10/10
Semprini 2007 dec. 23. - 12:14:43 10/10
(163/503)
1/10
wazzupsucka 2007 dec. 23. - 11:36:51 1/10
(160/503)
Köszi, viszont!
sirtos 2007 dec. 23. - 10:56:49
(159/503)
Így Szent este küszöbén -átolvasgatva a beírt hozzászólásokat, azok vehemenciáját és hangnemét- csak egyet tudok mondani : Boldog, békés, szeretetteljes karácsonyt kívánok mindenkinek !!!
1/10
wazzupsucka 2007 dec. 23. - 10:38:24 1/10
(158/503)
Borzalom volt... (Érted, BORZalom, höhöhö) Hosszú és unalmas dzsungelrész, a rabszolga egereken kívûl érdektelen és unalmas karakterek, ez a stanley meg egy katasztrófa. Torzon mondjuk kifejezetten tetszett Dörner György hangjával, de ezt a karaktert is sikerült a végére teljesen leamortizálni és a semmivel egyenlõvé tenni.

Egyébként ez jellemzõ az egész filmre: Kínos, béna ötletek/viccek, ha mégis becsúszik egy-egy jó poén, annak annyira örültek a készítõk, hogy rögtön meg is ismételték, így még a ritkán megejtett félmosolyaim is azonnal legörbültek.

A régi szereplõket inkább be se kellett volna rakni, szánalmas félperceket kaptak csak, ami mindössze annyira volt elég, hogy 20 év alatt felépített nimbuszukat porig rombolják. A Matrixos poénok pedig már 2000-ben sem voltak viccesek, most sem azok, de legalább igen kínosak.

A történet, viccek, szellemesség hiánya mellett feltûnt másnak is, hogy nincs igazi fõszereplõ? Vásznon töltött összidõ alapján talán stanley lehetne, de õ sem olyan igazi, a második felében meg kb. szóhoz sem jut.

Egy másik szemszögbõl talán zseniális metafórát alkotnak a filmbeli kiöregedett, béna vicceket elsütögetõ szereplõk, és a hozzájuk hasonló készítõk (ugye Ternovszki=Grabowsky), de mint egészestés, szórakoztató(nak szánt) rajzfilm, egyáltalán nem állja meg a helyét.
1/10
Redfield 2007 dec. 23. - 09:20:33 1/10
(157/503)
Tudod minek nincs sok köze a realitáshoz...
1/10
Redfield 2007 dec. 23. - 09:18:40 1/10
(156/503)
Én büszke lennék arra, akinek sikerült volna lebeszélnie errõl, és így megmaradt volna a pénzem is.
10/10
Semprini 2007 dec. 23. - 00:52:38 10/10
(155/503)
Komolyan mondom, megbántam, hogy egyáltalán írtam erre a topikra, de még azt is, hogy egyáltalán regisztráltam erre a fórumra! Megdöbbentõ ez a rendkívül ellenséges hangnem, amivel azokat támadják, akinek tetszett a Macskafogó kettõ.
De hogy ne tûnjön úgy, hogy a levegõbe beszélek: Összehasonlításképpen elmondanám, hogy bár az itteni "fikagép-tábor" eléggé el van szállva a saját "igazának tudatában", de jobb, ha szembenéznek a T É N Y E K K E L:a film megítélése korántsem áll olyan siralmasan, mint azt hiszik: itt jelenleg 33 szavazat alapján 7,2 az átlaga, egy másik fórumon, ahol 5 a maximális pontszám, 75 osztályzat alapján 4,49 (egyest még senki nem adott rá, kettest is mindössze négyen!)
Szóval nem akarok én ráerõszakolni senkire semmit, de iszonyú nagy szemétség, ami itt folyik és ezzel be is fejeztem itt a fórumozást a magam részérõl, erre a hozzászólásomra se reagáljon senki, mert úgysem fogom elolvasni!
Katakov 2007 dec. 23. - 00:26:12
(154/503)
Kedves Hozzászólók!

Én nem tartom magam semmilyen szempontból sem szélsõséges embernek. Mások által jó humorérzékûnek mondott ember vagyok...
DE! És ennek most semmi köze ahhoz hogy kötekedni szeretnék, vagy pocskondiázni egy magyar alkotást (egyébként is szívügyem a magyar film -és rajzfilmipar)

Viszont ez az alkotás számomra semmilyen szempontból nem volt élvezetes. És senki ne próbálja meg nekem vagy a többségnek beadni, hogy ez csak egyéni ízlés-vélemény dolga!
Igenis létezik "közízlés", egy általános norma, hogy mi az ami "jó" és mi az ami "rossz"....vitatkozni persze lehet, és átfedések is lehetnek.

TÉNY: - A Macskafogó1-el ne is említsük egy lapon!
- A mozi teltházas termében ha 1, max 2 olyan poén volt amin legalább a fél terem nevetett, egyébként az unott zúgolódás ment végig

Kedves MF2-pártolók, kérlek titeket ne nézzetek már itt senkit se madárnak! Mindig lesz 1-1 ízlésficamos, sekélyes, buta vagy elfogult ember aki válogatás nélkül bármire rámondaná, hogy "szuper!!!".
De köszönjük szépen, úgy látom van itt elég helyes értékrenddel rendelkezõ ember akinek azért még ehlyén van az esze!

Ez a film unalmas, eröltetett, az 1. részt megcsúfoló, és ötlettelen volt! Aki mást mond annak csak a jó öreg szólással tudok válaszolni: "Amíg lószar van, addig veréb is van!"
ketyosz 2007 dec. 23. - 00:19:00
(153/503)
Ember, vedd már észre, hogy egész eddig egyedül te voltál az, aki leminõsítette a többi embert, mert nem tetszett nekik a film!
(Hiszen itt pattant el nálam is a cérna!!!)
Véleményem fenntartom: Ostoba vagy, fennhéjázó és rosszindulatú.
A véleményed kifejtetted, megértettük - és bár nem mindenki ért vele egyet - de tiszteletben tartjuk. Ne fosd tele a topic-ot a más véleményen lévõk pocskondiázásával!
10/10
Semprini 2007 dec. 22. - 23:19:27 10/10
(152/503)
Még szerencse, hogy te annyira intelligens vagy, hogy például azt is tudod, hogy nem marházunk le vadidegen embereket, csak azért, mert egy filmrõl nem egyezik a véleményünk, ugye? Vagy ezzel újat mondtam?
ketyosz 2007 dec. 22. - 19:11:28
(151/503)
Nem akartam személyeskedni, de olyan hihetetlenül nem vagy intelligens és mégis nagy szavakkal dobálózol, hogy csak nem bírom ki!
Ugyan miért akarnánk lejáratókampányba kezdeni?! Az lenne a legjobb, ha ismét érték lenne a magyar rajzfilm-mûvészet, nem pedig ilyen sekélyes szóvicc parádé és nyugati klisé-minták ismételt eldurrogtatása.
Kértem már - sõt elvártam - hogy ha én tiszteletben tartom a te véleményed, akkor te is tedd ezt az enyémmel szemben. Ha valamivel kapcsolatban "hisztérikus pocskondiázás" folyik, akkor az az azok tábora, akiknek nem tetszett a film és ennek - a tiéddel szemben - hangot mertek adni.
Rejtõ Jenõ szavaival élve: Maga marha!
10/10
Semprini 2007 dec. 22. - 16:44:03 10/10
(150/503)
Na ez egy reális, nem ömlengõ és nem is pocskondiázó vélemény! Ezek szerint te is egyetértesz azzal, hogy akik itt õrjöngve szidják a filmet, valójában egy lejáratókampányba kezdtek, aminek nem sok köze van a realitáshoz! :-)
sirtos 2007 dec. 22. - 15:56:04
(149/503)
Jaj, ne ijesztgessetek, pedig meg akartam nézni ! Most meg már azt sem hiszem amit kérdeznek. Az elsõ része szerintem a világ egyik legjobb rajzfilmje volt ! De ugyanez a Shrek is. A nyomába nem jöhet a második része az elsõnek.
zszoltan 2007 dec. 22. - 14:59:22
(148/503)
OFFTOPIC
Szerintem szükségtelen itt tovább vitatkozni, hogy a film jó-e vagy sem. Nem hinném, hogy túl sokan lennének olyanok, akik képesek 160 hsz-t elolvasni csak azért, hogy megtudják, érdemes-e megnézni. Tulajdonképpen a hsz-ok végigolvasása lassan több idõt vesz igénybe, mint a film megnézése. Szerintem mindkét tábor jobban járt volna, ha kevés, de objektívebb hsz-ban írja le, hogy neki mi tetszett és mi nem a filmben.
5/10
Acme 2007 dec. 22. - 14:51:02 5/10
(147/503)
Én speciel azt nem bírom felfogni, hogy egyáltalán létezhet ember ezen a bolygón, akinek ennyire tetszhet ez a film, és most nem viccelek. :) Volt már jópár gyenge filmhez szerencsém, de ez... Nem tehetek róla, de tényleg van egy olyan érzésem, hogy vagy egy földönkívüli vagy pedig egy stábtag vagy, ép ésszel felfoghatatlan, hogy ízlésben vagy ingerküszöbben ekkora differenciák létezhetnek. Tudom, hogy szánalmas, gyerekes vagyok és mit képzelek magamról, de tényleg így gondolom.
10/10
Semprini 2007 dec. 22. - 14:25:32 10/10
(146/503)
Nem állítottam, hogy a többségnek tetszett, nem is állítHATtam ilyet, hiszen a film mindössze 3 napja megy, és eddig még nem is látták olyan sokan. Itt viszont máris elég komoly ellendrukker-tábor alakult ki, ami szomorú, de tény; ezen a fórumon tényleg a fikázók, pocskondiázók vannak többségben (már ha minden nicknév valóban külön embert takar...) :-P
Szóval garatulálok az ellenkampányhoz, biztosan sokaknak vettétek már el a kedvét attól, hogy megnézze! Büszkék lehettek magatokra! :-(
És még egyszer utoljára közlöm mindenkivel: nem vagyok filmkészítõ, nem vagyok stáb tag sõt semmilyen módón nem vagyok bennfentes, egyszerûen csak tetszett a film! Ez miért olyan fõbenjáró bûn, magyarázza már meg valaki?
1/10
marklar2 2007 dec. 22. - 12:57:25 1/10
(145/503)
és neked nincsen meg véletlenül az elsõ rész angol verziója DVD vagy vármi bármilyen más elektronikus formában? Elõre is köszi.
pace 2007 dec. 22. - 12:42:29
(144/503)
Én a párommal és egy barátommal mentem el a dec. 19-ei premier elõtti vetítésre a Duna Plaza-ba. Nagyon sokan voltak a moziteremben, ahogy észrevettem gyerek alig volt, inkább a 70-es évek végén születettek (azaz az én korosztályom). Amint elkezdõdött a film már rögtön az elsõ filmkockáknál elindult a nevetési hullám. Úgyhogy nem értek egyet azokkal , akik azt írják, hogy be kellene tiltani a filmet. A párom szintén kívülrõl fújja az elsõ rész minden egyes mondatát mégis azt mondta, hogy neki ez a rész sokkal jobban tetszett. Nekem az elsõ részhez hasonló slágerek hiányoztak a legjobban. Azt ígérték, hogy lesznek olyan filmslágerek, amit majd szintén az elsõ részhez hasonlóan még évtizedek múlva is fütyörészni és dúdolni fogunk. Hát én nem fedeztem fel ilyesmit , de a poénok fergetegesek voltak, fõleg a szójátékok. Pontosan ezek miatt szerintem nagyon nehéz lesz idegen nyelvre fordítani a filmet. Az elsõ részt anno láttam angolul de meg sem közelíti a magyar verziót verbálisan. Én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet.