1/10
Redfield 2007 dec. 21. - 07:52:41 1/10
(63/503)
Értsd már meg, hogy senki nem várt SOKKAL JOBBAT, bõven elég lett volna, ha nem marad le tõle nagyon. De látom: te valamilyen számomra eddig ismeretlen oknál fogva mindenáron Isteníteni akarod ezt a filmet. Gondolom mert képtelen vagy rosszat mondani a Macskafogó folytatásáról, vagy mert a Teletubbies is a kedvenceid közé tartozhat. passz.
1/10
Redfield 2007 dec. 21. - 07:45:44 1/10
(62/503)
Szerintem a legtöbben úgy, és azért ültek be a moziba, mert azt várták, hogy jó lesz, és nem azért mert csalódásra készültek. Ha neked tetszett az elsõ rész, akkor nem értem, hogy a francba nem veszed észre a színvonal-beli különbséget??? Ha komolyan azt mondod, hogy ez a szintû "humor" jobb, mint ami régen volt, akkor nem velünk van a baj. Persze, adjon újat a film, mert ez NEM UGYANAZ, de ha már próbál hû is lenni az elsõ részhez, és a régi karaktereket is visszahozza, legalább azokat ne gyalázza meg!
1/10
Redfield 2007 dec. 21. - 07:39:53 1/10
(61/503)
Ez nem sznobizmus. Ha nem lettek volna elvárásaim az elsõ rész után, akkor is csalódott lennék, mert a film unalmas és valóban feszélyezõ lett, már nem csak szerintem, meg az index kritikusai szerint. Nem azért ugatom, mert vesszen hollywood! Hanem mert ez a film minõsíti a mai tömegközönséget is, amibe azért nem sorolom magam, mert rengeteg film el tud szórakoztatni, de egy ilyen erõtlen próbálkozás már nem.
Sznobizmus lenne, hogy egy korábban felállított színvonalat elvárunk, és nem egy mélypontot ahhoz képest? Ez a film a legkissebb kisgyerekeket el tudja szórakoztatni, meg mondom: pár felnõttet is talán, akiknek édesmindegy, hogy mit látnak a moziban, de másnak nem vicces, és nem azért, mert sznob, hanem mert ez egyszerûen el lett rontva.
1/10
marklar2 2007 dec. 21. - 01:52:17 1/10
(60/503)
"[Mellesleg nekem is gyanús, hogy ilyen vehemensen, szinte foggal-körömmel (és személyeskedve) küzdesz egy olyan dologért amirõl a nagy többségnek más a véleménye.]"
Tényleg nagyon gyanús, fõleg a "december 20. 16:18 | 32/69" hozzászólás.

Remélem a Vuk-ban majd azért feltûnik Lusta Dick 3D-s változata és ellõ valami fergeteges szóviccet, monduk azt, hogy: Me Lusta Dick, you Vuk.
Aki látta tudja mire gondolok. Sok olyan rész volt, amirõl el sem akartam hinni, hogy komolyan gondolják, mint pl. Transformers-doggy brékelõs forgórúgásai valamint Moloch hatlövetû mutatóujja és hát az a bizonyos mátrixba illõ küzdelme, vagy amikor a végén kiderül Torzon Tarzanborzról, hogy ki is õ valójában. De nem árulom el, mert biztos van még valaki aki nem látta és szeretné magát halálra kínozni a moziban. Már ha végig tudja ülni... Akiknek a Macskafogó -2 tetszett, az szerintem az X-bolygóról jött, vagy inkább annak az egyik holdjáról.

Látjátok az a szomorú, hogy ezeket a sorokat egy ultra-mega-giga Macskafogó 1 rajongó írja és amint látom nagyon nem vagyok egyedül. Ebben csak van valami, nem?

Tudjátok ki hiányzott még a filmbõl?
Pumukli.
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 00:30:48 10/10
(59/503)
Mert az elsõ rész annyira gyerekeknek való volt, mi? Na, ne vicceljünk már...
ketyosz 2007 dec. 21. - 00:20:37
(58/503)
Jó ízlés? Ember, itt mindenki kulturáltan elõadta a véleményét, amit - úgy látszik rajtad kívül - mindenki elfogad! Pro és kontra. Szó sincs hatalmas elvárásokról, meg túlmisztifikált dolgokról, egyszerûen ROSSZ VOLT A FILM. Pont.
Ki lehet fejteni, de minek?! Hiába volt a többé-kevésbé jó zene, az igényes, passzoló, remek grafika, a szuper szinkronok, a SZTORI ÉS A CSELEKMÉNYEK sekélyesek, unalmasak, tartalom nélküliek voltak. A már emlegetett dolgok (buzipoénok, árok széli pisálás) pedig csak tetézték ezt, ezek alapján abszolút nem gyerekeknek való. (Hál'istennek ezekbõl csak egy-kettõ volt...)
Átgondolatlan, összecsapott, erõltetett. Sajnos. Én örültem volna a legjobban, ha nem így lesz. Szomorú vagyok. Tényleg.

A kimenetelrõl: Én akkor mentem ki, amikor a Macskafogó és Moloch összecsapott. Szerintem nem sok hiányzott a végébõl, de már nem bírtuk.
Azt mondod: "... Igen, elárul, mégpedig azoknak az embereknek az intelligenciájáról AKIK kimentek, és utána úgy fogják fikázni a filmet, MINTHA látták volna, holott dehogy! ..."
Apafej ez egy akkora marhaság, hogy csak úgy világít! Mi alapján ítélsz meg engem így? Mert kimentem?! A moziterem elhagyása a vélemény kinyilvánításnak is egyfajta módja. Még igazad is lehetne akár, de csak akkor ha valaki nem bírja öt percnél tovább.

Én örülök neki, hogy neked tetszett a film, nekem más a véleményem - én tiszteltben tartom a tiédet és ezt elvárom az enyémmel szemben is.
[Mellesleg nekem is gyanús, hogy ilyen vehemensen, szinte foggal-körömmel (és személyeskedve) küzdesz egy olyan dologért amirõl a nagy többségnek más a véleménye.]
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 00:03:10 10/10
(57/503)
Igen, a film címe Macskafogó 2, nem pedig "Most megmutatjuk, hogy még sokkal jobbat is tudunk, mint az elsõ rész!" A poénok meg szerintem jók voltak, én legalábbis jókat derültem mindegyiken, a szóvicceken éppúgy, mint a Shrek óta trendinek számító kikacsintós filmes utalásokon. De meggyõzni úgyse fogjuk egymást, ha hajnalig itt vitázunk, akkor sem!
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 23:58:56 5/10
(56/503)
Jelezném, hogy a film címe Macskafogó 2. Ha nem a rajongóknak szánták, akkor miért nem más néven jelentették meg? De ez újfent csak mellébeszélés. A lényeg, hogy ezt sokkalta jobban, humorosabban, talpraesettebben is el lehetett volna készíteni. Sima filmként látva lehet, hogy én is kijöttem volna 10 perc után egyébiránt, annyira nem volt képes lekötni. :) De most komolyan, a szóviccek már egy ötéves gyerektõl kínosak lennének. Nyilván elsõsorban a kölykök számára készült a film, de egy szint alá nem szabadna süllyedni.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 23:50:13 10/10
(55/503)
Mert ellenkezõ esetben még ennél is nagyobb palotaforradalmat csinálnának a rajongók, ami persze már így is túlmegy a jó ízlés határán...
zszoltan 2007 dec. 20. - 23:49:26
(54/503)
Minden itteni hsz - stílusának határozottságától függetlenül - azt türközi, hogy az írójának hogy tetszett a film. Márpedig ha nem sikerült ülve tartania a végéig, akkor az egy szerinte rossz film volt.
(Ellenpéldának tudnám felhozni a 'Tehetséges Mr. Ripley'-t. Háromszor akartam felállni elõle, annyira untam a történet kibontakozását. De mindig visszatartott tõle valami apró kis tetszetõs mozzanat a filmben. Aztán a végén nagyot szólt. De ezt csak úgy tehette meg, ha elõtte fent tudta tartani az érdeklõdésemet.)
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 23:47:14 5/10
(53/503)
Egyetlen elvárásom volt, mégpedig hogy nézhetõ legyen. Ha ennyire hangsúlyozzuk az elsõtõl való elszakadását, magyarázza már el nekem valaki, miért kellett az összes régi szereplõt mindenáron visszahozni céltalan jelenetek tömkelegének az erejéig?
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 23:40:50 10/10
(52/503)
Akik komolyan támadják, azok eleve azt várták el, hogy toronymagasan túlszárnyalja a zseniális és kultklasszikussá nemesedett elsõ részt. Ezt elvárni pedig igenis nonszensz! Egy ilyen sikert nem lehet megismételni szándékosan, fõleg nem húsz év után! hány jó magyar rajzfilm készült a Macskafogó óta? Na ugye? Pedig közben csak voltak valahol addig is a magyar rajzfilmesek!
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 23:37:27 5/10
(51/503)
Az itteni negatív vélemények tulajdonosai ahogy nézem, mindannyian végigszenvedték a filmet. Lehet, hogy bolond vagyok, de azért unintelligensnek bélyegezni valakit, mert nem elég mazochista ahhoz, hogy újabb perceket adjon a filmnek arra, hogy az meglepje egy esetleges csodával, ami tegyük fel, egy óra alatt nem történt meg, butaság. Hangsúlyozom, ahogy én látom, akik komolyan támadják, azok végig is ülték.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 23:12:16 10/10
(50/503)
Igen, elárul, mégpedig azoknak az embereknek az intelligenciájáról AKIK kimentek, és utána úgy fogják fikázni a filmet, MINTHA látták volna, holott dehogy! A legtöbben SAJNOS elõítélettel ülnek be, vagy úgy, hogy eleve TUDJÁK, hogy ez a film csak rossz lehet, biztos elszúrták, stb. HÁT NEM SZÚRTÁK EL!
blackzorro 2007 dec. 20. - 23:06:43
(49/503)
Én most néztem meg..
De inkább nem fûzök kommentet.. Több ember kiment a moziból, és ez szerinetem elárúl valamit..
/ Sajnos.. /
Nekem nagy csalódás volt...
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 21:58:56 5/10
(48/503)
Az viszont nem mindegy, miképp hasznosítjuk a tanultakat. Mondjuk ennek a témának valóban semmi köze a Macskafogó 2-höz, lévén itt szó sincs kopírozásról, sokkal inkább ötlettelenségrõl.
Duvetyn 2007 dec. 20. - 21:48:16
(47/503)
Nagyon drukkoltam neki, de sajna csalódtam.
A leginkább a zene gyengeségén akadtam ki, hiszen Malek Miklóstól azért elvárható lett volna egy normális, fülbemászó betétdal. Ennek ellenére kaptunk egy olyan filmet, amiben néha-néha hallható pár olyan zenei motívum, ami teljességgel unalmas, mondhatni altató jellegû.
A régi karakterek 10-15percet szerepeltek, ez már alapból baj, de hogy még a jellegzetes karakterüket is elbvesztették /pl: Safranek/...ez azért mûvészet...
Az unalmas rész /dzsungel/ közel 1óráig tartott, míg a fontosabb részek /pl: macskák "visszavadulása"/ kb. 1percig.
A képi világ szép. A hangok is a helyükön vannak, kivéve Rudolf Pétert, mert õ nagyon nem kellett volna bele.
A poénok közül egy sem lesz idõtálló, sõt...
A moziból többen távoztak már az elsõ 20perc alatt, a többség elaludt...
Más filmekre való utalás egyszerûen kínos és ciki. Látszik, hogy nem volt normális ötletük, így egyszerûbb volt.
Kár érte, nagy kár...
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 21:35:15 10/10
(46/503)
Ott a pont! :-)
(Ebbe a sznob vitába, amit alább kezdtek az ellendrukkerek, belemenni se vagyok hajlandó, mert vég nélküli offolás lenne belõle.)
zee944 2007 dec. 20. - 21:31:44
(45/503)
Pedig lenne mit tanulnunk a Nyugattól. Itt büszkék "vagyunk" arra, hogy ami hollywoodi, az értéktelen, mi bezzeg milyen mûvésziek és mélyek vagyunk... lóf@szt. Inkább primitívek és végtelenül kispályásak.
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 21:24:48 5/10
(44/503)
Az említett filmek mindegyike hulladék, az utolsó jó magyar produkció talán az Egy hét volt, de az sem egész estés mozi. Vagy a Másnap. A Pókfoci szintû filmek nagyon hiányoznak, az utóbbi idõk nyugatmajmolása inkább megmosolyogtató, semmint üdvözlendõ.