ketyosz 2007 dec. 20. - 21:24:06
(43/503)
Most jöttünk a moziból, megnéztük a Macskafogó 2-t. Hatalmas reményekkel mentem, mert azt lehetett látni, hogy nem egy VUK 2-höz hasonló túlkomputerizált cucc lesz.

De ez! Hát ez istentelen rossz volt - nem úgy, mint pl az Üvegtigris 2, aminek az volt a baja, hogy annyira jó volt az elsõ rész, hogy nehéz volt a nyomába érni, hanem amiatt, hogy ennek nincs sztorija. Egy barátnõmmel mentünk el, de Zsuzsi elaludt rajta, én pedig rossz gyerek módjára feszengtem, fészkelõdtem majd egy óráig. Jó pár év óta elõször fordult elõ, hogy film vége elõtt kijöttem a moziból... Rendesen sokkolt a film. Rajongok a magyar rajzfilmekért, rengeteg megvan, nem itt volt a hiba. A kidolgozás nagyon igényes, semmi nagy faxni, tényleg csodálatod, abszolút illik a kerettörténethez. De a történet nulla, a cselekmény negatív számokkal sem írható le és abszolút nem való gyerekeknek. Buzi poénok (értsd: meleg, homoszexuális), árok melletti hugyozás, oda-odacsapás más filmeknek/rajzfilmeknek (Oroszlánkirály, Gyûrûk ura, stb.) és rengeteg olyan poén, ami gyerekek számára nem érthetõ, nem emészthetõ és egyáltalán nem való. Ha lenne gyerekem és vele lettem volna szerintem hamarabb kijöttünk volna...

Senkinek nem ajánlom, hosszú évek legrosszabb élménye volt. Szerintem.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 21:05:06 10/10
(42/503)
Mondjuk magyar filmek terén sokszor nem értem a közízlést. Nekem bejönnek olyan filmek is, amiket divat fikázni (Magyar vándor, Buhera mátrix, Zimmer Feri, stb.), és hidegrázást kapok agyon dicsért, vagy egyenesen kultstátusnak örvendõ alkotásoktól (Valami Amerika, Moszkva tér, Szezon).
Tehát az, hogy ezen hányan fanyalognak, engem eléggé hidegen hagy.
zee944 2007 dec. 20. - 20:58:03
(41/503)
Pedig rajtad kívül majdnem mindenki fanyalog. Persze jó magyar szokás valamit fikázni, de itt azért úgy tûnik, nem csak a népi hagyomány ápolása folyik.
1/10
marklar2 2007 dec. 20. - 20:57:00 1/10
(40/503)
még annyit, hogy nehogy valamelyikõtök azt mondja, hogy: ki sokat vár, keveset kap, mert olvastam a cikket
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/mfog1219/
és ilyenkor márcsak azért is próbálom pozitív szemmel nézni a dolgokat, de ez alkalommal nem tudtam.

Ha ez lett volna az elsõ és egyetlen rész, rámondom, hogy ez egy hülyeség és továbbmegyek, de most még pluszban szomorú is vagyok a látottaktól.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 20:54:38 10/10
(39/503)
Nem, sõt nem is foglalkozom filmekkel hivatásszerûen, mi több, nekem is voltak fenntartásaim. Az elsõ részt még anno 17 évesen moziban láttam és azóta mesze a legtöbbet látott filmek közé tartozik nálam. De nekem nem okozott csalódást, sõt! Én inkább ezt az esztelen fanyalgást nem tudom akceptálni!
DrSzolon 2007 dec. 20. - 20:54:08
(38/503)
én még nem láttam de remélem h nem kell akkorát csalódnom, mert félek h ezt is elrontják, mint általában a magyar feldolgozásokat/ folytatásokat
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 20:48:29 5/10
(37/503)
Ne haragudj, de ez az esztelen rajongás bûzlik. Csak nem a készítõk egyikéhez van szerencsénk?
1/10
marklar2 2007 dec. 20. - 20:41:54 1/10
(36/503)
Elõljáróban csak annyit, hogy nagy rajongója vagyok a Macskafogónak (nagyon nagy) és már a kilencvenes évek óta várom, hogy legyen folytatás, ezért mondanom sem kell milyen állapotba kerültem, amikor megtudtam, hogy lesz második rész.

Csak azért regisztráltam, hogy elmondhassam, nagy mértékben elszomorított az, hogy ennyire kritikán alulira sikeredett a film. Az elsõ rész egyértelmûen kultfilm, de a második részt alig bírtam végignézni. Valaki azt írta, hogy az elsõt bármikor meg tudná nézni újra, "ez" viszont elég volt egyszer. Maximálisan osztom a véleményét.

Hatalmas a minõségbeli különbség, és most nem a rajzra/animációra gondolok, mert az valóban csillagos hatos -- én is örülök, hogy nem rakták tele 3D-s jelenetekkel, az a kevés ami volt kifejezetten tetszett --, de a történet pocsék, buta, ciki. A szóviccek egyszerûen idegesítettek, fárasztottak és csak az elsõ rész iránti tiszteletem miatt nem illetem csúnya szavakkal... Számos jelenetnél éreztem, hogy már-már idõhúzásból tették bele, mert egyszerûen nem volt semmi, de semmi értelme, ahogy egyes karaktereknek sem volt semmilyen funkciója. Az elsõ részben nem emlékszem ilyenre.

Én ezt egyszerûen nem értem. Ugyanazok készítették, a szinkronhangok is majdnem mindenhol a régiek voltak, mégis idegesen távoztam a moziból. Azok akik pedig dicsõítik a második részt, azokat végképp nem értem. Butulunk erõsen.

http://www.youtube.com/watch?v=JMpwxk4-bjc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Sw2l8Q8gpdk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ooodXF4Pci0&feature=related
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 20:16:33 10/10
(35/503)
Szerintem nem félóránként, hanem félpercenként volt egy-egy jó poén!
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 20:16:03 5/10
(34/503)
Másnak ez így édes kevés.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 20:13:54 10/10
(33/503)
Szerinhtem pont így volt jó, én nem untam az õserdei részeket, kifejezetten jó volt, hogy nem az egész a nagyvárosban játszódik (akárcasak az elsõ!). Persze, sokan lesznek, akik a régi ismert szereplõket fogják kevesellni, de ez egy másik film, nem ugyanaz mégegyszer, hanem egy másik! Ezért nem ugyanolyan, hanem MÁS!
10/10
con7rol 2007 dec. 20. - 19:58:59 10/10
(32/503)
Én is tegnap néztem meg a premier elötti vetitésen. Elötte az 1.et néztük meg, tele volt a terem. Többen kivülrõl fujták a szöveget és végig nevettük az egész filmet. Ezen a mesén nõttem fel, kb 100.szorra láttam és a mai napig imádom. Ez után beültünk a 2. részre. Az elsõ fele a filmek határozottan unalmas volt, alig vártam hogy végre kijussanak a dzsungelbõl és lássam a patkányokat és a régi "nagyokat". Aztán jöttek, láttak, nálam nyertek.. Nagyon tetszett hogy rajzolva lett, ez elég sokat dobott rajta. Szerintem jobb lett volna ha az unalmasabb részt összesûritik és helyette a régieket szerepeltetik többször. Ez valóban a fiatalabb korosztálynak szol, de hát valahol mindannyian gyerekek vagyunk még:D És mégis csak egy magyar alkotásról van szó, dicsérni kell, mert a miénk!:)
Viszont nálam nagyon sokat rontott az összképen a végén a felirat elején szóló fülsüketitõ zene..Végig néztem volna, de ez kizavart a terembõl!:) Ennek ellenére meg fogom még 1x legalább nézni a moziban. 10/9
5/10
bitlisz 2007 dec. 20. - 19:51:28 5/10
(31/503)
Csatlakozom a csalódott tömegekhez...
Már elsõ fél óra után inkább ki kellett volna mennem a moziból.
A gyerekek sem bírtak mégcsak nevetni sem rajta, sõt, ásítottak.
Szánalmas.
Csakmert "magyar" a termék 5/10.
5/10
Acme 2007 dec. 20. - 19:46:12 5/10
(30/503)
Az egyetlen pozitívum számomra a Reviczky-figura, a szóviccek váratlanul kínosak, a régi arcok jó részét nyilvánvaló, hogy csupán a visszakacsintás miatt kellett szerepeltetni, így a történetben is olyan kis semmilyen részük van. Na jó, a Gyûrûk urás, Oroszlánkirályos és hasonló utalások mondjuk tetszettek, volt pár nagy poén, de félóránként csak nagyjából egy-egy, a köztük eltelt idõ pedig jókora ásítgatásokkal telt. Az elsõ rész kémhangulatából, poénzuhatagából itt szinte semmi nincs. Óriási csalódás.
efes 2007 dec. 20. - 19:46:05
(29/503)
szerintem egyetlen baja van, az, hogy éppen olyan, mint az elsõ. ha az rossz, akkor ez is rossz. mondom másképp: a változatlanság unalmas.
efes 2007 dec. 20. - 17:48:00
(28/503)
kis sokat vár, keveset kap.
1/10
Redfield 2007 dec. 20. - 16:56:12 1/10
(27/503)
ÉN is örültem, hogy elkészült. Boldogabb voltam talán még nálad is, nem véletlenül néztem meg rögtön az elsõ nap (a premier elõtti vetítések után persze). De attól, hogy az elsõ részét imádtam, még nem tudom dícsérni ezt is, annak ellenére, hogy mennyire nem tetszett.
Mondom: a szinkron és az animáció 10 pont, ahogy az is, hogy újra összeállt a régi banda, de ettõl ez még Makótól Jeruzsálem. Nem akarlak meggyõzni, hogy legyél más véleményen, úgysem tudnálak, csak próbálom felfogni, hogy azon kívül, hogy ez elkészült, még mitõl lett annyira jó? Nem volt teltház a moziban, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor hallottam valami nevetés-félét összesen a film alatt.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 16:45:51 10/10
(26/503)
Nem akarom mégegyszer leírni ugyanazt, de rég nevettem ennyit filmen! Fanyalgók meg mindig vannak, nem tetszett minden film mindenkinek, de ez eseteben az ünneprontásnak szerintem nincs helye! Ennek a filmnek nem lehet eléggé örülni, hogy elkészült!
1/10
Redfield 2007 dec. 20. - 16:40:31 1/10
(25/503)
Az animáció és a szinkronhangok nagyszerûek, ebben egyet értünk. De te a szóvicceket komolyan humorosnak találtad? Az elsõ részben az volt a jó, hogy jóval színvonalasabb poénokat szolgáltatott, ebbe már a régi karakterek is csak max: benyõgnek valami összegányolt poént. Újat semmit sem adnak. A történetvezetésrõl meg annyit, hogy a meglepõ fordulatokat hagyták porosodni a "raktárban". Tudom, hogy változnak az idõk, de ez tényleg mindenben a közönségfilmes szintet hozza, ami ma nem túl nagy.
10/10
Semprini 2007 dec. 20. - 16:18:52 10/10
(24/503)
TÖKÉLETES folytatás! ennél szebb karácsonyi ajándékot nem is kaphattunk volna a fõnixként halottaiból újjáéledõ magyar rajzfilmtõl, mit ezt a remekbe szabott filmet!

A Macskafogó elsõ része (nem túlzás!) MINDEN IDÕK legsikeresebb magyar filmje, számos országban vetítették, immár legendává, kultuszfilmmé vált, generációk nõttek fel rajta. A készítése óta eltelt húsz évben azonban nem készült hasonló színvonalú és hasonlóan sikeres magyar rajzfilm. Ez szomorú tény. Mindenki várta a folytatást, mert ettõl vártuk, hogy megtörjön a jég, és VÉGRE ismét valami igazán jó magyar rajzfilm szülessen - és jelentem: nem vártunk hiába! Megcsinálták, itt van!
Természetesen a sztori nem megismétlése az elsõ résznek, az blamázs lett volna, hanem egy új történet, s ebbõl következik, hogy számos új szereplõt vonultattak fel, viszont itt vannak régi jó ismerõseink is csaknem teljes létszámmal, és hozzák a formájukat a jól bevált szinkronhangok segítségével - persze némelyikükön igencsak meglátszik az eltelt húsz év, de sebaj!
Az új karakterek jópofák, az õserdei macskapopuláció zseniális ötlet (és naná, hogy egerek szolgálják õket), Torzonborz flegma beköpései Dörner György hangján Bruce Willis világmegmentõs akciófilmjeit idézik. Reviczky Gábor Moloch szerepében valósággal brillírozik; ilyen humoros fõgonoszt talán még sosem láthattunk filmvásznon (engem kicsit a Herkules Hádészára emlékeztet). Egymást érik a jobbnál jobb szóviccek, kikacsintós poénok, filmes utalások, egyszóval a forgatókönyv kiválóan sikerült!
Az animáció még szebb, mint a régi filmben, mivel itt használták a fejlettebb technikát is, de persze semmi 3D-s nincs benne, az összhatás mégis jobb.
Szívesen idéznék a filmbõl, de nem akarok egy poént sem lelõni, irány a mozi, ezt tényleg látni kell!

10/10