2/10
bf79 2007 dec. 22. - 10:43:14 2/10
(143/503)
Nem fogok statisztikai elõadást tartani, javaslom nézz utána a neten. A lényeg:

Abban a teremben, ahol én ültem, egy darab poén volt, amin mindenki nevetett. 15 sor, egy sorban óvatos becsléssel is 20 ember van, ez közel 300 ember (nem volt teltház). Nem kizárt, hogy az ünnepek miatt többszázezren is megnézik a filmet, de a milliós nézõszámról nem is álmodhatnak a készítõk. A legtöbb teljes lakosságra készített közvéleménykutatásban 1000-2000 fõt kérdeznek meg. Lehet számolni, mennyiségben bõven megvan a reprezentatív minta. Lehet, hogy a Mammut közönsége más, mint az összes nézõ eloszlása pl. kor vagy tudomisénmi alapján, de nem valószínû, a teremben voltak fiatalok, középkorúak, gyerekes családok, stb.

Azt, hogy a nagy többség nem találta a filmet viccesnek, ez a fórum is visszaigazolja.

Ezek után ne csodálkozz azon, hogy kételkedem abban, hogy "ugyanabban az univerzumban élünk", és a moziban amiben ültél (ha egyáltalán mozi volt, és nem vágószoba :P), valóban mindenki jól mulatott, ahogy állítod.

Hangsúlyozom: nem azzal van a problémám, hogy NEKED tetszett a film, hanem azzal, hogy azt állítod: a többségnek tetszett. Finoman fogalmazva sem tartom ezt valószínûnek.

Az alkotók védelmében: gyakorlatilag lehetetlenre vállalkoztak, nagyon nehéz egy ilyen zseniális rajzfilm hangulatát visszahozni, nem véletlen, hogy nagyon kevés sikeres folytatás van. Nem kellett volna hozzányúlniuk...
rubinyo 2007 dec. 22. - 10:26:52
(142/503)
Ne haragudjon meg senki, ha ugyanazt írom, amit õ, nem akarok plagizálni, csak nincs idõm az egészet végigolvasni.

Nos, igyekszem enyhén fogalmazni:

Egy kalap fos volt ez a valami, amit nem minõsítenék filmnek.
2500 Ft-ot fizettem ki érte (2en mentünk, ugye), s nem tudom, hogy még mennyit az adóforintjaimból, s úgy bánom, mint a macska a hét kölykös szülést.
Legszívesebben visszamentem volna a pénztárhoz, hogy visszaköveteljem a jegy árát.

Aki ezt forgalmazza, írta, rendezte, szinkronizálta, azt bizony beleültetném a forró szurokba több okból is:

-Mind vagy részt vett, vagy élt és tudatos volt akkor, amikor a Macskafogó készült, elõször bemutatásra került, ÉS JÓ VOLT ÉS SIKERES VOLT, nem látta a kontrasztot?Vagy csak a profit volt a lényeg?Mert az nagyon nem lesz..

-Mit fognak szólni külföldön (is) erre a filmre?A magyarok csak ennyire képesek?

-Ebben mennyi lehetett az állami támogatás a mi pénzünkbõl?

Ez egy Disney utánzat volt a nagyon gyengébbik verzióból.

Se egy normális sztori, se egy normális poén.A faviccek, amik benne voltak, már akkor is régiek és rosszak voltak, amikor én gyerek voltam, s én már rég éltem, amikor az elsõ részt bemutatták.
Tele logikai bukfenccel, s nincs normális befejezés sem..

Ki az isten gondolta azt, hogy jópofa lesz a disney féle rajzfilmet és a Macskafogó kultfilmet összekeverni?

Két különdologról beszélünk!

Hát senki nem látta ezt a sz*rt egyben, mielõtt forgalomba hozták????
S ha igen, akkor senki nem gondolta, hogy ez egy felháborító valami?Hogy nem kéne kiadni?Hogy nem kéne hülyét csinálni magából?Hogy nem kéne lerombolni egy kultuszt, amit a macskafogó jelentett ittjon és külföldön?
Te úristen!!!
10/10
Imre_ 2007 dec. 22. - 10:14:39 10/10
(141/503)
Nekem nagyon-nagyon tetszett a film, és azoknak is akikkel mentem :) Szóval pár új ember akinek azért bejött :)

Jah és én mindenki véleményét elfogadom, ez nagyon szubjektív dolog. Tiszteletben kell tartani ha jó, ha vacak, de olyan, hogy szent meggyõzõdésem a véleményem és másnak nem lehet más... Lehet, hogy szegénykém egyke volt :)
zee944 2007 dec. 22. - 09:48:09
(140/503)
Ezzel mit akarsz bizonyítani? Egyetemes népszerûség nem létezik, olyan nincs, hogy egy film *mindenkinek* tetszik. Mint ahogy olyan sincs, *senkinek* se. Lásd: Te és a Macskafogó 2. Így a felvetés eléggé demagóg, remélem, nem gondoltad komolyan, hogy ez bármit igazol. Egyébként nem értem, miért szenvedsz. Attól, hogy a többség utálta, neked még tetszhet ezután is.
1/10
Redfield 2007 dec. 22. - 04:58:24 1/10
(139/503)
A Terminátor 2 egy ilyen folytatás lett, nem? :) Lássuk csak... ugyanaz rendezte? Igen. Ugyanaz a fõszereplõ? Igen. Ezúttal nem lett korlátozva a dolgok kiélésében? Nem, nem lett. És jobb lett, mint az elsõ rész? A többség szerint simán. (a harmadik pedig már azt példázza, amit a Macskafogó 2 is)
1/10
Redfield 2007 dec. 22. - 04:54:44 1/10
(138/503)
A Terminátor 2 egy ilyen folytatás lett, nem? :) Lássuk csak... ugyanaz rendezte? Igen. Ugyanaz a fõszereplõ? Igen. Ezúttal nem lett korlátozva a dolgok kiélésében? Nem, nem lett. És jobb lett, mint az elsõ rész? A többség szerint simán. (a harmadik pedig már azt példázza, amit a Macskafogó 2 is)
1/10
Redfield 2007 dec. 22. - 04:51:40 1/10
(137/503)
Még akkor is kikerekítenél neki valami védõbeszédet, ha az egész világgal állna szemben a véleményed. Gyenge lábakon áll ez is. Lehet, hogy neked tetszett, lehet, hogy a falra is kiteszed a plakátját, de ettõl még kicsit nevetséges, hogy akárhány ember van a másik véleményen, szerinted bennük van a hiba, hogy nem tetszett nekik ez a "zseniális alkotás"!
1/10
marklar2 2007 dec. 22. - 02:08:23 1/10
(136/503)
az a kemény, hogy a csalódottak tábora egyre növekszik, újabb és újabb arcokat ismerünk meg ugyanazzal a véleménnyel. míg akik a filmet dicsõítik végig ugyanazok. Megjelenik még majd pár új név itt a fórumban akiknek tetszett a film de jön velük 10 másik akiknek nem.
_kiri 2007 dec. 22. - 01:32:31
(135/503)
Ez a film még önmagában is kritikán aluli volt, nemhogy a Macskafogó folytatásaként.

Ha péntek este lefáradva beülünk a kocsmába a cimbikkel, akkor sem gyártunk ennyire olcsó poénokat. Felesleges másfél óra az életembõl.
5/10
rot 2007 dec. 22. - 00:14:18 5/10
(134/503)
Folytatás tekintetében az estek többségében csak azok a filmek élnek meg nagyobb sikert, amiknek már az elsõ rész megjelenése idején megvan a kész folytatás(sztorija) is. Szerintem a M2-nek ilyen nem volt. Akkor ezt lezárták és pont.
1/10
marklar2 2007 dec. 22. - 00:11:17 1/10
(133/503)
terminátor2
5/10
rot 2007 dec. 22. - 00:09:40 5/10
(132/503)
Most értem végére a százegynéhány hozzászólásnak és egyet kell értsek a többséggel. Illetve, helyesbítek: nekem se tetszett a film szintúgy, mint a hozzászólók többségének. (még mielõtt megszólnak, hogy befolyás alól beszélek...hehe:))
Nem vagyok kritikus. Fogalmazásból is elég gyenge vagyok. De szerintem, ha egy jó filmrõl jössz ki, tele van a fejed vele. Idézitek egymásközt hazafelé menet, stb. Nálam ez nem volt így. Kb. 2 órája lett vége, de már alig emlékszem valamire. Egyszóval: Nem jött át! (by Pély)
Apropó! Moloch véletlenül nem egy Disney-s Bagira??????
10/10
Semprini 2007 dec. 22. - 00:03:09 10/10
(131/503)
Mondjon már valaki csak egyetlen olyan filmet (ha lehet, akkor folytatást!), ami mindenkibõl egyöntetû tetszést váltott ki! Ízlések és pofonok különbözõek, és a film csak két napja megy a mozikban, ez alapján korai lenne sommás véleményt alkotni! Ha az összes kritika megjelent, és azok 4/5-e lehúzza a filmet, az sem jelenti egyértelmûen, hogy a kritikusoknak van igaza, aminthogy attól sem lesz jó egy film (és fõleg nem fog mindenkinek tetszeni!), mert a tisztelt mûítészek a mennybe magasztalják!
Lordius 2007 dec. 21. - 23:57:16
(130/503)
Itt nem arról van szó, hogy nem csal egyöntetû tetszést, hanem arról, hogy az emberek kb. 4/5 gyengének tartja. Azért ez mindenképp elárul vmit. ez a fórum is elég jól mutatja, hogy átlalában mi az emberek véleménye. Én most nem düdös vagyok, hanem szomorú, sztem a tõbbség az...
10/10
Nezelodo 2007 dec. 21. - 23:25:10 10/10
(129/503)
Kulon dicsoitem azert a filmet, hogy nem csal ki az egesz nezoterbol egyontetu es egyseges tetszest. Akkor logo orral kullognek haza :)
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 23:20:06 10/10
(128/503)
Na, végre egy igazán értelmes és megalapozott, korrekt elemzés! Erre vártunk! Külön köszönet, hogy tartózkodsz a cinizmustól! A Filmvilág nem ajánlott még kritikusi állást? Mert ott lenne a helyed! :-P
1/10
marklar2 2007 dec. 21. - 23:08:16 1/10
(127/503)
a következõket hiányoltam a filmbõl:
-Anettka
-Kiszel Tünde
-Csonka Pici
-Mehmed Karcsika
Csillaglény 2007 dec. 21. - 22:55:50
(126/503)
Láttam a filmet és elszomorodtam.
A legjobban azért mert van(volt) egy rakás ember aki 3 éven keresztül mindenét beleadta. Idejét lelkesedését, türelmét, munkáját, szakértelmét stb.
Aztán jövök én, aki semmit nem tett hozzá csak vártam, és 85 percen után nem tudom dicsérni, vagy legalább azt mondani: megérte. Valahogy hiányzott a spiritusz.
Viszont az is igaz, hogy kritizálni mindig könnyebb. Én még így sem tudnám....
ketyosz 2007 dec. 21. - 21:52:34
(125/503)
Ezt egészen biztosan nem.
10/10
Semprini 2007 dec. 21. - 21:45:36 10/10
(124/503)
Ja, hogy csak az a baj a Macskafogó 2-vel, hogy még nem régi? Az idõ mindent megold! Húsz év múlva majd EZT fogják visszasírni! :-P