3/10
Shapira 2009 dec. 31. - 13:55:08 3/10
(423/503)
Sajnos ez harmatgyenge lett. Becsülöm a készítõk bátorságát és erõfeszítéseit. Ha nem lett volna elõzõ része, talán még jó is lett volna, de így, hogy tudom, hogy van egy fantasztikus, szinte felülmúlhatatlan elsõ epizód, szerintem ez harmatgyengére sikerült. Hiába a fantasztikus grafika, hiába a néha-néha felbukkanó humor, hiába a régi szereplõk, az egész film hangulatát valamiféle olyasmi dolog járja át, ami az elõzõbõl hiányzott, és az azért lett jó. Mintha ez csak azért készült volna, hogy legyen egy folytatás, és kész. Az a pókerharc a végén pedig egyszerûen vérciki volt.
offtopic
kevinspéci 2009 dec. 31. - 09:15:31 Előzmény Anonnim
(422/503)
Hát ezzel maradéktalanul egyetértek. :D
3/10
kambekk 2009 dec. 26. - 19:45:12 3/10
(421/503)
A végébe belefutottam - most adta az m2. Két év távlatából így hirtelen nem tûnt olyan égbekiáltóan szarnak, mint mikor elõször vágra pofán az embert. De be kell látni, hogy ugyanúgy leült, mint annó. Pedig épp akciójelenetek futottak. A pókeres végjátszma meg... Hát ma is ugyanolyan vérciki. Még a rajzolt figurák is elaludtak rajta. Hát még a valódi nézõk...
Lyanos 2009 dec. 20. - 11:10:55 Előzmény jikov
(420/503)
"Én azon röhögtem jót, amikor mondta Stanley, hogy a macskák a tenyerünkbõl esznek, mire az afrikai egér mondja, a mienkbõl is, közben mutatja a tenyerét-amibõl hiányzott XD"
Ez már egy szakállas poén és eredetileg így hangzik: Ha a cápa a tenyeredbõl eszik, akkor a lábadból is fog. A Hix Mókán többször is megjelent, még jóval a film elõtt.
farzso 2009 nov. 19. - 12:54:30
(419/503)
Hát, lehet hogy az elsõ rész szintjét nem éri el (ezzel nem is akarok vitázni) de annyira azért nem volt rossz. Volt benne pár érdekes poén, és a grafikája is remek lett. Bár volt benne jó pár dolog, ami nem tetszett. Pl. amikor a harcba készülõ egerek éljeneznek az egértábornok beszédjén, a hátsó sorokból mindenféle dolgot dobálnak fel, köztük egy meztelen egérlányt. Ez szerintem nem kellett volna bele, ahogyan a "szerelmétõl" búcsúzkodó homokegér sem:-)
Az akciójelenetek itt jóval "brutálisabbak" mint az elsõben. Nem is értem, hogy a mozikban hogy adhattak neki korhatár nélküli besorolást. Amikor Moloch lelövi az ellene küldött repülõket és tankokat, meg mikor a macskák az egereket mészárolják tankokkal meg géppuskákkal- hát, ezek szereintem nem éppen gyerekmesébe valóak. Na nem mintha a Macskafogót elsõsorban gyerekek számára készítették volna, de hát ez a rajzfilm is azon kategóriába tartozik, amit a gyerekek is megnézhetnek (ha másként nem, hát a szüleikkel).
Amikor pedig Moloch a szájához emeli a kapálódzó, siránkozó egérgyereket, hogy felfalja, na az nagyon nem tetszett nekem, én azt szívesen kihagytam volna.
Ezektõl eltekintve tetszett a film, bár nem merném állítani, elõdjéhez hasonlóan kultuszfilm lesz belõle (bár ki tudja).
Csak úgy érdekessegként említem, hogy a DVD megjelenésével egyidõben megjelent a Macskafogó 2. filmkönyve is, ami egyebek mellett tartalmazza Nepp József eredeti forgatókönyvét is. Nekem volt szerencsém olvasni, és hát meg kell hogy mondjam, hogy az a történet, amit Nepp József kigondolt a Macskafogó folytatásául, hát különbözik a végeredményül kapott alkotásétól. A cselekménye nagyjából ugyanaz, de a jelenetek többsége kicsit más, mint amit a filmben látunk. A végleges film több poénja nem is szerepel benne (ezeket gondolom a filmkészítõk szõtték bele) ellenben sok párbeszéd van, ami nem került bele a filmbe.
Most nem kívánok részletesen belemenni a dologba, akit érdekel, keresse meg valamelyik könyvtárban a filmkönyvet.
1/10
toshiba321 2009 szept. 06. - 14:40:38 1/10
(418/503)
A Macskafogó elsõ része ezerszer jobb volt ez csak egy nagyon rossz folytatás egyszer néztem csak meg de annyi is elég volt.
10/10
Anonnim 2009 szept. 05. - 17:30:27 10/10
(417/503)
Ez a film a Kis Vukhoz képest egy mestermû!!!!!!!!!!!!!
jikov 2009 jún. 01. - 21:44:14
(416/503)
Én azon röhögtem jót, amikor mondta Stanley, hogy a macskák a tenyerünkbõl esznek, mire az afrikai egér mondja, a mienkbõl is, közben mutatja a tenyerét-amibõl hiányzott XD
Skalle 2009 jún. 01. - 20:09:12
(415/503)
Na jó, úgy hogy utánaolvastam így már télleg poén, csak azért a legtöbben akik megnézik a Macskafogó 2-t laikusok és nem sokat tudnak David Livingstone-ról vagy Henry Morton Stanley-rõl
Skalle 2009 jún. 01. - 18:40:24
(414/503)
Csatlakoznék az elõttem szólókhoz, egynek elment, de folytatásnak elég gyenge volt. Sokszor fogtam a fejem a fárasztó szóvicceken de annyira nem anyáztam mert végül is én is folyton fárasztó szóviccekkel szoktam alázni a körülöttem lévõket :), viszont úgy emlékszem, hogy az elsõben a lényeg nem a szóvicceken volt. Aztán ami még kicsit gáz volt, hogy sokszor nagyon is az aktualitásokra hangsúlyozott.

Egyik haverom még anno a moziban látta, akkor azt mondta, hogy olyan mintha a forgatókönyvet fél óra alatt írták volna. Szerintem igaza volt.

Végezetül:
- Mr. Livingstone, nem akar visszajönni velünk?
- Nem.

:P
7/10
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 01. - 10:10:18 7/10
(413/503)
10/7

néha már-már az elsõ rész hangulatát hozta (zenélés Pafrikában, patkányok :)

Volt már megmosolyogtató poén
(Gyürük ura nézés, Napóleon-egér :)))
és pár, aminek már szakálla van.

meg volt 2 jelenet ami szerintem TÖK felesleges volt.
- találkozás az öreg egérrel
- Maxipotsak és a trombitás vámpír esete.

ez szerintem a rajongóknak szólt
jikov 2009 jún. 01. - 09:05:03
(412/503)
Azért volt benne 1-2 jó poén, pl. a Rambo macskán jót röhögtem :) A végefelé kicsit pörgõsebb lett, itt már szvsz hozta az elsõ részt. Mondjuk ez a Mátrixos küzdelem nem kellett volna.
Ney marsall 2009 máj. 31. - 23:59:14
(411/503)
Hát nem volt rossz.De egyértelmû: az elsõ viszi el a pálmát.A film alig emlékeztetett a régire.
Hát körübelül olyanra sikeredett, mint a Tanú-hoz a Tanú 2.
Ami a Kis Vukos megjegyzéseket illeti...Ez annál százszor jobb.
Freeman.K.o.C 2009 máj. 31. - 22:06:28
(410/503)
hmmm ...... nos ..... egynek elment.
az elsõ részhez képest szerintem borzasztó gyenge, az állandó szóviccek és a más filmekre utalgatások baromi idegesítõek.
ha úgy ülünk le elé, hogy van felesleges másfél óránk, idõtöltésnek ez is megteszi.
bourne 2009 máj. 31. - 21:52:14
(409/503)
én sem mondom azt h õk lettek kevesebbek, csak tényleg megy az idõ ... itt vannak az újabb technikák satöbbi ... akkoriban nem volt minden héten egy rajzfilm a mozikban és a tv sem öntött ennyi szemetet ... más volt a helyzet ... akkoriban volt esélye egy rajzfilmnek, amiben jó szövegek voltak és mindenki idézhette ... manapság ehhez már több minden kell ... és nem csak nekik nem megy a dolog ... szóval nem bántani akarom õket, de ez gyenge lett, akárhonnan nézzük ...
bourne 2009 máj. 31. - 21:45:14
(408/503)
ez így is van, csak közben eltelt pár évtized ... azóta pedig átértékelõdtek a dolgok ... engem sem kötött le ... pedig direkt úgy ültem le, h nem lesz semmi elvárásom a filmmel kapcsolatban ... nem is volt, de az elsõ résztõl eltekintve is gyenge volt ... kár ...
Morten 2009 máj. 31. - 21:29:05
(407/503)
egyszerüen nem kötött le...
unalmas volt!
hiányzott belõle valami...
valami amit úgy hívnak, tehetség!
se sztori..se a szöveg...se a zene...
egyszerüen semmi nem mûködött benne...
Jól meg volt rajzolva...ez tény,
de sajnos ez kevés volt ahhoz hogy elvigye a sztorit
pénzkidobás volt!
Petrapetrus 2009 máj. 31. - 20:52:14
(406/503)
Látom megnõtt a forgalom, most, hogy leadta a tévé is. Én anno moziban láttam... Van benne 1-2 nagyon ütõs poén, de kb. ennyi, tényleg elég gyengusz szegény... :-(
6/10
tombenko 2009 máj. 31. - 20:46:18 6/10
(405/503)
Hát, nem igazán szórakoztatott. A vége kifejezetten szánalmas, de közben sem pörögtek nagyon az események. Volt vagy két vicc, éppen fel lettek vázolva a két film közötti idõszak eseményei, és már vége is a filmnek. Ez így nem sokat ért. Végül is nem volt vészes, egy hatost megér.
Slash777 2009 máj. 31. - 20:28:33
(404/503)
Hát mostmár végig nézem, de...nem is tudom, mondhatni furcsa :D pl.: 2 jelenet is másik filmbõl van(?!)az egyik a Gyûrûk urára emlékeztet, a másik meg a Tarzanra.