."

No, azért ez igen propagandisztikus megnyilvánulás snowgarde barátom!
Én pl. egyáltalán nem nézem le adamot, tehát az, hogy "mindenki",
ezzel azonnal cádfolva van"

Így jár, aki kéretlenül meghatalmazás nélkül általánosítgat.
OV, sajnos igen nagyon fontos személy(én díjaznám, a legjobban, ha nem lenne!)
Az élet, pláne a közélet szinte minden vonatkozásához köze van.
Aki ezt nem képes tudomásul venni és furt sipákol,
hogy "jujj, ne orbánozzatok", az nem igazán komplett.
(szerintem inkább Orbán beépített ágense, aki azt szeretné,
ha Orbánt furt csak istenítené mindenki,
de hát ehhez Orbának kellene jobban mûködnie)
drProktor 2012 aug. 04. - 23:11:36
(8808/8852)
"a világ vezetõ politikusai ilyen esetben miért nem emelik fel a hangjukat,
hogy elejét vegyék a hasonló atrocitásoknak."

T.i.miért nem tiltakozik pl. az amerikai külügyminiszter.
Hát azért egyrészt, mert kormányok és külügyminiszterek
valóban nem szoktak köztörvényes bûncselekmények ügyével foglalkozni.
Pláne belegondolhatnál, azért mégis egy nagyhatalomról lenne szó,
a legnagyobb hartalomról éppenséggel.
Aztán pl. azért sem tiltakozik, mert nem rokonszenvezik a magyarokkal,
a magyar kormány elmúlasztott rokonszenvet kelteni.
Na, nem Gyurmás miniszterelnök, hanem aMiNagyVezírünk!
Éppenséggel ennek köszönhetõ az is,
hogy pl Írország nem adta ki a gyerekeket elgázoló ír polgárt.
Azt említed, errõl írt adansweet..stb, én nem emlékszem, nem láttam,
nem tudom elképzelni miért kellett neki szted elnézést kérnie.
Ha ezügyben valaki elnézést kérhet, az az ír kormány,
esetleg amiNagyvezírünk és ugrócsoportja,
hogy ílyen mértékben lerombolták az ország tekintélyét.
drProktor 2012 aug. 04. - 22:47:34
(8807/8852)
"Nektek azon kellene dolgoznotok, - ha mondhatok véleményt, -
hogy a tucatnyi, széthúzó, egymással rivalizáló. elaprózódott
baloldali erõt össze tudjátok fogni, és egy karizmatikus,
a szavazók számára rokonszenves,
és minden baloldali politikai erõ által elfogadható
közös jelöltet tudjatok felmutatni a 14-e s választásokon."

Úgy tûnik, ilyenek nem hemzsegnek.
Sztenm próbálj meg te jelentkezni.
Te úgyis olyan sokoldalú vagy!

És legalább aMiNagyVezírünk is meg lehetne veled elégedve!

Viccen kívül!

Én még emlékszem az ÚjBaloldal nevû pártkezdeményre, tán 2002-ben álltak csatarendbe,
majdnem 1 egész százalékot kaptak országosan,
A fõnökük, ha jól csalódom a Kövér féle tikos szolgálat egy tisztje volt.
Te emlékszl erre a pártra? Naná, hogy nem!
olahmiki1959 2012 aug. 04. - 22:45:48
(8806/8852)
Jaj, Adam, azt hitted, meg tudod magyarázni, amit nem nagyon lehet, de minél inkább erõlködsz, annál jobban belegabalyodsz a mondanivalódba.
Azt sajnálom, hogy indulatodban érezhetõen alig tudod visszafogni magad, hogy le ne menj egy bizonyos szint alá. Te dolgod.

Idézgetni fogok tõled.
"Kb ugyanúgy kiforgatod a másik szavait, mint Csengõ, Sovngarde, Vénasszonyok."

Hofi egyszer azt mondta, hogy "akit le lehet nézni, azt le is kell".
Szerintem akinek a szavait ki lehet forgatni, az magára vessen.
Fogalmazzál úgy, hogy nem legyenek kiforgathatóak a szavaid. Baromi egyszerû.

"Nem látom az értelmét az ilyen emberekkel való kommunikációnak..."
Dehogynem, Adam, dehogynem... legalább saját magadat ne csapd be.

"És megírtam, elég hosszan, hogy szerintem miért nem reagálnak, vagy Mo-gal szemben meg esetleg miért reagálhatnak a rasszizmusra érzékenyebben. Nem mondtam, hogy ez jó, csak hogy ez a politika elõsegíti ezt a reakciót."

Én meg megírtam, hogy az minõsíthetetlen, hogy az EU meg az USA aszerint nyilatkozik meg egy ügyben, ahogyan éppen neki tetszik. Ez elfogadhatatlan, a kettõs mérce tipikus, kristálytiszta megnyilvánulása.
Te ne azt írd meg, hogy szerinted miért történik meg, hogy nem reagálnak, hanem azt, hogy ez elfogadhatatlan. Már, ha demokrata gondolkodásúnak gondolod és állítod be magad. Ennyi.

Egyébként, ha már itt tartunk, mondd már meg nekem, hogy az állítólagos rasszizmusnak nálunk milyen konkrét eseteirõl hallasz?
Milyen fizikai bántalmazás ért bárkit is nálunk, a rasszizmus miatt?

Schweitzer József 90 éves, köztiszteletben álló fõrabbinak egy barom odaszólt az utcán, hogy "utálom a zsidókat".

Ez volt az a világrengetõ atrocitás, amely után az egész magyar értelmiségi réteg felszólalt, ujságcikkek, rádió és tévémûsorok kerekasztal beszélgetései, publicisztikák egész sora született meg, és maga a közt. elnök is megszólalt, mélységesen elítélve az esetet, és meglátogatva a fõrabbi urat.

Egy mondat miatt, érted, Adam?

Senkit nem vertek agyon, senkit nem gyilkoltak meg, - hálaistennek, - semmiféle fizikai bántalmazás nem ért senkit.
Nyugat-Európában a zsinagógák felgyújtása, zsidó iskolák tanulóinak a lemészárlása, az nem érdekes, ugye? Azoknak az országoknak a vezetõi nem kapnak rosszalló figyelmeztetéseket "fentrõl", hogy állítsák meg a negatív folyamatokat, ugye?

Természetesen, arra sem válaszoltál, - naná, hogy nem, hanem elsumákoltad a dolgot, - hogy a Gyurcsány és a többi baloldali kormány alatt történt magyarellenes támadásokat hogyan lehet megmagyarázni.

"És amit az ír ügyrõl iderángatsz, fair módon, a hsz-ed azt bizonyítja, ennek a magyarverési ügynek ugyanannyira nem ismered a hátterét, ahogy én az írét nem ismertem a hsz-emben."

A magyar verési ügynek NINCS HÁTTERE, érted, Adam?
Nincs, mert nem lehet.
Az ilyen dolgokat nem lehet MEGMAGYARÁZNI, mert akkor meg lehetne magyarázni pl. a cigánygyilkosságokat is, - amelyek egyébként szintén a Gyurcsányék alatt történtek, - sõt, meg lehetne magyarázni akár szept. 11. -ét is.
Ha a te logikádat követjük.
Én nem esem bele ebbe a hibába.

Végül egy "baráti" tanácsot, ha elfogadsz, a viszonyunkra való tekintettel.

A demagógiáról, féligazságokról, és hasonló fogalmakról TE ne akarj kioktatni ENGEM.
Csak nevetségessé teszed magad...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 22:26:50
(8805/8852)
Ezt beteg emberek, vadmagyar hõzöngõk állítják.

Én azt mondtam, ez semmiképp nem sem segítette elõ, hogy békében éljenek együtt. Hogy az olyan untermensek, mint..., ne essenek neki az elsõ füttyre a vezér által bûnbaknak kikiáltott sapkásnak/lannak...

Egyébként az, hogy Orbán beszédének semmi köze ahhoz, hogy az ottani xenofóbok elõbújtak a segglyukból, bátran 15-en, pont olyan prejudikáció, mint azt mondani, hogy egészet bizosan ez a beszéd okozta....

Az viszont tény, hogy a békés együttélést nem segítette elõ, és semmi értelme sem volt, mert az erdélyiek maguktól is ezt csinálták volna. Megint Orbán a saját egóját tolta a nemzeti érdek elé, mint 2004-es borítékolhatóan bukta népszavazás keresztülerõltetésekor a határon túliak megalázásával....
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 21:53:26
(8804/8852)
Ne légy ennyire önkritikus.
A multis cuccot véletlenül elsõkézbõl tudom, egy multi pénzügyi vezérigazgatója mondta a fülembe.
Az optikakirály zászlóégetõ kétarcúsága meg (ha ez nem szentségtörés) Orbánén is túltesz.

Magadról meg nem nyilatkozol, mert a levegõbe beszélsz...
SZIA.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 21:50:27
(8803/8852)
Olvass vissza.
Miklós valamire felhördült...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 21:43:28
(8802/8852)
Tényleg, te is a hazai multiknál házaltál 2010-ben lobbistaként ajánlkozva és az EU-ban kalapoztad össze a zsebpénzedet, mint a jobbik, he, Varjúkoma?
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 21:34:11
(8801/8852)
Ilyen primitív heccekre senki nem ugrik, a jobboldal igazságosztói viszont mindig megtorolják...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 21:05:17
(8800/8852)
És amit az ír ügyrõl iderángatsz, fair módon, a hsz-ed azt bizonyítja, ennek a magyarverési ügynek ugyanannyira nem ismered a hátterét, ahogy én az írét nem ismertem a hsz-emben.
A különbség az kettõnk között, hogy én ennek utánaolvastam, és magamtól beláttam (nem csengõ minõsíthetetlen hsz-e készetett jobb belátásra, elhiheted, ami miatt az egész esti vitéátokat törölték). Meg is írtam.
Nem pedig visszatámadtam mindenféle demagóg dumával, féligazsággal.

Mindegy, nincs kedvem tovább folytatni, túl hosszan kell a hszeidre reagálni, és nem látom a fejlõdést...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 20:45:24
(8799/8852)
remélem Oláh Miki beszól neked, mert igazságos, és mindig leoltja a kötözködõket.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 20:42:54
(8798/8852)
Miklós, nem gondoltam, hogy ennyire demagóg vagy.

Nem Orbánozásra használtam fel, hanem azt állítottam, ez vastagon belejátszhatott, és ez igaz, mégha te a "megfelelõen tálalt" hírnél nem látsz messzebb.

A román közélet nem olyan punnyadt, mint a magyar, például sokkal nagyobb felhördülés követte Ponta demokráciasértõ lépéseit. És orbán nyilatkozatának is sokkal nagyobb visszhangja lett odakint, pláne mert Ponta még ezt fel is erõsítette. Miért ne hallaná ezt meg a sutyerák? Honnan tudod, hogy õk egy hétig akváriumba dugták a fejüket????
Mert a saját olvasatodat magyarázod bele.

Kb ugyanúgy kiforgatod a másik szavait, mint Csengõ, Sovngarde, Vénasszonyok.
Nem látom az értelmét az ilyen emberekkel való kommunikációnak...

És megírtam, elég hosszan, hogy szerintem miért nem reagálnak, vagy Mo-gal szemben meg esetleg miért reagálhatnak a rasszizmusra érzékenyebben. Nem mondtam, hogy ez jó, csak hogy ez a politika elõsegíti ezt a reakciót.

Na viszlát.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 04. - 20:37:26
(8797/8852)
" az egész port egységesen küldött el melegebb éghajlatra,"
Nem szeretem a trágár kifejezéseket, ezért mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy miket gondolok errõl a szerencsétlen, grafomán optikusreklámarcról.
olahmiki1959 2012 aug. 04. - 20:26:46
(8796/8852)
"Ezekrõl a momentumairól miért nem írsz a történetnek, Miklós????"

Két dolog miatt.

Egyrészt a hírekben semmi ilyen összefüggésrõl nem írtak, csak azt közölték, hogy román fiatalok magyarokat vertek meg, mert azok magyarul beszéltek, másrészt most én mondom neked, hogy borzasztóan naiv vagy, ami meglepõ, vagy "kissé" rosszindulatú, ami meg sajnos megtörténhet.

Miért vagy naiv?
Mert azt hiszed, hogy köztörvényes bûncselekményekben bármilyen szerepet játszik a politika.
Elképesztõ csacsiság, már ne is haragudj.

Megy néhány román suhanc az utcán estefelé, és arról beszélgetnek, hogy Orbán milyen dolgokat mondott legutóbb a romániai magyaroknak egy lakossági fórumon, és az emiatt felhorgadt jogos felháborodásukból fakadó indulataikat - úgymond - levezetik az utcán néhány kosárlabdázó fiatalon, akik közül néhányan történetesen magyarok.

Az átlagembert, - ha létezik egyáltalán ilyen kategória, - abszolút nem érdekli a napi politika, a primitív, kocsmázó, futballpályákon üvöltözõ, az éjszakai életben mozgó, a napi megélhetésért küszködõ ember éli az életét, maximum az áremeléskor mondja azt, hogy most már elmehet a francba minden politikus.

Miért vagy rosszindulatú?
Mert azt a tényt is, hogy ok nélkül megvertek Nagyváradon néhány magyar fiatalt, arra használod, hogy jól "odamondogass" Orbánéknak. Hogy nem tudod egyszer az életben megállni, hogy visszafogd magad, ebben az értelemben.

Emlékezzél arra, amikor az ír pasas által halálra gázolt két kisgyerek halálakor is próbáltál ilyeneket írni, aztán amikor az egész port egységesen küldött el melegebb éghajlatra, akkor kénytelen voltál elnézést kérni.

Arra pedig egyáltalán nem válaszoltál, - mert nem nagyon lehet rá mit mondani, - hogy a világ vezetõ politikusai ilyen esetben miért nem emelik fel a hangjukat, hogy elejét vegyék a hasonló atrocitásoknak.

Egy kis továbbképzés logikus gondolkodásból, baloldali szimpatizánsoknak:

Újvidéken és Romániában már évekkel ezelõtt is vertek meg szerb, és román fiatalok magyarokat. Írtak a házfalakra olyan szövegeket, hogy "halál a magyarokra", és hasonlókat.

Mégpedig AKKOR, AMIKOR NEM ORBÁN VIKTOR VOLT MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE!!!

Teccik értenyi, elfogult, elvakult, beszûkült baloskáim?! (Elnézést ezért a hatásvadász befejezésért).
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 20:26:16
(8795/8852)
És még egy nagyon fontos.
Oszkó mondta, hogy nekik nagyon sokat segített a felelõs politizálásban az a tudat, hogy õk leválthatók, pontosabban biztos, hogy 2010-tõl új kormány jön (õk nem vállalták már a kinevezéskor sem 2010 után), és õk keményen számonkérik rajtuk, ha rossz döntéseket hoztak.
A normális demokráciának ez alapvetõ hajtóereje: a kormány leváltható, és ennek tudatában muszáj felelõsen politizálnia és az emberek nagytöbbségének érdekétõl sem szakadhat el.

Mi az esélye szerinted annak, hogy ez a hajtóerõ egy 2014-es új Fidesz-kormánnyal megvalósuljon, ami ha bevezetik a regisztrációt, 20%-os támogatottsággal is biztos kormánytöbbséget szerezhet? Ha nem vezetik be a mocskos, az emberek apátiáját kihasználni hivatott regisztrációt, akkoris a választók (nam a szavazásra jogosultak, mint 2010-ben, hanem az effektív VÁLASZTÁSRA ELMENTEK) 33%-ával kormánytöbbséget szerezzen?

Komolyan gondolja át mindenki:
Az ilyen kormány fél a számonkéréstõl?
Megengedhet-e magának 100.000X többet, mint amit a vértizzadó NamostaBuday Gyula fel bírt tárni??
Az ilyen kormány törõdik-e a maradék 70-80%-ával a társadalomnak, akik nem szerepelnek a határon inneni és túli Kubatov-listáikon?

Na elég sokat írtam, most pár napig visszavonulok, nem akarom ezt tovább ragozni, ne is válaszoljatok.
Csak gondoljatok bele, amiket írtam.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 20:04:29
(8794/8852)
"Egy kormányfõnek integratív szerepre kéne törekedni attól a pillanattól kezdve, hogy megnyerte a választást. "
És ebben már bennevan ezerrel a kokárdakitûzõ, árokásó 2002 elõtti Orbán, a rá adott immunreakció Gyurcsány is (az MSZP öreg rókáival együtt), bõven.
Én bíztam abban, hogy Orán ezt felismeri, és sztem 2010-ben erre tett ígéretet, hogy az ország bajaival foglalkozik, hasonlóan, mint Bajnai, csak parlamenti gúzsbakötöttség nélkül, nem kisebbségi kormánnyal, hanem 2/3-dal. Az emberek azért adták meg neki a 2/3-ot, hogy ne hivatkozhasson 2014-ben semmire, ha tehetetlennek bizonyult(és nem csak a jobboldal szavazta meg, mert ha megnézed, Miki, nem mentek el kevesebben szavazni 2010-ben, ergo sokan a mérsékelt baloldaliak is a fideszre szavaztak, nem hiszem, hogy a stabil 35% közömbös hirtelen aktívvá vált volna 2010-ben, egy lejátszott választásokon.)
Erre mit csinál Orbán? Még rákontráz 8 évvel ezelõtti sajátmagára és Gyurcsányra, és az ország állapotára tekintet nélkül a baloldal elleni hidegháborúval tölti az idejét, takarítónõi szintig lemenõen!!!!

NEM ERRE KAPTA A FELHATALMAZÁST, NEM KORMÁNYFÕKÉNT, HANEM BASAKÉNT VISELKEDIK.
És ezt õ is tudja, ezért változtatgatja oLyan sûrûn a választójogi rendszert, hogy a 2/3-dal való visszaélése ne lehessen számonkérhetõ rajta. AZ ILYEN EMBER GYÁVA ÉS GERINCTELEN.
adamnagysweetmovie 2012 aug. 04. - 19:51:51
(8793/8852)
Jó hír, Sólyom László végre kritikával illette Orbánékat: A céljaik nagyrészével egyetért, de az alkalmazott eszközök és stílus ezeket is lerontották.
Na az ilyen megnyilatkozások, ha felerõsödnek, jobb belátásra bírhatják a kormányfõt...

Ha szabad kritizálnom Sólymot, akkor én inkább a problémafelvetések egy részét tartom jogosnak, a célok homályosak, kommunikálatlanok, kidolgozatlanok maradtak, inkább csak egymásnak ellentmondó laza ötletelések halmaza.

Abban egyetértek Sólyommal, hogy az eszközök és a stílus minõsíthetetlen.. És az eredõ valóban rossz válaszokat jelent, tovább súlyosbítva Magyarország helyzetét.
De a fõbaj az, hogy a kormányzást nem lehet az ország lakosságának 25% ízlése szerint végezni. Egy kormányfõnek integratív szerepre kéne törekedni attól a pillanattól kezdve, hogy megnyerte a választást. Az a minimum, hogy az ország "maradék 3/4-ének" hangját, képviselõit is meghallgatom, nem elnyomom.