Téma: Machete

9/10
h.tibi91 2011 máj. 04. - 19:06:04 9/10
(236/376)
Pörgõs, lendületes és mindenekfelett véres akciófilm. Danny Trejo a véreskezû kegyetlen gyilkoló gép szerepébe bújik, és végigkaszabolja a mexikói határt.
Néha kicsit túlzottan morbid és talán a keresztény vallású emberek jóérzését is bántja egy két jelenet. Még szerencse hogy a keresztények nem olyan vallási vehemenciával rendelkeznek, mint a muzulmánok.
Megéri megnézni, még ha túlzott izgalmakra nem is kell számítani a film alatt.
9/10
9/10
sawyerx 2011 ápr. 28. - 21:04:34 9/10
(235/376)
igen, azt mondom, ÍGY NEM TÛNT FEL :D
6/10
idõjós1010 2011 ápr. 25. - 20:07:19 6/10 Előzmény convar
(234/376)
:-D
9/10
convar 2011 ápr. 25. - 16:10:18 9/10 Előzmény idõjós1010
(233/376)
OFF

Nem, és nyilván azért nem mert tényleg nincs fent :)
6/10
idõjós1010 2011 ápr. 25. - 06:08:21 6/10
(232/376)
Terrorbolygó fílingû ökörség, de szórakoztató. Viszont ez a film kevésbé tetszett mint az elõbb említett, igaz a Nindzsa gyilkos-tól viszont milliószor jobb.
Tört pontot nem lehet adni sajnos a filmre, ezért 6 pontot kap, mert hetet viszont nem érdemel, már csak a gyengécske sztori miatt sem, és hát persze az a rengeteg ketchup is inkább gagyi mintsem látványos. Ellenben voltak poénok a filmben, és élvezhetõ volt mindvégig.
Steven Seagal magyarhangja amúgy látványosan el lett csesszintve, fõleg az elején látszik nagyon.
6/10
offtopic
idõjós1010 2011 ápr. 21. - 21:37:28 6/10
(231/376)
OFF
Született pusztító
(Born to Raise Hell, 2010)
Sehol nem találom az oldalon.
Valaki rábukkant már ?
russian 2011 ápr. 20. - 17:42:00
(230/376)
Jó kis film . Nem szeretem Robert Rodriguez filmjeit, de ez nagyon tetszett...:D 10/10
9/10
convar 2011 márc. 27. - 21:02:03 9/10
(229/376)
Lehet írtam már, de ez sztem vmi olyasmi lehet, mármint Rodriguez (vagy épp Tarantino) filmjében játszani, mint pl. Woody Allennek: a színésznek ez egy remek kikapcsolódás a sok nagyszabású filmproject, esetleg éppen egy zöld hátteres forgatás után egy ilyen kis családias forgatásba csöppenni :)
James Uram Benson Madame 2011 márc. 20. - 22:47:28 Előzmény Tomiii
(228/376)
Ne már, az az egyik legjobb jelenet :))) "Ha akarnálak, még most is megölhetnélek, de majd a pokolban találkozunk" vagy hogy is volt. LOL
9/10
convar 2011 márc. 15. - 17:07:06 9/10
(227/376)
"Akkor mi a szempont egy filmben?"

Nekem a Machete kapcsán hogy mi volt? Maga Danny Trejo, hogy láthassam azt a rusnya pofáját végre 120 percben pl. ahogy aprít a machettel, maga Jessica Alba, hogy láthassam azt a csinos kis pofikáját, maga Steven Seagal, hogy láthassam azt az am bármiféle érzelmet kimutatni képtelen, de am cool fizimiskáját. De Niro, M. Rodriguez már csak hab volt a tortán. Plusz mint mondtam legyen benne lövöldözés, kaszabolás, sok vér, hulló testrészek, stb. :D Én ezeket vártam és úgy érzem hogy meg is kaptam. Te mást vártál volna, más szempontokat támasztottál a filmmel szemben, így tul.képpen törvényszerû volt hogy neked nem fog bejönni. Ami tehát emiatt érthetõ is, vagyis megértem :)
1/10
KisCsako88 2011 márc. 15. - 10:51:18 1/10 Előzmény convar
(226/376)
Akkor mi a szempont egy filmben? Ha nincs benne semmi izgalom, és már 15 perc után tudod mi lesz a vége...Az elõzetes hozzászólások alapján többre számítottam, de sajnos ez is egy olyan film amelyre max 1 héten belül már nem emlékszek....de akinek ez kell csak nyugodtan nézze!
9/10
convar 2011 márc. 14. - 23:10:49 9/10
(225/376)
"tipikusan a hülye amerikai tömegnek íródót..."

Meg az ilyen hülye magyaroknak, mint én.


"de nem tudom hogy vagytok vele, ha véres jelenetet akarok akkor inkább egy horrort"

Nekem mind1 csak dõljön :DDD Komolyra fordítva, én meg pont a horrorban keresek mást. Mármint mást is. Ahhoz atmoszféra is kell, sõt, sztem egy jó horrorhoz ez még fontosabb mint az hogy hány liter málnaszörpöt használtak fel. Mert enélkül csak szimpla hentelés az egész. A Machete pont ezért mûködik, mert itt a paráztatás nem szempont.
1/10
KisCsako88 2011 márc. 14. - 22:30:06 1/10
(224/376)
Üdv! Látom nagyon folyik a vita sok felesleges dologról...kb mint a kakasok a szemétdombon...
Hát a film....nem volt túl nagy eresztés...rohadtúl sablonos, és akinek még nem szívta le az agyát a sok tv-s maszlag az legkésõbb 12 perc után tudhatta a végét, tipikusan a hülye amerikai tömegnek íródót...szomorú....sajnos izgalmas jelenetek nem voltak a filmben, csak néhány kicsit véresebb (de nem tudom hogy vagytok vele, ha véres jelenetet akarok akkor inkább egy horrort). Feleslegesen eltöltött 2 óra volt...
9/10
convar 2011 márc. 08. - 18:10:42 9/10 Előzmény bushwaka
(223/376)
Beléd meg mi ütött? Elvettem a csörgõdet vagy mi? :D Továbbra sem értem mire jó ez a sértett primadonna imidzs, amikor értelmesen is el lehetne beszélgetni. Mondjuk mostmár mind1 :D Ezekhez

"Szótárazd ki,ha nem beszélsz angolul,nézz utána,olvasgass,de ne köss bele egy "kõbunkóba"!"
"Szóval azt gondolom,mégsem vagy olyan kimûvelt ebben a témában,hogy csak úgy nekiállj vitatkozni!:))LOL"

meg annyit, hogy üldözési mániád van??? Mint már említettem én csak elmondtam a véleményem. Ennyi, nem több. Meg miért csak engem támadsz be, amikor láthatod hogy nem is egyedül vagyok ezzel a véleménnyel? Vagy akkor sawyerx is csak egy okostojás mert ezt csak te tudhatod? :)

Egy szóval nem mondtam hogy szakértõ vagyok. U.is én is a stílusjegyek, a cselekmény, a forgatókönyv, az idõkezelés, a tempó, a montage-ok, a fénykezelés, a színek, a kompozíciók használata, a vágás, a zene használata, a hangvágás, a CGI és az art direction alapján vontam le azt a következtetést amit. És még mindig nem értem miért oly nehéz elfogadnod azt, hogy én ezek alapján nem látok különösebb hasonlóságot a kettõ között, legalábbis semmivel sem többet mint pl. a Machete és a Taken között. És nekem még mindig ez a véleményem, és még mindig ha tetszik neked ha nem :)

"És még valami: "Mások a mûfaji gyökereik, amibõl fakadóan sztem elég eltérõ stílusú a 2 film."

Bár értelmezhetetlen ez a mondatod,..."

Semmi baj, segítek. Mûfaji gyökerek: a Machete egy ízig-vérig trash film, amely szándékosan elsõsorban a 80as évek amerikai klasszikusait idézi meg. Ezzel szemben a Kill Bill egy wire-fu film, amely amazzal szemben így inkább a Távol-Kelet akciófilmjei elõtt tiszteleg. A wire-fu-t ha nem tudod mi az azt meg én nem mondom meg és ezt meg keresd ki te :P

Külföldi "szaktekintélyek" véleményével meg felesleges jönnöd, mivel kicsit sem érdekel a véleményük, én magamtól is el tudom dönteni hogy mit láttam. Nálam az számít hogy amikor megnézek egy filmet nekem milyen film jut eszembe róla, márha egyáltalán van dejavum. Na, nekem a Kill Billre nem volt. Amikre egyedül volt, az a Desperado és a Volt 1x egy Mexikó (mondjuk ezek is Rodriguez filmek, szal ez tul.képpen nem is ér :D). Nekem ezekhez kapcsolódóan volt egy olyan érzésem, mintha Rodriguez szinte mást sem csinált volna (persze ez így azért erõs, mondhatni költõi túlzás :D), mint hogy a szépfiú Banderast lecserélte a rosszarcú Trejora, Hayeket Albara, közben az egészet egy direkte "B-sebb" köntösbe öltöztetve.

Ezzel nem hiszem hogy nagyon mellélõnék, elvégre õ maga ismerte el, hogy "Egyfolytában magamat ismétlem" (volt már a cikk, de nem baj, ismétlés a tudás atyja)

http://www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20101130-robert-rodriguez-egyfolytaban-magamat-ismetlem-interju-machete-antal-nimrod.html

Az interjúból az is kiderül, hogy 1. a Mechetetet már nem igazi grindhousenak tervezte 2. viszont mexploitationnak igen, amihez a Kill Billnek sztem megint csak nem sok köze van :)
9/10
sawyerx 2011 márc. 08. - 16:06:54 9/10
(222/376)
lol, tényleg, nem is tudtam, hogy õ játsza az õrt :D
szimpatikus karakter amúgy : )
magyar szinkronnal néztem, úgyhogy nagyon nem tûnt fel egy magyar beszólás :D
de az igen tetszett, hogy ===SPOILER=== nem rohan neki mindegyik õr, inkább leteszi a fegyvert, és duzzogva elmegy xD
Shanks 2011 márc. 07. - 18:55:34
(221/376)
-Wrumm-wrummm-wrummmm *sövényvágó*
-FELMONDOK! *pisztoly átad*

:DDDD
10/10
bushwaka 2011 márc. 06. - 18:56:16 10/10 Előzmény convar
(220/376)
És még valami: "Mások a mûfaji gyökereik, amibõl fakadóan sztem elég eltérõ stílusú a 2 film."

Bár értelmezhetetlen ez a mondatod,megpróbálok rá reagálni.Mindkét film mûfaja akciófilm,amint ezt te is ragyogóan észrevetted.E mûfaj "gyökerei" valószínûleg messzire nyúlhatnak,fogalmam sincs hova,te biztos tudod,mivel azt mondod,hogy emiatt eltérõ a stílus.Stíluson tudod,a filmtörténeti korszakot értjük, mint például expresszionista,neorealista,újhullám,film noir,stb..
Szóval azt gondolom,mégsem vagy olyan kimûvelt ebben a témában,hogy csak úgy nekiállj vitatkozni!:))LOL
10/10
bushwaka 2011 márc. 06. - 18:12:42 10/10
(219/376)
Én elismerem és respektálom,hogy annyira nagy szakértõje vagy a "Grindhouse-iskolának",hogy te egy Kill Bill-t és egy Machete-t egy lapon már nem is említesz,de tudod én,mint egy mezei tv-nézõ gyerek más szempontok alapján próbálom a filmeket elemezgetni.Pl.:stílusjegyek,cselekmény,forgatókönyv,idõkezelés,tempó,montage-ok,fénykezelés,színek,kompozíciók használata,vágás,a zene használata,hangvágás,CGI,art direction...Ezeket szép sorban leelemezgetve arra a véleményre jutottam,hogy a Kill Bill és a Machete bizony egy tõrõl fakad.Az csak mellékes tény,hogy a két film rendezõinek világlátása,képzettsége,tehetsége zavarba ejtõen hasonlatos,emellett még elválaszthatatlan barátok és kollégák is.Na most mindezek ellenére,ha valaki azt mondja nekem,hogy e két film meglehetõsen távol áll egymástól,ne haragudj a személyeskedésért,de én azt okostojásnak nevezem..És a végén álljon itt egy vélemény egy bizonyos Vaughn Fry tollából,aki az amerikai University of Kansas Filmmûvészeti karán végzett és kõkemény kritikáiról híres szaktekintély,szóval szerinte:"Machete is a lesser cousin to Kill Bill".Szótárazd ki,ha nem beszélsz angolul,nézz utána,olvasgass,de ne köss bele egy "kõbunkóba"!
9/10
convar 2011 márc. 06. - 16:11:40 9/10 Előzmény bushwaka
(218/376)
Idézem magam:

"Mondjuk sztem elég távol áll a 2 film egymástól,..."

Csak azt áruldd már el légyszives, hogy én ezzel miért voltam tiszteletlen. Semmi olyat nem mondtam hogy "de hülye vagy hogy így látod" meg ilyenek, nem szoktam. Plusz direkt ott volt (és ált.ban ott is van) hogy sztem. Te elmondtad hogy szted hasonlít, én meg elmondtam hogy sztem nem. Mi itt a gond? A fórum erre való. Te voltál az aki ezek után nem bírta elviselni a másik véleményét és elkezdett okostojásozni.
10/10
bushwaka 2011 márc. 06. - 10:18:31 10/10 Előzmény convar
(217/376)
Szóval ennyire érted az iróniát?Akkor meg is van,miért nem bírod a hasonlóságokat felfedezni a két filmben...:)Nézd vissza a kommenteket és rájössz,ki nem tartja tiszteletben a másik véleményét!Tudod mit,te békén hagyod az enyémez,én meg a tiédet!Szép napot!